Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Petr Král, vlastní Ministerstvo obrany České republiky.
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
- Ministerstvo obrany České republikyod 1997
Dozorčí rada a další orgány · 9
- Ing. Libor Barákčlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1974 · Kladnojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Jeniščlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1961 · Bohuslávkydalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Mgr. Petr Pachtačlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1983 · Olomoucdalších 4 firmy:4 aktivních
- Mgr. Richard Starýčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1969 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Arnoštka Jelínkováčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1977 · Týčekdalších 1 firma:1 aktivních
- genpor. Ing. Miroslav Hlaváčpředseda dozorčí rady · od 2024 · nar. 1965 · Hájedalších 1 firma:1 aktivních
- Michal Velenčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1971 · Hlušovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Blanka Kotenovámístopředsedkyně dozorčí rady · od 2024 · nar. 1973 · Osekjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Karel Tyllčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1975 · Horosedlydalších 2 firmy:2 aktivních
Dříve ve firmě · 13
- Ing. Jaroslav Neradředitel · od 2024 · do 2026 · nar. 1964 · Senožatyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Neradpověřený výkonem funkce ředitele · od 2024 · do 2024 · nar. 1964 · Senožatyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Roman Vohradskýředitel · od 2022 · do 2024 · nar. 1975 · Hradec Královéjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ivo Dohnalzástupce ředitele · od 2024 · do 2024 · nar. 1967 · Zákupyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Mocekzástupce ředitele · od 2009 · do 2023 · nar. 1962 · Židlochovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ivo Dohnalředitel · od 2021 · do 2022 · nar. 1967 · Zákupyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Josef Vojáčekředitel · od 2005 · do 2018 · nar. 1971 · Olomoucjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Mocekzástupce ředitele a ekonomický náměstek · od 2005 · do 2014 · nar. 1962 · Židlochovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Janotaředitel · od 2009 · do 2014 · nar. 1965 · Ralskojiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. Jiří Kšica3.zástupce ředitele · od 2007 · do 2009 · nar. 1963 · Černovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Mocek1.zástupce ředitele · od 2007 · do 2009 · nar. 1962 · Židlochovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Melichar2. zástupce ředitele · od 2009 · do 2009 · nar. 1955 · Vlašimjiné firmy v rejstříku nemá
- Federální ministerstvo národní obranyspolečník · od 1989 · do 1997
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Vojenské lesy a statky ČR, s.p.Shrnutí · spočítáno z registrů
Vojenské lesy a statky ČR, s.p. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 277 z 278firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 54 letna trhu, déle než 634 z 635 firem oboru v Praze
- 4 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 5 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 147 Kč
- 37,5 mld. Kč24 983 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1 mld. Kčv 341 dotacích z veřejných rozpočtů, 18 % z fondů EU
- 235 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 7,4 mld. Kč bez DPH
- 3 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 994 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 9 let starých
- 2× pokuta od ČOIcelkem 2 000 Kč z 13 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Lesnictví a těžba dřeva v Praze · 278 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 277
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Vojenské lesy a statky ČR, s.p.3000 - 3999 zaměstnancůod 1972Tato firma · stejně velké →
- Lesy hl. m. Prahy250 - 499 zaměstnancůod 1992
- ORLÍK NAD VLTAVOU, s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1992
- AP lesnická s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2021
- Lesní společnost Přimda, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- Křižovnické lesy, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2015
- AVIS METAL s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2019
- Viktoria - SRT compani, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2020
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
24 983 smluv za 37,5 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo obrany (39 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Ministerstvo obrany1 471 smluv14,6 mld. Kč
- Lesy České republiky, s.p.134 smluv4,1 mld. Kč
- RM FOREST lesní společnost s.r.o.180 smluv2,2 mld. Kč
- Československá obchodní banka, a. s.1 034 smluv2,2 mld. Kč
- LESCUS Cetkovice, s.r.o.57 smluv609,5 mil. Kč
- Kloboucká lesní s.r.o.88 smluv581,4 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022Ostraha objektů 2023-20301,8 mld. Kč
- Nástěnný kalendář pro rok 2027uzavřena 6. 10. 202678 000 Kč
- Vodní kapsle RIDEXuzavřena 2. 11. 2026368 160 Kč
- Ochrana a ostraha VVPuzavřena 30. 10. 20267,9 mil. Kč s DPH
- Tatra - servisní prohlídka, oprava uložení vlaštovkyuzavřena 29. 10. 202670 088 Kč
- Oprava vozidla Dusteruzavřena 30. 10. 202662 722 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
341 dotací za 1 mld. Kč (2004–2025), 18 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo obrany.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 183,2 mil. Kčnárodní zdroje · 836,1 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo obrany92 dotací473,7 mil. Kč
- Ministerstvo zemědělství108 dotací280,7 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí86 dotací199,1 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj2 dotace55,3 mil. Kč
- Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky36 dotací8 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2023Dům přírody BrdMinisterstvo životního prostředí67,8 mil. KčEU
- Podpora lesního hospodářstvíMinisterstvo zemědělství · 20252 mil. Kč
- Podpora lesního hospodářstvíMinisterstvo zemědělství · 20251,4 mil. Kč
- Podpora lesního hospodářstvíMinisterstvo zemědělství · 20251,1 mil. Kč
- Modernizace a rozšíření návštěvnické infrastruktury IC ObecniceMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-2027913 873 KčEU
- Podpora lesního hospodářstvíMinisterstvo zemědělství · 2025764 320 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
4 projekty za 10,2 mil. Kč, vyúčtováno 89 %; 2 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 9,1 mil. Kčzbývá · 1,2 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 18. 6. 2026 · do 31. 12. 2026Kompenzace pro rybníky VLS - akumulace vody v krajině nebo retenční účinekOperační program Rybářství 2021–2027 · Projekt s právním aktem · Praha136 382 Kčběží
- od 30. 4. 2026 · do 31. 12. 2026Modernizace technologického rybářského vybavení a zařízení Divize HořoviceOperační program Rybářství 2021–2027 · Projekt s právním aktem · Plzeňský573 000 Kčběží
- od 13. 11. 2024 · ukončen 26. 3. 2026Modernizace a rozšíření návštěvnické infrastruktury IC HradčanyIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen ŘO · Liberecký7,5 mil. Kč
- od 21. 10. 2024 · ukončen 29. 11. 2024Modernizace a rozšíření návštěvnické infrastruktury IC ObecniceIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Středočeský2 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
235 vyhraných zakázek za 7,4 mld. Kč od 4 zadavatelů; v 7 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo obrany229 zakázek7,4 mld. Kč
- Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky3 zakázky4,2 mil. Kč
- Armádní Servisní, příspěvková organizace2 zakázky46,5 mil. Kč
- Česká zemědělská univerzita v Praze1 zakázka2,8 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2022Ostraha objektů 2023-2030Ministerstvo obrany1,5 mld. Kč
- malého rozsahu · 2024Ostraha objektů 2025-2032Ministerstvo obrany753,4 mil. Kč
- malého rozsahu · 2018Ostraha objektů od 1. 1. 2 019Ministerstvo obrany592,2 mil. Kč
- malého rozsahu · 2021Ostraha objektů 2022-2029Ministerstvo obrany574,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2023Ostraha objektů 2024-2031Ministerstvo obrany437,7 mil. Kč
- malého rozsahu · 2025Ostraha objektů 2026-2033Ministerstvo obrany365,9 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Pracovník ostrahy, strážný2 místa
- Adjunkt1 místo
- Dřevorubec1 místo
- řidič, traktorista pěstebního traktoru1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 29. 6. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2025
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 635 · ostatní 268 · CNG 32 · hybrid 32 · benzín 26 · LPG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 31. 3. 2026Odchod z vedeníIng. Jaroslav Nerad (ředitel)
- 1. 10. 2024Nový ve vedeníIng. Jaroslav Nerad (ředitel)
- 30. 9. 2024Odchod z vedeníIng. Jaroslav Nerad (pověřený výkonem funkce ředitele)
- 16. 5. 2024Nový ve vedeníIng. Jaroslav Nerad (pověřený výkonem funkce ředitele)
- 15. 5. 2024Odchod z vedeníIng. Roman Vohradský (ředitel)
- 23. 2. 2024Odchod z vedeníIng. Ivo Dohnal (zástupce ředitele)
- 1. 1. 2024Nový ve vedeníIng. Ivo Dohnal (zástupce ředitele)
- 15. 12. 2023Odchod z vedeníIng. Zdeněk Mocek (zástupce ředitele)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 13. 4. 2022Odchod z vedeníIng. Ivo Dohnal (ředitel)
- 13. 4. 2022Nový ve vedeníIng. Roman Vohradský (ředitel)
- 31. 12. 2021Nový ve vedeníIng. Ivo Dohnal (ředitel)
- 1. 11. 2018Nový ve vedeníIng. Petr Král (ředitel)
- 18. 10. 2018Změna základního kapitálu1 253 000 → 1 253 000 000 Kč
- 31. 8. 2018Odchod z vedeníIng. Josef Vojáček (ředitel)
- 10. 1. 2017Změna základního kapitálu1 612 000 000 → 1 253 000 Kč
- 18. 9. 2014Odchod z vedeníIng. Zdeněk Mocek (zástupce ředitele a ekonomický náměstek)
- 18. 9. 2014PřesídleníPraha
- 16. 4. 2014Odchod z vedeníIng. Jiří Janota (ředitel)
- 19. 11. 2009Nový ve vedeníIng. Zdeněk Mocek (zástupce ředitele)
- 18. 11. 2009Odchod z vedeníIng. Zdeněk Mocek (1.zástupce ředitele)
- 18. 11. 2009Odchod z vedeníIng. Jaroslav Melichar (2. zástupce ředitele)
- 18. 11. 2009Odchod z vedeníJUDr. Jiří Kšica (3.zástupce ředitele)
- 18. 11. 2009Odchod z vedeníIng. Jiří Mostecký, CSc. (4. zástupce ředitele)
- 13. 11. 2009Nový ve vedeníIng. Jiří Janota (ředitel)
- 3. 8. 2009Nový ve vedeníIng. Jiří Mostecký, CSc. (4. zástupce ředitele)
- 1. 1. 1972Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 19. 1. 2025 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
bjds93z
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00000205
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Zemědělský podnikatelZemědělský registraktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Pod Juliskou 1621/5, Dejvice, 16000 Praha
- BOOM,s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1992Aktivní
- Celopodniková organizace Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců armády Vojenských lesů a statků ČR,s.p.Odborová organizace · od 1992Aktivní
- ČESKOMORAVSKÝ ODBOROVÝ SVAZ CIVILNÍCH ZAMĚSTNANCŮ ARMÁDY, ZO - Vojenské lesy a statky ČR, Ředitelství s.p.Odborová organizace · od 1996Aktivní
- Společenstvo státních podniků spravujících lesy ve vlastnictví ČR,z.s.p.o. v likvidaciZájmové sdružení právnických osob · 2002–2023Zaniklý
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00000205
- Právní forma
- Státní podnik
- Hlavní činnost
- Lesnictví a těžba dřeva
- Další činnosti
- Živočišná výroba, 01480, Chov ostatních zvířat, Podpůrné činnosti pro zemědělství a posklizňové činnosti, Sladkovodní akvakultura, Ostatní těžba a dobývání, Výroba potravinářských výrobků, Shromažďování a sběr nebezpečných odpadů a 14 dalších
- Zaměstnanci
- 3000 - 3999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1972
- Poslední změna
- 30. 9. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
Otázky
Časté otázky o firmě Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
Kdy vznikla firma Vojenské lesy a statky ČR, s.p.?
Kolik zaměstnanců má Vojenské lesy a statky ČR, s.p.?
Kde sídlí Vojenské lesy a statky ČR, s.p.?
Jaké je IČO firmy Vojenské lesy a statky ČR, s.p.?
Jakou datovou schránku má Vojenské lesy a statky ČR, s.p.?
Kdo je ve vedení firmy Vojenské lesy a statky ČR, s.p.?
Komu patří Vojenské lesy a statky ČR, s.p.?
Je Vojenské lesy a statky ČR, s.p. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Vojenské lesy a statky ČR, s.p. zabývá?
Je Vojenské lesy a statky ČR, s.p. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Lesnictví a těžba dřeva v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu