Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2025
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2025 | – | −1,2 mil. | −1,5 mil. |
| 2024 | – | −12 000 | −281 000 |
| 2023 | – | −641 000 | −269 000 |
| 2022 | – | 1,5 mil. | 372 000 |
| 2021 | – | −208 000 | −1,1 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
- Vlastní kapitál je záporný (−1,5 mil. Kč): závazky převyšují majetek.
- Ztráta dva roky po sobě (2024 a 2025).
- Výkaz zisku a ztráty nezveřejnila; malé firmy bez povinného auditu nemusí (§ 21a zákona o účetnictví), tržby proto nejsou veřejné.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 9 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Roky 2021–2025.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji PhDr. Lenka Morávková Krejčová, Ph.D. a 1 další, vlastní DYS-centrum Praha z. ú. (100 %).
Statutární orgán
- PhDr. Lenka Morávková Krejčová, Ph.D.jednatel · od 2017 · nar. 1977 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Mgr. Zuzana Hladíkovájednatel · od 2017 · nar. 1982 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 2
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Základní škola "Poznávání" s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
Základní škola "Poznávání" s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 7 854 z 8 319firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 9 letna trhu, déle než 5 489 z 15 069 firem oboru v Praze
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 2017 dnes funguje
- 12,6 mil. Kč52 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,5 mil. Kčv 7 dotacích z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 5 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Vzdělávání v Praze · 8 319 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 7 854
- Ve stejném pásmu
- 312
- Větších
- 153
- 06 064
- 1 - 5894
- 6 - 9198
- 10 - 19288
- 20 - 24117
- 25 - 49293
- 50 - 99tato firma312
- 100 - 199111
- 200 - 24916
- 250 - 49914
- 500 - 9994
- 1000 - 14991
- 1500 - 19992
- 2000 - 24991
- 2500 - 29992
- 5000 - 99991
- 10 000 a více1
Ročník 2017
Z 1 704 subjektů oboru zapsaných v roce 2017 dnes funguje 1 685. Základní škola "Poznávání" s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Základní škola "Poznávání" s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2017Tato firma · stejně velké →
- Střední škola obchodní50 - 99 zaměstnancůod 1990
- Českoslovanská akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše, střední odborná škola, Praha 2, Resslova 850 - 99 zaměstnancůod 1991
- Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha 4 - Michle, Ohradní 5550 - 99 zaměstnancůod 1991
- Gymnázium, Praha 4, Budějovická 68050 - 99 zaměstnancůod 1991
- Gymnázium Praha 4, Na Vítězné pláni 116050 - 99 zaměstnancůod 1991
- Střední odborné učiliště, Praha 4, Ohradní 5750 - 99 zaměstnancůod 1991
- Střední zdravotnická škola50 - 99 zaměstnancůod 1991
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
52 smluv za 12,6 mil. Kč, nejvíc s Základní škola a mateřská škola, Praha 3, nám.Jiřího z Lobkovic 22/121 (74 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Základní škola a mateřská škola, Praha 3, nám.Jiřího z Lobkovic 22/12110 smluv9,4 mil. Kč
- Městská část Praha 31 smlouva2,4 mil. Kč
- CK2 s.r.o.1 smlouva438 480 Kč
- Základní škola a mateřská škola Jaroslava Seiferta, Praha 3, Vlkova 31/8001 smlouva250 000 Kč
- Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy1 smlouva64 000 Kč
- Tělovýchovná jednota Bohemians Praha1 smlouva31 200 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024Perunova - nebytový prostor - část domu bez č.p./č.ev., který se nachází na pozemku parc. č. 2912/3 v k.ú. Žižkov2,4 mil. Kč
- smlouva o poskytnutí dotace: Dodatek č. 1 ke smlouvě č. DOT/61/05/018941/2026 o poskytnutí dotace na školní rok 2026/2027 - změna rozsahu poskytované dotace - Základní škola "Poznávání" s.r.o.uzavřena 7. 9. 2026cena neuvedena
- Grant na projekt Erasmus+ 2026-1-CZ01-KA121-SCH-000405392uzavřena 10. 8. 202630 869 EUR
- Smlouva nájmu prostoru sloužících pro potřeby školstvíuzavřena 28. 4. 2026119 835 Kč
- smlouva o poskytnutí dotace: Smlouva o zvýšení dotace na školní rok 2026/2027 - Základní škola "Poznávání" s.r.o.uzavřena 25. 2. 2026cena neuvedena
- smlouva o poskytnutí dotace: Smlouva o poskytnutí dotace na školní rok 2026/2027 - Základní škola "Poznávání" s.r.o.uzavřena 25. 2. 2026cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
7 dotací za 1,5 mil. Kč (2021–2025), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Poslední dotace
- ZŠ Poznávání-šablony OP JAK IIMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · JAK ZED522 929 KčEU
- ZŠ Poznávání - šablony OP JAKMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2023 · JAK ZED612 850 KčEU
- Národní plán obnovy - komponenta 3.2 RgŠMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 202332 160 KčEU
- 9_ NPO soukrom. a církevní školy 0141/DIGIPOMUCKY/2022Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2022 · Národní plán obnovy - digitalizace70 000 KčEU
- Národní plán obnovy - komponenta 3.2 RgŠMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 202212 350 KčEU
- ZŠ Poznávání - šablony IIIMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2021 · Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání271 790 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
2 projekty za 1,1 mil. Kč, vyúčtováno 66 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 750 464 Kčzbývá · 385 315 Kč
Projekty, nejnovější první
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 26. 5. 2023Odchod společníkaZákladní škola Spolu růst, z.ú.
- 22. 11. 2021PřesídleníPraha
- 24. 2. 2020Nový společníkZákladní škola Spolu růst, z.ú. – 50 %
- 13. 6. 2018Odchod z vedeníMgr. Zuzana Bodnárová (jednatel)
- 21. 9. 2017Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 704 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
mvwrmbr
Schránka orgánu veřejné moci
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 3
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 6. 11. 2026nenalezena
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Vykonává činnost školy nebo školského zařízeníRejstřík školaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Registr plátců DPH, Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 06458351
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Primární vzdělávání
- Další činnosti
- 56220, Stravování ve školních zařízeních, menzách, Ostatní vzdělávání j. n.
- Zaměstnanci
- 50 - 99 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 21. 9. 2017
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Základní škola "Poznávání" s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Základní škola "Poznávání" s.r.o.
Kdy vznikla firma Základní škola "Poznávání" s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má Základní škola "Poznávání" s.r.o.?
Kde sídlí Základní škola "Poznávání" s.r.o.?
Jaké je IČO firmy Základní škola "Poznávání" s.r.o.?
Jakou datovou schránku má Základní škola "Poznávání" s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Základní škola "Poznávání" s.r.o.?
Komu patří Základní škola "Poznávání" s.r.o.?
Je Základní škola "Poznávání" s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Základní škola "Poznávání" s.r.o. zabývá?
Je Základní škola "Poznávání" s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Vzdělávání v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu