Shrnutí · spočítáno z registrů
Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 779 z 781firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 883 z 894 firem oboru v Ostravě
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 4 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 24 759 Kč
- 9,5 mld. Kč27 760 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,1 mld. Kčv 331 dotacích z veřejných rozpočtů, 48 % z fondů EU
- 8 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 30,7 mil. Kč bez DPH
- 25 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 10 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Ostravě · 781 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 779
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 1
- 0170
- 1 - 5355
- 6 - 9120
- 10 - 1981
- 20 - 2418
- 25 - 4921
- 50 - 995
- 100 - 1992
- 200 - 2491
- 250 - 4992
- 500 - 9992
- 1000 - 14992
- 2500 - 2999tato firma1
- 5000 - 99991
Ročník 1992
Z 999 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 986. Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace2500 - 2999 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- Fakultní nemocnice Ostrava5000 - 9999 zaměstnancůod 1991
- Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace1000 - 1499 zaměstnancůod 1993
- Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1995
- Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě500 - 999 zaměstnancůod 2003
- AquaKlim, s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2008
- Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě250 - 499 zaměstnancůod 2003
- Národní Centrum Tkání a Buněk a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2009
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
27 760 smluv za 9,5 mld. Kč, nejvíc s PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o..
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.2 903 smluv412,8 mil. Kč
- TSC Hospital, s.r.o.6 smluv342,4 mil. Kč
- B. Braun Medical s.r.o.648 smluv284,8 mil. Kč
- Cardiomedical, s.r.o.1 031 smluv273 mil. Kč
- Medtronic Czechia s.r.o.939 smluv272,3 mil. Kč
- CARDION s.r.o.1 229 smluv270,8 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Dodatek č. 1 ke Smlouvě o dílo - úklidové služby v MNO (aktualizace přílohy č. 2 na základě nového číselníku NS - změna v NS)168 mil. Kč
- Potvrzení objednávky č. 1707550/142446uzavřena 2. 11. 202690 633 Kč
- Potvrzení objednávky č. 1707550/5027145388uzavřena 2. 11. 202666 750 Kč
- Potvrzení objednávky č. 1707550/5027140307uzavřena 2. 11. 2026139 196 Kč
- Kupní smlouva - léčiva a/nebo jiné zbožíuzavřena 3. 11. 2026163 726 Kč
- Objednávka léků a ZMuzavřena 30. 10. 202671 590 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
331 dotací za 1,1 mld. Kč (2006–2025), 48 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo pro místní rozvoj.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 517,8 mil. Kčnárodní zdroje · 564 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo pro místní rozvoj7 dotací435,3 mil. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví238 dotací400,4 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí5 dotací161 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí21 dotací58,6 mil. Kč
- Úřad práce v Ostravě57 dotací23,5 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2021Rozvoj, modernizace a posílení vybavení Městské nemocnice OstravaMinisterstvo pro místní rozvoj150 mil. KčEU
- Rozšíření digitalizace v MNOMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-202721,4 mil. KčEU
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2022Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání840 130 Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na specializační vzdělávání v základním kmeni - RM 2023Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na specializační vzdělávání v základním kmeni840 000 Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na specializační vzdělávání v základním kmeni - RM 2023Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na specializační vzdělávání v základním kmeni840 000 Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na specializační vzdělávání v základním kmeni - RM 2023Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na specializační vzdělávání v základním kmeni720 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
5 projektů za 79,1 mil. Kč, vyúčtováno 32 %; 4 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 25,2 mil. Kčzbývá · 53,9 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 3. 9. 2026 · do 30. 6. 2029Pořízení vybavení pro modernizaci urgentního příjmu v Městské nemocnici OstravaIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský39,5 mil. Kčběží
- od 2. 3. 2026 · do 31. 3. 2028Rozvoj služeb CDZ OstravaOperační program Zaměstnanost plus · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský3,3 mil. Kčběží
- od 4. 11. 2025 · do 31. 12. 2027Paliativní medicína v MNOFIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský1,5 mil. Kčběží
- od 28. 2. 2025 · do 31. 12. 2027Dodávka a implementace nemocničního informačního systému v Městské nemocnici OstravaIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský9,5 mil. Kčběží
- od 11. 4. 2023 · ukončen 30. 9. 2024Rozšíření digitalizace v MNOIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský25,3 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
8 vyhraných zakázek za 30,7 mil. Kč od 3 zadavatelů; v 3 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Moravskoslezský kraj5 zakázek28,2 mil. Kč
- Statutární město Ostrava2 zakázky2,4 mil. Kč
- Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů1 zakázka77 376 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2020Část 2 VZ - Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorostMoravskoslezský kraj · jediná nabídka10,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2020Část 1 VZ - Lékařská pohotovostní služba pro dospěléMoravskoslezský kraj · jediná nabídka8,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2022Část 1 VZ - Lékařská pohotovostní služby pro dospěléMoravskoslezský kraj · jediná nabídka6,7 mil. Kč
- malého rozsahu · 2020Zajištění lékařské pohotovostní služby na území statutárního města Ostravy po přechodné obdobíMoravskoslezský kraj1,7 mil. Kč
- 2021Pracovnělékařské služby MPOStatutární město Ostrava1,6 mil. Kč
- nadlimitní · 2017Zajištění lékařské pohotovostní služby a pohotovostní služby v oboru zubní lékařstvíMoravskoslezský kraj903 226 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Expedienti stravy v kuchyni (m/ž)1 místo
- Kuchař/Kuchařka1 místo
- Právník/Právnička ve zdravotnickém zařízení1 místo
- Vedoucí pracoviště kódování klinické péče1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 24. 8. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 22 · benzín 2 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 999 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
r45ztzu
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00635162
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava I
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00635162
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Zaměstnanci
- 2500 - 2999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace
Otázky
Časté otázky o firmě Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace
Kdy vznikla firma Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace?
Kolik zaměstnanců má Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace?
Kde sídlí Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace?
Jaké je IČO firmy Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace?
Jakou datovou schránku má Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace?
Je Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace spolehlivý plátce DPH?
Čím se Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace zabývá?
Je Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu