Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2022
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,7 mld. | 28,2 mil. | 561,6 mil. |
| 2021 | 1,6 mld. | 23,9 mil. | 533,9 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2022
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2022 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
- Novější závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument; čísla jsou z poslední strukturované, za rok 2022.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 14 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2022 a pro srovnání 2021.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji JUDr. Eva Vacková a 9 dalších.
Statutární orgán
- JUDr. Eva Vackováčlen představenstva · od 2001 · nar. 1964 · Žamberkjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Švábmístopředseda představenstva · od 2001 · nar. 1941 · Dolní Dobroučdalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Miloslav Hlavsamístopředseda představenstva · od 2010 · nar. 1967 · Ústí nad Orlicídalších 2 firmy:2 aktivních
- Ludmila Neumeisterováčlen představenstva · od 2014 · nar. 1949 · Dolní Dobroučjiné firmy v rejstříku nemá
- ING. Tomáš Motyčkačlen představenstva · od 2024 · nar. 1976 · Letohradjiné firmy v rejstříku nemá
- Tomáš Pokornýčlen představenstva · od 2024 · nar. 1979 · Vysoké Mýtodalších 1 firma:1 aktivních
- Pavel Horníčekčlen představenstva · od 2025 · nar. 1973 · Šumperkjiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. Edita Pelikánováčlen představenstva · od 2025 · nar. 1955 · Zábřehjiné firmy v rejstříku nemá
- Miroslav Pluskalčlen představenstva · od 2025 · nar. 1977 · Šumperkdalších 1 firma:1 aktivních
- ING. Vladimír Konopaspředseda představenstva · od 2025 · nar. 1963 · Zábřehdalších 4 firmy:4 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 8
- Vladimír Tomekčlen kontrolní komise · od 2014 · nar. 1944 · Letohraddalších 1 firma:1 aktivních
- Ludmila Štanglováčlen kontrolní komise · od 2014 · nar. 1952 · Vysoké Mýtodalších 2 firmy:2 aktivních
- Hana Papáčkováčlen kontrolní komise · od 2014 · nar. 1960 · Libchavyjiné firmy v rejstříku nemá
- Lidmila Vlčkovámístopředseda kontrolní komise · od 2014 · nar. 1959 · Vamberkjiné firmy v rejstříku nemá
- Vlastimil Jiroutpředseda kontrolní komise · od 2014 · nar. 1946 · Ústí nad Orlicídalších 2 firmy:2 aktivních
- Jana Nepožitkováčlen kontrolní komise · od 2025 · nar. 1952 · Mohelnicejiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Bartoščlen kontrolní komise · od 2025 · nar. 1966 · Brníčkodalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Rostislav Bezděkčlen kontrolní komise · od 2025 · nar. 1957 · Rovenskojiné firmy v rejstříku nemá
Dříve ve firmě · 12
- Hana Maláčlen představenstva · od 2022 · do 2026 · nar. 1946 · Choceňjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vladimír Konopasčlen představenstva · od 2025 · do 2025 · nar. 1963 · Zábřehdalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Jan Švábpředseda představenstva · od 2010 · do 2025 · nar. 1941 · Dolní Dobroučdalších 4 firmy:4 aktivních
- Jiří Tomekčlen představenstva · od 2019 · do 2024 · nar. 1949 · Letohradjiné firmy v rejstříku nemá
- Václav Faltusčlen představenstva · od 2019 · do 2024 · nar. 1964 · Nekořjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Šemberačlen představenstva · od 2006 · do 2022 · nar. 1960 · Lanškrounjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Eduard Beneščlen představenstva · od 2001 · do 2019 · nar. 1937 · Letohradjiné firmy v rejstříku nemá
- Miloslav Moravecčlen představenstva · od 2006 · do 2019 · nar. 1939 · Letohradjiné firmy v rejstříku nemá
- Václav Suchomelčlen představenstva · od 2010 · do 2014 · nar. 1934 · Líšnicejiné firmy v rejstříku nemá
- Václav Suchomelpředseda představenstva · od 2001 · do 2010 · nar. 1934 · Líšnicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Miloslav Hlavsačlen představenstva · od 2001 · do 2010 · nar. 1967 · Ústí nad Orlicídalších 2 firmy:2 aktivních
- Karel Kalivodačlen představenstva · od 2001 · do 2006 · nar. 1952 · Letohradjiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
COOP KONZUM, družstvoShrnutí · spočítáno z registrů
COOP KONZUM, družstvo v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 89 z 90firem oboru v Ústí nad Orlicí s uvedenou velikostí je menších
- 53 letna trhu, déle než 240 z 241 firem oboru v Ústí nad Orlicí
- 19 firemsídlí na stejné adrese
- 9 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 13 500 Kč
- 83,9 mil. Kč469 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 22 mil. Kčv 34 dotacích z veřejných rozpočtů, 87 % z fondů EU
- 12 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 500 Kčdarovala straně STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (2020)
- 55 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
- 70× pokuta od ČOIcelkem 513 000 Kč z 438 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Maloobchod, kromě motorových vozidel v Ústí nad Orlicí · 90 aktivních firem s uvedenou velikostí
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ústí nad Orlicí, nejpodobnější velikostí
Všechny- COOP KONZUM, družstvo1000 - 1499 zaměstnancůod 1973Tato firma · stejně velké →
- Rp. GALENICA, a.s.25 - 49 zaměstnancůod 2012
- DITIS - spol. s r. o.10 - 19 zaměstnancůod 1992
- ELEKTRO FRANC s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2007
- DROGERIE JEVÍČKO s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2011
- TENA, s. r. o.6 - 9 zaměstnancůod 1994
- DEMOServis , spol. s r.o.6 - 9 zaměstnancůod 1995
- Lékárna U Perly s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 2009
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
469 smluv za 83,9 mil. Kč, nejvíc s Česká pošta, s.p. (63 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Česká pošta, s.p.290 smluv52,8 mil. Kč
- Ministerstvo zemědělství10 smluv10,9 mil. Kč
- Pardubický kraj88 smluv5,3 mil. Kč
- Správa železnic, státní organizace1 smlouva3,3 mil. Kč
- Olomoucký kraj32 smluv3,2 mil. Kč
- Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových4 smlouvy2,1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2015Smlouva o zajištění služeb pro Českou poštu, s.p. - Provodov - Šonov9 mil. Kč
- Podpora provozu prodejny v obci Vraclavuzavřena 19. 10. 202658 461 Kč
- Podpora provozu prodejny v obci Nekořuzavřena 19. 10. 202658 461 Kč
- Podpora provozu prodejny v obci Srubyuzavřena 19. 10. 202658 461 Kč
- Podpora provozu prodejny v obci České Libchavyuzavřena 19. 10. 202658 461 Kč
- Podpora provozu prodejny v městysu České Heřmaniceuzavřena 19. 10. 202658 461 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
34 dotací za 22 mil. Kč (2005–2025), 87 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 19,2 mil. Kčnárodní zdroje · 2,9 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu24 dotací20 mil. Kč
- Úřad práce v Ústí nad Orlicí4 dotace1,5 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí3 dotace303 822 Kč
- Úřad práce v Náchodě2 dotace165 051 Kč
- Úřad práce ve Svitavách1 dotace42 854 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2024Úspory energie - KONZUM, o.d. v Ústí nad Orlicí, velkoobchod LetohradMinisterstvo průmyslu a obchodu3,7 mil. KčEU
- FVE Letohrad, U Pily č. p. 756Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)1,7 mil. KčEU
- FVE Červený Kostelec, 5. května č. p. 2Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)869 122 KčEU
- FVE Žamberk, U Polikliniky č. p. 1134Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)772 615 KčEU
- FVE Česká Třebová, Chmelnice č. p. 129Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)632 352 KčEU
- FVE Jablonné nad Orlicí, Na Vyhlídce č. p. 574Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)632 352 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 3,7 mil. Kč, vyúčtováno 100 %.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekt
- od 29. 11. 2023 · ukončen 9. 5. 2023Úspory energie - KONZUM, o.d. v Ústí nad Orlicí, velkoobchod LetohradOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt finančně ukončen MF-PO · Pardubický3,7 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Politika · výroční zprávy stran
Dary politickým stranám
Co firmě strany uvedly ve výročních zprávách jako dar
Poslední dary
Zdroj: výroční finanční zprávy politických stran a hnutí, Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran, od roku 2017. Strany, které zprávu podaly jen na papíře, v datech nejsou. Záporná částka je vrácený dar.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Pracovník/pracovnice v obchodě2 místa
- Pracovník/pracovnice v obchodě pověřený/á vedením provozovny1 místo
- PRACOVNÍK/ PRACOVNICE V OBCHODĚ (PRODAVAČ/PRODAVAČKA)1 místo
- Pracovník v obchodě pověřený vedením provozovny (M/Ž)1 místo
- Pracovník v obchodě pověřený zastupováním vedení provozovny (M/Ž)1 místo
- Skladník - přípravář1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 11. 5. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
- 2× zákaz prodeje · zboží za 2 131 Kč
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 26 · nafta 25 · ostatní 3 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 26. 2. 2026Odchod z vedeníHana Malá (člen představenstva)
- 6. 3. 2025Odchod z vedeníIng. Vladimír Konopas (člen představenstva)
- 13. 1. 2025Odchod z vedeníIng. Jan Šváb (předseda představenstva)
- 13. 1. 2025Nový ve vedeníING. Vladimír Konopas (předseda představenstva)
- 1. 1. 2025Nový ve vedeníIng. Vladimír Konopas (člen představenstva)
- 1. 1. 2025Nový ve vedeníPavel Horníček (člen představenstva)
- 1. 1. 2025Nový ve vedeníJUDr. Edita Pelikánová (člen představenstva)
- 1. 1. 2025Nový ve vedeníMiroslav Pluskal (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 1. 2025Změna názvuKONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí → COOP KONZUM, družstvo
- 4. 6. 2024Odchod z vedeníJiří Tomek (člen představenstva)
- 4. 6. 2024Odchod z vedeníVáclav Faltus (člen představenstva)
- 4. 6. 2024Nový ve vedeníING. Tomáš Motyčka (člen představenstva)
- 4. 6. 2024Nový ve vedeníTomáš Pokorný (člen představenstva)
- 21. 6. 2022Nový ve vedeníHana Malá (člen představenstva)
- 5. 4. 2022Odchod z vedeníIng. Zdeněk Šembera (člen představenstva)
- 18. 6. 2019Nový ve vedeníJiří Tomek (člen představenstva)
- 18. 6. 2019Nový ve vedeníVáclav Faltus (člen představenstva)
- 18. 6. 2019Odchod z vedeníIng. Eduard Beneš (člen představenstva)
- 18. 6. 2019Odchod z vedeníMiloslav Moravec (člen představenstva)
- 7. 12. 2016PřesídleníÚstí nad Orlicí
- 17. 6. 2014Nový ve vedeníLudmila Neumeisterová (člen představenstva)
- 17. 6. 2014Odchod z vedeníVáclav Suchomel (člen představenstva)
- 22. 6. 2010Nový ve vedeníIng. Jan Šváb (předseda představenstva)
- 22. 6. 2010Nový ve vedeníIng. Miloslav Hlavsa (místopředseda představenstva)
- 22. 6. 2010Odchod z vedeníIng. Miloslav Hlavsa (člen představenstva)
- 1. 1. 1973Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
9ttgfki
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00032212
Finanční úřad · Územní pracoviště v Ústí nad Orlicí
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ústí nad Orlicí
- Okres
- Ústí nad Orlicí · 28 673 aktivních
- Kraj
- Pardubický kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Tvardkova 1191, 56201 Ústí nad Orlicí
- Agrární komora okresu Ústí nad OrlicíKomora (s výjimkou profesních komor) · od 1994 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- AGROKOMPLEX, marketingové a informační centrumSpolek · od 1990Aktivní
- Česká společnost rostlinolékařská, z.s. - pobočka Ústí nad OrlicíPobočný spolek · od 1996Aktivní
- ECOCHEM CZ s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2004Aktivní
- GMD spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1992 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00032212
- Právní forma
- Družstvo
- Hlavní činnost
- Maloobchod v nespecializovaných prodejnách
- Další činnosti
- Zpracování a konzervování masa a výroba masných výrobků, Tisk a činnosti související s tiskem, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod s tabákovými výrobky, Maloobchod s pohonnými hmotami ve specializovaných prodejnách, Maloobchod s elektrospotřebiči a elektronikou, Maloobchod se zdravotnickými a ortopedickými výrobky a 14 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1973
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy COOP KONZUM, družstvo
Otázky
Časté otázky o firmě COOP KONZUM, družstvo
Kdy vznikla firma COOP KONZUM, družstvo?
Kolik zaměstnanců má COOP KONZUM, družstvo?
Kde sídlí COOP KONZUM, družstvo?
Jaké je IČO firmy COOP KONZUM, družstvo?
Jakou datovou schránku má COOP KONZUM, družstvo?
Kdo je ve vedení firmy COOP KONZUM, družstvo?
Je COOP KONZUM, družstvo spolehlivý plátce DPH?
Čím se COOP KONZUM, družstvo zabývá?
Je COOP KONZUM, družstvo aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Maloobchod, kromě motorových vozidel v Ústí nad Orlicí?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu