Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 18 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 18 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Václav Junek, CSc. a 1 další.
Statutární orgán
- Ing. Václav Junek, CSc.předseda představenstva · od 1999 · nar. 1951 · Prahadalších 13 firem:13 aktivních
- Ing. Tomáš Junekprokura · od 2021 · nar. 1975 · Slušticedalších 6 firem:6 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 5
- Ing. Stanislav Výbornýpředseda dozorčí rady · od 2009 · nar. 1973 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Martin Hávačlen dozorčí rady · od 2021 · nar. 1987 · Hostivicedalších 12 firem:12 aktivních
- C.D.K.K. FIN s.r.o.člen dozorčí rady · od 2021
- Jan Junekčlen dozorčí rady · od 2021 · nar. 1977 · Chodovdalších 2 firmy:2 aktivních
- HTL SERVIS spol. s r.o.člen dozorčí rady · od 2021
Dříve ve firmě · 18
- Václav Junekčlen představenstva · od 2014 · do 2014 · nar. 1951 · Prahadalších 13 firem:13 aktivních
- Ing. Vladimír Pršalačlen představenstva · od 2009 · do 2014 · nar. 1956 · Vrchlabíjiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Hanušmístopředseda představenstva · od 2009 · do 2014 · nar. 1964 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Miloslav Konopíkprokura · od 2009 · do 2011 · nar. 1956 · Dílyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Miloslav Konopíkpředseda představenstva · od 2000 · do 2009 · nar. 1956 · Poběžovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Václav Roztočilčlen představenstva · od 2008 · do 2009 · nar. 1957 · Rpetyjiné firmy v rejstříku nemá
- Jaroslav Routmístopředseda představenstva · od 2008 · do 2009 · nar. 1972 · Černájiné firmy v rejstříku nemá
- Jaroslav Routčlen představenstva · od 2000 · do 2008 · nar. 1972 · Klenčí pod Čerchovemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vít Adamecmístopředseda představenstva · od 2000 · do 2008 · nar. 1956 · Chodovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Skočdopolemístopředseda představenstva · od 1999 · do 2000 · nar. 1971 · Domažlicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Zábranskýčlen představenstva · od 1999 · do 2000 · nar. 1958 · Nové Hradyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Libor Vavřiníkpředseda představenstva · od 1999 · do 1999 · nar. 1969 · Ostrožská Lhotajiné firmy v rejstříku nemá
- VÍNO BLATEL, a.s.společník · od 1997 · do 1999
- BH CAPITAL, a.s. v likvidacispolečník · od 1999 · do 1999
- INVESTIČNÍ A POŠTOVNÍ BANKA, akciová společnostspolečník · od 1999 · do 1999
- Lesní společnost Trhanov a.s.společník · od 2000 · do 2001
- Ing. Miloslav Konopíkspolečník · od 2006 · do 2009 · nar. 1956 · Dílyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Václav Junek, Csc.společník · od 2010 · do 2013 · nar. 1951 · Prahadalších 13 firem:13 aktivních
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
LST a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Vlastní · 1
Shrnutí · spočítáno z registrů
LST a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 32 letv registru, od roku 1994
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- 3 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 35 000 Kč
- 5,8 mld. Kč664 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 2,2 mil. Kčv 10 dotacích z veřejných rozpočtů, 93 % z fondů EU
- 2 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 2,1 mil. Kč bez DPH
- 19 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 171 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 17 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Lesnictví a těžba dřeva v obci Trhanov · 1 aktivní firma s uvedenou velikostí
Ročník 1994
Z 265 subjektů oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje 258. LST a.s. je mezi nimi.
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
664 smluv za 5,8 mld. Kč, nejvíc s Lesy České republiky, s.p. (85 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Lesy České republiky, s.p.567 smluv4,9 mld. Kč
- Městské lesy Znojmo, příspěvková organizace19 smluv6,9 mil. Kč
- Lesní správa Lány6 smluv4 mil. Kč
- Správa Národního parku Šumava1 smlouva2 mil. Kč
- Město Blovice8 smluv1,9 mil. Kč
- Městské lesy Dačice s.r.o.1 smlouva1,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2019Dílo; Výroba dříví harvestorovou technologií800 mil. Kč
- Obchod; Obchod se dřívím; prodej dřívíuzavřena 20. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Obchod; Obchod se dřívím; prodej dřívíuzavřena 30. 9. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Obchod; Obchod se dřívím; lhůta k uzavření dodatkuuzavřena 15. 9. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Kupní smlouva-sazeniceuzavřena 9. 9. 2026372 648 Kč
- Správa majetku; Nemovitý majetek – nájemní či pachtovní smlouva; Lesní školka Milíčoviceuzavřena 31. 7. 20261,1 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
10 dotací za 2,2 mil. Kč (2006–2020), 93 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 2,1 mil. Kčnárodní zdroje · 165 186 Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace1,7 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí3 dotace306 000 Kč
- Ministerstvo zemědělství4 dotace120 186 Kč
- Úřad práce v Domažlicích1 dotace45 000 Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace7 092 Kč
Poslední dotace
- Energetické úspory v provozu společnosti ve Veselí nad MoravouMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2020 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost1,7 mil. KčEU
- Záruky pro mladé ve Zlínském krajiÚřad práce České republiky · 2019 · Operační program Zaměstnanost7 092 KčEU
- 271/2018-A120Ministerstvo zemědělství · 20196 750 Kč
- JHA-SN-306/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014108 000 KčEU
- JHA-SN-305/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014108 000 KčEU
- KHA-SN-104/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201490 000 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
2 vyhrané zakázky za 2,1 mil. Kč od 2 zadavatelů; v 2 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Správa Národního parku Šumava1 zakázka1,9 mil. Kč
- Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky1 zakázka207 775 Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Manipulační dělníci ve výrobě1 místo
- Obsluha pil a jiných zařízení na prvotní zpracování dřeva1 místo
- Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 5. 5. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2020–2021
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 112 · ostatní 51 · benzín 7 · LPG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 6. 2021Nový ve vedeníIng. Tomáš Junek (prokura)
- 21. 9. 2017Změna základního kapitálu90 000 000 → 160 000 000 Kč
- 24. 10. 2014Odchod z vedeníVáclav Junek (člen představenstva)
- 1. 1. 2014Odchod z vedeníJan Hanuš (místopředseda představenstva)
- 1. 1. 2014Odchod z vedeníIng. Vladimír Pršala (člen představenstva)
- 1. 1. 2014Nový ve vedeníVáclav Junek (člen představenstva)
- 16. 1. 2013Odchod společníkaIng. Václav Junek, Csc.
- 15. 6. 2011Odchod z vedeníIng. Miloslav Konopík (prokura)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 14. 10. 2010Nový společníkIng. Václav Junek, Csc. – 100 %
- 1. 7. 2009Nový ve vedeníIng. Miloslav Konopík (prokura)
- 1. 7. 2009Odchod společníkaIng. Miloslav Konopík
- 1. 6. 2009Nový ve vedeníJan Hanuš (místopředseda představenstva)
- 1. 6. 2009Nový ve vedeníIng. Vladimír Pršala (člen představenstva)
- 31. 5. 2009Odchod z vedeníIng. Miloslav Konopík (předseda představenstva)
- 31. 5. 2009Odchod z vedeníJaroslav Rout (místopředseda představenstva)
- 31. 5. 2009Odchod z vedeníIng. Václav Roztočil (člen představenstva)
- 1. 12. 2008Změna základního kapitálu125 610 400 → 90 000 000 Kč
- 22. 10. 2008Odchod z vedeníJaroslav Rout (člen představenstva)
- 1. 9. 2008Nový ve vedeníJaroslav Rout (místopředseda představenstva)
- 1. 9. 2008Nový ve vedeníIng. Václav Roztočil (člen představenstva)
- 18. 7. 2008Odchod z vedeníIng. Vít Adamec (místopředseda představenstva)
- 30. 1. 2006Nový společníkIng. Miloslav Konopík – 100 %
- 17. 12. 2001Změna základního kapitálu320 309 900 → 125 610 400 Kč
- 1. 3. 2001Odchod společníkaLesní společnost Trhanov a.s.
- 31. 12. 2000Změna základního kapitálu108 700 000 → 320 309 900 Kč
- 10. 5. 1994Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 265 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 16. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
gpeezxu
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ60706805
Finanční úřad · Územní pracoviště v Domažlicích
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Zemědělský podnikatelZemědělský registraktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Trhanov
- Okres
- Domažlice · 11 330 aktivních
- Kraj
- Plzeňský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
34533 Trhanov
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 60706805
- Právní forma
- Akciová společnost
- Sídlo
- 34533 Trhanov
- Hlavní činnost
- Podpůrné činnosti pro lesnictví
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Pěstování plodin jiných než trvalých, Živočišná výroba, Podpůrné činnosti pro zemědělství a posklizňové činnosti, Podpůrné činnosti pro živočišnou výrobu, Sladkovodní akvakultura, 25530, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění a 11 dalších
- Zaměstnanci
- 100 - 199 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 10. 5. 1994
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy LST a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě LST a.s.
Kdy vznikla firma LST a.s.?
Kolik zaměstnanců má LST a.s.?
Kde sídlí LST a.s.?
Jaké je IČO firmy LST a.s.?
Jakou datovou schránku má LST a.s.?
Kdo je ve vedení firmy LST a.s.?
Je LST a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se LST a.s. zabývá?
Je LST a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Lesnictví a těžba dřeva v obci Trhanov?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu