Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2024 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 15 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 15 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Richard Buchta a 2 další, vlastní hlavně Ing. Pavel Martiník (41 %).
Statutární orgán
- Ing. Richard Buchtajednatel · od 1995 · nar. 1959 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Michal Struminskýjednatel · od 1995 · nar. 1968 · Ostravadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Pavel Martiníkjednatel · od 2006 · nar. 1973 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
- Ing. Pavel Martiník41 %od 2009 · nar. 1973 · Klimkovice · vklad 82 000 Kčjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Richard Buchta33 %od 1995 · nar. 1959 · Ostrava · vklad 66 000 Kčdalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Michal Struminský26 %od 1998 · nar. 1968 · Ostrava · vklad 52 000 Kčdalších 4 firmy:4 aktivních
Dříve ve firmě · 6
- Ivan Chlebecjednatel · od 1995 · do 1998 · Ostrava
- Ing. Michal Struminskýjednatel · od 1995 · do 1998 · Ostrava-Poruba
- Ing. Michal Struminskýspolečník · od 1995 · do 1998 · Ostrava-Poruba
- Dipl. Volkswirt Thomas Otto Commonspolečník · od 1995 · do 1998 · Schriesheim
- Společnost VAE spol. s r.o.společník · od 1995 · do 1996
- VAE a.s.společník · od 1996 · do 1999
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
VAE Prosys s.r.o.Shrnutí · spočítáno z registrů
VAE Prosys s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 740 z 875firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 31 letna trhu, déle než 1 717 z 2 504 firem oboru v Ostravě
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje
- 855 015 Kč8 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 136 000 Kčv 2 dotacích z veřejných rozpočtů
- 5 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 7 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 4 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Maloobchod, kromě motorových vozidel v Ostravě · 875 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 740
- Ve stejném pásmu
- 72
- Větších
- 63
Ročník 1995
Z 9 066 subjektů oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje 8 552. VAE Prosys s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- VAE Prosys s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1995Tato firma · stejně velké →
- DIGITAL TELECOMMUNICATIONS, spol. s r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1991
- K A R B O N I A , spol. s r. o.10 - 19 zaměstnancůod 1991
- MIKRA METAL s. r. o.10 - 19 zaměstnancůod 1992
- Drozd a spol.10 - 19 zaměstnancůod 1992
- ZEBRA SYSTEMS s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1993
- NN-MONDI s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1993
- COMERTEX OSTRAVA spol. s r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1994
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
8 smluv za 855 015 Kč, nejvíc s Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i. (64 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.3 smlouvy547 003 Kč
- VZLU AEROSPACE, a.s.4 smlouvy308 011 Kč
- Úřad práce České republiky1 smlouvajen společné smlouvy
Poslední smlouvy
- KS - Programovatelný logický automatuzavřena 26. 8. 2024391 003 Kč
- moduly k opravě manipulátoruuzavřena 15. 3. 2024cena neuvedena
- Objednávka Ad/24/6uzavřena 1. 2. 202469 000 Kč s DPH
- Frekvenční měnič pro ADJETuzavřena 19. 8. 202252 187 Kč
- komponenty ABB, pojistkový odpojovač, stykač DCuzavřena 24. 8. 202152 398 Kč
- DOHODA o poskytnutí příspěvku z cíleného programu Antivirus č. OTA-CO-2020451/2020uzavřena 13. 5. 2020cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
2 dotace za 136 000 Kč (2010); nejvíc přiznal Úřad práce České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Kdo dotace přiznal
- Úřad práce České republiky1 dotace72 000 Kč
- Úřad práce Plzeň-jih1 dotace64 000 Kč
Poslední dotace
- KTA-SL-88/2010Úřad práce České republiky · 201072 000 Kč
- KTA-SL-88/2010Úřad práce Plzeň-jih · 201064 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 4 · nafta 2 · hybrid 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 4. 11. 2014PřesídleníOstrava
- 22. 7. 2014PřesídleníOstrava
- 11. 11. 2009Nový společníkIng. Pavel Martiník – 41 %
- 11. 11. 2009Změna základního kapitálu168 000 → 200 000 Kč
- 5. 9. 2006Nový ve vedeníIng. Pavel Martiník (jednatel)
- 12. 9. 2000PřesídleníOstrava
- 19. 10. 1999Odchod společníkaSpolečnost VAE a.s.
- 19. 10. 1999Změna základního kapitálu167 000 → 168 000 Kč
Celá historie · další 8Skrýt starší
- 19. 10. 1998Odchod z vedeníIvan Chlebec (jednatel)
- 19. 10. 1998Odchod z vedeníIng. Michal Struminský (jednatel)
- 19. 10. 1998Odchod společníkaDipl. Volkswirt Thomas Otto Common
- 19. 10. 1998Odchod společníkaIng. Michal Struminský
- 19. 10. 1998Nový společníkIng. Michal Struminský – 26 %
- 11. 7. 1996Nový společníkSpolečnost VAE a.s.
- 11. 7. 1996Odchod společníkaSpolečnost VAE spol. s r.o.
- 12. 9. 1995Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 9 066 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
72d9kzz
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ64084761
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava III
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 64084761
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Maloobchod v nespecializovaných prodejnách
- Zaměstnanci
- 10 - 19 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 12. 9. 1995
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy VAE Prosys s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě VAE Prosys s.r.o.
Kdy vznikla firma VAE Prosys s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má VAE Prosys s.r.o.?
Kde sídlí VAE Prosys s.r.o.?
Jaké je IČO firmy VAE Prosys s.r.o.?
Jakou datovou schránku má VAE Prosys s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy VAE Prosys s.r.o.?
Komu patří VAE Prosys s.r.o.?
Je VAE Prosys s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se VAE Prosys s.r.o. zabývá?
Je VAE Prosys s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Maloobchod, kromě motorových vozidel v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 15. 1. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu