Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Petr Liškář, MBA, vlastní Jihomoravský kraj.
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 3
- Ing. Petr Liškář, MBApověřen zastupováním dočasně neobsazeného místa ředitele · od 2026 · do 2026 · nar. 1962 · Nová Říšedalších 11 firem:11 aktivních
- MUDr. Miroslav Kavkaředitel · od 2003 · do 2026 · nar. 1956 · Znojmojiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Martin Pavlík, Ph.D., EDIC, DESAředitel · od 2019 · do 2024 · nar. 1970 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Nemocnice Znojmo, příspěvková organizaceSkupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 115 z 116firem oboru ve Znojmě s uvedenou velikostí je menších
- 53 letna trhu, déle než 126 z 127 firem oboru ve Znojmě
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- 4,3 mld. Kč18 548 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 821,3 mil. Kčv 142 dotacích z veřejných rozpočtů, 18 % z fondů EU
- 3 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 390 000 Kč bez DPH
- 11 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 36 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 9 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče ve Znojmě · 116 aktivních firem s uvedenou velikostí
Nejbližší konkurence · stejný obor ve Znojmě, nejpodobnější velikostí
Všechny- Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace1000 - 1499 zaměstnancůod 1973Tato firma · stejně velké →
- HR Clinic s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2025
- Sanatorium Znojmo s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 2017
- KIGE s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2012
- KK Pediatr s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2013
- Prosdent s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2015
- Kardio Znojmo s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2016
- VESELÁ ROVNÁTKA s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2016
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
18 548 smluv za 4,3 mld. Kč, nejvíc s Takeda Pharmaceuticals Czech Republic s.r.o..
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Takeda Pharmaceuticals Czech Republic s.r.o.302 smluv174,6 mil. Kč
- PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.1 425 smluv166 mil. Kč
- CEJIZA, s.r.o.62 smluv157,8 mil. Kč
- Beckman Coulter Česká republika s.r.o.903 smluv154,5 mil. Kč
- Elekta Services s.r.o.10 smluv154,4 mil. Kč
- B. Braun Medical s.r.o.1 534 smluv139,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Smlouva o dílo134,5 mil. Kč
- Dodatek č.1uzavřena 27. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Smlouva o poskytnutí obratového bonusuuzavřena 9. 2. 2026cena neuvedena
- Potvrzení objednávky č. 1613040/2027124504uzavřena 30. 10. 202681 029 Kč
- Potvrzení objednávky č. 1613040/104040uzavřena 27. 10. 202663 795 Kč
- Potvrzení objednávky č. 1602589/2027090535uzavřena 26. 10. 2026142 439 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
142 dotací za 821,3 mil. Kč (2006–2025), 18 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zdravotnictví.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 149,6 mil. Kčnárodní zdroje · 671,6 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zdravotnictví138 dotací609,1 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj1 dotace149,6 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí1 dotace62,4 mil. Kč
- Úřad práce ve Znojmě1 dotace57 000 Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace48 000 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2010Nemocnice Znojmo - rekonstrukce a dostavba, II.etapa - 1. částMinisterstvo zdravotnictví399,7 mil. Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2024Ministerstvo zdravotnictví · 2024–2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání1,8 mil. Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2017Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání420 626 Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2022Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání420 000 Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2021Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání420 000 Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2021Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání420 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
4 projekty za 165,8 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 4 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekty, nejnovější první
- od 17. 2. 2026 · do 30. 9. 2028Nemocnice Znojmo - Urgentní příjem 3. etapa vybudování pracoviště UPIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihomoravský57 mil. Kčběží
- od 23. 9. 2024 · do 31. 12. 2027Modernizace informačních systémů Nemocnice Znojmo, příspěvkové organizaceIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihomoravský28 mil. Kčběží
- od 19. 12. 2022 · do 31. 12. 2026Zajištění kybernetické bezpečnosti v nemocnici Znojmo 1Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihomoravský41,6 mil. Kčběží
- od 19. 12. 2022 · do 31. 12. 2026Zajištění kybernetické bezpečnosti v nemocnici Znojmo 2Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihomoravský39,2 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
3 vyhrané zakázky za 390 000 Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY3 zakázky390 000 Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2019–2025
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 33 · benzín 3
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 7. 2026Nový ve vedeníIng. Petr Liškář, MBA (ředitel)
- 30. 6. 2026Odchod z vedeníIng. Petr Liškář, MBA (pověřen zastupováním dočasně neobsazeného místa ředitele)
- 20. 4. 2026Nový ve vedeníIng. Petr Liškář, MBA (pověřen zastupováním dočasně neobsazeného místa ředitele)
- 19. 4. 2026Odchod z vedeníMUDr. Miroslav Kavka (ředitel)
- 31. 1. 2024Odchod z vedeníMUDr. Martin Pavlík, Ph.D., EDIC, DESA (ředitel)
- 19. 11. 2019Nový společníkJihomoravský kraj
- 1. 11. 2019Nový ve vedeníMUDr. Martin Pavlík, Ph.D., EDIC, DESA (ředitel)
- 29. 5. 2015PřesídleníZnojmo
- 1. 7. 1973Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
he9k6qg
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00092584
Finanční úřad · Územní pracoviště ve Znojmě
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
MUDr. Jana Janského 2675/11, 66902 Znojmo
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00092584
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Další činnosti
- Shromažďování a sběr nebezpečných odpadů, Maloobchod s farmaceutickými přípravky, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, 56110, Specializovaná ambulantní zdravotní péče, Specializovaná ambulantní zdravotní péče, Zubní péče, Zubní péče a 6 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 7. 1973
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace
Otázky
Časté otázky o firmě Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace
Kdy vznikla firma Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace?
Kolik zaměstnanců má Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace?
Kde sídlí Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace?
Jaké je IČO firmy Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace?
Jakou datovou schránku má Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace?
Kdo je ve vedení firmy Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace?
Komu patří Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace?
Je Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace spolehlivý plátce DPH?
Čím se Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace zabývá?
Je Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče ve Znojmě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu