Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
- Ve Sbírce listin není žádná účetní závěrka, přestože ji obchodní korporace musí zveřejňovat každý rok (§ 21a zákona o účetnictví).
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz); čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Radim Jančura, vlastní STUDENT AGENCY k.s. (100 %).
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 7
- Ing. Jiří Schmidtčlen představenstva · od 2009 · do 2021 · nar. 1977 · Pardubicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Radim Jančurapředseda představenstva · od 2011 · do 2021 · nar. 1972 · Bílovice nad Svitavoudalších 21 firem:20 aktivních1 zaniklo jinak
- Jan Paroulekčlen představenstva · od 2011 · do 2012 · nar. 1970 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Paroubekčlen představenstva · od 2009 · do 2011 · nar. 1970 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Radim Jančuračlen představenstva · od 2010 · do 2011 · nar. 1972 · Bílovice nad Svitavoudalších 21 firem:20 aktivních1 zaniklo jinak
- Jan Paroubekpředseda představenstva · od 2009 · do 2011 · nar. 1970 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Vladimír Trtíkčlen představenstva · od 2009 · do 2010 · nar. 1961 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
RegioJet a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Vlastní · 3
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
RegioJet a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 2 877 z 2 879firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 17 letna trhu, déle než 3 965 z 5 443 firem oboru v Brně
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 2009 dnes funguje
- 18 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 157 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 25 000 Kč
- 38,4 mld. Kč335 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 65,3 mil. Kčv 7 dotacích z veřejných rozpočtů, 0 % z fondů EU
- 6 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 59 mld. Kč bez DPH
- 21 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- RegioJet holding a.s.stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří
- 44 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
- 4× pokuta od ČOIcelkem 111 000 Kč z 37 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Pozemní a potrubní doprava v Brně · 2 879 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 2 877
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 1
- 02 204
- 1 - 5450
- 6 - 970
- 10 - 1974
- 20 - 2431
- 25 - 4930
- 50 - 9912
- 100 - 1994
- 200 - 2491
- 250 - 4991
- 1000 - 1499tato firma1
- 2500 - 29991
Ročník 2009
Z 1 587 subjektů oboru zapsaných v roce 2009 dnes funguje 1 538. RegioJet a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
Všechny- RegioJet a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 2009Tato firma · stejně velké →
- Dopravní podnik města Brna, a.s.2500 - 2999 zaměstnancůod 1998
- STUDENT AGENCY k.s.250 - 499 zaměstnancůod 1996
- RONYTRANS, s.r.o.200 - 249 zaměstnancůod 2006
- DOPAZ s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1994
- CARGO-HORTIM, spol. s r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1996
- THERMOSERVIS - TRANSPORT s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2003
- FORTAS Group s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2020
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
335 smluv za 38,4 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo dopravy (50 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ministerstvo dopravy19 smluv19 mld. Kč
- Ústecký kraj16 smluv15,3 mld. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA7 smluv3,1 mld. Kč
- Správa železnic, státní organizace132 smluv416,3 mil. Kč
- Státní fond dopravní infrastruktury1 smlouva91,4 mil. Kč
- Česká pošta, s.p.2 smlouvy25,4 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024Smlouva o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné drážní osobní dopravě Železniční doprava v systému DÚK - Elektrická páteř13,8 mld. Kč
- Smlouva o veřejných službách v přepravě cestujících veřejnou drážní osobní dopravou k zajištění dopravní obslužnosti vlaky celostátní dopravy na lince R10 Praha – Hradec Králové – Trutnovuzavřena 29. 10. 20261,1 mld. Kč
- Dodatek č. 1 ke Smlouvě o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné drážní osobní dopravě Železniční doprava v systému DÚK - Elektrická páteř - APC, AEDuzavřena 22. 10. 2026 · dodatek22,9 mil. Kč
- tarifní smlouva 2026 elektronickyuzavřena 16. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Dodatek č. 5uzavřena 19. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- tarifní smlouva 2026 elektronickyuzavřena 7. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
7 dotací za 65,3 mil. Kč (2016–2021); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 247 598 Kčnárodní zdroje · 65 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu3 dotace65 mil. Kč
- Úřad práce České republiky4 dotace247 598 Kč
Poslední dotace
- 2160006803Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202140 mil. Kč
- 2161004307Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202125 mil. Kč
- 2101049553Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202134 126 Kč
- KAA-MN-100/2016Úřad práce České republiky · 2016192 000 KčEU
- KAA-MN-68/2016Úřad práce České republiky · 201623 548 KčEU
- KAA-MN-67/2016Úřad práce České republiky · 201616 450 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
2 projekty za 187,8 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 2 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekty, nejnovější první
- od 9. 3. 2026 · do 31. 12. 2026Implementace trakčního systému 25 kV 50 Hz v 9 lokomotivách typu 99E1Operační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihomoravský96,4 mil. Kčběží
- od 17. 7. 2025 · do 31. 12. 2027Instalace ETCS do lokomotiv typu 99E1/69E5Operační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihomoravský91,4 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
6 vyhraných zakázek za 59 mld. Kč od 3 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo dopravy3 zakázky29 mld. Kč
- Ústecký kraj2 zakázky27,7 mld. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA1 zakázka2,4 mld. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024Železniční doprava v systému DÚK - elektrická páteřÚstecký kraj13,8 mld. Kč
- podlimitní · 2025Veřejné služby v drážní dopravě na souboru linek R14A Pardubice - Liberec, R14B Liberec - Ústí n/L, R21 Praha - Tanvald, R22 Kolín - Rumburk a R24 Praha - RumburkMinisterstvo dopravy11,6 mld. Kč
- nadlimitní · 2025Veřejné služby v drážní dopravě na souboru linek R14A Pardubice – Liberec, R14B Liberec – Ústí n/L, R21 Praha – Tanvald, R22 Kolín – Rumburk a R24 Praha – RumburkMinisterstvo dopravy · 4 nabídky11,6 mld. Kč
- nadlimitní · 2023Veřejné služby v přepravě cestujících v drážní dopravě na lince R9 Praha – Havlíčkův Brod – Jihlava/BrnoMinisterstvo dopravy · 2 nabídky5,7 mld. Kč
- nadlimitní · 2021Výběr dopravce pro uzavření smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících po železnici na linkách S49 a S61HLAVNÍ MĚSTO PRAHA2,4 mld. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Montážní pracovníci kolejových vozidel60 míst
- Opraváři a údržbári kolejových vozidel50 míst
- Mechanici10 míst
- Prodejce jízdenek s obsluhou čekárny10 míst
- Stevard10 míst
- Vlakvedoucí10 míst
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 22. 4. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 39 · benzín 5
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 2. 8. 2021Nový ve vedeníIng. Radim Jančura (člen správní rady)
- 2. 8. 2021Odchod z vedeníIng. Radim Jančura (předseda představenstva)
- 2. 8. 2021Odchod z vedeníIng. Jiří Schmidt (člen představenstva)
- 23. 9. 2013PřesídleníBrno
- 21. 3. 2012Odchod z vedeníJan Paroulek (člen představenstva)
- 29. 11. 2011Odchod z vedeníJan Paroubek (člen představenstva)
- 29. 11. 2011Nový ve vedeníJan Paroulek (člen představenstva)
- 22. 8. 2011Změna základního kapitálu2 000 000 → 187 534 000 Kč
Celá historie · další 6Skrýt starší
- 1. 6. 2011Odchod z vedeníRadim Jančura (člen představenstva)
- 25. 5. 2011Nový ve vedeníIng. Radim Jančura (předseda představenstva)
- 25. 5. 2011Odchod z vedeníJan Paroubek (předseda představenstva)
- 26. 1. 2010Odchod z vedeníVladimír Trtík (člen představenstva)
- 26. 1. 2010Nový ve vedeníRadim Jančura (člen představenstva)
- 20. 3. 2009Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 587 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 16. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
285fzhb
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ28333187
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
náměstí Svobody 86/17, Brno-město, 60200 Brno
- DPL real s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2006Aktivní
- Hotel Samechov s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2025 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- INFINET, s.r.o., v likvidaciSpolečnost s ručením omezeným · od 1997Aktivní
- Marcilya, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2004Aktivní
- ORBIX s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2002 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 28333187
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Železniční osobní doprava meziměstská
- Další činnosti
- Destilace, rektifikace a míchání lihovin, Destilace, rektifikace a míchání lihovin, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, 49110, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, 56110, Pronájem a správa vlastních nebo pronajatých nemovitostí, 68200 a 2 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 20. 3. 2009
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy RegioJet a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě RegioJet a.s.
Kdy vznikla firma RegioJet a.s.?
Kolik zaměstnanců má RegioJet a.s.?
Kde sídlí RegioJet a.s.?
Jaké je IČO firmy RegioJet a.s.?
Jakou datovou schránku má RegioJet a.s.?
Kdo je ve vedení firmy RegioJet a.s.?
Komu patří RegioJet a.s.?
Je RegioJet a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se RegioJet a.s. zabývá?
Je RegioJet a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Pozemní a potrubní doprava v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu