Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 14 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 14 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Karel Pilčík a 2 další.
Statutární orgán
- Karel Pilčíkpředseda představenstva · od 2004 · nar. 1955 · Bratřejovdalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Silvie Korvasováčlen představenstva · od 2020 · nar. 1980 · Staré Městojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tomáš Lesa, MBAčlen představenstva · od 2020 · nar. 1972 · Zlíndalších 1 firma:1 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 3
- Ing. Alena Richterováčlen dozorčí rady · od 2020 · nar. 1974 · Kelčjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Thompředseda dozorčí rady · od 2020 · nar. 1968 · Valašské Meziříčíjiné firmy v rejstříku nemá
- Romana Vaculínováčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1974 · Rožnov pod Radhoštěmjiné firmy v rejstříku nemá
Dříve ve firmě · 7
- Ing. Jan Andrysčlen představenstva · od 2004 · do 2020 · nar. 1946 · Valašské Meziříčíjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Mgr. Petr Ptáček, Ph.D., MBAčlen představenstva · od 2012 · do 2020 · nar. 1966 · Pstružíjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Koutňákčlen představenstva · od 2009 · do 2012 · nar. 1964 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
- Ivan Ječmeňčlen představenstva · od 1999 · do 2009 · nar. 1960 · Policejiné firmy v rejstříku nemá
- Karel Pilčíkčlen představenstva · od 1999 · do 2004 · nar. 1955 · Bratřejovdalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Jan Andryspředseda představenstva · od 1999 · do 2004 · nar. 1946 · Valašské Meziříčíjiné firmy v rejstříku nemá
- Masný průmysl-Krásno, spol. s r.o.společník · od 1999 · do 2004
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
MP Krásno, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Vlastní · 1
Shrnutí · spočítáno z registrů
MP Krásno, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 24 z 25firem oboru ve Valašském Meziříčí s uvedenou velikostí je menších
- 27 letna trhu, déle než 26 z 40 firem oboru ve Valašském Meziříčí
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 1999 dnes funguje
- 3 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 28 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 135 Kč
- 185,9 mil. Kč117 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 162,3 mil. Kčv 40 dotacích z veřejných rozpočtů, 3 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, ve smluvní hodnotě 299 000 Kč bez DPH
- 8 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 129 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
- 3× pokuta od ČOIcelkem 5 000 Kč z 43 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba potravinářských výrobků ve Valašském Meziříčí · 25 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 24
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1999
Z 410 subjektů oboru zapsaných v roce 1999 dnes funguje 397. MP Krásno, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor ve Valašském Meziříčí, nejpodobnější velikostí
Všechny- MP Krásno, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1999Tato firma · stejně velké →
- Mlékárna Valašské Meziříčí, spol. s r.o.200 - 249 zaměstnancůod 1992
- Cyrilovo pekařství s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1996
- LAHŮDKY SKALKA s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2010
- Cukrárna Lešňanka s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 2016
- AKT Mobility Services s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 2018
- Valašská pražírna s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 2020
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
117 smluv za 185,9 mil. Kč, nejvíc s Státní zemědělský intervenční fond (54 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Státní zemědělský intervenční fond4 smlouvy100,3 mil. Kč
- Vězeňská služba České republiky20 smluv34,7 mil. Kč
- Statutární město Ostrava5 smluv16 mil. Kč
- Statutární město Frýdek-Místek2 smlouvy1,9 mil. Kč
- Krajské ředitelství policie kraje Vysočina6 smluv1,8 mil. Kč
- Psychiatrická nemocnice v Kroměříži6 smluv1,6 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2021Dohoda o poskytnutí dotace z Programu rozvoje venkova ČR - 20/010/0421d/672/00185037,5 mil. Kč
- RÁMCOVÁ KUPNÍ SMLOUVAuzavřena 14. 10. 2026cena neuvedena
- Dodatek č. 8 ke smlouvě o poskytování služeb – zařazení odsouzených do práce za účelem výroby potravinářských výrobkůuzavřena 16. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Smlouva o podmínkách jednotlivých dodávek masa a masných výrobkůuzavřena 21. 9. 2026800 000 Kč s DPH
- Smlouva - dodatek č. 8 - sleva z nájmu, Zámecká 7 a 9, 28.října 34, Ostravauzavřena 25. 8. 2026 · dodatek16,9 mil. Kč
- Smlouva o sponzorství - finanční podpora 100. výročí založení Baťovy nemocniceuzavřena 31. 8. 2026100 000 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
40 dotací za 162,3 mil. Kč (2006–2022), 3 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zemědělství.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 5 mil. Kčnárodní zdroje · 157,3 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zemědělství24 dotací142,9 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí1 dotace8,2 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace5,5 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí10 dotací5 mil. Kč
- Ministerstvo dopravy1 dotace579 972 Kč
Poslední dotace
- Zvýšené náklady na energie MPKMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2022 · Program podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen5,5 mil. Kč
- 30/2019-18122Ministerstvo zemědělství · 201926,8 mil. Kč
- 37/2018-18122Ministerstvo zemědělství · 201820,8 mil. Kč
- 15/2018-A166Ministerstvo zemědělství · 201821 270 Kč
- 1/2017-A166Ministerstvo zemědělství · 201711,7 mil. Kč
- 4/2017-A166Ministerstvo zemědělství · 201711 670 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka za 299 000 Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Krajské ředitelství policie kraje Vysočina1 zakázka299 000 Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Dělníci potravinářské výroby20 míst
- Dělník potravinářské výroby (m/ž)5 míst
- Pomocné práce na prodejně2 místa
- Prodavač / prodavačka1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 4. 5. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 102 · benzín 16 · ostatní 9 · hybrid 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 7. 4. 2020Odchod z vedeníIng. Jan Andrys (člen představenstva)
- 7. 4. 2020Nový ve vedeníIng. Tomáš Lesa, MBA (člen představenstva)
- 7. 4. 2020Nový ve vedeníIng. Silvie Korvasová (člen představenstva)
- 31. 3. 2020Odchod z vedeníIng. Mgr. Petr Ptáček, Ph.D., MBA (člen představenstva)
- 22. 8. 2014PřesídleníValašské Meziříčí
- 18. 9. 2012Nový ve vedeníIng. Mgr. Petr Ptáček, Ph.D., MBA (člen představenstva)
- 20. 7. 2012Odchod z vedeníIng. Pavel Koutňák (člen představenstva)
- 26. 10. 2009Odchod z vedeníIvan Ječmeň (člen představenstva)
Celá historie · další 10Skrýt starší
- 26. 10. 2009Nový ve vedeníIng. Pavel Koutňák (člen představenstva)
- 1. 10. 2004Odchod společníkaMasný průmysl-Krásno, spol. s r.o.
- 1. 10. 2004Změna základního kapitálu1 200 000 → 150 000 000 Kč
- 27. 9. 2004Nový ve vedeníKarel Pilčík (předseda představenstva)
- 23. 8. 2004Odchod z vedeníKarel Pilčík (člen představenstva)
- 23. 8. 2004Nový ve vedeníIng. Jan Andrys (člen představenstva)
- 23. 8. 2004Odchod z vedeníIng. Jan Andrys (předseda představenstva)
- 17. 12. 2003Změna názvuMasokombinát Krásno a.s. → MP Krásno, a.s.
- 17. 12. 2003PřesídleníZlín → Valašské Meziříčí
- 23. 8. 1999Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 410 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 2. 12. 2021 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
bx3faun
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25572890
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Okres
- Vsetín · 31 197 aktivních
- Kraj
- Zlínský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Hranická 430/34, Krásno nad Bečvou, 75701 Valašské Meziříčí
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25572890
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Zpracování a konzervování masa a výroba masných výrobků
- Další činnosti
- Výroba průmyslových krmiv pro zvířata v zájmovém chovu, Destilace, rektifikace a míchání lihovin, Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Obrábění, Výroba zámků a kování, Výroba elektronických součástek a desek, Opravy a údržba motorových vozidel, kromě motocyklů a 16 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 23. 8. 1999
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy MP Krásno, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě MP Krásno, a.s.
Kdy vznikla firma MP Krásno, a.s.?
Kolik zaměstnanců má MP Krásno, a.s.?
Kde sídlí MP Krásno, a.s.?
Jaké je IČO firmy MP Krásno, a.s.?
Jakou datovou schránku má MP Krásno, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy MP Krásno, a.s.?
Je MP Krásno, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se MP Krásno, a.s. zabývá?
Je MP Krásno, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba potravinářských výrobků ve Valašském Meziříčí?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu