Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 24 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 24 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Marko Ratveiský a 6 dalších.
Statutární orgán
- Ing. Marko Ratveiskýpředseda představenstva · od 2001 · nar. 1966 · Havířov-Podlesídalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Lydie Boszczykováčlen představenstva · od 2004 · nar. 1956 · Český Těšíndalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Boleslav Kuśčlen představenstva · od 2013 · nar. 1959 · Český Těšíndalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Kateřina Kotováčlen představenstva · od 2014 · nar. 1958 · Staříčjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Babinecčlen představenstva · od 2014 · nar. 1962 · Čeladnájiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Pavla Jandovámístopředseda představenstva · od 2023 · nar. 1968 · Dobrájiné firmy v rejstříku nemá
- Eva Nowakováčlen představenstva · od 2023 · nar. 1963 · Český Těšínjiné firmy v rejstříku nemá
Dozorčí rada a další orgány · 7
- Anna Karzelováčlen kontrolní komise · od 2014 · nar. 1953 · Vendrynějiné firmy v rejstříku nemá
- Anna Kuśováčlen kontrolní komise · od 2014 · nar. 1953 · Karvinádalších 1 firma:1 aktivních
- Halina Haužvicováčlen kontrolní komise · od 2018 · nar. 1955 · Český Těšínjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Pospíšilčlen kontrolní komise · od 2023 · nar. 1951 · Frýdek-Místekjiné firmy v rejstříku nemá
- Magdalena Janošcováčlen kontrolní komise · od 2023 · nar. 1961 · Baškajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Marta Madejovápředseda kontrolní komise · od 2023 · nar. 1962 · Těrlickojiné firmy v rejstříku nemá
- Marie Kolberovámístopředseda kontrolní komise · od 2024 · nar. 1957 · Český Těšínjiné firmy v rejstříku nemá
Dříve ve firmě · 12
- Ing. Marko Ratveiskýmístopředseda představenstva · od 1994 · do 2023 · nar. 1966 · Havířov - Podlesídalších 3 firmy:3 aktivních
- Irena Říhováčlen představenstva · od 2004 · do 2023 · nar. 1946 · Karvinájiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Marta Madejováčlen představenstva · od 2009 · do 2023 · nar. 1962 · Těrlickojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Milan Starečekpředseda představenstva · od 2014 · do 2023 · nar. 1951 · Stará Ves nad Ondřejnicíjiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Pavla Jandováčlen představenstva · od 2018 · do 2023 · nar. 1968 · Dobrájiné firmy v rejstříku nemá
- Mária Slušnáčlen představenstva · od 1998 · do 2018 · nar. 1957 · Český Těšínjiné firmy v rejstříku nemá
- Jaroslav Pospíšilčlen představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1951 · Frýdek-Místekjiné firmy v rejstříku nemá
- Emil Borskičlen představenstva · od 1994 · do 2014 · nar. 1952 · Český Těšínjiné firmy v rejstříku nemá
- Markéta Šárovskáčlen představenstva · od 1994 · do 2014 · nar. 1941 · Karviná-Mizerovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Marta Madejovámístopředseda představenstva · od 2001 · do 2014 · nar. 1962 · Havířov-Šumbarkjiné firmy v rejstříku nemá
- Jana Radvanováčlen představenstva · od 2009 · do 2014 · nar. 1948 · Havířovjiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. Karel Hovorkačlen představenstva · od 1994 · do 2013 · nar. 1950 · Český Těšínjiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
COOP Beskydy, spotřební družstvoShrnutí · spočítáno z registrů
COOP Beskydy, spotřební družstvo v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 78 z 80firem oboru v Českém Těšíně s uvedenou velikostí je menších
- 41 letna trhu, déle než 169 z 170 firem oboru v Českém Těšíně
- 2 firmysídlí na stejné adrese
- 2 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 26 400 Kč
- 1,3 mil. Kč21 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 936 318 Kčv 5 dotacích z veřejných rozpočtů, 87 % z fondů EU
- 7 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 19 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 12 let starých
- 22× pokuta od ČOIcelkem 84 000 Kč z 112 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Maloobchod, kromě motorových vozidel v Českém Těšíně · 80 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 78
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 0
Nejbližší konkurence · stejný obor v Českém Těšíně, nejpodobnější velikostí
Všechny- COOP Beskydy, spotřební družstvo250 - 499 zaměstnancůod 1985Tato firma · stejně velké →
- Slezské uzeniny, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2018
- Aga24, s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2015
- NUBIRUM s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2007
- M-9, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- Siles Group s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2018
- USPORADEJTO s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 1998
- INTEROPTIC, spol. s r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1992
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
21 smluv za 1,3 mil. Kč, nejvíc s Státní fond životního prostředí České republiky (69 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Státní fond životního prostředí České republiky2 smlouvy886 157 Kč
- Technické služby Karviná, a.s.3 smlouvy265 293 Kč
- Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, příspěvková organizace2 smlouvy61 380 Kč
- Česká pošta, s.p.2 smlouvy50 000 Kč
- Letiště Ostrava, a.s.5 smluv12 950 Kč
- LE CYGNE SPORTIF GROUPE a.s.3 smlouvyjen společné smlouvy
Poslední smlouvy
- Oznámení o zvýšení nájemnéhouzavřena 23. 2. 2026 · dodatek67 680 Kč
- nájem vestibulu OPuzavřena 25. 1. 202361 380 Kč
- Smlouva č. 7241100470 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí České republikyuzavřena 28. 8. 2025443 078 Kč
- Dodatek č. 1 ke Smlouvě o sdružených službách dodávky elektrické energieuzavřena 16. 6. 2025 · dodatekcena neuvedena
- Smlouva č. 7241100310 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí ČRuzavřena 17. 4. 2025443 078 Kč
- Dodatek č. 1 ke Smlouvě o podnájmu prostor sloužících podnikáníuzavřena 5. 6. 2024 · dodatekcena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
5 dotací za 936 318 Kč (2005–2024), 87 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 812 118 Kčnárodní zdroje · 124 200 Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu3 dotace812 118 Kč
- Úřad práce v Karviné1 dotace97 200 Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace27 000 Kč
Poslední dotace
- FVE COOP Beskydy HavířovMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie283 982 KčEU
- FVE COOP Beskydy StonavaMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie283 982 KčEU
- FVE COOP Beskydy DětmaroviceMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie244 154 KčEU
- KAA-S-301/2011Úřad práce České republiky · 201127 000 Kč
- KAA-S-1060/2005Úřad práce v Karviné · 200597 200 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Zástupce vedoucí prodejny (muži, ženy)2 místa
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 29. 6. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 10 · nafta 6 · ostatní 3
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 26. 6. 2023Nový ve vedeníBc. Pavla Jandová (místopředseda představenstva)
- 26. 6. 2023Nový ve vedeníEva Nowaková (člen představenstva)
- 18. 6. 2023Odchod z vedeníIng. Marko Ratveiský (místopředseda představenstva)
- 18. 6. 2023Odchod z vedeníIrena Říhová (člen představenstva)
- 18. 6. 2023Odchod z vedeníIng. Milan Stareček (předseda představenstva)
- 18. 6. 2023Odchod z vedeníIng. Marta Madejová (člen představenstva)
- 18. 6. 2023Odchod z vedeníBc. Pavla Jandová (člen představenstva)
- 18. 6. 2018Odchod z vedeníMária Slušná (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 18. 6. 2018Nový ve vedeníBc. Pavla Jandová (člen představenstva)
- 18. 6. 2018Odchod z vedeníJaroslav Pospíšil (člen představenstva)
- 9. 10. 2014PřesídleníČeský Těšín
- 7. 1. 2014Odchod z vedeníMarkéta Šárovská (člen představenstva)
- 7. 1. 2014Odchod z vedeníEmil Borski (člen představenstva)
- 7. 1. 2014Odchod z vedeníIng. Marta Madejová (místopředseda představenstva)
- 7. 1. 2014Nový ve vedeníIng. Milan Stareček (předseda představenstva)
- 7. 1. 2014Nový ve vedeníIng. Zdeněk Babinec (člen představenstva)
- 7. 1. 2014Nový ve vedeníIng. Kateřina Kotová (člen představenstva)
- 7. 1. 2014Nový ve vedeníJaroslav Pospíšil (člen představenstva)
- 7. 1. 2014Odchod z vedeníJana Radvanová (člen představenstva)
- 1. 1. 2014Změna základního kapitálu5 000 000 → 6 200 000 Kč
- 1. 1. 2014Změna názvuJednota - Jedność, spotřební družstvo → COOP Beskydy, spotřební družstvo
- 25. 3. 2013Nový ve vedeníIng. Boleslav Kuś (člen představenstva)
- 24. 3. 2013Odchod z vedeníJUDr. Karel Hovorka (člen představenstva)
- 26. 7. 2011PřesídleníČeský Těšín
- 22. 6. 2009Odchod z vedeníMiroslav Bobek (člen představenstva)
- 1. 6. 1985Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
fjjtqi9
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00032387
Finanční úřad · Územní pracoviště v Karviné
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Český Těšín
- Okres
- Karviná · 40 487 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Tovární 283/13, 73701 Český Těšín
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00032387
- Právní forma
- Družstvo
- Hlavní činnost
- Maloobchod s převahou potravin, nápojů a tabákových výrobků v nespecializovaných prodejnách
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Zpracování a konzervování masa a výroba masných výrobků, Výroba pekařských, cukrářských a jiných moučných výrobků, Destilace, rektifikace a míchání lihovin, Výroba optických a fotografických přístrojů a zařízení, Výroba magnetických a optických médií, Maloobchod s kosmetickými a toaletními výrobky, Silniční nákladní doprava a 3 dalších
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 6. 1985
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy COOP Beskydy, spotřební družstvo
Otázky
Časté otázky o firmě COOP Beskydy, spotřební družstvo
Kdy vznikla firma COOP Beskydy, spotřební družstvo?
Kolik zaměstnanců má COOP Beskydy, spotřební družstvo?
Kde sídlí COOP Beskydy, spotřební družstvo?
Jaké je IČO firmy COOP Beskydy, spotřební družstvo?
Jakou datovou schránku má COOP Beskydy, spotřební družstvo?
Kdo je ve vedení firmy COOP Beskydy, spotřební družstvo?
Je COOP Beskydy, spotřební družstvo spolehlivý plátce DPH?
Čím se COOP Beskydy, spotřební družstvo zabývá?
Je COOP Beskydy, spotřební družstvo aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Maloobchod, kromě motorových vozidel v Českém Těšíně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu