Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 25 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 25 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Daniel Morys, MBA a 4 další, vlastní Statutární město Ostrava (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Daniel Morys, MBApředseda představenstva · od 2016 · nar. 1977 · Palkovicedalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Martin Chovanecčlen představenstva · od 2017 · nar. 1969 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Aleš Hladkýčlen představenstva · od 2017 · nar. 1974 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Roman Šula, MBAmístopředseda představenstva · od 2017 · nar. 1976 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jakub Sajdlčlen představenstva · od 2024 · nar. 1980 · Ostravadalších 3 firmy:3 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 9
- Ivo Protivínskýčlen dozorčí rady · od 2016 · nar. 1966 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Martin Chlebounčlen dozorčí rady · od 2018 · nar. 1973 · Studénkajiné firmy v rejstříku nemá
- Peter Ochmančlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1977 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Mgr. Jiří Klegačlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1982 · Ostravadalších 8 firem:8 aktivních
- Bc. Miroslav Otisk, MSc., MBAčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1980 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Tomáš Holáňčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1976 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
- JUDr. Lukáš Semerákpředseda dozorčí rady · od 2023 · nar. 1972 · Ostravadalších 24 firem:24 aktivních
- Mgr. Richard Vereščlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1995 · Ostravadalších 6 firem:6 aktivních
- Ing. Aleš Linhartmístopředseda dozorčí rady · od 2025 · nar. 1975 · Ostravadalších 3 firmy:3 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Ing. Roman Šula, MBAčlen představenstva · od 2012 · do 2024 · nar. 1976 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Michal Otavamístopředseda představenstva · od 2022 · do 2024 · nar. 1982 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Michal Otavačlen představenstva · od 2018 · do 2022 · nar. 1982 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. David Mlčákmístopředseda představenstva · od 2011 · do 2017 · nar. 1969 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Roman Kadlučka, Ph.D.předseda představenstva · od 2011 · do 2016 · nar. 1970 · Lichnovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Gebauerčlen představenstva · od 2011 · do 2012 · nar. 1963 · Opavajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. David Mlčákčlen představenstva · od 2008 · do 2011 · nar. 1969 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. František Kořínekpředseda představenstva · od 2008 · do 2011 · nar. 1953 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jarmila Filipovámístopředseda představenstva · od 2009 · do 2011 · nar. 1960 · Kopřivnicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Radoslav Hanzelkamístopředseda představenstva · od 2008 · do 2009 · nar. 1950 · Studénkajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Radoslav Hanzelkačlen představenstva · od 2005 · do 2008 · nar. 1950 · Studénkajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. František Kořínekmístopředseda představenstva · od 2005 · do 2008 · nar. 1953 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Dopravní podnik Ostrava a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Dopravní podnik Ostrava a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 734 z 1 735firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 31 letna trhu, déle než 3 036 z 3 411 firem oboru v Ostravě
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje
- 3 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 35,6 mld. Kč11 816 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 5,4 mld. Kčv 93 dotacích z veřejných rozpočtů, 65 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, ve smluvní hodnotě 3,9 mil. Kč bez DPH
- 8 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 468 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 11 let starých
- 2× pokuta od ČOIcelkem 23 000 Kč z 5 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Pozemní a potrubní doprava v Ostravě · 1 735 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 734
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 01 246
- 1 - 5320
- 6 - 961
- 10 - 1943
- 20 - 2415
- 25 - 4931
- 50 - 998
- 100 - 1995
- 250 - 4993
- 500 - 9992
- 2000 - 2499tato firma1
Ročník 1995
Z 2 613 subjektů oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje 2 568. Dopravní podnik Ostrava a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- Dopravní podnik Ostrava a.s.2000 - 2499 zaměstnancůod 1995Tato firma · stejně velké →
- PKP CARGO INTERNATIONAL a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1994
- DHL Freight CZ s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2019
- ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1999
- Transdev Morava s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2018
- Pejas Delivery s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2026
- AQUASPED s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1999
- VÍTKOVICKÁ DOPRAVA a.s.100 - 199 zaměstnancůod 2002
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
11 816 smluv za 35,6 mld. Kč, nejvíc s Statutární město Ostrava (50 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Statutární město Ostrava248 smluv18 mld. Kč
- ŠKODA TRANSPORTATION a.s.71 smluv2,4 mld. Kč
- Státní fond dopravní infrastruktury27 smluv1,2 mld. Kč
- SOLARIS CZECH spol. s r.o.703 smluv960,7 mil. Kč
- ŠKODA ELECTRIC a.s.92 smluv539 mil. Kč
- UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.15 smluv500 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Dodávka a servis až 25 ks velkokapacitních tramvají III.2,7 mld. Kč
- Smlouva o výpůjčceuzavřena 3. 11. 2026cena neuvedena
- Nákup náhradních dílů do autobusůuzavřena 23. 10. 202663 189 Kč
- Nákup náhradních dílů do tramvajíuzavřena 2. 11. 20268 745 EUR
- Nákup náhradních dílů do tramvajíuzavřena 2. 11. 2026159 850 Kč
- Nákup technického pískuuzavřena 2. 11. 202652 800 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
93 dotací za 5,4 mld. Kč (2005–2025), 65 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo pro místní rozvoj.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 3,6 mld. Kčnárodní zdroje · 1,9 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo pro místní rozvoj22 dotací2,3 mld. Kč
- Ministerstvo životního prostředí5 dotací1,4 mld. Kč
- Ministerstvo dopravy18 dotací1,2 mld. Kč
- Státní fond dopravní infrastruktury7 dotací363,6 mil. Kč
- Národní fond2 dotace155,8 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2018Autobusy CNG v DPOMinisterstvo životního prostředí1,3 mld. Kč
- ITI II.- Obnova vozového parku DPO tramvajemiMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-2027161,8 mil. KčEU
- Nákup vozidel pro DPO II. z IROP-8.Ministerstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-2027124,2 mil. KčEU
- Nákup vozidel pro DPO II. z IROP-9.Ministerstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-2027124,2 mil. KčEU
- Nákup vozidel pro DPO II. z IROP-1.Ministerstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-202727,5 mil. KčEU
- Vzdělávání ve společnosti Dopravní podnik Ostrava a.s.Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2025 · Operační program Zaměstnanost+1,4 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
21 projektů za 1,6 mld. Kč, vyúčtováno 47 %; 13 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 742,3 mil. Kčzbývá · 842,6 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 6. 8. 2026 · do 31. 12. 2027ITI II. - Obnova vozového parku DPO elektrobusy II.Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský25,5 mil. Kčběží
- od 24. 6. 2026 · do 31. 12. 2027Obnova vozového parku DPO elektrobusy IV.Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský37,5 mil. Kčběží
- od 18. 6. 2026 · do 31. 12. 2027Obnova vozového parku DPO elektrobusy III.Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský45 mil. Kčběží
- od 9. 6. 2026 · do 31. 12. 2028ITI II. - Obnova vozového parku DPO autobusy na vodíkIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský28,9 mil. Kčběží
- od 9. 6. 2026 · do 31. 12. 2027ITI II. - Obnova vozového parku DPO elektrobusy I.Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský153 mil. Kčběží
- od 9. 6. 2026 · do 31. 12. 2027ITI II. - Obnova vozového parku DPO trolejbusy a elektrobusyIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský123,6 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 16Skrýt starší
- od 17. 3. 2026 · do 25. 3. 2028Infrastruktura pro elektromobilitu - MírováIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský12,8 mil. Kčběží
- od 17. 3. 2026 · do 25. 3. 2028Infrastruktura pro elektromobilitu - MichálkoviceIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský12,3 mil. Kčběží
- od 3. 10. 2025 · do 30. 3. 2027Modernizace TT na ul. 28. října, OstravaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Moravskoslezský154,3 mil. Kčběží
- od 15. 9. 2025 · do 30. 9. 2026Modernizace TT na ul. Vítkovická, OstravaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský100,4 mil. Kčběží
- od 10. 4. 2025 · do 30. 9. 2027Zdvoukolejnění smyčky Výškovice, OstravaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský46,4 mil. Kčběží
- od 2. 4. 2025 · do 30. 9. 2027Modernizace TT na ul. Opavská, OstravaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský123,8 mil. Kčběží
- od 16. 9. 2024 · ukončen 31. 12. 2024ITI II.- Obnova vozového parku DPO tramvajemiIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský161,8 mil. Kč
- od 23. 4. 2024 · do 31. 12. 2026Informační systémy na zastávkách veřejné dopravy v Ostravě prostřednictvím e-paperůIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský42,5 mil. Kčběží
- od 8. 4. 2024 · ukončen 16. 8. 2023Modernizace TT na ul. Nádražní, OstravaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský55,6 mil. Kč
- od 22. 12. 2023 · ukončen 28. 2. 2026Vzdělávání ve společnosti Dopravní podnik Ostrava a.s.Operační program Zaměstnanost plus · Projekt finálně uzavřen · Moravskoslezský1,6 mil. Kč
- od 26. 7. 2023Rozvoj vodíkové mobility v Ostravě, 1. etapaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt nedokončen - ukončen příjemcem · Moravskoslezskýbez částkynedokončen
- od 14. 4. 2023 · ukončen 12. 8. 2025Měření obsazenosti spojů MHDIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský42,5 mil. Kč
- od 11. 4. 2023 · ukončen 21. 6. 2023Antikolizní systém tramvají DPOIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský23,9 mil. Kč
- od 17. 3. 2023 · ukončen 31. 12. 2024Nákup vozidel pro DPO II. z IROP-8.Integrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský125,3 mil. Kč
- od 17. 3. 2023 · ukončen 30. 4. 2025Nákup vozidel pro DPO II. z IROP-1.Integrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský142,9 mil. Kč
- od 17. 3. 2023 · ukončen 31. 12. 2024Nákup vozidel pro DPO II. z IROP-9.Integrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský125,3 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka za 3,9 mil. Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Statutární město Ostrava1 zakázka3,9 mil. Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2023
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: CNG 243 · nafta 134 · ostatní 70 · benzín 20 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 6. 12. 2024Změna základního kapitálu3 376 764 850 → 3 917 343 850 Kč
- 1. 8. 2024Nový ve vedeníIng. Jakub Sajdl (člen představenstva)
- 22. 5. 2024Odchod z vedeníIng. Roman Šula, MBA (člen představenstva)
- 30. 4. 2024Odchod z vedeníIng. Michal Otava (místopředseda představenstva)
- 9. 12. 2022Odchod z vedeníIng. Michal Otava (člen představenstva)
- 27. 9. 2022Nový ve vedeníIng. Michal Otava (místopředseda představenstva)
- 1. 4. 2018Nový ve vedeníIng. Michal Otava (člen představenstva)
- 26. 9. 2017Nový ve vedeníIng. Roman Šula, MBA (místopředseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 5. 9. 2017Nový ve vedeníIng. Aleš Hladký (člen představenstva)
- 1. 9. 2017Odchod z vedeníIng. David Mlčák (místopředseda představenstva)
- 1. 4. 2017Nový ve vedeníIng. Martin Chovanec (člen představenstva)
- 19. 9. 2016Nový ve vedeníIng. Daniel Morys, MBA (předseda představenstva)
- 30. 8. 2016Odchod z vedeníIng. Roman Kadlučka, Ph.D. (předseda představenstva)
- 10. 10. 2015Změna základního kapitálu3 327 648 000 → 3 376 764 850 Kč
- 29. 10. 2013PřesídleníOstrava-Moravská Ostrava → Ostrava
- 25. 9. 2012Nový ve vedeníIng. Roman Šula, MBA (člen představenstva)
- 25. 9. 2012Odchod z vedeníIng. Pavel Gebauer (člen představenstva)
- 30. 8. 2011Nový ve vedeníIng. Roman Kadlučka, Ph.D. (předseda představenstva)
- 22. 4. 2011Nový společníkStatutární město Ostrava – 100 %
- 11. 4. 2011Odchod z vedeníIng. David Mlčák (člen představenstva)
- 23. 2. 2011Odchod z vedeníIng. František Kořínek (předseda představenstva)
- 23. 2. 2011Nový ve vedeníIng. Pavel Gebauer (člen představenstva)
- 21. 2. 2011Nový ve vedeníIng. David Mlčák (místopředseda představenstva)
- 21. 2. 2011Odchod z vedeníIng. Jarmila Filipová (místopředseda představenstva)
- 8. 12. 2010Změna základního kapitálu3 282 978 000 → 3 327 648 000 Kč
- 19. 10. 1995Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 613 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 15. 12. 2026 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
f7mdrpg
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ61974757
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Poděbradova 494/2, Moravská Ostrava, 70200 Ostrava
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 61974757
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Meziměstská pravidelná pozemní osobní doprava
- Další činnosti
- Výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků, kromě strojů a zařízení, 25530, Obrábění, Výroba měřicích, zkušebních a navigačních přístrojů, Výroba ostatních strojů a zařízení pro všeobecné účely, Výroba železničních lokomotiv a vozového parku, Opravy kovodělných výrobků, strojů a zařízení, Instalace průmyslových strojů a zařízení a 44 dalších
- Zaměstnanci
- 2000 - 2499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 19. 10. 1995
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Dopravní podnik Ostrava a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Dopravní podnik Ostrava a.s.
Kdy vznikla firma Dopravní podnik Ostrava a.s.?
Kolik zaměstnanců má Dopravní podnik Ostrava a.s.?
Kde sídlí Dopravní podnik Ostrava a.s.?
Jaké je IČO firmy Dopravní podnik Ostrava a.s.?
Jakou datovou schránku má Dopravní podnik Ostrava a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Dopravní podnik Ostrava a.s.?
Komu patří Dopravní podnik Ostrava a.s.?
Je Dopravní podnik Ostrava a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Dopravní podnik Ostrava a.s. zabývá?
Je Dopravní podnik Ostrava a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Pozemní a potrubní doprava v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu