Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 8 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 8 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Martin Bernard, MBA a 4 další, vlastní VEOLIA ENERGIE INTERNATIONAL S.A. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Martin Bernard, MBAčlen představenstva · od 2018 · nar. 1962 · Tlumačovdalších 22 firem:22 aktivních
- Philippe Roger Louis Guitardpředseda představenstva · od 2019 · nar. 1960 · Prahadalších 12 firem:12 aktivních
- Ing. Reda Rahmamístopředseda představenstva · od 2020 · nar. 1975 · Prahadalších 24 firem:24 aktivních
- Maxime Pierre Claude Marsaultčlen představenstva · od 2020 · nar. 1977 · Prahadalších 13 firem:13 aktivních
- Jakub Tobola, MSc.člen představenstva · od 2022 · nar. 1977 · Dětmarovicedalších 16 firem:16 aktivních
Společníci a akcionáři
- VEOLIA ENERGIE INTERNATIONAL S.A.100 %od 2026
Dozorčí rada a další orgány · 6
- Yveta Sekerákováčlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1964 · Ostravadalších 5 firem:4 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing. Miluše Polákovápředseda dozorčí rady · od 2019 · nar. 1975 · Benátky nad Jizeroudalších 17 firem:17 aktivních
- Mgr. Eva Kučerováčlen dozorčí rady · od 2020 · nar. 1974 · Prahadalších 16 firem:16 aktivních
- Jaroslav Batkočlen dozorčí rady · od 2021 · nar. 1965 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
- Bc. Martina Řehákovámístopředseda dozorčí rady · od 2025 · nar. 1976 · Hlušovicedalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Petr Pánek, BAčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1985 · Ostravadalších 5 firem:5 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Ing. Pavel Míčkačlen představenstva · od 2018 · do 2022 · nar. 1966 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Josef Novákčlen představenstva · od 2006 · do 2020 · nar. 1962 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Reda Rahmačlen představenstva · od 2014 · do 2020 · nar. 1975 · Prahadalších 24 firem:24 aktivních
- Ing. Josef Novákmístopředseda představenstva · od 2015 · do 2020 · nar. 1962 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- Philippe Guitardpředseda představenstva · od 2015 · do 2019 · nar. 1960 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Jan Hrabák, Ph.D.člen představenstva · od 2015 · do 2018 · nar. 1980 · Žďár nad Sázavoujiné firmy v rejstříku nemá
- Daniel Marie Melinčlen představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1958 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Daniel Melinčlen představenstva · od 2014 · do 2015 · nar. 1958 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Dubapředseda představenstva · od 2000 · do 2015 · nar. 1955 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Vincent Barbiermístopředseda představenstva · od 2014 · do 2015 · nar. 1966 · Bratislavajiné firmy v rejstříku nemá
- Christophe Johany Lannelucčlen představenstva · od 2006 · do 2014 · nar. 1964 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Francois Leimgruberčlen představenstva · od 2006 · do 2014 · nar. 1965 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Veolia Energie ČR, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
Veolia Energie ČR, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 180 z 181firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 220 z 264 firem oboru v Ostravě
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 6 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 16,4 mld. Kč18 771 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 3,8 mld. Kčv 43 dotacích z veřejných rozpočtů, 36 % z fondů EU
- 70 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 1,5 mld. Kč bez DPH
- 87 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- VEOLIA ENVIRONNEMENTstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Francie
- 54 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 13 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Ostravě · 181 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 180
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1992
Z 1 073 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 1 067. Veolia Energie ČR, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- Veolia Energie ČR, a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- ČEZ ESL, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2007
- Veolia Průmyslové služby ČR, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 2007
- ELPRO - DELICIA, a.s.25 - 49 zaměstnancůod 1995
- Veolia Komodity ČR, s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 1999
- IN ENERGIE s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 2016
- TAURON Czech Energy s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2009
- RIGHT POWER, a.s., organizační složka10 - 19 zaměstnancůod 2010
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
18 771 smluv za 16,4 mld. Kč, nejvíc s Státní fond životního prostředí České republiky (51 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Státní fond životního prostředí České republiky23 smluv8,4 mld. Kč
- Psychiatrická nemocnice Bohnice10 smluv975,7 mil. Kč
- Havířovská teplárenská společnost, a.s.165 smluv927,1 mil. Kč
- DISTEP a.s.37 smluv639,1 mil. Kč
- Statutární město Ostrava1 184 smluv268,5 mil. Kč
- Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského kraje3 smlouvy177,4 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2025Smlouva č. 7240100001 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí České republiky7,4 mld. Kč
- DODÁVKY ENERGIÍ/UJEDNÁNÍ O CENĚ/70676/2027uzavřena 3. 11. 2026 · dodatek1,4 mil. Kč
- DODÁVKY ENERGIÍ/UJEDNÁNÍ O CENĚ/75062/2027uzavřena 23. 10. 2026 · dodatek5,2 mil. Kč
- DODÁVKY ENERGIÍ/UJEDNÁNÍ O CENĚ/75500/2027uzavřena 26. 10. 2026 · dodatek563 234 Kč
- DODÁVKY ENERGIÍ/UJEDNÁNÍ O CENĚ/75554/2027uzavřena 2. 11. 2026 · dodatek1,2 mil. Kč
- DODÁVKY ENERGIÍ/UJEDNÁNÍ O CENĚ/76479/2027uzavřena 23. 10. 2026 · dodatek811 219 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
43 dotací za 3,8 mld. Kč (2006–2025), 36 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo životního prostředí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,4 mld. Kčnárodní zdroje · 2,4 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo životního prostředí10 dotací1,8 mld. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu27 dotací1,3 mld. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky4 dotace650,8 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace6,7 mil. Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace642 496 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2018Ekologizace kotle K14 v Elektrárně TřeboviceMinisterstvo životního prostředí545,5 mil. Kč
- Modernizace distribuce tepla v SZT Ostrava a Frýdek MístekMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Přechod na čistší zdroje energie173,7 mil. KčEU
- Modernizace distribuce tepla v SZT Ostrava (DN600_OS střed) Havířov-Karviná a PřerovMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024–2025 · Přechod na čistší zdroje energie164,2 mil. KčEU
- Modernizace distribuce tepla v SZT KrnovMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Přechod na čistší zdroje energie4,4 mil. KčEU
- Modernizace distribuce tepla v SZT Olomouc (Přechod pára horká voda a ostatní akce)Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie240 mil. KčEU
- Modernizace distribuce tepla v SZT Olomouc (Pasteurova)Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie16 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
70 vyhraných zakázek za 1,5 mld. Kč od 37 zadavatelů; v 9 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA7 zakázek16 mil. Kč
- Statutární město Opava4 zakázky21,1 mil. Kč
- Statutární město Ostrava4 zakázky4,9 mil. Kč
- Krajský soud v Ostravě4 zakázky1,5 mil. Kč
- Statutární město Karviná3 zakázky27,8 mil. Kč
- Olomoucký kraj3 zakázky22,5 mil. Kč
Největší zakázky
- 2022Poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem (EPC) pro vybrané objekty PN BohnicePsychiatrická nemocnice Bohnice487,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2018Energetické služby a dodávkyMěstská část Praha 2 · 3 nabídky · společně s dalšími184 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Energetické úspory v objektech Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského krajeNemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského kraje177,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2024ENERGETICKÉ ÚSPORY V OBJEKTECH NEMOCNICE RUDOLFA A STEFANIE BENEŠOV, A.S., NEMOCNICE STŘEDOČESKÉHO KRAJENemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského kraje177,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2025VYBUDOVÁNÍ ALTERNATIVNÍHO ZDROJE VYTÁPĚNÍ STRAKOVY AKADEMIE A REALIZACE DALŠÍCH ENERGETICKY ÚSPORNÝCH OPATŘENÍÚřad vlády České republiky121,6 mil. Kč
- nadlimitní · 2025VYBUDOVÁNÍ ALTERNATIVNÍHO ZDROJE VYTÁPĚNÍ STRAKOVY AKADEMIE A REALIZACE DALŠÍCH ENERGETICKY ÚSPORNÝCH OPATŘENÍÚřad vlády České republiky · 2 nabídky100,5 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 27 · ostatní 18 · benzín 9
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 17. 9. 2026Nový společníkVEOLIA ENERGIE INTERNATIONAL S.A. – 100 %
- 1. 9. 2022Nový ve vedeníJakub Tobola, MSc. (člen představenstva)
- 16. 5. 2022Odchod z vedeníIng. Pavel Míčka (člen představenstva)
- 16. 12. 2020Nový ve vedeníMaxime Pierre Claude Marsault (člen představenstva)
- 15. 12. 2020Odchod z vedeníIng. Josef Novák (člen představenstva)
- 20. 3. 2020Odchod z vedeníIng. Reda Rahma (člen představenstva)
- 9. 3. 2020Odchod z vedeníIng. Josef Novák (místopředseda představenstva)
- 9. 3. 2020Nový ve vedeníIng. Reda Rahma (místopředseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 7. 2019Nový ve vedeníPhilippe Roger Louis Guitard (předseda představenstva)
- 1. 7. 2019Odchod z vedeníPhilippe Guitard (předseda představenstva)
- 24. 9. 2018Nový ve vedeníIng. Martin Bernard, MBA (člen představenstva)
- 2. 9. 2018Odchod z vedeníMgr. Jan Hrabák, Ph.D. (člen představenstva)
- 1. 3. 2018Nový ve vedeníIng. Pavel Míčka (člen představenstva)
- 28. 2. 2018Odchod z vedeníDaniel Marie Melin (člen představenstva)
- 14. 12. 2015Odchod z vedeníDaniel Melin (člen představenstva)
- 2. 7. 2015Nový ve vedeníMgr. Jan Hrabák, Ph.D. (člen představenstva)
- 1. 7. 2015Nový ve vedeníIng. Josef Novák (místopředseda představenstva)
- 1. 7. 2015Nový ve vedeníPhilippe Guitard (předseda představenstva)
- 30. 6. 2015Odchod z vedeníIng. Zdeněk Duba (předseda představenstva)
- 30. 6. 2015Odchod z vedeníVincent Barbier (místopředseda představenstva)
- 1. 1. 2015Změna názvuDalkia Česká republika, a.s. → Veolia Energie ČR, a.s.
- 30. 6. 2014Nový ve vedeníIng. Reda Rahma (člen představenstva)
- 30. 6. 2014Nový ve vedeníDaniel Marie Melin (člen představenstva)
- 30. 6. 2014Nový ve vedeníDaniel Melin (člen představenstva)
- 30. 6. 2014Odchod z vedeníChristophe Johany Lanneluc (člen představenstva)
- 1. 5. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 073 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 25. 8. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
zepcdvg
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ45193410
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve plátce spotřební daněSpotřební daněukončeno
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
28. října 3337/7, Moravská Ostrava, 70200 Ostrava
- Nadační fond Veolia Energie Humain ČRNadační fond · od 2005Aktivní
- Nadační fond Veolia Energie pro životní prostředí ČRNadační fond · od 2006Aktivní
- Veolia Komodity ČR, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1999 · 20 - 24 zaměstnancůAktivní
- VEO Project Engineering, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- Základní organizace Odborového svazu ECHO Energie-ředitelstvíOdborová organizace · od 1992Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 45193410
- Právní forma
- Akciová společnost
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Výroba radiátorů a kotlů k ústřednímu topení, Výroba parních kotlů, kromě kotlů pro ústřední topení, Obrábění, Výroba zámků a kování, Výroba průmyslových chladicích a klimatizačních zařízení, Instalace průmyslových strojů a zařízení, Výroba, přenos a rozvod elektřiny a 17 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 5. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Veolia Energie ČR, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Veolia Energie ČR, a.s.
Kdy vznikla firma Veolia Energie ČR, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Veolia Energie ČR, a.s.?
Kde sídlí Veolia Energie ČR, a.s.?
Jaké je IČO firmy Veolia Energie ČR, a.s.?
Jakou datovou schránku má Veolia Energie ČR, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Veolia Energie ČR, a.s.?
Komu patří Veolia Energie ČR, a.s.?
Je Veolia Energie ČR, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Veolia Energie ČR, a.s. zabývá?
Je Veolia Energie ČR, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu