Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2025
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2025 | 44,1 mil. | 8,9 mil. | 19,6 mil. |
| 2024 | 30,2 mil. | 4 mil. | 12,9 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2025
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2025 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 13 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2025 a pro srovnání 2024.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Jakub Guňka, vlastní Jakub Guňka (100 %).
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Projekce Guňka s.r.o.Shrnutí · spočítáno z registrů
Projekce Guňka s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 319 z 1 358firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 13 letna trhu, déle než 1 091 z 2 131 firem oboru v Ostravě
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 2013 dnes funguje
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- 5 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 25 000 Kč
- 57,7 mil. Kč175 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,5 mil. Kčv 4 dotacích z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 13 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 18,7 mil. Kč bez DPH
- 200 000 Kčdarovala straně NEZÁVISLÍ (2022)
- 15 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 3 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Architektonické a inženýrské činnosti; technické zkoušky a analýzy v Ostravě · 1 358 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 319
- Ve stejném pásmu
- 29
- Větších
- 10
Ročník 2013
Z 1 905 subjektů oboru zapsaných v roce 2013 dnes funguje 1 887. Projekce Guňka s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- Projekce Guňka s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2013Tato firma · stejně velké →
- Fyzikálně technický zkušební ústav, státní podnik25 - 49 zaměstnancůod 1990
- VVUÚ, a.s.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- IGEA s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- Projekt 2010, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1993
- INKOS-OSTRAVA, a.s.25 - 49 zaměstnancůod 1993
- NIARA s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1994
- EUROGAS a.s.25 - 49 zaměstnancůod 1994
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
175 smluv za 57,7 mil. Kč, nejvíc s Statutární město Ostrava (58 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Statutární město Ostrava103 smluv33,3 mil. Kč
- Moravskoslezský kraj2 smlouvy5 mil. Kč
- Město Odry10 smluv3,2 mil. Kč
- Potravinová banka v Ostravě, z.s.1 smlouva1,6 mil. Kč
Poslední smlouvy
- Úprava PD autoservisuzavřena 29. 9. 2026120 395 Kč s DPH
- Příkazní smlouva „AD – ROZŠÍŘENÍ A PŘÍSTAVBA KNIHOVA A KLUBU SENIORuzavřena 29. 9. 2026830 000 Kč
- Dodatek č. 4 k SoD - Zimní stadion Dobříš - zastřešení ledové plochy - zpracování PDuzavřena 15. 9. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Smlouva na zhotovení projektové dokumentace, výkon inženýrské činnosti, dozoru projektanta a koordinátora BOZP v přípravě stavby - Povodňová škoda na tělocvičně Slezské gymnázium Opava II., VZ č. 30/2026uzavřena 14. 9. 20264,8 mil. Kč s DPH
- Multifunkční sportovní hala - aktualizace projektové dokumentace plynovodní přípojkyuzavřena 14. 7. 202695 000 Kč
- Objednávka O/0466/2026/MHH_OB-Proj. dokumentace na akci "Renovace balkónů v BD na ul. Korunní 34uzavřena 20. 5. 2026120 516 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
4 dotace za 1,5 mil. Kč (2016–2025), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu2 dotace1,1 mil. Kč
- Úřad práce České republiky2 dotace360 000 Kč
Poslední dotace
- Spolupráce se střední školouMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost agregace (dotace mimo VVI)940 167 KčEU
- FVE Projekce Guňka - Ostrava HrabůvkaMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie187 370 KčEU
- OTA-JZ-9/2016Úřad práce České republiky · 2016180 000 KčEU
- OPA-JZ-1/2016Úřad práce České republiky · 2016180 000 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 2,6 mil. Kč, vyúčtováno 66 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 1,7 mil. Kčzbývá · 885 337 Kč
Projekt
- od 16. 10. 2024 · do 31. 8. 2026Spolupráce se střední školouOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt v realizaci · Moravskoslezský2,6 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
13 vyhraných zakázek za 18,7 mil. Kč od 7 zadavatelů; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Střední odborná škola požární ochrany a Vyšší odborná škola požární ochrany4 zakázky4,3 mil. Kč
- Statutární město Ostrava, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz3 zakázky4,1 mil. Kč
- Moravskoslezský kraj2 zakázky8 mil. Kč
- Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace1 zakázka659 800 Kč
- Město Hranice1 zakázka631 420 Kč
- Obec Šilheřovice1 zakázka550 650 Kč
Největší zakázky
- podlimitní · 2026Zhotovení PD, IČ, dozor projektanta a koordinátor BOZP – Povodňová škoda na tělocvičně Slezské gymnázium Opava II.Moravskoslezský kraj · jediná nabídka4 mil. Kč
- podlimitní · 2024Rekonstrukce kuchyně – ZŠ a MŠO Ostrčilova, PO – PDStatutární město Ostrava, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz4 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Modernizace SOŠ PO a VOŠ PO v areálu Pionýrů – vybudování sportovišť – vypracování projektové dokumentace (DUR, DSP, DPS)Střední odborná škola požární ochrany a Vyšší odborná škola požární ochrany · 4 nabídky3,9 mil. Kč
- 2022Patologie – pitevna - výměna rozvodů vody, kanalizace a elektro - vypracování projektové dokumentace a výkon autorského dozoruMěstská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace659 800 Kč
- malého rozsahu · 2026Parkoviště sportovní areál Žáčkova - PDMěsto Hranice · 7 nabídek631 420 Kč
- malého rozsahu · 2021Projektová dokumentace "Venkovní učebny a víceúčelové sportoviště v areálu Základní školy v Šilheřovicích, ulice Kostelní"Obec Šilheřovice550 650 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Politika · výroční zprávy stran
Dary politickým stranám
Co firmě strany uvedly ve výročních zprávách jako dar
Poslední dary
Zdroj: výroční finanční zprávy politických stran a hnutí, Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran, od roku 2017. Strany, které zprávu podaly jen na papíře, v datech nejsou. Záporná částka je vrácený dar.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Inženýři/ky projektanti/ky inženýrských děl1 místo
- Projektant/ka - dopravní stavby1 místo
- Projektant/ka - elektroinstalací1 místo
- Projektant/ka - pozemní stavby1 místo
- Senior projektant/ka - pozemní stavby1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 18. 5. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 10 · nafta 2 · hybrid 2 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 2. 2021PřesídleníŠenov → Ostrava
- 19. 3. 2013Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 905 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
r8tshxs
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ01508504
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava II
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Na Čtvrti 328/10, Hrabůvka, 70030 Ostrava
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 01508504
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Architektonické činnosti
- Zaměstnanci
- 25 - 49 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 19. 3. 2013
- Poslední změna
- 29. 4. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Projekce Guňka s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Projekce Guňka s.r.o.
Kdy vznikla firma Projekce Guňka s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má Projekce Guňka s.r.o.?
Kde sídlí Projekce Guňka s.r.o.?
Jaké je IČO firmy Projekce Guňka s.r.o.?
Jakou datovou schránku má Projekce Guňka s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Projekce Guňka s.r.o.?
Komu patří Projekce Guňka s.r.o.?
Je Projekce Guňka s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Projekce Guňka s.r.o. zabývá?
Je Projekce Guňka s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Architektonické a inženýrské činnosti; technické zkoušky a analýzy v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 30. 4. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu