Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 18 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 18 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Mgr. Ing. Lukáš Svoboda a 2 další.
Statutární orgán
- Mgr. Ing. Lukáš Svobodačlen představenstva · od 2022 · nar. 1980 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Jiří Ješetamístopředseda představenstva · od 2026 · nar. 1976 · Tábordalších 6 firem:6 aktivních
- Ing. Lenka Hamplovápředsedkyně představenstva · od 2026 · nar. 1983 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 6
- Štěpán Levčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1978 · Kolíndalších 2 firmy:2 aktivních
- Věra Nečasováčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1965 · Česká Třebovádalších 1 firma:1 aktivních
- Radek Rozvoralčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1967 · Všechlapydalších 3 firmy:3 aktivních
- Mgr. Jaroslav Vodnýčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1971 · Říčanydalších 3 firmy:3 aktivních
- JUDr. Vazil Hudákpředseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1964 · Prahadalších 9 firem:9 aktivních
- Ing. Dan Ťokmístopředseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1959 · Prahadalších 8 firem:8 aktivních
Dříve ve firmě · 13
- Mgr. Michal Krapinecpředseda představenstva · od 2022 · do 2026 · nar. 1986 · Libřicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Ješetačlen představenstva · od 2020 · do 2026 · nar. 1976 · Tábordalších 6 firem:6 aktivních
- Mgr. Blanka Havelkováčlenka představenstva · od 2022 · do 2025 · nar. 1983 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Michal Kraus, MSc.místopředseda představenstva · od 2020 · do 2025 · nar. 1964 · Letkovjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Michal Kraus, MSc.člen představenstva · od 2019 · do 2022 · nar. 1964 · Letkovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ivan Bednárik, MBApředseda představenstva · od 2020 · do 2022 · nar. 1975 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. Petr Pavelec, LLM.člen představenstva · od 2020 · do 2022 · nar. 1979 · Vyšší Brodjiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Václav Nebeskýmístopředseda představenstva · od 2020 · do 2022 · nar. 1977 · Roztokyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Patrik Hornýčlen představenstva · od 2019 · do 2020 · nar. 1969 · 84104 Bratislava - Karlova Vesjiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Václav Nebeskýpředseda představenstva · od 2019 · do 2020 · nar. 1977 · Roztokyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Radek Dvořákmístopředseda představenstva · od 2019 · do 2020 · nar. 1980 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Michal Vereš, MBAčlen představenstva · od 2019 · do 2019 · nar. 1976 · Bratislava - Ružinovjiné firmy v rejstříku nemá
- Česká republikaspolečník · od 2003 · do 2012 · .
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
České dráhy, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
České dráhy, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 12 526 z 12 528firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 23 letna trhu, déle než 20 408 z 26 111 firem oboru v Praze
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 2003 dnes funguje
- 17 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 3 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 31 000 Kč
- 320,1 mld. Kč13 576 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 39 mld. Kčv 126 dotacích z veřejných rozpočtů, 15 % z fondů EU
- 50 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 23,1 mld. Kč bez DPH
- 13 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 65 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 23 let starých
- 4× pokuta od ČOIcelkem 59 000 Kč z 24 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Pozemní a potrubní doprava v Praze · 12 528 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 12 526
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 0
- 09 434
- 1 - 52 094
- 6 - 9337
- 10 - 19303
- 20 - 2470
- 25 - 49157
- 50 - 9981
- 100 - 19927
- 200 - 2495
- 250 - 49913
- 500 - 9993
- 4000 - 49992
- 10 000 a vícetato firma2
Ročník 2003
Z 1 403 subjektů oboru zapsaných v roce 2003 dnes funguje 1 371. České dráhy, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- České dráhy, a.s.10 000 a více zaměstnancůod 2003Tato firma · stejně velké →
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost10 000 a více zaměstnancůod 1991
- ČD Cargo, a.s.4000 - 4999 zaměstnancůod 2007
- Prague Car Sharing s.r.o.4000 - 4999 zaměstnancůod 2016
- NET4GAS, s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2005
- ARRIVA vlaky s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2009
- BaDan Group s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2023
- Autoexpert spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1994
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
13 576 smluv za 320,1 mld. Kč, nejvíc s HLAVNÍ MĚSTO PRAHA (26 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA162 smluv81,7 mld. Kč
- Středočeský kraj48 smluv62,8 mld. Kč
- Ministerstvo dopravy76 smluv42,5 mld. Kč
- Moravskoslezský kraj79 smluv21,7 mld. Kč
- Ústecký kraj120 smluv17 mld. Kč
- VINCOLIA, a.s.12 smluv14,7 mld. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Smlouva o veřejných službách v přepravě cestujících po železnici na vybraných linkách velkokapacitními elektrickými jednotkami veřejnou drážní osobní dopravou k zajištění dopravní obslužnosti hl. m. Prahy69,3 mld. Kč
- DODÁVKY ENERGIÍ/UJEDNÁNÍ O CENĚ/12731/2027uzavřena 26. 10. 2026 · dodatek16 mil. Kč
- D1_SoPS_2640012026_dodatek ke smlouvě o pronájmu park. míst Hradec Královéuzavřena 30. 10. 2026 · dodatek53 500 Kč s DPH
- Kupní smlouva na pozemky p.č. 1423/1 a 1426/15, k.ú. Frýdlantuzavřena 2. 11. 2026512 000 Kč
- Úklid pozemků RSM Praha - oblast České Budějoviceuzavřena 27. 10. 2026712 589 Kč
- Kupní smlouva_In-karty Business_podzimuzavřena 29. 10. 2026244 286 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
126 dotací za 39 mld. Kč (2004–2025), 15 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo dopravy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 5,9 mld. Kčnárodní zdroje · 33,1 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo dopravy101 dotací38,8 mld. Kč
- Ministerstvo životního prostředí1 dotace111,8 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu3 dotace51,2 mil. Kč
- Úřad práce v Ústí nad Labem2 dotace8,7 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí4 dotace6,4 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2009S-357-190/2009Ministerstvo dopravy4,2 mld. Kč
- České dráhy, a.s. - Obnova vodojemu parní lokomotivy 464.008Ministerstvo dopravy · 2025 · Ostatní výdaje spojené s drážní dopravou1,1 mil. Kč
- Rekonstrukce vodovodních řadů do objektů ČD - úspora vody v průmysluMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Cirkulární ekonomika a recyklace a průmyslová voda5,2 mil. KčEU
- Obnova vozidlového parku pro Moravskoslezský kraj IMinisterstvo dopravy · 2023 · Pořízení a modernizace železničních kolejových vozidel – OPD 2688,5 mil. KčEU
- ČD, úprava elektrických jednotek ř. 440 na druhý napěťový systémMinisterstvo dopravy · 2023 · Implementace subsystému kolejová vozidla – lokomotivy a kolejová vozidla pro přepravu osob – umožnění provozu na systému 25 kV/50 Hz40 mil. KčEU
- 5211200275Státní fond životního prostředí České republiky · 20234,9 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
3 projekty za 214,3 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 3 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekty, nejnovější první
- od 17. 12. 2025 · do 31. 10. 2028Vozidla k vybavení systémem ETCS v rámci OPD3 IIIOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Liberecký142,4 mil. Kčběží
- od 18. 12. 2024 · do 31. 12. 2027Vozidla k vybavení systémem ETCS v rámci OPD3 IOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Praha57 mil. Kčběží
- od 28. 11. 2024 · do 31. 12. 2027Implementace TAF TSI a TAP TSI do informačních systémů Českých drahOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Praha14,9 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
50 vyhraných zakázek za 23,1 mld. Kč od 13 zadavatelů; v 7 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Národní technické muzeum24 zakázek56,8 mil. Kč
- Liberecký kraj7 zakázek3,1 mld. Kč
- Ministerstvo dopravy (MD)5 zakázek19,7 mld. Kč
- Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje3 zakázky5,1 mil. Kč
- Moravskoslezský kraj3 zakázky1 019 Kč
- Jihomoravský kraj1 zakázka206,9 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024Veřejné služby v přepravě cestujících v drážní dopravě na linkách Ex7 Praha–Č.Budějovice–Summerau/Č.Krumlov, R11 Brno–Jihlava–Č.Budějovice, R17 Praha–Č. Budějovice/Č.Velenice a R31 Č.Budějovice–PlzeňMinisterstvo dopravy · jediná nabídka7,4 mld. Kč
- nadlimitní · 2024Veřejné služby v přepravě cestujících v drážní dopravě na linkách Ex7 Praha-České Budějovice-Summerau/Český Krumlov, R11 Brno-Jihlava-České Budějovice, R17 Praha-Tábor-České Budějovice/České Velenice a R31 České Budějovice-PlzeňMinisterstvo dopravy7,4 mld. Kč
- 2023Smlouva o závazku veřejné služby v drážní osobní dopravě ve veřejném zájmu k zajištění dopravní obslužnosti části území Libereckého kraje na vymezené výkony - „Jizerskohorská železnice II“ - ev. č. OLP/580/2023Liberecký kraj2,7 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Veřejné služby v přepravě cestujících v drážní dopravě na linkách R8 Brno – Ostrava – Bohumín, R12 Brno – Olomouc – Jeseník/Šumperk a R13 Brno – Břeclav – OlomoucMinisterstvo dopravy · jediná nabídka2,4 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Veřejné služby v přepravě cestujících v drážní dopravě na linkách R8 Brno - Ostrava - Bohumín, R12 Brno - Olomouc - Jeseník/Šumperk a R13 Brno - Břeclav - OlomoucMinisterstvo dopravy2,4 mld. Kč
- nadlimitní · 2019Smlouva o závazku veřejné služby v drážní osobní dopravě ve veřejném zájmu k zajištění dopravní obslužnosti části území Libereckého kraje na vymezené výkony - LK-Východ č. OLP/5292/2019Liberecký kraj219,5 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Kontrolor, defektoskopista, diagnostik1 místo
- Provozní elektrikář - elektrikářka1 místo
- PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK / ZÁMEČNICE1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 18. 5. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 31 · ostatní 28 · benzín 6
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 9. 2026Nový ve vedeníIng. Lenka Hamplová (předsedkyně představenstva)
- 31. 8. 2026Odchod z vedeníMgr. Michal Krapinec (předseda představenstva)
- 27. 8. 2026Odchod z vedeníIng. Jiří Ješeta (člen představenstva)
- 27. 8. 2026Nový ve vedeníIng. Jiří Ješeta (místopředseda představenstva)
- 31. 12. 2025Odchod z vedeníMgr. Blanka Havelková (členka představenstva)
- 4. 12. 2025Odchod z vedeníMgr. Michal Kraus, MSc. (místopředseda představenstva)
- 8. 4. 2022Nový ve vedeníMgr. Ing. Lukáš Svoboda (člen představenstva)
- 4. 4. 2022Odchod z vedeníMgr. Michal Kraus, MSc. (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 4. 4. 2022Nový ve vedeníMgr. Michal Krapinec (předseda představenstva)
- 28. 2. 2022Odchod z vedeníIvan Bednárik, MBA (předseda představenstva)
- 16. 2. 2022Nový ve vedeníMgr. Blanka Havelková (členka představenstva)
- 15. 2. 2022Odchod z vedeníJUDr. Petr Pavelec, LLM. (člen představenstva)
- 15. 2. 2022Odchod z vedeníBc. Václav Nebeský (místopředseda představenstva)
- 4. 12. 2020Nový ve vedeníIvan Bednárik, MBA (předseda představenstva)
- 4. 12. 2020Nový ve vedeníBc. Václav Nebeský (místopředseda představenstva)
- 3. 12. 2020Odchod z vedeníIng. Patrik Horný (člen představenstva)
- 3. 12. 2020Odchod z vedeníBc. Václav Nebeský (předseda představenstva)
- 21. 5. 2020Nový ve vedeníMgr. Michal Kraus, MSc. (místopředseda představenstva)
- 21. 5. 2020Nový ve vedeníIng. Jiří Ješeta (člen představenstva)
- 31. 3. 2020Odchod z vedeníIng. Radek Dvořák (místopředseda představenstva)
- 1. 2. 2020Nový ve vedeníJUDr. Petr Pavelec, LLM. (člen představenstva)
- 14. 10. 2019Nový ve vedeníMgr. Michal Kraus, MSc. (člen představenstva)
- 1. 10. 2019Nový ve vedeníBc. Václav Nebeský (předseda představenstva)
- 30. 9. 2019Odchod z vedeníIng. Michal Vereš, MBA (člen představenstva)
- 15. 7. 2019Odchod z vedeníIng. Radek Dvořák (člen představenstva)
- 1. 1. 2003Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 403 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 12. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
e52cdsf
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ70994226
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve poskytovala zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebdříve
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, Nové Město (Praha 1), 11000 Praha
- CENDIS, s.p.Státní podnik · od 1991 · 250 - 499 zaměstnancůAktivní
- Centrum služeb pro silniční dopravuStátní příspěvková organizace · od 2000 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- CLUB MASTRONARDIOdborová organizace · od 2010Aktivní
- Dopravní a energetický stavební úřadOrganizační složka státu · od 2023 · 100 - 199 zaměstnancůAktivní
- Inspekce silniční dopravyOrganizační složka státu · od 2025 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 70994226
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Železniční osobní doprava meziměstská
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Příprava tisku a digitálních dat, Příprava tisku a digitálních dat, Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Obrábění, Výroba zámků a kování, Výroba komunikačních zařízení a 58 dalších
- Zaměstnanci
- 10 000 a více zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 2003
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy České dráhy, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě České dráhy, a.s.
Kdy vznikla firma České dráhy, a.s.?
Kolik zaměstnanců má České dráhy, a.s.?
Kde sídlí České dráhy, a.s.?
Jaké je IČO firmy České dráhy, a.s.?
Jakou datovou schránku má České dráhy, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy České dráhy, a.s.?
Je České dráhy, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se České dráhy, a.s. zabývá?
Je České dráhy, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Pozemní a potrubní doprava v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu