Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 31 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 31 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Miroslava Čančíková Illetšková, vlastní Církev adventistů sedmého dne.
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 12
- Lenka Piškulováčlen dozorčí rady · od 2013 · nar. 1971 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
- Vít Vurstčlen správní rady · od 2015 · nar. 1977 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
- Stanislav Staněkčlen správní rady · od 2015 · nar. 1963 · Frýdlant nad Ostravicíjiné firmy v rejstříku nemá
- Tomáš Petráčekčlen správní rady · od 2016 · nar. 1965 · Darmstadtjiné firmy v rejstříku nemá
- Milada Macháňováčlen dozorčí rady · od 2016 · nar. 1964 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
- Pavel Martásekčlen správní rady · od 2016 · nar. 1952 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Daniel Svoboda, B.Th.člen správní rady · od 2017 · nar. 1970 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Josef Slowíkčlen správní rady · od 2019 · nar. 1973 · Tepládalších 1 firma:1 aktivních
- Daniel Dobeš, ThB.člen správní rady · od 2019 · nar. 1969 · Ostravadalších 3 firmy:3 aktivních
- Peter Číkpředseda správní rady · od 2024 · nar. 1967 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- David Čančíkčlen správní rady · od 2024 · nar. 1972 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Jiří Komárekpředseda dozorčí rady · od 2025 · nar. 1973 · Ostřešanydalších 4 firmy:4 aktivních
Dříve ve firmě · 2
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
ADRA, o.p.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
ADRA, o.p.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 2 638 z 2 674firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 31 letna trhu, déle než 15 805 z 18 070 firem oboru v Praze
- 87 %firem oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje
- 2 firmysídlí na stejné adrese
- 3 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 19 600 Kč
- 143,3 mil. Kč962 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 428,7 mil. Kčv 630 dotacích z veřejných rozpočtů, 15 % z fondů EU
- 2 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 2 mil. Kč bez DPH
- 20 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 11 let starých
- 2× pokuta od ČOIcelkem 1 500 Kč z 2 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Činnosti organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů v Praze · 2 674 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 2 638
- Ve stejném pásmu
- 24
- Větších
- 12
- 01
- 1 - 51 637
- 6 - 9365
- 10 - 19349
- 20 - 2483
- 25 - 49147
- 50 - 9956
- 100 - 199tato firma24
- 200 - 2493
- 250 - 4997
- 500 - 9992
Ročník 1994
Z 3 673 subjektů oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje 3 204. ADRA, o.p.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
- ADRA, o.p.s.100 - 199 zaměstnancůod 1994Tato firma · stejně velké →
- Církev bratrská100 - 199 zaměstnancůod 1980
- Pražská pravoslavná eparchie100 - 199 zaměstnancůod 1980
- Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně, z.s.100 - 199 zaměstnancůod 1981
- Klub českých turistů100 - 199 zaměstnancůod 1990
- Královská kanonie premonstrátů na Strahově100 - 199 zaměstnancůod 1990
- Komunistická strana Čech a Moravy100 - 199 zaměstnancůod 1990
- Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s.100 - 199 zaměstnancůod 1992
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
962 smluv za 143,3 mil. Kč, nejvíc s Úřad práce České republiky (41 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Úřad práce České republiky570 smluv58,8 mil. Kč
- Česká zemědělská univerzita v Praze5 smluv16,5 mil. Kč
- Statutární město Ostrava36 smluv10,1 mil. Kč
- Moravskoslezský kraj35 smluv9,7 mil. Kč
- Statutární město Karviná22 smluv4,8 mil. Kč
- Statutární město Frýdek-Místek33 smluv4,2 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2020stanovení bližších podmínnek realizace projektu "Prevence šíření Covid-19 v exponovaných lokalitách a zvyšování odolnosti místních komunit v Zambii"9,3 mil. Kč
- Dohoda o vyhrazení společensky účelného pracovního místa a poskytnutí příspěvku, spolufinancovaného ze státního rozpočtu a Evropského sociálního fondu plusuzavřena 29. 10. 202673 128 Kč
- Dodatek č. 1 k dohodě o vytvoření pracovních příležitostí v rámci veřejně prospěšných prací a poskytnutí příspěvkuuzavřena 29. 10. 2026 · dodatek51 000 Kč
- Smlouva o poskytnutí neinvestiční dotace z Fondu ZK na realizaci projektu: „ADRA dobrovolníci pomáhají ve Zlínském kraji v roce 2026“uzavřena 9. 10. 202680 000 Kč s DPH
- Dodatek č. 1 k dohodě o vytvoření pracovních příležitostí v rámci veřejně prospěšných prací a poskytnutí příspěvku č. KAA-V-15/2026 ze dne 18.5.2026uzavřena 21. 10. 2026 · dodatek118 000 Kč
- Dohoda o vyhrazení společensky účelného pracovního místa a poskytnutí příspěvku, spolufinancovaného ze státního rozpočtu a Evropského sociálního fondu plus č. 1428272/26/Tuzavřena 19. 10. 2026144 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
630 dotací za 428,7 mil. Kč (2006–2025), 15 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zahraničních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 64,4 mil. Kčnárodní zdroje · 364,3 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zahraničních věcí42 dotací146 mil. Kč
- Česká rozvojová agentura26 dotací134,8 mil. Kč
- Úřad práce České republiky129 dotací55,7 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra273 dotací39,3 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí59 dotací36 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2018Pomoc dětem s PAS a jinými genetickými poruchami v MoldavskuČeská rozvojová agentura23,7 mil. Kč
- Sustainable Livelihoods Integrating Nutrition Project (SLIN) - 2025Ministerstvo zahraničních věcí · 2025 · Podpora trilaterální spolupráce4,1 mil. Kč
- Podpora rovnosti žen a mužů pro celkové zdraví a práva žen a dívek (TOGETHER) - 2025Ministerstvo zahraničních věcí · 2025 · Podpora trilaterální spolupráce4 mil. Kč
- Building Opportunities for Livelihoods Development and Enhanced Resilience (BOLDER)Ministerstvo zahraničních věcí · 2025 · Podpora trilaterální spolupráce3,5 mil. Kč
- Dobrovolnictví v dobrovolnických centrech ADRAMinisterstvo vnitra · 2025 · Rozvoj dobrovolnické služby2,6 mil. Kč
- Safe and Accessible Facilities for Education (SAFE)Ministerstvo zahraničních věcí · 2025 · Podpora trilaterální spolupráce2 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
2 vyhrané zakázky za 2 mil. Kč od 1 zadavatele; v 2 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Ministerstvo vnitra2 zakázky2 mil. Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Obsluha charitativního obchodu3 místa
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 7. 10. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2022–2022
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 10 · nafta 9 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 10. 2025Nový ve vedeníMiroslava Čančíková Illetšková (člen statutárního orgánu)
- 30. 9. 2025Odchod z vedeníředitel Radomír Špinka (člen statutárního orgánu)
- 1. 11. 2016PřesídleníPraha
- 27. 4. 2015Nový ve vedeníředitel Radomír Špinka (člen statutárního orgánu)
- 27. 4. 2015Odchod z vedeníMichal Čančík (člen statutárního orgánu)
- 12. 12. 1994Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 3 673 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
tem7p8z
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ61388122
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 5
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Markova 600/6, Jinonice (Praha 5), 15800 Praha
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 61388122
- Právní forma
- Obecně prospěšná společnost
- Hlavní činnost
- Činnosti ostatních organizací j. n.
- Další činnosti
- Ostatní vzdělávání
- Zaměstnanci
- 100 - 199 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 12. 12. 1994
- Poslední změna
- 29. 4. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy ADRA, o.p.s.
Otázky
Časté otázky o firmě ADRA, o.p.s.
Kdy vznikla firma ADRA, o.p.s.?
Kolik zaměstnanců má ADRA, o.p.s.?
Kde sídlí ADRA, o.p.s.?
Jaké je IČO firmy ADRA, o.p.s.?
Jakou datovou schránku má ADRA, o.p.s.?
Kdo je ve vedení firmy ADRA, o.p.s.?
Komu patří ADRA, o.p.s.?
Je ADRA, o.p.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se ADRA, o.p.s. zabývá?
Je ADRA, o.p.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Činnosti organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu