Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2025
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2025 | 39,6 mil. | 3,7 mil. | 24,6 mil. |
| 2024 | 38,3 mil. | 4,7 mil. | 20,9 mil. |
| 2023 | 32,3 mil. | 5 mil. | 16,2 mil. |
| 2022 | 23,6 mil. | 3 mil. | 13,9 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2025
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2025 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 30 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Roky 2022–2025.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Miroslav Seidl, vlastní SKALAR HOLDING BV (100 %).
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
- SKALAR HOLDING BV100 %od 1994 · vklad 300 000 Kč
Dříve ve firmě · 3
- RNDr. Karel Pazourekjednatel · od 1997 · do 2014 · nar. 1949 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- RNDr. Karel Pazourekjednatel · od 1992 · do 1997 · Praha
- Laurentius Antonius Maria Plevierspolečník · od 1992 · do 1994 · Steenbergen, Nizozemí
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
SKALAR s.r.o.Shrnutí · spočítáno z registrů
SKALAR s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 5 736 z 18 798firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 62 599 z 65 964 firem oboru v Praze
- 87 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 655 firemsídlí na stejné adrese
- 93,6 mil. Kč138 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 16 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 22,4 mil. Kč bez DPH
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze · 18 798 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 5 736
- Ve stejném pásmu
- 9 517
- Větších
- 3 545
- 05 736
- 1 - 5tato firma9 517
- 6 - 91 306
- 10 - 191 128
- 20 - 24249
- 25 - 49476
- 50 - 99224
- 100 - 19999
- 200 - 24917
- 250 - 49921
- 500 - 99917
- 1000 - 14991
- 1500 - 19991
- 2000 - 24992
- 3000 - 39992
- 5000 - 99992
Ročník 1992
Z 6 083 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 5 315. SKALAR s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- SKALAR s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- SKA INVEST s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 1972
- SKLOEXPORT akciová společnost v likvidaci1 - 5 zaměstnancůod 1974
- CONCOM INTERNATIONAL, s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 1990
- KRONEN Praha, spol. s r.o.1 - 5 zaměstnancůod 1990
- TST servis a.s.1 - 5 zaměstnancůod 1990
- P A R,spol.s r.o.1 - 5 zaměstnancůod 1990
- PREXIM spol. s r.o.1 - 5 zaměstnancůod 1990
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
138 smluv za 93,6 mil. Kč, nejvíc s Povodí Labe, státní podnik.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Povodí Labe, státní podnik8 smluv11,3 mil. Kč
- Povodí Vltavy, státní podnik12 smluv11,2 mil. Kč
- VODÁRNA PLZEŇ a.s.30 smluv7,4 mil. Kč
- Botanický ústav AV ČR, v. v. i.7 smluv6,8 mil. Kč
- Povodí Ohře, státní podnik6 smluv6,7 mil. Kč
- Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský8 smluv6 mil. Kč
Poslední smlouvy
- Kupní smlouva - Analyzátor celkového uhlíku a dusíkuuzavřena 4. 9. 20261,3 mil. Kč
- 420 VZMR Kupní smlouva - nákup kontinuálního průtokového analyzátoruuzavřena 20. 8. 20261,5 mil. Kč
- Materiál pro přístroj Primacsuzavřena 5. 8. 202692 660 Kč
- 420 VZMR (soutěžilo odd.VZ) Kupní smlouva - nákup2 ks laboratorní analytické techniky – robotických analyzátorů pro stanovení BSK5 a CHSKCr, včetně hardware a softwareuzavřena 13. 7. 20263,3 mil. Kč
- Kupní smlouva - Dodání diskrétního analyzátoru pro analýzy vzorků pitných a koupacích voduzavřena 10. 7. 20261,1 mil. Kč
- servis TC reaktoru (CN analyzátor)uzavřena 3. 7. 2026285 124 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
16 vyhraných zakázek za 22,4 mil. Kč od 9 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě4 zakázky4 mil. Kč
- Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích3 zakázky3,2 mil. Kč
- Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta2 zakázky2,9 mil. Kč
- Botanický ústav AV ČR, v. v. i.2 zakázky2,7 mil. Kč
- Povodí Vltavy, státní podnik1 zakázka3,3 mil. Kč
- Povodí Labe, státní podnik1 zakázka3,2 mil. Kč
Největší zakázky
- podlimitní · 2026Nákup robotických analyzátorů pro stanovení BSK5/CHSKCrPovodí Vltavy, státní podnik3,3 mil. Kč
- podlimitní · 2024Robotický analyzátor CHSK-Mn a analyzátor kyanidy + MBASPovodí Labe, státní podnik3,2 mil. Kč
- malého rozsahu · 2025Kontinuální průtokový analyzátorBotanický ústav AV ČR, v. v. i.1,8 mil. Kč
- podlimitní · 2015ZÚ Ostrava – průtokový analyzátorZdravotní ústav se sídlem v Ostravě1,8 mil. Kč
- 2022Nákup přístroje kontinuální průtokový analyzátor na bázi CFAJihočeská univerzita v Českých Budějovicích1,7 mil. Kč
- malého rozsahu · 2025Automatický analyzátorJihočeská univerzita v Českých Budějovicích1,6 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 7. 3. 2019Změna názvuCARBON INSTRUMENTS, spol. s r.o. → SKALAR s.r.o.
- 29. 10. 2016PřesídleníPraha
- 1. 4. 2014Nový ve vedeníIng. Miroslav Seidl (jednatel)
- 1. 1. 2014Odchod z vedeníRNDr. Karel Pazourek (jednatel)
- 25. 3. 1997Odchod z vedeníRNDr. Karel Pazourek (jednatel)
- 25. 3. 1997Nový ve vedeníRNDr. Karel Pazourek (jednatel)
- 27. 3. 1996PřesídleníPraha
- 24. 5. 1994Odchod společníkaLaurentius Antonius Maria Plevier
Celá historie · další 3Skrýt starší
- 24. 5. 1994Nový společníkSKALAR HOLDING BV – 100 %
- 21. 10. 1992PřesídleníPraha
- 20. 8. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 6 083 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
2 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
4nsn5ed
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ45807248
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 9
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 7. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Centrální evidence dotací, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Nademlejnská 600/1, Hloubětín (Praha 9), 19800 Praha
- 3 + EL, spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1995 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- 420LES s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2021Aktivní
- 4Bricks s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2025Aktivní
- 900T16 s.r.o. v likvidaciSpolečnost s ručením omezeným · od 2019Aktivní
- A2T s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2020 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 45807248
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Nespecializovaný velkoobchod
- Zaměstnanci
- 1 - 5 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 20. 8. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy SKALAR s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě SKALAR s.r.o.
Kdy vznikla firma SKALAR s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má SKALAR s.r.o.?
Kde sídlí SKALAR s.r.o.?
Jaké je IČO firmy SKALAR s.r.o.?
Jakou datovou schránku má SKALAR s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy SKALAR s.r.o.?
Komu patří SKALAR s.r.o.?
Je SKALAR s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se SKALAR s.r.o. zabývá?
Je SKALAR s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu