Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 6 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 6 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Miroslav Ftorek, vlastní ACHATES s.r.o. (100 %).
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 22
- Ing. Zdeněk Peterkajednatel · od 2018 · do 2018 · nar. 1966 · Pustiměřjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Sýkorajednatel · od 2014 · do 2018 · Ružomberok
- Ing. Stanislav Kašparačlen statutárního orgánu · od 2012 · do 2014 · nar. 1980 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Antonín Šimoníkčlen statutárního orgánu · od 2012 · do 2014 · nar. 1969 · Bučovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Tomáš Medekjednatel · od 2013 · do 2014 · nar. 1970 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Zdeněk Katrinecjednatel · od 1999 · do 2012 · nar. 1960 · Hostěrádky-Rešovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Roman Mifekjednatel · od 2003 · do 2012 · nar. 1953 · Měnínjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Miroslav Šimekjednatel · od 1996 · do 2003 · nar. 1953 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- ing. Miroslav Šimekjednatel · od 1996 · do 2002 · Brno
- Karel Kaloudajednatel · od 1996 · do 2000 · Šaratice
- MPS Holding a.s.společník · od 2012 · do 2014
- Miroslav Ftorekspolečník · od 2014 · do 2026 · nar. 1971 · Žilinadalších 12 firem:12 aktivních
- NATIM s.r.o.společník · od 2015 · do 2018
- LDO INVESTMENT LTDspolečník · od 2014 · do 2014
- Zdeněk Katrinecspolečník · od 2000 · do 2012 · nar. 1960 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Vladislav Mácaspolečník · od 2002 · do 2012 · nar. 1951 · Újezd u Brnajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Miroslav Šimekspolečník · od 2005 · do 2012 · nar. 1953 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- AT EUROPE LTDspolečník · od 2014 · do 2014
- Ing. Roman Mifekspolečník · od 2005 · do 2012 · nar. 1953 · Měnínjiné firmy v rejstříku nemá
- Karel Kaloudaspolečník · od 1996 · do 2000 · Šaratice
- ing. Miroslav Šimekspolečník · od 1996 · do 2005 · Brno
- Akciová společnost GDVspolečník · od 1996 · do 2002
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
GRADIOR POWER s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
GRADIOR POWER s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 751 z 1 832firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 30 letna trhu, déle než 2 684 z 3 345 firem oboru v Brně
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1996 dnes funguje
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- 849 434 Kč15 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 3,5 mil. Kčv 7 dotacích z veřejných rozpočtů, 46 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, v ISVZ
- 12 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 6 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků, kromě strojů a zařízení v Brně · 1 832 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 751
- Ve stejném pásmu
- 49
- Větších
- 32
- 01 252
- 1 - 5329
- 6 - 974
- 10 - 1971
- 20 - 2425
- 25 - 49tato firma49
- 50 - 9921
- 100 - 1997
- 200 - 2491
- 250 - 4991
- 500 - 9992
Ročník 1996
Z 2 569 subjektů oboru zapsaných v roce 1996 dnes funguje 2 519. GRADIOR POWER s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
- GRADIOR POWER s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1996Tato firma · stejně velké →
- SOLID Brno s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1990
- TOP servis spol. s r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- BONDY, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- KAISER COMPANY s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- BMC KAP, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1993
- MITEK INDUSTRIES, spol. s r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1993
- Prototypa-ZM, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1993
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
15 smluv za 849 434 Kč, nejvíc s Úřad práce České republiky (90 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Úřad práce České republiky5 smluv767 504 Kč
- TEPO s.r.o.1 smlouva72 930 Kč
- Česká agentura pro standardizaci6 smluv4 500 Kč
- Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví3 smlouvy4 500 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2017DOHODA o zabezpečení vzdělávací aktivity zaměstnanců a potenciálních zaměstnanců a poskytnutí příspěvku v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II205 161 Kč
- Objednávka kluzného uloženíuzavřena 13. 7. 202372 930 Kč
- Přístup do ČSN online pro více uživatelů na základuzavřena 4. 12. 2020 · dodatek4 500 Kč
- Přístup do ČSN online pro více uživatelů na základuzavřena 15. 6. 2020 · dodatek4 500 Kč
- Přístup do ČSN online pro více uživatelů na základuzavřena 2. 12. 2019 · dodatek4 500 Kč
- Přístup do ČSN online pro více uživatelů na základuzavřena 24. 5. 2019 · dodatek4 500 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
7 dotací za 3,5 mil. Kč (2013–2017), 46 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,6 mil. Kčnárodní zdroje · 1,9 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace1,9 mil. Kč
- Úřad práce České republiky6 dotací1,6 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2013Inovace výrobní skupiny „Pružinové klece“Ministerstvo průmyslu a obchodu1,9 mil. Kč
- BMA-MN-413/2017Úřad práce České republiky · 2017410 322 KčEU
- BMA-MN-245/2017Úřad práce České republiky · 2017366 840 KčEU
- BMA-MN-246/2017Úřad práce České republiky · 2017324 072 KčEU
- BMA-MN-120/2017Úřad práce České republiky · 2017285 440 KčEU
- BMA-MN-416/2017Úřad práce České republiky · 2017148 334 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka od 1 zadavatele; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Centrum výzkumu Řež s.r.o.1 zakázka1×
Zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 5 · hybrid 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 29. 7. 2026Odchod společníkaMiroslav Ftorek
- 29. 7. 2026Nový společníkACHATES s.r.o. – 100 %
- 1. 4. 2026Změna názvuMPS Gradior s.r.o. → GRADIOR POWER s.r.o.
- 12. 2. 2021PřesídleníBrno
- 19. 6. 2019Změna základního kapitálu200 000 → 21 828 000 Kč
- 31. 12. 2018Odchod z vedeníIng. Zdeněk Peterka (jednatel)
- 15. 8. 2018Nový ve vedeníIng. Zdeněk Peterka (jednatel)
- 26. 6. 2018Odchod společníkaNATIM s.r.o.
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 6. 6. 2018Nový ve vedeníMiroslav Ftorek (jednatel)
- 5. 6. 2018Odchod z vedeníIng. Jaroslav Sýkora (jednatel)
- 19. 12. 2015Nový společníkNATIM s.r.o. – 100 %
- 2. 12. 2014Nový ve vedeníIng. Jaroslav Sýkora (jednatel)
- 2. 12. 2014Odchod z vedeníIng. Stanislav Kašpara (člen statutárního orgánu)
- 24. 7. 2014PřesídleníProstějov → Brno
- 16. 5. 2014Odchod společníkaAT EUROPE LTD
- 10. 4. 2014Nový společníkMiroslav Ftorek – 100 %
- 10. 4. 2014Odchod společníkaLDO INVESTMENT LTD
- 26. 2. 2014Odchod společníkaMPS Holding a.s.
- 26. 2. 2014Nový společníkLDO INVESTMENT LTD – 80 %
- 24. 2. 2014Odchod z vedeníAntonín Šimoník (člen statutárního orgánu)
- 24. 2. 2014Odchod z vedeníTomáš Medek (jednatel)
- 6. 1. 2014Nový společníkAT EUROPE LTD – 20 %
- 7. 11. 2013PřesídleníBrno → Prostějov
- 4. 11. 2013Nový ve vedeníTomáš Medek (jednatel)
- 15. 3. 2013PřesídleníBrno
- 22. 8. 1996Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 569 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
nde8vux
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25310003
Finanční úřad · Územní pracoviště Brno II
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Zaoralova 3117/13, Líšeň, 62800 Brno
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25310003
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Výroba konstrukčních kovových výrobků
- Další činnosti
- Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, 25530, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Obrábění, Výroba nožířských výrobků, nástrojů a železářských výrobků, Výroba strojů a zařízení j. n., Příprava staveniště, Příprava staveniště a 9 dalších
- Zaměstnanci
- 25 - 49 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 22. 8. 1996
- Poslední změna
- 16. 4. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy GRADIOR POWER s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě GRADIOR POWER s.r.o.
Kdy vznikla firma GRADIOR POWER s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má GRADIOR POWER s.r.o.?
Kde sídlí GRADIOR POWER s.r.o.?
Jaké je IČO firmy GRADIOR POWER s.r.o.?
Jakou datovou schránku má GRADIOR POWER s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy GRADIOR POWER s.r.o.?
Komu patří GRADIOR POWER s.r.o.?
Je GRADIOR POWER s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se GRADIOR POWER s.r.o. zabývá?
Je GRADIOR POWER s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků, kromě strojů a zařízení v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu