Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2025
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2025 | – | 3 mil. | 7,8 mil. |
| 2024 | – | 835 000 | 4,9 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
- Výkaz zisku a ztráty nezveřejnila; malé firmy bez povinného auditu nemusí (§ 21a zákona o účetnictví), tržby proto nejsou veřejné.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 16 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2025 a pro srovnání 2024.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Jiří Povolný, vlastní hlavně Tomáš Povolný (76,2 %).
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
- Tomáš Povolný76,2 %od 2012 · nar. 1993 · Bystré · vklad 160 000 Kčdalších 1 firma:1 aktivních
- Jiří Povolný23,8 %od 1997 · nar. 1970 · Deštné v Orlických horách · vklad 50 000 Kčdalších 2 firmy:2 aktivních
Dříve ve firmě · 1
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Horská chata spol. s r.o.Shrnutí · spočítáno z registrů
Horská chata spol. s r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 16 z 17firem oboru v obci Deštné v Orlických horách s uvedenou velikostí je menších
- 29 letna trhu, déle než 17 z 28 firem oboru v obci Deštné v Orlických horách
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 409 671 Kč26 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 4,2 mil. Kčv 8 dotacích z veřejných rozpočtů, 73 % z fondů EU
- 18 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 13 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 500 Kč z 4 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Rostlinná a živočišná výroba, myslivost a související činnosti v obci Deštné v Orlických horách · 17 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 16
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1997
Z 2 680 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 2 648. Horská chata spol. s r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v obci Deštné v Orlických horách, nejpodobnější velikostí
Všechny- Horská chata spol. s r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- Kotyza Adam1 - 5 zaměstnancůod 2008
- Martin Hockicko0 zaměstnancůod 1990
- Jaroslav Jiroušek0 zaměstnancůod 1995
- Barbora Šedová Bednářová0 zaměstnancůod 1997
- Zdenek Škoda0 zaměstnancůod 2007
- Richard Přikryl0 zaměstnancůod 2011
- Stáza Přikrylová0 zaměstnancůod 2017
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
26 smluv za 409 671 Kč, nejvíc s Státní zemědělský intervenční fond (76 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Státní zemědělský intervenční fond2 smlouvy311 600 Kč
- Státní pozemkový úřad9 smluv98 071 Kč
- Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s.13 smluvjen společné smlouvy
- Úřad práce České republiky2 smlouvyjen společné smlouvy
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023Dohoda o poskytnutí dotace z Programu rozvoje venkova ČR - 22/006/19210/452/035/004514186 600 Kč
- Smlouva 2615004051uzavřena 3. 6. 2026cena neuvedena
- Dodatek č. 1 k pachtovní smlouvě č. 65N23/43 na pacht pozemků v k.ú. Bystré v OH, Deštné v OH, Sedloňovuzavřena 8. 4. 2026 · dodatek499 Kč
- Smlouva 2502019141uzavřena 25. 3. 2026cena neuvedena
- Smlouva 2502019151uzavřena 25. 3. 2026cena neuvedena
- Dohoda o poskytnutí dotace na projekt rozvoje venkova ČR - 25/002/52774/442/001150uzavřena 13. 1. 2026125 000 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
8 dotací za 4,2 mil. Kč (2007–2021), 73 % z fondů EU; nejvíc přiznal Státní zemědělský intervenční fond.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 3,1 mil. Kčnárodní zdroje · 1,2 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Státní zemědělský intervenční fond1 dotace3,1 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu2 dotace997 200 Kč
- Ministerstvo zemědělství5 dotací154 968 Kč
Poslední dotace
- 2150011597Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2021642 000 Kč
- 2110008868Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2021355 200 Kč
- 74/2018-A141Ministerstvo zemědělství · 2019144 585 Kč
- 12/2012-A141Ministerstvo zemědělství · 20122 065 Kč
- 17/2009-A141Ministerstvo zemědělství · 20095 130 Kč
- Dostavba srubového penzionu na st.p.č. 259 v k.ú. Jedlová vStátní zemědělský intervenční fond · 2008 · Program rozvoje venkova3,1 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2018–2025
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 8 · benzín 5 · ostatní 5
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 26. 4. 2016PřesídleníDeštné v Orlických horách
- 17. 10. 2014PřesídleníDeštné v Orlických horách
- 17. 5. 2012Odchod společníkaJiří Povolný
- 17. 5. 2012Nový společníkTomáš Povolný – 76.19 %
- 15. 11. 2006Změna základního kapitálu100 000 → 210 000 Kč
- 30. 7. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 680 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
k4xap6g
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25273311
Finanční úřad · Územní pracoviště v Rychnově nad Kněžnou
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 3. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Zemědělský podnikatelZemědělský registraktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Deštné v Orlických horách
- Okres
- Rychnov nad Kněžnou · 17 135 aktivních
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25273311
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Chov jiného skotu
- Zaměstnanci
- 25 - 49 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 30. 7. 1997
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Horská chata spol. s r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Horská chata spol. s r.o.
Kdy vznikla firma Horská chata spol. s r.o.?
Kolik zaměstnanců má Horská chata spol. s r.o.?
Kde sídlí Horská chata spol. s r.o.?
Jaké je IČO firmy Horská chata spol. s r.o.?
Jakou datovou schránku má Horská chata spol. s r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Horská chata spol. s r.o.?
Komu patří Horská chata spol. s r.o.?
Je Horská chata spol. s r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Horská chata spol. s r.o. zabývá?
Je Horská chata spol. s r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Rostlinná a živočišná výroba, myslivost a související činnosti v obci Deštné v Orlických horách?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 15. 1. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu