Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Jan Paroubek a 1 další, vlastní Ministerstvo dopravy.
Statutární orgán
- Jan Paroubekředitel · od 2026 · nar. 1970 · Ctibořdalších 4 firmy:4 aktivních
- Stanislav Stejskal1.zástupce ředitele · od 2026 · nar. 1969 · Prahadalších 7 firem:7 aktivních
Společníci a akcionáři
- Ministerstvo dopravyod 2004
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 15
- Ing. Tomáš Tichý2. zástupce ředitele · od 2021 · do 2026 · nar. 1995 · Žehuňjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Paroubekprvní zástupce ředitele · od 2017 · do 2026 · nar. 1970 · Ctibořdalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Petr Moravec2. zástupce ředitele · od 2019 · do 2021 · nar. 1964 · Kounicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Chovanec, Ph.D.ředitel · od 2015 · do 2019 · nar. 1975 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Laszló Hajnaldruhý zástupce ředitele · od 2016 · do 2019 · nar. 1977 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vladimír Jeřábekprvní zástupce ředitele · od 2017 · do 2017 · nar. 1975 · Slanýjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petra Kořínkováprvní zástupce ředitele · od 2016 · do 2017 · nar. 1977 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Daniel Dunovskýprvní zástupce ředitele · od 2016 · do 2016 · nar. 1968 · Zlonínjiné firmy v rejstříku nemá
- Josef Havašředitel · od 2015 · do 2015 · nar. 1956 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Karel Lukešředitel · od 2010 · do 2015 · nar. 1962 · Slanýjiné firmy v rejstříku nemá
- Renata Kupováředitelka · od 1998 · do 2010 · nar. 1946 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Josef Lukášzástupce ředitele · od 1998 · do 2004 · nar. 1936 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ministerstvo hospodářství České republiky v Praze.společník · od 1993 · do 1998
- Ministerstvo průmyslu a obchoduspolečník · od 1998 · do 2000
- Ministerstvo dopravy a spojů České republikyspolečník · od 2000 · do 2004
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
CENDIS, s.p.Shrnutí · spočítáno z registrů
CENDIS, s.p. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 18 021 z 18 070firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 35 letna trhu, déle než 33 617 z 34 003 firem oboru v Praze
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje
- 17 firemsídlí na stejné adrese
- 4,3 mld. Kč2 576 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 4,9 mil. Kčv 2 dotacích z veřejných rozpočtů
- 1 veřejná zakázkavyhraných, ve smluvní hodnotě 850 000 Kč bez DPH
- 11 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 42 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 9 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Činnosti v oblasti informačních technologií v Praze · 18 070 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 18 021
- Ve stejném pásmu
- 31
- Větších
- 18
- 013 669
- 1 - 53 114
- 6 - 9401
- 10 - 19378
- 20 - 2489
- 25 - 49199
- 50 - 99100
- 100 - 19954
- 200 - 24917
- 250 - 499tato firma31
- 500 - 99915
- 1000 - 14991
- 1500 - 19992
Ročník 1991
Z 1 551 subjektů oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje 1 520. CENDIS, s.p. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- CENDIS, s.p.250 - 499 zaměstnancůod 1991Tato firma · stejně velké →
- IBM Česká republika, spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1990
- HEWLETT-PACKARD s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1991
- Infor (Česká republika) s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Aricoma Digital s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Rockwell Automation s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1993
- CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Asseco Solutions, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1996
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 576 smluv za 4,3 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo dopravy (38 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Ministerstvo dopravy354 smluv1,6 mld. Kč
- Státní fond dopravní infrastruktury18 smluv1,1 mld. Kč
- eMan a.s.36 smluv187,9 mil. Kč
- Digitální a informační agentura24 smluv112,2 mil. Kč
- Principal engineering s.r.o.40 smluv86,4 mil. Kč
- Centrum služeb pro silniční dopravu27 smluv69,9 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024Smlouva o provozu a rozvoji EDAZ596,2 mil. Kč
- Objednávka - tablety vč. příslušenstvíuzavřena 3. 11. 2026117 600 Kč
- Objednávka - 15 ks PC Dell PRo Slim Essentialuzavřena 2. 11. 2026332 850 Kč
- Dohoda o ukončení - LICENČNÍ SMLOUVA - softwarovému produktu pod souhrnným názvem CIS-Technikuzavřena 29. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Smlouva o svozu, výkupu a ekologické likvidaci znehodnocených tabulek registračních značekuzavřena 30. 10. 20264 mil. Kč
- Objednávka - Nálepky TKuzavřena 29. 10. 202653 200 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
2 dotace za 4,9 mil. Kč (2010–2016); nejvíc přiznal Ministerstvo dopravy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Navíc 1 návratná výpomoc za 5 mil. Kč – půjčky, které se vracejí; v součtu nejsou.
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Poslední dotace
- 20/2016-410-HO/6Ministerstvo dopravy · 2016půjčka 5 mil. Kč
- 155/2010-410-HO/1Ministerstvo dopravy · 20104,9 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka za 850 000 Kč od 1 zadavatele; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Ministerstvo obrany1 zakázka850 000 Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 24 · ostatní 10 · benzín 6 · elektřina 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 16. 10. 2026Odchod z vedeníIng. Tomáš Tichý (2. zástupce ředitele)
- 1. 10. 2026Nový ve vedeníStanislav Stejskal (1.zástupce ředitele)
- 9. 9. 2026Odchod z vedeníIng. Jan Paroubek (první zástupce ředitele)
- 9. 9. 2026Nový ve vedeníJan Paroubek (ředitel)
- 1. 4. 2021Nový ve vedeníIng. Tomáš Tichý (2. zástupce ředitele)
- 26. 3. 2021Odchod z vedeníIng. Petr Moravec (2. zástupce ředitele)
- 30. 10. 2019Nový ve vedeníIng. Petr Moravec (2. zástupce ředitele)
- 25. 10. 2019Odchod z vedeníIng. Jan Chovanec, Ph.D. (ředitel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 10. 2019Odchod z vedeníMgr. Laszló Hajnal (druhý zástupce ředitele)
- 1. 10. 2017Nový ve vedeníIng. Jan Paroubek (první zástupce ředitele)
- 30. 9. 2017Odchod z vedeníIng. Vladimír Jeřábek (první zástupce ředitele)
- 1. 6. 2017Nový ve vedeníIng. Vladimír Jeřábek (první zástupce ředitele)
- 31. 5. 2017Odchod z vedeníIng. Petra Kořínková (první zástupce ředitele)
- 15. 6. 2016Nový ve vedeníIng. Petra Kořínková (první zástupce ředitele)
- 31. 5. 2016Odchod z vedeníIng. Daniel Dunovský (první zástupce ředitele)
- 1. 2. 2016Nový ve vedeníIng. Daniel Dunovský (první zástupce ředitele)
- 1. 2. 2016Nový ve vedeníMgr. Laszló Hajnal (druhý zástupce ředitele)
- 2. 11. 2015Nový ve vedeníIng. Jan Chovanec, Ph.D. (ředitel)
- 30. 10. 2015Odchod z vedeníJosef Havaš (ředitel)
- 15. 7. 2015Změna názvuCentrum pro informace a mechanické testování obalů - CIMTO, s.p. → CENDIS, s.p.
- 15. 7. 2015PřesídleníPraha
- 26. 6. 2015Odchod z vedeníIng. Karel Lukeš (ředitel)
- 26. 6. 2015Nový ve vedeníJosef Havaš (ředitel)
- 14. 3. 2014Změna základního kapitálu1 242 000 → 2 832 206 Kč
- 16. 9. 2013Změna základního kapitálu3 725 000 → 1 242 000 Kč
- 1. 1. 1991Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 551 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
txsvfsh
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00311391
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 1
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, Nové Město (Praha 1), 11000 Praha
- Centrum služeb pro silniční dopravuStátní příspěvková organizace · od 2000 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- České dráhy, a.s.Akciová společnost · od 2003 · 10 000 a více zaměstnancůAktivní
- CLUB MASTRONARDIOdborová organizace · od 2010Aktivní
- Dopravní a energetický stavební úřadOrganizační složka státu · od 2023 · 100 - 199 zaměstnancůAktivní
- Inspekce silniční dopravyOrganizační složka státu · od 2025 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00311391
- Právní forma
- Státní podnik
- Hlavní činnost
- Programování
- Další činnosti
- Opravy elektrických zařízení, Opravy elektrických zařízení, Elektrické instalace, 6210, Architektonické a inženýrské činnosti a související technické poradenství, Technické zkoušky a analýzy, 71200, Ostatní profesní, vědecké a technické činnosti
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1991
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy CENDIS, s.p.
Otázky
Časté otázky o firmě CENDIS, s.p.
Kdy vznikla firma CENDIS, s.p.?
Kolik zaměstnanců má CENDIS, s.p.?
Kde sídlí CENDIS, s.p.?
Jaké je IČO firmy CENDIS, s.p.?
Jakou datovou schránku má CENDIS, s.p.?
Kdo je ve vedení firmy CENDIS, s.p.?
Komu patří CENDIS, s.p.?
Je CENDIS, s.p. spolehlivý plátce DPH?
Čím se CENDIS, s.p. zabývá?
Je CENDIS, s.p. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Činnosti v oblasti informačních technologií v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu