Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2025
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2025 | 20,3 mil. | −619 000 | 473 000 |
| 2024 | 21,8 mil. | −181 000 | 911 000 |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2025
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2025 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
- Ztráta dva roky po sobě (2024 a 2025).
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 14 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2025 a pro srovnání 2024.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji ing. Vladimír Houra, vlastní hlavně ing. Vladimír Houra (40 %).
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
- ing. Vladimír Houra40 %od 1998 · nar. 1963 · Liberec · vklad 160 000 Kčdalších 2 firmy:2 aktivních
- Petr Vacek40 %od 2011 · nar. 1979 · Liberec · vklad 160 000 Kčdalších 1 firma:1 aktivních
- Miloš Horáček20 %od 1998 · nar. 1961 · Liberec · vklad 80 000 Kčdalších 8 firem:8 aktivních
Dříve ve firmě · 3
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
AVEX Liberec s.r.o.Shrnutí · spočítáno z registrů
AVEX Liberec s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 687 z 758firem oboru v Liberci s uvedenou velikostí je menších
- 28 letna trhu, déle než 1 190 z 1 830 firem oboru v Liberci
- 96 %firem oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje
- 1 mil. Kč17 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 265 477 Kčv 2 dotacích z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 2 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 2 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 8 let starých
- 2× pokuta od ČOIcelkem 1 500 Kč z 4 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Maloobchod, kromě motorových vozidel v Liberci · 758 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 687
- Ve stejném pásmu
- 36
- Větších
- 35
Ročník 1998
Z 6 324 subjektů oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje 6 042. AVEX Liberec s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Liberci, nejpodobnější velikostí
Všechny- AVEX Liberec s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 1998Tato firma · stejně velké →
- REMI M.B. s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 1992
- FRIT, s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 1993
- SERW - EX, spol. s r.o.6 - 9 zaměstnancůod 1994
- ASB - Autoslužby Bartoš spol. s r.o.6 - 9 zaměstnancůod 1994
- GURMÁN Food, s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 1994
- AUTO-PNEU SERVIS BICOM s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 1995
- HAMIO s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 1995
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
17 smluv za 1 mil. Kč, nejvíc s Střední odborná škola, Liberec, Jablonecká 999, příspěvková organizace (47 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Krajská nemocnice Liberec, a.s.4 smlouvy200 000 Kč
- Střední škola strojní, stavební a dopravní, Liberec, příspěvková organizace2 smlouvy190 328 Kč
- Technické služby města Liberce a.s.2 smlouvy150 000 Kč
Poslední smlouvy
- Materiál na výuku - obor malířuzavřena 25. 2. 202660 328 Kč s DPH
- Rámcová kupní smlouva pro rok 2025 na odběr zbožíuzavřena 31. 1. 2025200 000 Kč
- Rámcová kupní smlouva 2023uzavřena 5. 12. 2022200 000 Kč
- Úprava základních podmínek uzavírání kupních smluvuzavřena 5. 1. 2022cena neuvedena
- Rámcová kupní smlouvauzavřena 6. 1. 2021cena neuvedena
- Rámcová kupní smlouvauzavřena 30. 1. 2020cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
2 dotace za 265 477 Kč (2014), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Poslední dotace
- LBA-JL-1005/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014205 600 KčEU
- LLB-SM-4/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201459 877 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2018–2025
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 14. 8. 2012Odchod společníkaing. Zdeněk Koch
- 6. 10. 2011Odchod společníkaPavel Vacek
- 6. 10. 2011Nový společníkPetr Vacek – 40 %
- 23. 4. 2011Odchod z vedeníPavel Vacek (jednatel)
- 19. 4. 2003Změna základního kapitálu100 000 → 400 000 Kč
- 30. 3. 1998Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 6 324 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
usvpw9p
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25034961
Finanční úřad · Územní pracoviště v Liberci
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 3. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Liberec
- Okres
- Liberec · 45 464 aktivních
- Kraj
- Liberecký kraj
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25034961
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Zaměstnanci
- 6 - 9 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 30. 3. 1998
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy AVEX Liberec s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě AVEX Liberec s.r.o.
Kdy vznikla firma AVEX Liberec s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má AVEX Liberec s.r.o.?
Kde sídlí AVEX Liberec s.r.o.?
Jaké je IČO firmy AVEX Liberec s.r.o.?
Jakou datovou schránku má AVEX Liberec s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy AVEX Liberec s.r.o.?
Komu patří AVEX Liberec s.r.o.?
Je AVEX Liberec s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se AVEX Liberec s.r.o. zabývá?
Je AVEX Liberec s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Maloobchod, kromě motorových vozidel v Liberci?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 15. 1. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu