Shrnutí · spočítáno z registrů
Fakultní nemocnice Plzeň v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 649 z 650firem oboru v Plzni s uvedenou velikostí je menších
- 35 letna trhu, déle než 757 z 765 firem oboru v Plzni
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje
- 6 firemsídlí na stejné adrese
- 2 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 23 580 Kč
- 48,3 mld. Kč76 453 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 4,2 mld. Kčv 337 dotacích z veřejných rozpočtů, 44 % z fondů EU
- 5 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 43 mil. Kč bez DPH
- 22 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 5 000 Kč z 3 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Plzni · 650 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 649
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 0162
- 1 - 5286
- 6 - 9100
- 10 - 1961
- 20 - 2414
- 25 - 4913
- 50 - 994
- 100 - 1992
- 200 - 2491
- 250 - 4993
- 500 - 9993
- 5000 - 9999tato firma1
Ročník 1991
Z 361 subjektů oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje 357. Fakultní nemocnice Plzeň je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Plzni, nejpodobnější velikostí
Všechny- Fakultní nemocnice Plzeň5000 - 9999 zaměstnancůod 1991Tato firma · stejně velké →
- PRIVAMED a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, příspěvková organizace500 - 999 zaměstnancůod 1993
- Masarykova nemocnice Rakovník s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2016
- Bioptická laboratoř s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1993
- EUC Klinika Plzeň s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1996
- Mulačova nemocnice s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1996
- LASTRONA ZP s.r.o.200 - 249 zaměstnancůod 2015
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
76 453 smluv za 48,3 mld. Kč, nejvíc s PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o..
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.14 367 smluv7,4 mld. Kč
- Alliance Healthcare s.r.o.194 smluv3,8 mld. Kč
- Merck Sharp & Dohme s.r.o.1 873 smluv1,6 mld. Kč
- ROCHE s.r.o.121 smluv1,2 mld. Kč
- Siemens Healthcare, s.r.o.121 smluv974,4 mil. Kč
- VERTEX PHARMACEUTICALS (IRELAND) LIMITED4 smlouvy964,3 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Smlouva o dílo: Výstavba pavilonu chirurgických oborů2,6 mld. Kč
- Potvrzení objednávky č. 1301100/0507909uzavřena 2. 11. 2026185 612 Kč
- Potvrzení objednávky č. 1302060/3027142531uzavřena 2. 11. 2026154 495 Kč
- Potvrzení objednávky č. 1301338/0507894uzavřena 2. 11. 20269,4 mil. Kč
- Potvrzení objednávky č. 1301338/0507894uzavřena 2. 11. 20263,4 mil. Kč
- Potvrzení objednávky č. 1301405/3027142212uzavřena 2. 11. 202677 861 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
337 dotací za 4,2 mld. Kč (2002–2025), 44 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zdravotnictví.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,9 mld. Kčnárodní zdroje · 2,3 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zdravotnictví311 dotací2,7 mld. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj11 dotací1,4 mld. Kč
- Ministerstvo životního prostředí1 dotace30,2 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí10 dotací26,1 mil. Kč
- Národní fond1 dotace5,6 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2009FN Plzeň - onkologické centrumMinisterstvo zdravotnictví1 mld. Kč
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Fakultní nemocnice PlzeňMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací16,4 mil. Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2023Ministerstvo zdravotnictví · 2024–2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání2,6 mil. Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2024Ministerstvo zdravotnictví · 2024–2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání2,6 mil. Kč
- Alternativní sestřih KIR genů u alogenních hematopoetických transplantacíMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 - 20302,3 mil. Kč
- Integrace multi-omics a bioinformatických nástrojů pro stanovení rizika relapsu renálního karcinomu a personalizaci adjuvantní onkologické léčbyMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 - 20302,1 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
8 projektů za 927,8 mil. Kč, vyúčtováno 22 %; 3 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 206,9 mil. Kčzbývá · 720,9 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 17. 8. 2026 · do 31. 8. 2027Zvýšení kybernetické bezpečnosti FN PlzeňIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Plzeňský20 mil. Kčběží
- od 21. 5. 2026 · do 31. 5. 2029Výstavba pavilonu infekčních chorob FN PlzeňIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Plzeňský621 mil. Kčběží
- od 24. 2. 2026 · do 31. 12. 2026Modernizace urgentního příjmu FN PlzeňIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Plzeňský75 mil. Kčběží
- od 3. 4. 2023 · ukončen 24. 9. 2025Zvýšení segmentace, dostupnosti a odolnosti počítačové sítě nemocniceIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Plzeňský46,7 mil. Kč
- od 3. 4. 2023 · ukončen 3. 7. 2025P2 Zálohování a ochrana datové základyIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Plzeňský49,8 mil. Kč
- od 3. 4. 2023 · ukončen 2. 12. 2025Zabezpečení přístupu do objektů a prostor FNPIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Plzeňský49,8 mil. Kč
Všechny projekty · další 2Skrýt starší
- od 17. 2. 2023 · ukončen 2. 12. 2025Nástroj pro identifikaci a hodnocení zdravotnických prostředků a dalších informačních aktiv nemocnice a nástroj pro řízení rizik - P1Integrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Plzeňský49,3 mil. Kč
- od 17. 2. 2023 · ukončen 31. 10. 2025Nástroj pro řízení privilegovaných přístupůIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Plzeňský16,4 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
5 vyhraných zakázek za 43 mil. Kč od 2 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY4 zakázky41,3 mil. Kč
- Ústav zdravotnických informací a statistiky České republiky1 zakázka1,6 mil. Kč
Největší zakázky
- 2016Smlouva o spolupráci č. 11/ZF/RP Plzeň/2016VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY41,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Epidemiologicky relevantní oblast 1Ústav zdravotnických informací a statistiky České republiky1,6 mil. Kč
- Smlouva o nájmu prostor sloužících k podnikáníVŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY
- Smlouva o spolupráci č.1_ONKO_RP Plzeň_2019VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY
- Smlouva o spolupráci č. 2/ONKO/RP Plzeň/2017VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Dělník – strojník (vzduchař)1 místo
- Manipulační dělník1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 9. 9. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2024
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 14 · benzín 7 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 18. 3. 1991Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 361 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
pbvtj63
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00669806
Finanční úřad · Územní pracoviště v Plzni
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Plzeň
- Okres
- Plzeň-město · 54 711 aktivních
- Kraj
- Plzeňský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Edvarda Beneše 1128/13, Jižní Předměstí, 30100 Plzeň
- Autoslužby - sanitní doprava, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2006 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Český institut metabolického syndromu, o.p.s.Obecně prospěšná společnost · od 2008Aktivní
- Klub českých turistů Fakultní nemocnice v Plzni, z. s.Spolek · od 1992Aktivní
- Sanitní doprava Plzeň v.o.s.Veřejná obchodní společnost · od 2002 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- ZO OS zdravotnictví a sociální péče ČR, Fakultní nemocnice Plzeň, FN2Odborová organizace · od 1991Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00669806
- Právní forma
- Státní příspěvková organizace
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Další činnosti
- Ostatní maloobchod s novým zbožím ve specializovaných prodejnách, 47780, Rekreační a ostatní krátkodobé ubytování, Nákup a následný prodej vlastních nemovitostí, 68110, Pronájem a leasing výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost
- Zaměstnanci
- 5000 - 9999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 18. 3. 1991
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Fakultní nemocnice Plzeň
Otázky
Časté otázky o firmě Fakultní nemocnice Plzeň
Kdy vznikla firma Fakultní nemocnice Plzeň?
Kolik zaměstnanců má Fakultní nemocnice Plzeň?
Kde sídlí Fakultní nemocnice Plzeň?
Jaké je IČO firmy Fakultní nemocnice Plzeň?
Jakou datovou schránku má Fakultní nemocnice Plzeň?
Je Fakultní nemocnice Plzeň spolehlivý plátce DPH?
Čím se Fakultní nemocnice Plzeň zabývá?
Je Fakultní nemocnice Plzeň aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Plzni?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu