Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2025
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 10,1 mil. |
| 2024 | – | – | 10,3 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
- Výkaz zisku a ztráty nezveřejnila; malé firmy bez povinného auditu nemusí (§ 21a zákona o účetnictví), tržby proto nejsou veřejné.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 29 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2025 a pro srovnání 2024.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Karel Kolman a 2 další.
Statutární orgán
- Karel Kolmančlen správní rady · od 2015 · nar. 1950 · Nová Bystřicedalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jan Kolmanpředseda správní rady · od 2015 · nar. 1953 · Jindřichův Hradecdalších 2 firmy:2 aktivních
- Pavel Kolmančlen správní rady · od 2021 · nar. 1981 · Jindřichův Hradecdalších 2 firmy:2 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Alena Musilováčlen správní rady · od 2015 · do 2021 · nar. 1957 · Soběslavjiné firmy v rejstříku nemá
- Pavel Kolmanstatutární ředitel · od 2015 · do 2021 · nar. 1981 · Jindřichův Hradecdalších 2 firmy:2 aktivních
- ing. Jan Kolmanpředseda představenstva · od 1996 · do 2015 · nar. 1953 · Jindřichův Hradecdalších 2 firmy:2 aktivních
- Josef Krčmárikčlen představenstva · od 1998 · do 2015 · nar. 1962 · Slavonicejiné firmy v rejstříku nemá
- Zdeněk Bohuslavčlen představenstva · od 2008 · do 2015 · nar. 1957 · Slavonicejiné firmy v rejstříku nemá
- Alena Musilovámístopředseda představenstva · od 2011 · do 2015 · nar. 1957 · Soběslav IIIjiné firmy v rejstříku nemá
- Pavel Kolmančlen představenstva · od 2011 · do 2015 · nar. 1981 · Jindřichův Hradec IIIdalších 2 firmy:2 aktivních
- Karel Kolmanmístopředseda představenstva · od 1998 · do 2011 · nar. 1950 · Nová Bystřicedalších 1 firma:1 aktivních
- Alena Musilováčlen představenstva · od 2001 · do 2011 · nar. 1957 · Soběslav III,jiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Karel Pfeiferčlen představenstva · od 2001 · do 2008 · nar. 1945 · Dačicejiné firmy v rejstříku nemá
- Karel Kolmančlen představenstva · od 1996 · do 1998 · nar. 1950 · Nová Bystřicedalších 1 firma:1 aktivních
- ing. Stanislav Vodrážkamístopředseda představenstva · od 1997 · do 1998 · nar. 1946 · Kardašova Řečicejiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
HELTOS, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Vlastní · 1
Shrnutí · spočítáno z registrů
HELTOS, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 30 letv registru, od roku 1996
- 92 %firem oboru zapsaných v roce 1996 dnes funguje
- 3,4 mil. Kč18 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 8,4 mil. Kčv 33 dotacích z veřejných rozpočtů, 11 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, ve smluvní hodnotě 186 770 Kč bez DPH
- 5 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 4 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 12 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba strojů a zařízení j. n. v obci Slavonice · 1 aktivních firem s uvedenou velikostí
Ročník 1996
Z 170 subjektů oboru zapsaných v roce 1996 dnes funguje 156. HELTOS, a.s. je mezi nimi.
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
18 smluv za 3,4 mil. Kč, nejvíc s Střední škola řemeslná, Jaroměř, Studničkova 260 (22 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Střední škola řemeslná, Jaroměř, Studničkova 2601 smlouva755 040 Kč
- Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice3 smlouvy703 151 Kč
- Státní ústav radiační ochrany, v. v. i.3 smlouvy446 000 Kč
- Povodí Vltavy, státní podnik1 smlouva294 008 Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost1 smlouva277 000 Kč
- Střední škola průmyslová, Krnov, příspěvková organizace1 smlouva183 955 Kč
Poslední smlouvy
- V16 NEXT I/II vrtačka stolní, stolek pod vrtačku, přepravnéuzavřena 2. 3. 202697 800 Kč
- oprava a zhodnocení 2 ks sloupových vrtačekuzavřena 20. 5. 202554 892 Kč
- oprava a zhodnocení sloupové vrtačky VS 32uzavřena 3. 12. 2024148 830 Kč s DPH
- Sloupová vrtačkauzavřena 25. 11. 2024755 040 Kč s DPH
- Smlouva založená z objednávky č.0350169770uzavřena 12. 11. 202470 000 Kč
- sloupová vrtačkauzavřena 8. 8. 2024277 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
33 dotací za 8,4 mil. Kč (2005–2015), 11 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 913 258 Kčnárodní zdroje · 7,5 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu7 dotací5,7 mil. Kč
- Úřad práce v Jindřichově Hradci11 dotací1,2 mil. Kč
- Úřad práce České republiky7 dotací1,1 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí5 dotací338 185 Kč
- Úřad práce v Českých Budějovicích3 dotace151 500 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2008Inovace stroje VS40Ministerstvo průmyslu a obchodu2,3 mil. Kč
- ZNA-SF-59/2015Úřad práce České republiky · 2015210 000 KčEU
- JHA-SN-215/2015Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2015104 520 KčEU
- JHA-SN-112/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201460 000 KčEU
- JHA-SN-82/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201460 000 KčEU
- JHA-SN-299/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201459 665 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka za 186 770 Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Univerzita Pardubice1 zakázka186 770 Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 2 · benzín 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 8. 7. 2025PřesídleníSlavonice
- 4. 8. 2021Odchod z vedeníAlena Musilová (člen správní rady)
- 4. 8. 2021Nový ve vedeníPavel Kolman (člen správní rady)
- 1. 1. 2021Odchod z vedeníPavel Kolman (statutární ředitel)
- 19. 12. 2019PřesídleníSlavonice
- 21. 12. 2015Odchod z vedeníing. Jan Kolman (předseda představenstva)
- 21. 12. 2015Odchod z vedeníJosef Krčmárik (člen představenstva)
- 21. 12. 2015Odchod z vedeníZdeněk Bohuslav (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 21. 12. 2015Odchod z vedeníAlena Musilová (místopředseda představenstva)
- 21. 12. 2015Odchod z vedeníPavel Kolman (člen představenstva)
- 21. 12. 2015Nový ve vedeníPavel Kolman (statutární ředitel)
- 21. 12. 2015Nový ve vedeníIng. Jan Kolman (předseda správní rady)
- 21. 12. 2015Nový ve vedeníKarel Kolman (člen správní rady)
- 21. 12. 2015Nový ve vedeníAlena Musilová (člen správní rady)
- 23. 6. 2011Odchod z vedeníKarel Kolman (místopředseda představenstva)
- 23. 6. 2011Nový ve vedeníAlena Musilová (místopředseda představenstva)
- 23. 6. 2011Nový ve vedeníPavel Kolman (člen představenstva)
- 23. 6. 2011Odchod z vedeníAlena Musilová (člen představenstva)
- 24. 7. 2008Změna základního kapitálu4 900 000 → 8 400 000 Kč
- 17. 6. 2008Odchod z vedeníIng. Karel Pfeifer (člen představenstva)
- 17. 6. 2008Nový ve vedeníZdeněk Bohuslav (člen představenstva)
- 19. 9. 2006Změna základního kapitálu2 900 000 → 4 900 000 Kč
- 31. 7. 2006Změna základního kapitálu1 000 000 → 2 900 000 Kč
- 22. 6. 2001Nový ve vedeníIng. Karel Pfeifer (člen představenstva)
- 22. 6. 2001Nový ve vedeníAlena Musilová (člen představenstva)
- 11. 7. 1996Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 170 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
c3tqcdy
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25152025
Finanční úřad · Územní pracoviště v Jindřichově Hradci
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 3. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Slavonice
- Okres
- Jindřichův Hradec · 20 199 aktivních
- Kraj
- Jihočeský kraj
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25152025
- Právní forma
- Akciová společnost
- Sídlo
- 37881 Slavonice
- Hlavní činnost
- Výroba strojů a zařízení j. n.
- Zaměstnanci
- 6 - 9 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 11. 7. 1996
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy HELTOS, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě HELTOS, a.s.
Kdy vznikla firma HELTOS, a.s.?
Kolik zaměstnanců má HELTOS, a.s.?
Kde sídlí HELTOS, a.s.?
Jaké je IČO firmy HELTOS, a.s.?
Jakou datovou schránku má HELTOS, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy HELTOS, a.s.?
Je HELTOS, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se HELTOS, a.s. zabývá?
Je HELTOS, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba strojů a zařízení j. n. v obci Slavonice?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 15. 1. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu