Shrnutí · spočítáno z registrů
Arcibiskupství olomoucké v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 188 z 189firem oboru v Olomouci s uvedenou velikostí je menších
- 39 letna trhu, déle než 1 199 z 1 203 firem oboru v Olomouci
- 100 %firem oboru zapsaných v roce 1987 dnes funguje
- 14 firemsídlí na stejné adrese
- 322,8 mil. Kč280 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 432,1 mil. Kčv 93 dotacích z veřejných rozpočtů, 79 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, v ISVZ
- 21 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 12 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Činnosti organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů v Olomouci · 189 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 188
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1987
Z 17 subjektů oboru zapsaných v roce 1987 dnes funguje 17. Arcibiskupství olomoucké je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Olomouci, nejpodobnější velikostí
- Arcibiskupství olomoucké500 - 999 zaměstnancůod 1987Tato firma · stejně velké →
- Česká lékařská komora250 - 499 zaměstnancůod 1991
- Lanové centrum PROUD, z.s.50 - 99 zaměstnancůod 2000
- SUN Outdoor, spolek50 - 99 zaměstnancůod 2008
- Olomoucko-brněnská eparchie Pravoslavné církve v českých zemích25 - 49 zaměstnancůod 1991
- Hnutí DUHA Šelmy25 - 49 zaměstnancůod 1992
- Česká lékařská komora se sídlem v Olomouci, okresní sdružení Olomouc25 - 49 zaměstnancůod 1992
- Sdružení D, z.ú.25 - 49 zaměstnancůod 2000
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
280 smluv za 322,8 mil. Kč, nejvíc s Lesy České republiky, s.p. (55 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Lesy České republiky, s.p.41 smluv177,6 mil. Kč
- Zlínský kraj29 smluv66,3 mil. Kč
- Ministerstvo financí1 smlouva7,5 mil. Kč
- Správa železnic, státní organizace3 smlouvy6,9 mil. Kč
- Národní památkový ústav15 smluv6,7 mil. Kč
- Olomoucký kraj14 smluv6,1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2025Správa majetku; Nemovitý majetek – směna; Směnná smlouva - pozemky121,7 mil. Kč
- Správa majetku; Nemovitý majetek – prodej pozemků nebo staveb; p.č. 477/1, p.č. 477/2 k.ú. Starý Maletínuzavřena 29. 10. 2026141 000 Kč
- Nájemní smlouva - nájem prostor Arcibiskupského paláce za účelem inaugurace děkana CMTF dne 26. 10. 2026uzavřena 26. 10. 202636 340 Kč
- Smlouva o poskytnutí dotace - Stavební obnova západního průčelí Rybářského pavilonu v Podzámecké zahradě, Arcibiskupského zámku v Kroměřížiuzavřena 26. 10. 2026645 400 Kč s DPH
- Smlouva o spolupráci při vydání souboru publikací u příležitosti 250. výročí povýšení olomouckého biskupství na arcibiskupství a vydání díla „Rozhovory“uzavřena 16. 10. 2026400 000 Kč
- KUPNÍ SMLOUVApozemků v k.ú. Vlkoš u Přerova a v k.ú. Chropyněuzavřena 23. 9. 20263,5 mil. Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
93 dotací za 432,1 mil. Kč (2005–2025), 79 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo pro místní rozvoj.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 340,3 mil. Kčnárodní zdroje · 91,9 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo pro místní rozvoj4 dotace339 mil. Kč
- Ministerstvo kultury69 dotací70,2 mil. Kč
- Národní fond1 dotace14,8 mil. Kč
- Ministerstvo zemědělství5 dotací5,9 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí7 dotací807 121 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2018Obnova Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži - Dědictví moci, slávy a štědrostiMinisterstvo pro místní rozvoj226 mil. KčEU
- soubor 55 ks obrazů – 3 portréty biskupů, rejstř. č. ÚSKP 51838/37-42266, z arcibiskupského zámku, obec Kroměříž, okres Kroměříž, kraj ZlínskýMinisterstvo kultury · 2025 · Program restaurování movitých kulturních památek310 000 Kč
- III. etapa - revitalizace vybraných částí Arcibiskupského zámku v KroměřížiMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-2027306 342 KčEU
- Noc kostelů 2025Ministerstvo kultury · 2025 · Kulturní aktivity - SOCNS25 000 Kč
- soubor 55 ks obrazů - XII. Dětleb, XIII. Pelhřim, rejstř. č. ÚSKP 51838/37-42266, z arcibiskupského zámku, obec Kroměříž, okres Kroměříž, kraj ZlínskýMinisterstvo kultury · 2024 · Program restaurování movitých kulturních památek150 000 Kč
- Noc kostelů 2024Ministerstvo kultury · 2024 · Kulturní aktivity - SOCNS25 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
4 projekty za 99,4 mil. Kč, vyúčtováno 13 %; 4 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 12,6 mil. Kčzbývá · 86,8 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 16. 3. 2026 · do 31. 12. 2028Záchrana duchovních hodnot - zkvalitnění zázemí pro činnost Arcibiskupské knihovny, Wurmova 11Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Olomoucký15,4 mil. Kčběží
- od 18. 3. 2024 · do 30. 6. 2028III. etapa - revitalizace vybraných částí Arcibiskupského zámku v KroměřížiIntegrovaný regionální operační program · Projekt v realizaci · Zlínský14 mil. Kčběží
- od 12. 3. 2024 · do 30. 6. 2028Revitalizace vybraných částí Arcibiskupského zámku v Kroměříži, II. etapaIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Zlínský56 mil. Kčběží
- od 7. 3. 2024 · do 30. 6. 2028Stavební a restaurátorská obnova - areál Velehrad IIIntegrovaný regionální operační program · Projekt v realizaci · Zlínský14 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Olomoucký kraj1 zakázka1×
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 10 · benzín 7 · ostatní 3 · hybrid 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 22. 9. 1987Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 17 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
6 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 6. 7. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
hrthnsr
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00445151
Finanční úřad · Územní pracoviště v Olomouci
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Dříve plátce DPHRegistr plátců DPHukončeno
- Člen skupiny pro DPHSkupiny DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Zemědělský podnikatelZemědělský registraktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Církev nebo náboženská společnostRejstřík církvíaktivní
Není v: Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Olomouc
- Okres
- Olomouc · 59 845 aktivních
- Kraj
- Olomoucký kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Wurmova 562/9, 77900 Olomouc
- AGRO PV 34 s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2021Aktivní
- Arcibiskupský holding Olomouc s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023Aktivní
- ArciMetoděj s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023Aktivní
- ArciSolace s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2025Aktivní
- Byty Masarykova třída Olomouc s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2025Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00445151
- Právní forma
- Evidované církevní právnické osoby
- Hlavní činnost
- Činnosti náboženských organizací
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 22. 9. 1987
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Arcibiskupství olomoucké
Otázky
Časté otázky o firmě Arcibiskupství olomoucké
Kdy vznikla firma Arcibiskupství olomoucké?
Kolik zaměstnanců má Arcibiskupství olomoucké?
Kde sídlí Arcibiskupství olomoucké?
Jaké je IČO firmy Arcibiskupství olomoucké?
Jakou datovou schránku má Arcibiskupství olomoucké?
Je Arcibiskupství olomoucké spolehlivý plátce DPH?
Čím se Arcibiskupství olomoucké zabývá?
Je Arcibiskupství olomoucké aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Činnosti organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů v Olomouci?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu