Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Mgr. Stanislav Krčil a 1 další, vlastní Ministerstvo dopravy.
Statutární orgán
- Mgr. Stanislav Krčilzástupce ředitele · od 2024 · nar. 1981 · Bašťjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Radek Mátlgenerální ředitel · od 2024 · nar. 1979 · Říčanydalších 2 firmy:2 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 6
- JUDr. Simona Galouskováčlen · od 2024 · nar. 1985 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Tomáš Skálačlen · od 2024 · nar. 1964 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zuzana Ožanováčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1970 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- JUDr. Petra Misterkováčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1980 · Prahadalších 13 firem:13 aktivních
- Ing. Adam Kalouspředseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1979 · Prahadalších 9 firem:9 aktivních
- Ing. Lenka Hamplovámístopředseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1983 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Ředitelství silnic a dálnic s. p.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Vlastní · 1
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Ředitelství silnic a dálnic s. p. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 614 z 1 617firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 29 letna trhu, déle než 3 181 z 3 488 firem oboru v Praze
- 96 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 1 357,2 mld. Kč104 026 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1 234,2 mld. Kčv 2 269 dotacích z veřejných rozpočtů, 28 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, v ISVZ
- 2 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 2 415 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 10 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Skladování a vedlejší činnosti v dopravě v Praze · 1 617 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 614
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 2
- 0930
- 1 - 5356
- 6 - 973
- 10 - 1973
- 20 - 2422
- 25 - 4966
- 50 - 9954
- 100 - 19917
- 200 - 2494
- 250 - 49910
- 500 - 9999
- 2500 - 2999tato firma1
- 3000 - 39991
- 10 000 a více1
Ročník 1997
Z 205 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 197. Ředitelství silnic a dálnic s. p. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Ředitelství silnic a dálnic s. p.2500 - 2999 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- Letiště Praha, a. s.3000 - 3999 zaměstnancůod 2008
- Správa železnic, státní organizace10 000 a více zaměstnancůod 2003
- Menzies Aviation (Czech), s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1991
- METRANS, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1991
- ČEPRO, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1993
- Czech Airlines Handling, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1998
- Allegro Retail a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2019
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
104 026 smluv za 1 357,2 mld. Kč, nejvíc s Státní fond dopravní infrastruktury (55 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Státní fond dopravní infrastruktury287 smluv749,4 mld. Kč
- EUROVIA CZ a.s.2 025 smluv42 mld. Kč
- STRABAG a.s.1 197 smluv33,7 mld. Kč
- Skanska a.s.550 smluv28,8 mld. Kč
- Statutární město Brno558 smluv15,8 mld. Kč
- Metrostav Infrastructure a.s.159 smluv11,3 mld. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023Smlouva č. 999/2023 o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury v roce 2023 a o úpravě finančních vztahů pro mýtné65,5 mld. Kč
- Technická pomoc objednateli, mosty a propustky 2026-2027uzavřena 29. 10. 2026605 000 Kč
- Technická pomoc objednateli, pasport nově nalezené propustkyuzavřena 29. 10. 2026243 650 Kč
- Síť STC kraj, oprava spár a trhlin oblast jihozápad - KLSL 2/2026uzavřena 27. 10. 2026 · dodatek1,1 mil. Kč
- Objednávka č. 9 č. 05PU-003503/10 - silnice I/20 - Češnovice 88 - kontrolní měření hluku během výstavby stavby I/20 Pištín - České Vrbnéuzavřena 2. 11. 202655 000 Kč
- Objednávka č. 8 č. 05PU-003503/09 - D4 Malčice, Předotice, Třebkov - kontrolní měření na podnět KHSuzavřena 2. 11. 2026165 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
2 269 dotací za 1 234,2 mld. Kč (2001–2024), 28 % z fondů EU; nejvíc přiznal Státní fond dopravní infrastruktury.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 339,6 mld. Kčnárodní zdroje · 894,6 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Státní fond dopravní infrastruktury2 103 dotací1 097,4 mld. Kč
- Ministerstvo dopravy161 dotací136,3 mld. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace505,6 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí1 dotace23,4 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky3 dotace3,2 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2018ŘSD opravy a údržba - silnice I. třídyStátní fond dopravní infrastruktury32,7 mld. Kč
- D1 Modernizace - úsek 23, EXIT 168 Devět křížů - EXIT 178 OstrovačiceMinisterstvo dopravy · 2024 · Operační program Doprava1,8 mld. KčEU
- 5220300523Státní fond životního prostředí České republiky · 20232,7 mil. Kč
- 5220300477Státní fond životního prostředí České republiky · 2023300 000 Kč
- Dálnice D48 Frýdek-Místek, obchvat, I. etapaMinisterstvo dopravy · 2022 · Operační program Doprava1,4 mld. KčEU
- Dálnice D7 Chlumčany, zkapacitněníMinisterstvo dopravy · 2022 · Operační program Doprava1 mld. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
35 projektů za 98,4 mld. Kč, vyúčtováno 54 %; 28 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 52,8 mld. Kčzbývá · 45,5 mld. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 9. 7. 2026 · do 11. 4. 2029Dálnice D11, stavba 1109, Trutnov - státní hranice ČR/PROperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Královéhradecký11,8 mld. Kčběží
- od 9. 7. 2026 · do 24. 8. 2027Dálnice D35 Ostrov - Vysoké Mýto, 2.etapaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Pardubický1,4 mld. Kčběží
- od 9. 7. 2026 · do 22. 12. 2027Dálnice D35 Ostrov - Vysoké Mýto, 1.etapa - tunel HomoleOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Pardubický1,7 mld. Kčběží
- od 9. 7. 2026 · do 30. 12. 2028Dálnice D0, stavba 511, Běchovice - D1Operační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Praha, Středočeský9,8 mld. Kčběží
- od 9. 7. 2026 · do 10. 8. 2028Dálnice D35 Litomyšl - JanovOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Pardubický2,8 mld. Kčběží
- od 3. 2. 2026 · do 14. 7. 2026Dodávka Centrálních prvků C-ITSOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Praha20,8 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 29Skrýt starší
- od 23. 1. 2026 · do 26. 6. 2028Dálnice D3, stavba 0312/I, Kaplice-nádraží - NažidlaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihočeský4,3 mld. Kčběží
- od 22. 1. 2026 · do 26. 2. 2027Dálnice D3, stavba 0312/II, Nažidla - Dolní Dvořiště, státní hranice, 1. etapaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihočeský867 mil. Kčběží
- od 22. 1. 2026 · do 4. 5. 2028Dálnice D6 Petrohrad - LubenecOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Středočeský, Ústecký3,5 mld. Kčběží
- od 22. 1. 2026 · do 1. 2. 2028Dálnice D35 Džbánov - LitomyšlOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Pardubický3,4 mld. Kčběží
- od 22. 1. 2026 · do 24. 6. 2026Dálnice D55, stavba 5501, Olomouc - KokoryOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Olomoucký2 mld. Kčběží
- od 7. 10. 2025 · do 16. 12. 2028Silnice I/20 České Budějovice, severní spojkaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihočeský2,7 mld. Kčběží
- od 14. 9. 2025 · do 1. 5. 2026Silnice I/34 Lišov - VranínOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihočeský1 mld. Kčběží
- od 29. 4. 2025 · do 8. 2. 2027Silnice I/36 Sezemice, obchvatOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Pardubický1,2 mld. Kčběží
- od 14. 4. 2025 · do 19. 5. 2027Dálnice D35 Vysoké Mýto - DžbánovOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Pardubický1,9 mld. Kčběží
- od 14. 4. 2025 · do 26. 3. 2027Dálnice D35 Hořice - SadováOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Královéhradecký2,4 mld. Kčběží
- od 14. 4. 2025 · do 27. 5. 2028Silnice I/20 Pištín - České VrbnéOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihočeský1,2 mld. Kčběží
- od 26. 11. 2024 · do 11. 12. 2026Dálnice D35 Janov - OpatovecOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Pardubický2,6 mld. Kčběží
- od 12. 11. 2024 · do 20. 3. 2027Dálnice D1, stavba 0136, Říkovice - PřerovOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Olomoucký8,1 mld. Kčběží
- od 11. 11. 2024 · do 31. 12. 2025Dálnice D55, stavba 5509, Moravský Písek - BzenecOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihomoravský1,2 mld. Kčběží
- od 1. 11. 2024 · do 30. 6. 2025Dálnice D55, stavba 5507, Babice - Staré MěstoOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Zlínský3,2 mld. Kčběží
- od 14. 10. 2024 · ukončen 19. 10. 2025Dálnice D3, stavba 0311, Třebonín - Kaplice-nádražíOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihočeský2,2 mld. Kč
- od 14. 10. 2024 · ukončen 28. 2. 2025Dálnice D6 Krupá, přeložkaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Středočeský1,7 mld. Kč
- od 14. 10. 2024 · do 14. 7. 2026Silnice I/9 Dubice - Dolní Libchava (Sosnová - II/262)Operační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Liberecký762,2 mil. Kčběží
- od 11. 10. 2024 · do 7. 6. 2026Silnice I/36 Pardubice, Trnová - Fáblovka - DubinaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Pardubický2,1 mld. Kčběží
- od 26. 6. 2024 · do 22. 3. 2025Silnice I/33 Jaroměř, obchvatOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Královéhradecký767,3 mil. Kčběží
- od 26. 6. 2024 · do 4. 4. 2026Silnice I/16 Nová Paka, obchvatOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Královéhradecký2,1 mld. Kčběží
- od 3. 6. 2024 · ukončen 30. 5. 2025Dálnice D55, stavba 5508, Staré Město - Moravský PísekOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihomoravský, Zlínský2,1 mld. Kč
- od 3. 6. 2024 · do 30. 4. 2026Dálnice D6 Hořesedly, přeložkaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Středočeský2 mld. Kčběží
- od 3. 6. 2024 · ukončen 27. 3. 2026Dálnice D6 Hořovičky, obchvatOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Středočeský, Ústecký1,6 mld. Kč
- od 1. 11. 2023 · do 21. 12. 2025Dálnice D3, stavba 0310/I, Úsilné - HodějoviceOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihočeský4,6 mld. Kčběží
- od 1. 11. 2023 · ukončen 30. 9. 2025Dálnice D3, stavba 0310/II, Hodějovice - TřebonínOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihočeský3,8 mld. Kč
- od 31. 10. 2023 · ukončen 30. 4. 2024Dálnice D48 Frýdek-Místek, obchvat, II. etapaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Moravskoslezský1,8 mld. Kč
- od 31. 10. 2023 · ukončen 16. 8. 2024Silnice I/68 Třanovice - NeboryOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Moravskoslezský1,9 mld. Kč
- od 31. 10. 2023 · do 20. 8. 2025Dálnice D48 MÚK Bělotín - Rybí, I. etapaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Olomoucký, Moravskoslezský3,6 mld. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- EUROVIA CZ a.s.1 zakázka1×
Zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 1 409 · ostatní 812 · benzín 115 · elektřina 42 · CNG 25 · hybrid 11 · LPG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 10. 9. 2024PřesídleníPraha
- 15. 7. 2024Změna základního kapitálu78 349 551 098 → 76 642 408 587 Kč
- 1. 1. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 205 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
zjq4rhz
Schránka orgánu veřejné moci
DIČ CZ65993390
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 4
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 65993390
- Právní forma
- Státní podnik
- Hlavní činnost
- Činnosti související s pozemní dopravou
- Zaměstnanci
- 2500 - 2999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1997
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Ředitelství silnic a dálnic s. p.
Otázky
Časté otázky o firmě Ředitelství silnic a dálnic s. p.
Kdy vznikla firma Ředitelství silnic a dálnic s. p.?
Kolik zaměstnanců má Ředitelství silnic a dálnic s. p.?
Kde sídlí Ředitelství silnic a dálnic s. p.?
Jaké je IČO firmy Ředitelství silnic a dálnic s. p.?
Jakou datovou schránku má Ředitelství silnic a dálnic s. p.?
Kdo je ve vedení firmy Ředitelství silnic a dálnic s. p.?
Komu patří Ředitelství silnic a dálnic s. p.?
Je Ředitelství silnic a dálnic s. p. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Ředitelství silnic a dálnic s. p. zabývá?
Je Ředitelství silnic a dálnic s. p. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Skladování a vedlejší činnosti v dopravě v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu