Shrnutí · spočítáno z registrů
Lesy hl. m. Prahy v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 276 z 278firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 620 z 635 firem oboru v Praze
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 7 firemsídlí na stejné adrese
- 4,8 mld. Kč6 575 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 8,5 mil. Kčv 11 dotacích z veřejných rozpočtů, 37 % z fondů EU
- 48 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 123,8 mil. Kč bez DPH
- 203 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 9 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Lesnictví a těžba dřeva v Praze · 278 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 276
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 1
Ročník 1992
Z 210 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 206. Lesy hl. m. Prahy je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Lesy hl. m. Prahy250 - 499 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- ORLÍK NAD VLTAVOU, s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1992
- AP lesnická s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2021
- Lesní společnost Přimda, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- Křižovnické lesy, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2015
- AVIS METAL s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2019
- Viktoria - SRT compani, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2020
- ANYBERRY s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2021
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
6 575 smluv za 4,8 mld. Kč, nejvíc s PPF banka a.s. (21 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- PPF banka a.s.8 smluv1 mld. Kč
- Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.207 smluv214,3 mil. Kč
- BULDIX s.r.o.60 smluv177 mil. Kč
- Pražské služby, a.s.115 smluv115,4 mil. Kč
- ODWIRE s.r.o.98 smluv105,1 mil. Kč
- Agarden rostliny s.r.o.435 smluv97,7 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Konfirmace Depozitního obchodu190,4 mil. Kč
- Údržba a oprava laviček a dalšího mobiliáře v parcích celopražského významuuzavřena 2. 11. 20263 mil. Kč
- Konfirmace Depozitního obchoduuzavřena 30. 10. 202685,2 mil. Kč
- Kontejnery typu Avia - 6 ksuzavřena 22. 10. 2026406 900 Kč
- Opravy a údržba mlatových cest a komunikací z kamene nebo kamenných odsekůuzavřena 26. 10. 20268,9 mil. Kč
- Oprava areálové komunikace na DUN Lysinyuzavřena 23. 10. 2026596 573 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
11 dotací za 8,5 mil. Kč (2013–2022), 37 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zemědělství.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 3,1 mil. Kčnárodní zdroje · 5,4 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zemědělství5 dotací3,5 mil. Kč
- Úřad práce České republiky2 dotace2,8 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí3 dotace1,7 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 dotace460 000 Kč
Poslední dotace
- Podpora lesního hospodářstvíMinisterstvo zemědělství · 202225 981 Kč
- 3/LK/2020-K101Ministerstvo zemědělství · 20202 mil. Kč
- 53/LK/2020-K102Ministerstvo zemědělství · 202057 732 Kč
- 14/LP/2019-K101Ministerstvo zemědělství · 20191,4 mil. Kč
- 1135/LP/2019-K102Ministerstvo zemědělství · 201923 938 Kč
- SFZP 074793/2018Státní fond životního prostředí České republiky · 2018460 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
48 vyhraných zakázek za 123,8 mil. Kč od 2 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA47 zakázek123,5 mil. Kč
- Zoologická zahrada hl. m. Prahy1 zakázka247 210 Kč
Největší zakázky
- 2018Zhotovení stavby č. 8262 JM I, Ukončení centrálního parku, etapa 0006 západHLAVNÍ MĚSTO PRAHA10,3 mil. Kč
- 2011Úprava Chodoveckého potoka a oprava retenční nádrže Chodovecká R5HLAVNÍ MĚSTO PRAHA9,9 mil. Kč
- podlimitní · 2012Revitalizace Hořejšího rybníka a přilehlého úseku RokytkyHLAVNÍ MĚSTO PRAHA7,3 mil. Kč
- podlimitní · 2013Revitalizace Rokytky v km 6,5 - 8,5HLAVNÍ MĚSTO PRAHA5,9 mil. Kč
- 2011Opravy a čištění 13 DUNHLAVNÍ MĚSTO PRAHA5,5 mil. Kč
- 2011Úprava Zátišského potoka – 2. etapa: oprava a revitalizace nádrže Lhotka (Zátišský rybník)HLAVNÍ MĚSTO PRAHA5,2 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2017–2024
- 2× zákaz prodeje · zboží za 2 Kč
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 124 · ostatní 64 · benzín 14 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 2. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 210 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
4n8xbv7
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ45247650
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 10
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Zemědělský podnikatelZemědělský registraktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Práčská 1885/12, Záběhlice (Praha 10), 10600 Praha
- Honební společenstvo CholupiceHonební společenstvo · od 1992Aktivní
- Honební společenstvo DubečHonební společenstvo · od 1992Aktivní
- Honební společenstvo Horní PočerniceHonební společenstvo · od 1992Aktivní
- Honební společenstvo KřesliceHonební společenstvo · od 1992Aktivní
- Honební společenstvo ŠárkaHonební společenstvo · od 2002Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 45247650
- Hlavní činnost
- Lesní hospodářství a jiné činnosti v oblasti lesnictví
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 2. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Lesy hl. m. Prahy
Otázky
Časté otázky o firmě Lesy hl. m. Prahy
Kdy vznikla firma Lesy hl. m. Prahy?
Kolik zaměstnanců má Lesy hl. m. Prahy?
Kde sídlí Lesy hl. m. Prahy?
Jaké je IČO firmy Lesy hl. m. Prahy?
Jakou datovou schránku má Lesy hl. m. Prahy?
Je Lesy hl. m. Prahy spolehlivý plátce DPH?
Čím se Lesy hl. m. Prahy zabývá?
Je Lesy hl. m. Prahy aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Lesnictví a těžba dřeva v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu