Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2025
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2025 | 16,7 mil. | 114 000 | 4,2 mil. |
| 2024 | 13,7 mil. | −532 000 | 4,1 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2025
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2025 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 17 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2025 a pro srovnání 2024.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Jiří Maršál a 1 další, vlastní hlavně Jiří Maršál (50 %).
Statutární orgán
- Jiří Maršáljednatel · od 1997 · nar. 1950 · Ostrava-Svinovdalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Andreas Kubáňjednatel · od 1998 · nar. 1964 · Ostravadalších 3 firmy:3 aktivních
Společníci a akcionáři
- Jiří Maršál50 %od 1997 · nar. 1950 · Ostrava-Svinov · vklad 50 000 Kčdalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Andreas Kubáň50 %od 1998 · nar. 1964 · Ostrava · vklad 50 000 Kčdalších 3 firmy:3 aktivních
Dříve ve firmě · 2
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
LASON CZ s.r.o.Shrnutí · spočítáno z registrů
LASON CZ s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 464 z 1 586firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 29 letna trhu, déle než 2 392 z 2 846 firem oboru v Ostravě
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 3,7 mil. Kč20 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 2,6 mil. Kčv 6 dotacích z veřejných rozpočtů, 99 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, ve smluvní hodnotě 120 000 Kč bez DPH
- 4 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 8 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 19 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků, kromě strojů a zařízení v Ostravě · 1 586 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 464
- Ve stejném pásmu
- 58
- Větších
- 64
Ročník 1997
Z 2 511 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 2 472. LASON CZ s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
- LASON CZ s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- PBM spol. s r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1992
- RIMO, s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1993
- Revimont s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1993
- PETROCard Czech s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1993
- BKB - Technik, a.s.10 - 19 zaměstnancůod 1993
- ELOM s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1994
- LANOCEL spol. s r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1994
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
20 smluv za 3,7 mil. Kč, nejvíc s Ostravské komunikace, a.s. (26 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ostravské komunikace, a.s.2 smlouvy956 000 Kč
- Úřad práce České republiky5 smluv939 012 Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 smlouva551 807 Kč
- Zoologická zahrada a botanický park Ostrava, příspěvková organizace3 smlouvy444 968 Kč
- TS a.s.2 smlouvy269 150 Kč
- Dopravní podnik Ostrava a.s.3 smlouvy250 000 Kč
Poslední smlouvy
- Smlouva č. 7241100326 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí ČRuzavřena 26. 5. 2025551 807 Kč
- objednávkauzavřena 20. 2. 202579 750 Kč
- Tryskání disků kol.uzavřena 6. 2. 2024100 000 Kč
- Objednávka - nástřik konstrukceuzavřena 10. 11. 202394 700 Kč s DPH
- Povrchová úprava ocelové konstrukceuzavřena 16. 10. 2023112 000 Kč
- Povrchová úprava ocelové konstrukce venkovní tribunyuzavřena 14. 7. 202379 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
6 dotací za 2,6 mil. Kč (2010–2019), 99 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 2,6 mil. Kčnárodní zdroje · 26 057 Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace1,5 mil. Kč
- Úřad práce České republiky4 dotace1,1 mil. Kč
- Úřad práce v Ostravě1 dotace26 057 Kč
Poslední dotace
- Stavební úpravy výrobní haly Ostrava - VítkoviceMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2019 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost1,5 mil. KčEU
- OTA-JZ-163/2017Úřad práce České republiky · 2017576 000 KčEU
- OTA-JZ-157/2017Úřad práce České republiky · 2017312 000 KčEU
- OTA-JZ-32/2016Úřad práce České republiky · 2016180 000 KčEU
- OTA-SO-15/2016Úřad práce České republiky · 201615 840 KčEU
- OTA-MZ-561/2010Úřad práce v Ostravě · 201026 057 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka za 120 000 Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Statutární město Ostrava - městský obvod Svinov1 zakázka120 000 Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 6 · ostatní 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 2. 11. 2025PřesídleníOstrava-Svinov → Ostrava
- 23. 6. 1998Odchod z vedeníTomáš Mališka (jednatel)
- 23. 6. 1998Nový společníkIng. Andreas Kubáň – 50 %
- 23. 6. 1998Odchod společníkaTomáš Mališka
- 24. 3. 1998Nový ve vedeníIng. Andreas Kubáň (jednatel)
- 1. 9. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 511 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
ryxhtk6
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25380095
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava III
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25380095
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Výroba zámků a kování
- Další činnosti
- 25510, Povrchová úprava a zušlechťování kovů, Obrábění, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Ostatní profesní, vědecké a technické činnosti
- Zaměstnanci
- 10 - 19 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 9. 1997
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy LASON CZ s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě LASON CZ s.r.o.
Kdy vznikla firma LASON CZ s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má LASON CZ s.r.o.?
Kde sídlí LASON CZ s.r.o.?
Jaké je IČO firmy LASON CZ s.r.o.?
Jakou datovou schránku má LASON CZ s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy LASON CZ s.r.o.?
Komu patří LASON CZ s.r.o.?
Je LASON CZ s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se LASON CZ s.r.o. zabývá?
Je LASON CZ s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků, kromě strojů a zařízení v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu