Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 14 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 14 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Roman Milota a 2 další.
Statutární orgán
- Ing. Roman Milotapředseda představenstva · od 2014 · nar. 1964 · Sušicedalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Miroslav Michnačlen představenstva · od 2014 · nar. 1967 · Hartmanicedalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Viktor Hostačnýčlen představenstva · od 2019 · nar. 1963 · Říčanydalších 1 firma:1 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 10
- Ing. Hana Hostačnáčlen představenstva · od 2014 · do 2019 · nar. 1963 · Štěnovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Vojtěch Kvěchčlen představenstva · od 2005 · do 2014 · nar. 1960 · Velké Hydčicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Legemzapředseda představenstva · od 2005 · do 2014 · nar. 1952 · Sušicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaromír Králíkčlen představenstva · od 2005 · do 2014 · nar. 1960 · Sušicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Legemzačlen představenstva · od 2000 · do 2005 · nar. 1952 · Sušicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaromír Králíkčlen · od 2001 · do 2005 · nar. 1960 · V Rybníčkáchjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Eva Legemzováčlen · od 2002 · do 2005 · nar. 1954 · Sušicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Viktor Hostačnýpředseda představenstva · od 1999 · do 2002 · nar. 1963 · Plzeňdalších 1 firma:1 aktivních
- Hana Benešováčlen představenstva · od 1999 · do 2001 · nar. 1949 · Maršovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Jaroslav Kalivodačlen představenstva · od 1999 · do 2000 · nar. 1963 · Sušicejiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Jihozápadní dřevařská a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
Jihozápadní dřevařská a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 27 letv registru, od roku 1999
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 1999 dnes funguje
- 2 firmysídlí na stejné adrese
- 9,6 mld. Kč2 197 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 16,6 mil. Kčv 28 dotacích z veřejných rozpočtů, 57 % z fondů EU
- 395 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 453,4 mil. Kč bez DPH
- 4 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 291 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Lesnictví a těžba dřeva v Sušici · 2 aktivní firmy s uvedenou velikostí
Ročník 1999
Z 208 subjektů oboru zapsaných v roce 1999 dnes funguje 195. Jihozápadní dřevařská a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Sušici, nejpodobnější velikostí
VšechnyVeřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 197 smluv za 9,6 mld. Kč, nejvíc s Lesy České republiky, s.p. (70 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Lesy České republiky, s.p.1 379 smluv6,8 mld. Kč
- Správa Národního parku Šumava519 smluv304,5 mil. Kč
- Lesy města Brna, a.s.23 smluv76,9 mil. Kč
- Lesní správa Lány33 smluv26,2 mil. Kč
- Vojenské lesy a statky ČR, s.p.67 smluv25,5 mil. Kč
- Sušické lesy a služby, s.r.o.23 smluv13,7 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2019Dílo; Výroba dříví harvestorovou technologií800 mil. Kč
- smlouva o dílo na pěstební činnost MT 40499 - ÚP 84uzavřena 3. 11. 202698 888 Kč
- Dodatek č. 3 ke smlouvě č. 2025-2388 Výroba dříví harvestorovou technologií na divizi Horní Planá v letech 2026-2027 LS Arnoštov a LS Nová Pecuzavřena 30. 10. 2026 · dodatek100 568 Kč
- Obchod; Obchod se dřívím; Ukončení smlouvyuzavřena 30. 9. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Obchod; Obchod se dřívím; Obchod se dřívím prostřednictvím Elektronické aukceuzavřena 26. 10. 2026130 000 Kč
- Odběr dříví Sortimenty BO/MD/SM kulatiny a vlákniny v objemu cca 500 m3uzavřena 1. 10. 2026750 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
28 dotací za 16,6 mil. Kč (2006–2025), 57 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 9,4 mil. Kčnárodní zdroje · 7,1 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu3 dotace7,8 mil. Kč
- Ministerstvo zemědělství14 dotací7,6 mil. Kč
- Úřad práce České republiky5 dotací723 695 Kč
- Úřad práce v Českém Krumlově2 dotace189 000 Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí2 dotace166 500 Kč
Poslední dotace
- Jihozápadní dřevařská a.s. - spolupráce se školamiMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost agregace (dotace mimo VVI)4,3 mil. KčEU
- FVE MS SušiceMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)1,7 mil. KčEU
- Podpora lesního hospodářstvíMinisterstvo zemědělství · 202541 895 Kč
- FVE Školka Františkova VesMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie1,7 mil. KčEU
- Podpora lesního hospodářstvíMinisterstvo zemědělství · 2024873 220 KčEU
- Podpora lesního hospodářstvíMinisterstvo zemědělství · 20223,2 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
0 projektů za 0 Kč.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekt
- od 18. 9. 2024 · ukončen 20. 4. 2026Jihozápadní dřevařská a.s. - spolupráce se školamiOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt nedokončen - ukončen příjemcem · Královéhradeckýbez částkynedokončen
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
395 vyhraných zakázek za 453,4 mil. Kč od 16 zadavatelů; v 168 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Správa Národního parku Šumava262 zakázek85,9 mil. Kč
- SPRÁVA VEŘEJNÉHO STATKU MĚSTA PLZNĚ, příspěvková organizace40 zakázek105 Kč
- Lesní správa Lány, příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky38 zakázek30,5 mil. Kč
- Město Hartmanice19 zakázek5,5 mil. Kč
- Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky10 zakázek13,1 mil. Kč
- Krajské školní hospodářství, České Budějovice, U Zimního stadionu 1952/28 zakázek5,3 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2023Rámcová dohoda pro lesnické činnosti na období roku 2023 - 2024 na území NP a CHKO ŠumavaSpráva Národního parku Šumava · 59 nabídek · společně s dalšími298,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2019Rámcová dohoda pro lesnické činnosti na období roku 2019 - 2021 na území NP a CHKO ŠumavaSpráva Národního parku Šumava · 66 nabídek · společně s dalšími296,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2020Rámcová dohoda pro lesnické činnosti na období roku 2020 - 2022 na území NP a CHKO ŠumavaSpráva Národního parku Šumava · 76 nabídek · společně s dalšími294,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Nepomuk, kód části VZ 220322Lesy České republiky, s.p.96,9 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Karlovice, kód části VZ 122281Lesy České republiky, s.p.88,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Přimda, kód části VZ 223012Lesy České republiky, s.p.44,5 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2016–2017
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 206 · ostatní 75 · benzín 10
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 15. 2. 2019Nový ve vedeníIng. Viktor Hostačný (člen představenstva)
- 15. 2. 2019Odchod z vedeníIng. Hana Hostačná (člen představenstva)
- 7. 9. 2016PřesídleníSušice
- 21. 5. 2014Odchod z vedeníVojtěch Kvěch (člen představenstva)
- 21. 5. 2014Nový ve vedeníIng. Miroslav Michna (člen představenstva)
- 18. 3. 2014Změna základního kapitálu1 000 000 → 2 000 000 Kč
- 19. 2. 2014Odchod z vedeníIng. Jiří Legemza (předseda představenstva)
- 19. 2. 2014Odchod z vedeníIng. Jaromír Králík (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 19. 2. 2014Nový ve vedeníIng. Hana Hostačná (člen představenstva)
- 19. 2. 2014Nový ve vedeníIng. Roman Milota (předseda představenstva)
- 28. 6. 2010PřesídleníSušice
- 31. 10. 2005Odchod z vedeníIng. Jiří Legemza (člen představenstva)
- 31. 10. 2005Odchod z vedeníIng. Jaromír Králík (člen)
- 31. 10. 2005Odchod z vedeníIng. Eva Legemzová (člen)
- 31. 10. 2005Nový ve vedeníVojtěch Kvěch (člen představenstva)
- 31. 10. 2005Nový ve vedeníIng. Jiří Legemza (předseda představenstva)
- 31. 10. 2005Nový ve vedeníIng. Jaromír Králík (člen představenstva)
- 27. 3. 2002Odchod z vedeníIng. Viktor Hostačný (předseda představenstva)
- 27. 3. 2002Nový ve vedeníIng. Eva Legemzová (člen)
- 4. 7. 2001PřesídleníPlzeň → Sušice
- 23. 5. 2001Odchod z vedeníHana Benešová (člen představenstva)
- 23. 5. 2001Nový ve vedeníIng. Jaromír Králík (člen)
- 8. 6. 2000Odchod z vedeníJaroslav Kalivoda (člen představenstva)
- 8. 6. 2000Změna názvuLESOTRANS a.s. → Jihozápadní dřevařská a.s.
- 8. 6. 2000PřesídleníPlzeň
- 6. 9. 1999Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 208 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 9. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
58penx6
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25236237
Finanční úřad · Územní pracoviště v Klatovech
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Zemědělský podnikatelZemědělský registraktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Sušice
- Okres
- Klatovy · 19 506 aktivních
- Kraj
- Plzeňský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Nádražní 351, Sušice II, 34201 Sušice
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25236237
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Podpůrné činnosti pro lesnictví
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Podpůrné činnosti pro zemědělství a posklizňové činnosti, Lesní hospodářství a jiné činnosti v oblasti lesnictví, Zpracování dřeva, výroba dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků, kromě nábytku, Výroba elektřiny, Přenos elektřiny, 41000, Výstavba bytových a nebytových budov a 13 dalších
- Zaměstnanci
- 200 - 249 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 6. 9. 1999
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Jihozápadní dřevařská a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Jihozápadní dřevařská a.s.
Kdy vznikla firma Jihozápadní dřevařská a.s.?
Kolik zaměstnanců má Jihozápadní dřevařská a.s.?
Kde sídlí Jihozápadní dřevařská a.s.?
Jaké je IČO firmy Jihozápadní dřevařská a.s.?
Jakou datovou schránku má Jihozápadní dřevařská a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Jihozápadní dřevařská a.s.?
Je Jihozápadní dřevařská a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Jihozápadní dřevařská a.s. zabývá?
Je Jihozápadní dřevařská a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Lesnictví a těžba dřeva v Sušici?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu