Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2024 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 20 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 20 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Mgr. Jiří Nálevka a 1 další, vlastní ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA a.s. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Mgr. Jiří Nálevkajednatel · od 2014 · nar. 1977 · Benešovdalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Daniel Adamkajednatel · od 2019 · nar. 1977 · Prahadalších 6 firem:6 aktivních
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 9
- Emílie Müllerjednatel · od 2017 · do 2019 · nar. 1986 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Emílie Košťálovájednatel · od 2017 · do 2018 · nar. 1986 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ivo Novotnýjednatel · od 2013 · do 2017 · nar. 1975 · Kralupy nad Vltavoujiné firmy v rejstříku nemá
- Milan Zapletaljednatel · od 2009 · do 2014 · nar. 1970 · Praha 5jiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ivan Procházkajednatel · od 2009 · do 2014 · nar. 1967 · Veltrusyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Richterjednatel · od 2011 · do 2013 · nar. 1966 · Litoměřicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Šulcjednatel · od 2009 · do 2012 · nar. 1951 · Frýdlantjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Zapletaljednatel · od 2009 · do 2009 · nar. 1951 · Frýdlantjiné firmy v rejstříku nemá
- ARRIVA holding Česká republika s.r.o.společník · od 2009 · do 2017
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
ARRIVA vlaky s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
ARRIVA vlaky s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 12 521 z 12 528firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 17 letna trhu, déle než 18 322 z 26 111 firem oboru v Praze
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 2009 dnes funguje
- 108 firemsídlí na stejné adrese
- 19,4 mld. Kč408 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,4 mil. Kčv 3 dotacích z veřejných rozpočtů, 19 % z fondů EU
- 7 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 7,6 mld. Kč bez DPH
- 9 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- Deutsche Bahn Aktiengesellschaftstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Německo
- 3 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 12 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 20 000 Kč z 2 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Pozemní a potrubní doprava v Praze · 12 528 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 12 521
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 4
- 09 434
- 1 - 52 094
- 6 - 9337
- 10 - 19303
- 20 - 2470
- 25 - 49157
- 50 - 9981
- 100 - 19927
- 200 - 2495
- 250 - 49913
- 500 - 999tato firma3
- 4000 - 49992
- 10 000 a více2
Ročník 2009
Z 1 587 subjektů oboru zapsaných v roce 2009 dnes funguje 1 538. ARRIVA vlaky s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- ARRIVA vlaky s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2009Tato firma · stejně velké →
- NET4GAS, s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2005
- BaDan Group s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2023
- Autoexpert spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1994
- Vega Tour s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Quehenberger Transport & Logistics CZE s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- HRAL s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1998
- METRANS Rail s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2003
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
408 smluv za 19,4 mld. Kč, nejvíc s Plzeňský kraj (40 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Plzeňský kraj5 smluv7,7 mld. Kč
- Ministerstvo dopravy25 smluv6,4 mld. Kč
- Zlínský kraj7 smluv3 mld. Kč
- Liberecký kraj23 smluv1,6 mld. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA21 smluv465,2 mil. Kč
- Státní fond dopravní infrastruktury1 smlouva72,2 mil. Kč
Poslední smlouvy
- tarifní smlouva 2026 elektronickyuzavřena 16. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- tarifní smlouva 2026 elektronickyuzavřena 7. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Smlouva o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné drážní osobní dopravě na celek BEMUuzavřena 2. 10. 20263,6 mld. Kč s DPH
- Dodatek č. 3 ke Smlouvě o uznávání Tarifu PID a úhradě protarifovací ztrátyuzavřena 30. 9. 2026 · dodatek18,6 mil. Kč s DPH
- Dodatek č. 3 ke Smlouvě o veřejných službách ve veřejné drážní osobní dopravěuzavřena 30. 9. 2026 · dodatek4,4 mil. Kč
- Smlouva o veřejných službách ve veřejné drážní osobní dopravěuzavřena 27. 8. 20262,9 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
3 dotace za 1,4 mil. Kč (2020–2023), 19 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo dopravy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 256 036 Kčnárodní zdroje · 1,1 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo dopravy2 dotace1,1 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace256 036 Kč
Poslední dotace
- Podpora železničních nákladních dopravců v elekrické trakci 2023 (ROCET) - ARRIVA vlaky s.r.o.Ministerstvo dopravy · 2023 · Ostatní výdaje spojené s drážní dopravou163 000 Kč
- Podpora železničních nákladních dopravců v elekrické trakci (ROCET) - ARRIVA vlaky s.r.o.Ministerstvo dopravy · 2022 · Ostatní výdaje spojené s drážní dopravou943 000 Kč
- Podnikové vzdělávání zaměstnanců Arriva vlaky s.r.o.Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2020 · Operační program Zaměstnanost256 036 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
7 vyhraných zakázek za 7,6 mld. Kč od 3 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Liberecký kraj4 zakázky1,5 mld. Kč
- Ministerstvo dopravy2 zakázky6,1 mld. Kč
- Plzeňský kraj1 zakázka290 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2025Veřejné služby v přepravě cestujících v drážní dopravě na linkách Ex6 Praha - Plzeň - Cheb a R16 Praha - Plzeň - Klatovy (- Železná Ruda)Ministerstvo dopravy · 4 nabídky3 mld. Kč
- nadlimitní · 2019Smlouva o závazku veřejné služby v drážní osobní dopravě ve veřejném zájmu k zajištění dopravní obslužnosti části území Libereckého kraje na vymezené výkony - Ještědská železnice č. OLP/5296/2019Liberecký kraj1,1 mld. Kč
- 2022Smlouva o závazku veřejné služby v drážní osobní dopravě ve veřejném zájmu k zajištění dopravní obslužnosti části území Libereckého kraje na vymezené výkony – Severojižní železnice II - ev. č.:OLP/4653/2022Liberecký kraj171 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Smlouva o závazku veřejné služby v drážní osobní dopravě ve veřejném zájmu k zajištění dopravní obslužnosti části území Libereckého kraje na vymezené výkony – Severojižní železnice III - ev. č.: OLP/02502/2025Liberecký kraj163,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2019Smlouva o závazku veřejné služby v drážní osobní dopravě ve veřejném zájmu k zajištění dopravní obslužnosti části území Libereckého kraje na vymezené výkony - Severojižní č. OLP/5297/2019Liberecký kraj91,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Výběr dopravce pro uzavření smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné drážní osobní dopravě na lince P3 Plzeň – Domažlice městoPlzeňský kraj290 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2022–2024
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 2 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 13. 3. 2019Nový ve vedeníIng. Daniel Adamka (jednatel)
- 12. 3. 2019Odchod z vedeníEmílie Müller (jednatel)
- 5. 9. 2018Odchod z vedeníEmílie Košťálová (jednatel)
- 13. 6. 2017Nový ve vedeníEmílie Müller (jednatel)
- 13. 6. 2017Nový ve vedeníEmílie Košťálová (jednatel)
- 12. 6. 2017Odchod z vedeníIvo Novotný (jednatel)
- 2. 6. 2017Odchod společníkaARRIVA holding Česká republika s.r.o.
- 2. 6. 2017Nový společníkARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA a.s. – 100 %
Celá historie · další 12Skrýt starší
- 17. 9. 2014PřesídleníPraha
- 1. 9. 2014Nový ve vedeníIng. Mgr. Jiří Nálevka (jednatel)
- 31. 8. 2014Odchod z vedeníMilan Zapletal (jednatel)
- 12. 3. 2014Odchod z vedeníIng. Ivan Procházka (jednatel)
- 6. 12. 2013Nový ve vedeníIvo Novotný (jednatel)
- 5. 12. 2013Odchod z vedeníIng. Jaroslav Richter (jednatel)
- 1. 1. 2012Odchod z vedeníIng. Jaroslav Šulc (jednatel)
- 1. 6. 2011Nový ve vedeníIng. Jaroslav Richter (jednatel)
- 21. 10. 2009Odchod z vedeníIng. Jaroslav Zapletal (jednatel)
- 1. 10. 2009Nový ve vedeníIng. Jaroslav Šulc (jednatel)
- 1. 10. 2009Nový ve vedeníIng. Jaroslav Zapletal (jednatel)
- 2. 9. 2009Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 587 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 4. 11. 2024 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
ry8jzpd
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 8
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Člen skupiny pro DPHSkupiny DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Registr plátců DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Křižíkova 148/34, Karlín, 18600 Praha
- ALNIASH Invest s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2017Aktivní
- AMOYA, o.p.s.Obecně prospěšná společnost · od 2012Aktivní
- ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA a.s.Akciová společnost · od 2005 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- ART DEPOSIT, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2011Aktivní
- Behavera s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2014Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 28955196
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Železniční osobní doprava meziměstská
- Další činnosti
- Výroba elektronických součástek, Výroba elektronických součástek, Výroba ostatních elektrických zařízení, Shromažďování, sběr a odstraňování odpadů, úprava odpadů k dalšímu využití, Opravy a údržba motorových vozidel, kromě motocyklů, 49110, Železniční nákladní doprava, Železniční nákladní doprava a 7 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 2. 9. 2009
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy ARRIVA vlaky s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě ARRIVA vlaky s.r.o.
Kdy vznikla firma ARRIVA vlaky s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má ARRIVA vlaky s.r.o.?
Kde sídlí ARRIVA vlaky s.r.o.?
Jaké je IČO firmy ARRIVA vlaky s.r.o.?
Jakou datovou schránku má ARRIVA vlaky s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy ARRIVA vlaky s.r.o.?
Komu patří ARRIVA vlaky s.r.o.?
Je ARRIVA vlaky s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se ARRIVA vlaky s.r.o. zabývá?
Je ARRIVA vlaky s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Pozemní a potrubní doprava v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu