Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2022 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 21 závěrek.
- Poslední zveřejněná účetní závěrka je za rok 2022.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 21 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Radek Schierreich.
Statutární orgán
Dozorčí rada a další orgány · 2
Dříve ve firmě · 3
- Bc. Radek Schierreichmístopředseda představenstva · od 2006 · do 2014 · nar. 1971 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- MUDr. Jaromír Kabátpředseda představenstva · od 2006 · do 2014 · nar. 1960 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
- Kateřina Ovesnáčlen představenstva · od 2006 · do 2014 · nar. 1975 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
MESSENGER a.s.Shrnutí · spočítáno z registrů
MESSENGER a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 53 z 62firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 20 letna trhu, déle než 34 z 152 firem oboru v Praze
- 29 firemsídlí na stejné adrese
- 915 954 Kč6 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 2 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 694 959 Kč bez DPH
- 1 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 10 000 Kčdarovala straně Strana zelených (2018)
- 36 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 8 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Poštovní a kurýrní činnosti v Praze · 62 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 53
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 7
- 017
- 1 - 521
- 6 - 97
- 10 - 194
- 20 - 242
- 25 - 492
- 50 - 99tato firma2
- 100 - 1992
- 200 - 2492
- 500 - 9992
- 10 000 a více1
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- MESSENGER a.s.50 - 99 zaměstnancůod 2006Tato firma · stejně velké →
- MSC group delivery s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2021
- GO! Express & Logistics, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2006
- Balíkové středisko s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2020
- Post Optimal s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 2014
- Delivery Hero Logistics Czech Republic s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 2015
- Express Parcel System, spol. s r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1994
- CMA-CGM (Deutschland) GmbH Shipping Agency - organizační složka10 - 19 zaměstnancůod 2001
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
6 smluv za 915 954 Kč, nejvíc s Zoologická zahrada hl. m. Prahy (44 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Zoologická zahrada hl. m. Prahy2 smlouvy400 000 Kč
- VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY1 smlouva294 959 Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA2 smlouvy120 495 Kč
- Sociologický ústav AV ČR, v. v. i.1 smlouva100 500 Kč
Poslední smlouvy
- Smlouva o zapojení původce do obecního systému svozu odpadu hl. m. Prahyuzavřena 1. 8. 202646 115 Kč
- Poskytování zasílatelských a poštovních služeb.uzavřena 7. 5. 2026100 500 Kč
- Zajištění převzetí a přepravy zásilekuzavřena 15. 12. 2025294 959 Kč
- Rámcová smlouva o zajištění přepravních služeb a dohoda o vzájemné spolupráciuzavřena 18. 4. 2024400 000 Kč
- Rámcová smlouva o zajištění zasílatelských a poštovních služebuzavřena 1. 12. 2021cena neuvedena
- Mikro depo Florenc smlouva o výpůjčce - paušálněuzavřena 12. 11. 202074 380 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
2 vyhrané zakázky za 694 959 Kč od 2 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Zoologická zahrada hl. m. Prahy1 zakázka400 000 Kč
- VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY1 zakázka294 959 Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Politika · výroční zprávy stran
Dary politickým stranám
Co firmě strany uvedly ve výročních zprávách jako dar
Poslední dary
Zdroj: výroční finanční zprávy politických stran a hnutí, Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran, od roku 2017. Strany, které zprávu podaly jen na papíře, v datech nejsou. Záporná částka je vrácený dar.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 24 · LPG 7 · benzín 4 · CNG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 15. 11. 2023Změna základního kapitálu2 000 000 → 2 040 000 Kč
- 10. 6. 2014Nový ve vedeníRadek Schierreich (člen představenstva)
- 9. 6. 2014Odchod z vedeníMUDr. Jaromír Kabát (předseda představenstva)
- 9. 6. 2014Odchod z vedeníKateřina Ovesná (člen představenstva)
- 9. 6. 2014Odchod z vedeníBc. Radek Schierreich (místopředseda představenstva)
- 17. 7. 2006Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
2 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
he6e6tq
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ27575896
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 5
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Centrální evidence dotací, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Libínská 3127/1, Smíchov, 15000 Praha
- ADR invest s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2009 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ADR projekt s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2009 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ADR reality s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2009 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ADR, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1997 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- APHELIA SEEvropská společnost · od 2013Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 27575896
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Ostatní poštovní a kurýrní činnosti
- Další činnosti
- Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod, kromě motorových vozidel, Pozemní a potrubní doprava, Silniční nákladní doprava, 52260, Ostatní vedlejší činnosti v dopravě, Poštovní a kurýrní činnosti a 4 dalších
- Zaměstnanci
- 50 - 99 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 17. 7. 2006
- Poslední změna
- 31. 3. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy MESSENGER a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě MESSENGER a.s.
Kdy vznikla firma MESSENGER a.s.?
Kolik zaměstnanců má MESSENGER a.s.?
Kde sídlí MESSENGER a.s.?
Jaké je IČO firmy MESSENGER a.s.?
Jakou datovou schránku má MESSENGER a.s.?
Kdo je ve vedení firmy MESSENGER a.s.?
Je MESSENGER a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se MESSENGER a.s. zabývá?
Je MESSENGER a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Poštovní a kurýrní činnosti v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu