Shrnutí · spočítáno z registrů
Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 194 z 195firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 44 letna trhu, déle než 411 z 413 firem oboru v Ostravě
- 2 firmysídlí na stejné adrese
- 3 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 25 000 Kč
- 636,5 mil. Kč1 701 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 345,3 mil. Kčv 63 dotacích z veřejných rozpočtů
- 4 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 1,8 mil. Kč bez DPH
- 8 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 11 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Tvůrčí, umělecké a zábavní činnosti v Ostravě · 195 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 194
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace500 - 999 zaměstnancůod 1982Tato firma · stejně velké →
- Janáčkova filharmonie Ostrava, příspěvková organizace100 - 199 zaměstnancůod 1980
- Divadlo loutek Ostrava, příspěvková organizace50 - 99 zaměstnancůod 1990
- Komorní scéna Aréna, příspěvková organizace50 - 99 zaměstnancůod 1991
- BoboPark Čeladná s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2004
- elieva s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2016
- HEVENTS s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2023
- PaS de Theatre s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2007
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 701 smluv za 636,5 mil. Kč, nejvíc s PORR a.s. (22 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- PORR a.s.3 smlouvy142,7 mil. Kč
- GRADIOR TECH a.s.1 smlouva73,5 mil. Kč
- Moravskoslezský kraj42 smluv45,9 mil. Kč
- PROLIGHT s.r.o.17 smluv36,5 mil. Kč
- Stavos Stavba a.s.2 smlouvy25,4 mil. Kč
- ZK Design a.s.3 smlouvy21,1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2017Smlouva o dílo - Porr - rekonstrukce DJM - 2017135,9 mil. Kč
- DODÁVKY ENERGIÍ/UJEDNÁNÍ O CENĚ/37860/2027uzavřena 22. 10. 2026 · dodatek6,6 mil. Kč
- Výměna klimamatizačních a topných jednotek fancoil - vstup DAD - HAVARIJNÍ STAVuzavřena 2. 11. 2026146 490 Kč
- Kontroly a zkoušky nouzového osvětleníuzavřena 29. 10. 202651 779 Kč
- Smlouva - dodávky elektrické energie VN 2027uzavřena 30. 10. 2026cena neuvedena
- koncert Verdiho Requiem 26.11.2026uzavřena 26. 10. 2026200 000 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
63 dotací za 345,3 mil. Kč (2006–2025); nejvíc přiznal Ministerstvo kultury.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo kultury44 dotací342 mil. Kč
- Národní fond2 dotace1,7 mil. Kč
- Úřad práce v Ostravě8 dotací903 000 Kč
- Státní fond kultury České republiky3 dotace300 000 Kč
- Úřad práce v Opavě4 dotace207 100 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2021Vlastní umělecká činnost v roce 2021Ministerstvo kultury56,3 mil. Kč
- Vlastní umělecká činnost v roce 2025Ministerstvo kultury · 2025 · Program státní podpory profesionálních divadel a stálých profesionálních symfonických orchestrů a pěveckých sborů32,4 mil. Kč
- Podpora profesionálních divadel, orchestrů a pěveckých sborůMinisterstvo kultury · 2024 · Program státní podpory profesionálních divadel a stálých profesionálních symfonických orchestrů a pěveckých sborů24,2 mil. Kč
- Rok české hudby 2024 v NDMMinisterstvo kultury · 2024 · Kulturní aktivity - OU8 mil. Kč
- Podpora profesionálních divadel, orchestrů a pěveckých sborůMinisterstvo kultury · 2023 · Program státní podpory profesionálních divadel a stálých profesionálních symfonických orchestrů a pěveckých sborů31,4 mil. Kč
- OST-RA-VAR 2023 - 25. ročník Festivalu ostravských činoherních divadelMinisterstvo kultury · 2023 · Kulturní aktivity - OU70 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
4 vyhrané zakázky za 1,8 mil. Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Moravskoslezský kraj4 zakázky1,8 mil. Kč
Největší zakázky
- malého rozsahu · 2022Zajištění divadelních představeníMoravskoslezský kraj657 025 Kč
- malého rozsahu · 2019Zajištění divadelního představení KOČKY a společenského setkání vedení kraje s řediteli příspěvkových organizací v Divadle Jiřího MyronaMoravskoslezský kraj600 000 Kč
- malého rozsahu · 2017Zajištění divadelního představení Rebecca v Divadle Jiřího MyronaMoravskoslezský kraj289 256 Kč
- malého rozsahu · 2018Zajištění divadelního představení DONAHA! v Divadle Jiřího MyronaMoravskoslezský kraj289 256 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Garderobiér/Garderobiérka1 místo
- Osvětlovač/ka1 místo
- Tanečník/ce baletu1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 18. 2. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 3 · benzín 3 · ostatní 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1982Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
kvhjpnt
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00100528
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava I
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Čs. legií 148/14, Moravská Ostrava, 70200 Ostrava
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00100528
- Hlavní činnost
- Scénická umění
- Další činnosti
- 90200
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1982
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace
Otázky
Časté otázky o firmě Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace
Kdy vznikla firma Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace?
Kolik zaměstnanců má Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace?
Kde sídlí Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace?
Jaké je IČO firmy Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace?
Jakou datovou schránku má Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace?
Je Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace spolehlivý plátce DPH?
Čím se Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace zabývá?
Je Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Tvůrčí, umělecké a zábavní činnosti v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu