Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 8 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 8 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Mgr. Martina Chlápková, vlastní Martina Chlápková.
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 7
- Mgr. Zuzana Peřinováčlen dozorčí rady · od 2020 · nar. 1968 · Hošťálkovyjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Naděžda Škrabalová, Dis.člen správní rady · od 2021 · nar. 1972 · Ludmírovdalších 3 firmy:3 aktivních
- Mgr. Kateřina Krčmářovápředsedkyně správní rady · od 2021 · nar. 1977 · Orlovájiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Martina Kusováčlen dozorčí rady · od 2021 · nar. 1971 · Vysokájiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Petra Trefná Skácelováčlen správní rady · od 2022 · nar. 1982 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Jaroslava Sýkorováčlen správní rady · od 2022 · nar. 1956 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Mgr. Eva Hradečnáčlen správní rady · od 2026 · nar. 1963 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
Dříve ve firmě · 2
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
JINAK, z.ú.Shrnutí · spočítáno z registrů
JINAK, z.ú. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 13 letv registru, od roku 2013
- 96 %firem oboru zapsaných v roce 2013 dnes funguje
- 289,7 mil. Kč151 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 5,2 mil. Kčv 6 dotacích z veřejných rozpočtů, 97 % z fondů EU
- 10 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 23,9 mil. Kč bez DPH
- 1 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 1 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Ambulantní nebo terénní sociální služby v obci Brantice · 1 aktivních firem s uvedenou velikostí
Ročník 2013
Z 157 subjektů oboru zapsaných v roce 2013 dnes funguje 150. JINAK, z.ú. je mezi nimi.
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
151 smluv za 289,7 mil. Kč, nejvíc s Moravskoslezský kraj (90 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Moravskoslezský kraj54 smluv261,3 mil. Kč
- Statutární město Ostrava21 smluv10,6 mil. Kč
- Statutární město Opava11 smluv3,4 mil. Kč
- Zlínský kraj1 smlouva2 mil. Kč
- Kraj Vysočina4 smlouvy1,9 mil. Kč
- Město Vítkov5 smluv1,8 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu MSK - Podpora služeb sociální prevence 2022+ - JINAK, z.ú.55,9 mil. Kč
- NFV – Smlouva o poskytnutí návratné finanční výpomociuzavřena 26. 10. 2026329 000 Kč s DPH
- Smlouva o spolupráci při provádění sociální rehabilitaceuzavřena 19. 10. 2026cena neuvedena
- Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje - Program na podporu financování běžných výdajů souvisejících s poskytováním sociálních služeb včetně realizace protidrogové politiky kraje na rok 2026uzavřena 5. 10. 20261 mil. Kč s DPH
- Právo na normální život – akreditované školeníuzavřena 12. 9. 202664 463 Kč
- Smlouva o dílouzavřena 15. 5. 2026295 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
6 dotací za 5,2 mil. Kč (2014–2024), 97 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 5,1 mil. Kčnárodní zdroje · 161 950 Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo práce a sociálních věcí4 dotace5 mil. Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace164 759 Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace26 250 Kč
Poslední dotace
- JINAK, z.ú.Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2024 · Podpora sociálních služeb135 700 Kč
- 2002014753Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202126 250 Kč
- Dva roky JINAKMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2018 · Operační program Zaměstnanost540 690 KčEU
- Bydlení s podporou JINAKMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2016 · Operační program Zaměstnanost2,6 mil. KčEU
- CZ.1.04/3.1.02/C1.00004Ministerstvo práce a sociálních věcí · 20141,8 mil. KčEU
- BRA-SN-712/2014Úřad práce České republiky · 2014164 759 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
10 vyhraných zakázek za 23,9 mil. Kč od 3 zadavatelů; v 7 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Moravskoslezský kraj8 zakázek22,2 mil. Kč
- Zlínský kraj1 zakázka1,7 mil. Kč
- Kraj Vysočina1 zakázkabez ceny
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024Podpora kvality sociálních služeb v rámci klíčové aktivity 2 pro projekt "Podpora duše III" - 1. částMoravskoslezský kraj6,6 mil. Kč
- nadlimitní · 20241. část VZMoravskoslezský kraj · jediná nabídka6,6 mil. Kč
- podlimitní · 2024Podpora kvality v rámci klíčové aktivity pro projekt "Žít normálně II" - část 1Moravskoslezský kraj · jediná nabídka2,8 mil. Kč
- podlimitní · 2024Audity, metodická podpora a odborné konzultaceMoravskoslezský kraj · jediná nabídka2,8 mil. Kč
- malého rozsahu · 2026Realizace procesních auditů v sociálních službách (11 chráněných bydlení) Zlínského krajeZlínský kraj · jediná nabídka1,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Vzdělávací kurzy - část II.Moravskoslezský kraj · jediná nabídka1,1 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2020–2020
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 24. 4. 2021Odchod společníkaPetr Světlík
- 24. 4. 2021Změna názvuJINAK, o.p.s. → JINAK, z.ú.
- 16. 5. 2014Odchod z vedeníPetr Světlík (člen statutárního orgánu)
- 20. 11. 2013Nový ve vedeníMgr. Martina Chlápková (ředitel)
- 10. 5. 2013Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 157 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
f6vx53y
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ01606085
Finanční úřad · Územní pracoviště v Krnově
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 3. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brantice
- Okres
- Bruntál · 18 542 aktivních
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 01606085
- Právní forma
- Ústav
- Sídlo
- 79393 Brantice
- Hlavní činnost
- Ambulantní nebo terénní sociální služby
- Zaměstnanci
- 50 - 99 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 10. 5. 2013
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy JINAK, z.ú.
Otázky
Časté otázky o firmě JINAK, z.ú.
Kdy vznikla firma JINAK, z.ú.?
Kolik zaměstnanců má JINAK, z.ú.?
Kde sídlí JINAK, z.ú.?
Jaké je IČO firmy JINAK, z.ú.?
Jakou datovou schránku má JINAK, z.ú.?
Kdo je ve vedení firmy JINAK, z.ú.?
Komu patří JINAK, z.ú.?
Je JINAK, z.ú. spolehlivý plátce DPH?
Čím se JINAK, z.ú. zabývá?
Je JINAK, z.ú. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Ambulantní nebo terénní sociální služby v obci Brantice?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 15. 1. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu