Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 22 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 22 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Jan Syllaba a 19 dalších, vlastní PORR Bau GmbH (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Jan Syllabaprokura · od 2009 · nar. 1966 · České Budějovicedalších 1 firma:1 aktivních
- Petr Zvěřinaprokura · od 2014 · nar. 1978 · Olomučanyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Semerádprokura · od 2017 · nar. 1976 · Světlá nad Sázavoudalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Tomáš Krejčí, MBAprokura · od 2018 · nar. 1971 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Jan Munzarprokura · od 2019 · nar. 1981 · Prahadalších 1 firma:1 zaniklo jinak
- Jan Soldánprokura · od 2020 · nar. 1978 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Karel Köhlerprokura · od 2020 · nar. 1982 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Martin Ředinaprokura · od 2022 · nar. 1981 · Líšnicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Milan Polášekprokura · od 2023 · nar. 1972 · Brnodalších 1 firma:1 aktivních
- Vladimír Řípačlen představenstva · od 2023 · nar. 1976 · Rokycanyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Dušan Čížek, MBApředseda představenstva · od 2024 · nar. 1971 · Lánovdalších 11 firem:11 aktivních
- Ing. Zdeněk Havlíkčlen představenstva · od 2025 · nar. 1975 · Hovorčovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ludmila Krchňaváprokura · od 2025 · nar. 1991 · Višňovéjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Eva Matulová, MBAprokura · od 2026 · nar. 1971 · Rovinkajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Marián Marečekprokura · od 2026 · nar. 1977 · Čadcajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vladimír Hauserprokura · od 2026 · nar. 1981 · Chrustenicejiné firmy v rejstříku nemá
- Lukáš Hruškaprokura · od 2026 · nar. 1985 · Křenovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Peter Suchýmístopředseda představenstva · od 2026 · nar. 1985 · Ostravadalších 4 firmy:4 aktivních
- Petr Škvařilčlen představenstva · od 2026 · nar. 1971 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ondřej Řezníčekčlen představenstva · od 2026 · nar. 1985 · Olomoucdalších 1 firma:1 aktivních
Společníci a akcionáři
- PORR Bau GmbH100 %od 2016
Dozorčí rada a další orgány · 3
- Mag. Klemens Eiterčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1970 · Vídeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Dipl.-Ing. Josef Dieter-Deixčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1971 · 2624 Breitenau am Steinfeldejiné firmy v rejstříku nemá
- Stanislav Faranačlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1969 · Frýdek-Místekdalších 1 firma:1 zaniklo jinak
Dříve ve firmě · 15
- Ing. Peter Suchýčlen představenstva · od 2024 · do 2026 · nar. 1985 · Ostravadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Antonín Daňačlen představenstva · od 2012 · do 2026 · nar. 1960 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Škvařilprokura · od 2022 · do 2026 · nar. 1971 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ondřej Řezníčekprokura · od 2023 · do 2026 · nar. 1985 · Olomoucdalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Martin Lukasprokura · od 2021 · do 2026 · nar. 1984 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Martin Korecprokura · od 2025 · do 2026 · nar. 1989 · Unhošťjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. František Buršíkprokura · od 2023 · do 2025 · nar. 1980 · Mnichovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Zuzulačlen představenstva · od 2021 · do 2025 · nar. 1979 · Bratislavajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Hanáček, MBAčlen představenstva · od 2020 · do 2024 · nar. 1974 · Bad Deutsch Altenburgjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Dušan Čížekčlen představenstva · od 2018 · do 2024 · nar. 1971 · Prahadalších 11 firem:11 aktivních
- Ing. Martin Hanáček, MBApředseda představenstva · od 2022 · do 2024 · nar. 1974 · Bad Deutsch Altenburgjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vladimír Řípaprokura · od 2020 · do 2023 · nar. 1976 · Rokycanyjiné firmy v rejstříku nemá
- Porr Projekt und Hochbau Aktiengesellschaftspolečník · od 2000 · do 2011
- Porr bau GmbHspolečník · od 2011 · do 2011
- Porr Bau GmbHspolečník · od 2011 · do 2016
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
PORR a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Vlastní · 10
Shrnutí · spočítáno z registrů
PORR a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 5 458 z 5 462firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 35 letna trhu, déle než 9 591 z 10 593 firem oboru v Praze
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje
- 6 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 92 mld. Kč5 650 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 144 000 Kčv 1 dotaci z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 935 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 18 mld. Kč bez DPH
- 24 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- PORR AGstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Rakousko
- 846 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 4 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výstavba budov v Praze · 5 462 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 5 458
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 1
- 02 172
- 1 - 52 232
- 6 - 9400
- 10 - 19341
- 20 - 2496
- 25 - 49135
- 50 - 9957
- 100 - 19918
- 200 - 2491
- 250 - 4995
- 500 - 9991
- 1000 - 1499tato firma3
- 1500 - 19991
Ročník 1991
Z 4 795 subjektů oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje 4 646. PORR a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- PORR a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1991Tato firma · stejně velké →
- HOCHTIEF CZ a. s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1992
- COLAS CZ, a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 2000
- Metrostav CZ s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 1997
- Metrostav a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1991
- STRABAG SIS a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- VCES a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2002
- BAK stavební společnost, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2008
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
5 650 smluv za 92 mld. Kč, nejvíc s Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, příspěvková organizace (32 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, příspěvková organizace658 smluv29,9 mld. Kč
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.640 smluv5,3 mld. Kč
- Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.1 409 smluv2,2 mld. Kč
- Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, příspěvková organizace kraje210 smluv621,6 mil. Kč
- Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace161 smluv612 mil. Kč
- Královéhradecký kraj53 smluv577,4 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2015III/10115 – I. úsek od kř. III/1042 – konec obce Černíky a II. úsek začátek Březová – Oleško, konec staničení - smlouva o dílo14,1 mld. Kč
- SoD Rekonstrukce ulice Hulická v k.ú. Újezd nad Lesyuzavřena 22. 10. 202664,5 mil. Kč
- II/372 VELKÉ OPATOVICE - CHLUM, I. ETAPA - DODATEK č.2 ke Smlouvě o dílouzavřena 2. 11. 2026 · dodatek819 275 Kč
- Dodatek č. 1 - SoD - II/340 Heřmanice - průtahuzavřena 2. 11. 2026 · dodatek2,4 mil. Kč
- Úprava SSZ Vídeňskáuzavřena 30. 7. 2026353 412 Kč
- II/395 Dolní Kounice, ul. Ivančická, Dodatek č. 1 ke smlouvě o dílouzavřena 27. 10. 2026 · dodatek93 169 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 dotace za 144 000 Kč (2014), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Poslední dotace
- JHA-SN-87/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014144 000 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
935 vyhraných zakázek za 18 mld. Kč od 222 zadavatelů; v 27 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.291 zakázek6,7 mld. Kč
- Správa silnic Olomouckého kraje, příspěvková organizace52 zakázek563,8 mil. Kč
- Město Říčany30 zakázek131,9 mil. Kč
- Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.29 zakázek1,4 mld. Kč
- Ředitelství silnic Zlínského kraje,příspěvková organizace25 zakázek377,5 mil. Kč
- Jihočeský kraj20 zakázek328,9 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024D0 stavba 511, Běchovice - D1Ředitelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími9,8 mld. Kč
- nadlimitní · 2025Modernizace trati Brno-Přerov, 4. stavba Nezamyslice – KojetínSpráva železnic, státní organizace · společně s dalšími6,7 mld. Kč
- nadlimitní · 2020RÁMCOVÁ DOHODA NA PROVÁDĚNÍ BĚŽNÉ A SOUVISLÉ ÚDRŽBY POZEMNÍCH KOMUNIKACÍ IITechnická správa komunikací hl.m. Prahy, a.s. · 5 nabídek · společně s dalšími4,7 mld. Kč
- nadlimitní · 2024Běžná a souvislá údržba pozemních komunikací na území hl. m. PrahyTechnická správa komunikací hl.m. Prahy, a.s. · 6 nabídek · společně s dalšími4,5 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Modernizace trati Plzeň - Domažlice - st.hranice SRN, 2. stavba, úsek Plzeň (mimo) - Nýřany - Chotěšov (mimo)Správa železnic, státní organizace · společně s dalšími4,5 mld. Kč
- nadlimitní · 2022I/16 Nová Paka - obchvatŘeditelství silnic a dálnic s. p.1,3 mld. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 733 · ostatní 53 · benzín 46 · hybrid 9 · elektřina 5
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 11. 2026Odchod z vedeníIng. Peter Suchý (člen představenstva)
- 1. 11. 2026Nový ve vedeníIng. Peter Suchý (místopředseda představenstva)
- 1. 11. 2026Nový ve vedeníPetr Škvařil (člen představenstva)
- 1. 11. 2026Nový ve vedeníIng. Ondřej Řezníček (člen představenstva)
- 1. 11. 2026Nový ve vedeníLukáš Hruška (prokura)
- 31. 10. 2026Odchod z vedeníIng. Antonín Daňa (člen představenstva)
- 31. 10. 2026Odchod z vedeníPetr Škvařil (prokura)
- 31. 10. 2026Odchod z vedeníIng. Ondřej Řezníček (prokura)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 16. 2. 2026Odchod z vedeníIng. Martin Lukas (prokura)
- 16. 2. 2026Odchod z vedeníBc. Martin Korec (prokura)
- 16. 2. 2026Nový ve vedeníIng. Vladimír Hauser (prokura)
- 16. 2. 2026Nový ve vedeníIng. Marián Mareček (prokura)
- 16. 2. 2026Nový ve vedeníIng. Eva Matulová, MBA (prokura)
- 3. 11. 2025Odchod z vedeníIng. František Buršík (prokura)
- 3. 11. 2025Nový ve vedeníIng. Ludmila Krchňavá (prokura)
- 1. 11. 2025Nový ve vedeníIng. Zdeněk Havlík (člen představenstva)
- 31. 5. 2025Odchod z vedeníIng. Pavel Zuzula (člen představenstva)
- 3. 3. 2025Nový ve vedeníBc. Martin Korec (prokura)
- 10. 12. 2024Nový ve vedeníIng. Peter Suchý (člen představenstva)
- 4. 7. 2024Odchod z vedeníIng. Martin Hanáček, MBA (člen představenstva)
- 19. 6. 2024Odchod z vedeníIng. Dušan Čížek (člen představenstva)
- 24. 4. 2024Odchod z vedeníIng. Martin Hanáček, MBA (předseda představenstva)
- 24. 4. 2024Nový ve vedeníIng. Dušan Čížek, MBA (předseda představenstva)
- 21. 11. 2023Odchod z vedeníIng. Vladimír Řípa (prokura)
- 6. 11. 2023Nový ve vedeníVladimír Řípa (člen představenstva)
- 7. 10. 1991Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 4 795 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 28. 4. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
5ssfq4h
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ43005560
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Dubečská 3238/36, Strašnice (Praha 10), 10000 Praha
- Obalovna Běchovice s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Obalovna Příbram s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1997 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Obalovna Středokluky s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2016 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- PDE Integrale Planung s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2024 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- PORR Equipment Services Česko s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2003 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 43005560
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výstavba bytových a nebytových budov
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, 25530, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Obrábění, 25630, Výroba zámků a kování, Výroba nástrojů a nářadí a 27 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 7. 10. 1991
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy PORR a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě PORR a.s.
Kdy vznikla firma PORR a.s.?
Kolik zaměstnanců má PORR a.s.?
Kde sídlí PORR a.s.?
Jaké je IČO firmy PORR a.s.?
Jakou datovou schránku má PORR a.s.?
Kdo je ve vedení firmy PORR a.s.?
Komu patří PORR a.s.?
Je PORR a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se PORR a.s. zabývá?
Je PORR a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výstavba budov v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu