Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 20 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 20 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji PaedDr. Dagmar Dluhošová, vlastní Spolek PRO GYMNÁZIUM.
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 9
- Milan Hejlčlen správní rady · od 2007 · nar. 1966 · Prahadalších 16 firem:16 aktivních
- Ing. Alice Šikošováčlen dozorčí rady · od 2009 · nar. 1971 · Prahadalších 7 firem:7 aktivních
- Mgr. Romuald Kopúnčlen správní rady · od 2012 · nar. 1969 · Prahadalších 30 firem:30 aktivních
- MUDr. Ferdinand Polák, Ph.D.člen dozorčí rady · od 2016 · nar. 1972 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
- Kateřina Romanováčlen správní rady · od 2022 · nar. 2002 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. Martin Romančlen správní rady · od 2023 · nar. 1969dalších 14 firem:14 aktivních
- Lenka Romanováčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1975 · Prahadalších 8 firem:8 aktivních
- Vojtěch Kačenačlen správní rady · od 2023 · nar. 1979 · Prahadalších 23 firem:23 aktivních
- Jiří Vévodačlen správní rady · od 2024 · nar. 1977 · Prahadalších 11 firem:11 aktivních
Dříve ve firmě · 1
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 8 293 z 8 319firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 28 letna trhu, déle než 12 530 z 15 069 firem oboru v Praze
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje
- 2 firmysídlí na stejné adrese
- 16,5 mil. Kč134 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 75,1 mil. Kčv 25 dotacích z veřejných rozpočtů, 54 % z fondů EU
- 4 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 4 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 10 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Vzdělávání v Praze · 8 319 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 8 293
- Ve stejném pásmu
- 14
- Větších
- 12
- 06 064
- 1 - 5894
- 6 - 9198
- 10 - 19288
- 20 - 24117
- 25 - 49293
- 50 - 99312
- 100 - 199111
- 200 - 24916
- 250 - 499tato firma14
- 500 - 9994
- 1000 - 14991
- 1500 - 19992
- 2000 - 24991
- 2500 - 29992
- 5000 - 99991
- 10 000 a více1
Ročník 1998
Z 1 387 subjektů oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje 1 371. PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.250 - 499 zaměstnancůod 1998Tato firma · stejně velké →
- Střední odborná škola Jarov250 - 499 zaměstnancůod 1991
- Dům dětí a mládeže Praha 10 - Dům UM250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Policejní akademie České republiky v Praze250 - 499 zaměstnancůod 1993
- Smíchovská střední škola, příspěvková organizace250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1997
- Pražská konzervatoř, Praha 1, Na Rejdišti 1250 - 499 zaměstnancůod 2000
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
134 smluv za 16,5 mil. Kč, nejvíc s HLAVNÍ MĚSTO PRAHA (33 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA49 smluv5,5 mil. Kč
- Ústav sociálních služeb v Praze 4, příspěvková organizace1 smlouva3,5 mil. Kč
- HORIZONT - NARE s.r.o.2 smlouvy1,3 mil. Kč
- Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě3 smlouvy1,1 mil. Kč
- BOVYS, s.r.o.16 smluv1,1 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky2 smlouvy807 120 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2019Smlouva o dodávce stravy3,5 mil. Kč
- Smlouva o poskytnutí pronájmu prostor č. SM2600279 - Školní maturitní plesuzavřena 9. 10. 202659 900 Kč
- Poskytnutí dopravních služebuzavřena 5. 10. 2026cena neuvedena
- Pronájem bazénuuzavřena 3. 9. 202694 500 Kč
- Objednávka-catering Dny rodin Nový Jičín-RSuzavřena 9. 9. 202639 875 Kč
- Objednávka-catering Dny rodin Slezské Rudoltice-RSuzavřena 25. 8. 202632 650 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
25 dotací za 75,1 mil. Kč (2006–2025), 54 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 40,3 mil. Kčnárodní zdroje · 34,8 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy15 dotací32,8 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí2 dotace19,1 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí3 dotace15,8 mil. Kč
- Hlavní město Praha3 dotace4,8 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj1 dotace2,2 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2013Realizace úspor energie na objektu ZŠ Rostislavova 1267, Ostrava - VítkoviceMinisterstvo životního prostředí13,5 mil. Kč
- Modernizace odborných učeben v PORG OstravaMinisterstvo životního prostředí · 2025 · Zlepšování kvality ovzduší a omezování emisí - OPST5,6 mil. KčEU
- Kvalitní vzdělávání v SŠ PORGMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · JAK ZED5 mil. KčEU
- Polytechnika a virtuální realita v PORGMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-20272,2 mil. KčEU
- Kvalitní vzdělávání v ZŠ a MŠ PORGMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · JAK ZED1,9 mil. KčEU
- Dotace na činnost soukromých škol a školských zařízeníMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025150 926 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
9 projektů za 68,5 mil. Kč, vyúčtováno 25 %; 5 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 17,4 mil. Kčzbývá · 51,1 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 2. 9. 2025 · do 30. 6. 2027Kvalitní vzdělávání v ZŠ a MŠ PORGOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský1,9 mil. Kčběží
- od 12. 5. 2025 · do 31. 12. 2027Kvalitní vzdělávání v SŠ PORGOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Moravskoslezský5 mil. Kčběží
- od 6. 3. 2025 · do 31. 12. 2027Šablony OP JAK II pro MŠ a ZŠ PORG BrnoOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Jihomoravský1,2 mil. Kčběží
- od 28. 2. 2025 · do 31. 12. 2027Šablony OP JAK II pro gymnázium PORG BrnoOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Jihomoravský3 mil. Kčběží
- od 20. 6. 2024 · do 31. 3. 2028Vybudování jazykových učeben v půdních prostoráchIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihomoravský43,2 mil. Kčběží
- od 24. 11. 2023 · ukončen 31. 12. 2024Polytechnika a virtuální realita v PORGIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský2,2 mil. Kč
Všechny projekty · další 3Skrýt starší
- od 3. 10. 2023 · ukončen 18. 11. 2024Modernizace odborných učeben v PORG OstravaOperační program Spravedlivá transformace 2021–2027 · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský5,6 mil. Kč
- od 12. 4. 2023 · ukončen 30. 6. 2025Cesta ke kvalitnímu vzdělávání v ZŠ PORGOperační program Jan Amos Komenský · Projekt finančně ukončen ŘO · Moravskoslezský2,7 mil. Kč
- od 28. 2. 2023 · ukončen 31. 8. 2024Cesta ke kvalitnímu vzdělávání v SŠ PORGOperační program Jan Amos Komenský · Projekt finálně uzavřen · Moravskoslezský3,6 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 3 · nafta 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 6. 12. 2023Změna názvuPORG - gymnázium, základní a mateřská škola, o.p.s. → PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.
- 17. 8. 2023Změna názvuPORG - gymnázium a základní škola, o.p.s. → PORG - gymnázium, základní a mateřská škola, o.p.s.
- 24. 11. 2016PřesídleníPraha
- 17. 3. 2014Odchod z vedeníMgr. Václav Klaus (člen statutárního orgánu)
- 18. 1. 2014Nový ve vedeníPaedDr. Dagmar Dluhošová (člen statutárního orgánu)
- 19. 2. 2011Nový ve vedeníMgr. Václav Klaus (člen statutárního orgánu)
- 12. 2. 2008Změna názvuPrvní obnovené reálné gymnázium, o.p.s. → PORG - gymnázium a základní škola, o.p.s.
- 2. 10. 1998Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 387 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
r43jd43
Schránka orgánu veřejné moci
DIČ CZ25698117
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 8
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Vykonává činnost školy nebo školského zařízeníRejstřík školaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Lindnerova 517/3, Libeň (Praha 8), 18000 Praha
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25698117
- Právní forma
- Obecně prospěšná společnost
- Hlavní činnost
- Střední všeobecné vzdělávání
- Další činnosti
- Maloobchod s nápoji, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, 56110, Účetnické a auditorské činnosti; daňové poradenství, Sociální služby poskytované dětem, Sociální služby poskytované dětem
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 2. 10. 1998
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.
Otázky
Časté otázky o firmě PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.
Kdy vznikla firma PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.?
Kolik zaměstnanců má PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.?
Kde sídlí PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.?
Jaké je IČO firmy PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.?
Jakou datovou schránku má PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.?
Kdo je ve vedení firmy PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.?
Komu patří PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s.?
Je PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s. zabývá?
Je PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola, o.p.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Vzdělávání v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu