Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 18 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 18 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Arnold Macura a 1 další, vlastní VALVEA HOLDING SE (100 %).
Statutární orgán
- Arnold Macurajednatel · od 1998 · nar. 1966 · Třinecdalších 6 firem:6 aktivních
- Pavel Macurajednatel · od 2023 · nar. 1990 · Třinecdalších 3 firmy:3 aktivních
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 4
- Arnold Macuraspolečník · od 1998 · do 2024 · nar. 1966 · Třinecdalších 6 firem:6 aktivních
- Marian Białońspolečník · od 2010 · do 2023 · nar. 1976 · Komorní Lhotkajiné firmy v rejstříku nemá
- René Kaletaspolečník · od 1998 · do 1999 · nar. 1971 · Nýdekjiné firmy v rejstříku nemá
- Marian Bialoňspolečník · od 1998 · do 2010 · nar. 1976 · Komorní Lhotkajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
VALVEA s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
VALVEA s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 121 z 131firem oboru v Třinci s uvedenou velikostí je menších
- 28 letna trhu, déle než 386 z 487 firem oboru v Třinci
- 91 %firem oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje
- 5 firemsídlí na stejné adrese
- 5,6 mil. Kč11 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 8 mil. Kčv 8 dotacích z veřejných rozpočtů, 96 % z fondů EU
- 2 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 7,7 mil. Kč bez DPH
- 9 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 10 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Třinci · 131 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 121
- Ve stejném pásmu
- 5
- Větších
- 5
Ročník 1998
Z 6 191 subjektů oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje 5 620. VALVEA s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Třinci, nejpodobnější velikostí
Všechny- VALVEA s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 1998Tato firma · stejně velké →
- IZOTECHNIK s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 1996
- VESUVIUS MORAVIA s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 2002
- Industroprofil Gravel, spol. s r.o.20 - 24 zaměstnancůod 2008
- LEKON Group s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 2012
- Olzatex s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1995
- WAFAREX, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1996
- PAPER DESIGN s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1997
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
11 smluv za 5,6 mil. Kč, nejvíc s MERO ČR, a.s. (69 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- MERO ČR, a.s.1 smlouva3,8 mil. Kč
- SAKO Brno, a.s.4 smlouvy782 733 Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 smlouva626 750 Kč
- Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava2 smlouvy180 159 Kč
- ČEPRO, a.s.2 smlouvy127 973 Kč
- Teplárna Strakonice, a.s.1 smlouvajen společné smlouvy
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024Smlouva o dílo3,8 mil. Kč
- ND NA OPRAVU REGULAČNÍCH VENTILŮ, ZÁRUKA NA TENTO OBCHODNÍ PŘÍPAD JE 6 MĚSÍCŮ.uzavřena 3. 7. 202668 635 Kč
- REPAS REGULÁTORU VÝSTUP.TLAKU LOUKOVuzavřena 3. 3. 202659 338 Kč
- Smlouva č. 7241100618 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí České republikyuzavřena 3. 3. 2026626 750 Kč
- Objednávka ventilů, klapekuzavřena 3. 11. 2025cena neuvedena
- objednávka opravy ventilu výměnouuzavřena 16. 5. 202576 956 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
8 dotací za 8 mil. Kč (2009–2018), 96 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 7,7 mil. Kčnárodní zdroje · 347 871 Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu3 dotace7,7 mil. Kč
- Úřad práce ve Frýdku-Místku3 dotace287 871 Kč
- Úřad práce v Ostravě1 dotace30 000 Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace30 000 Kč
Poslední dotace
- Centrum VaV POLNA corp.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2018 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost7,1 mil. KčEU
- Chlazení páry s atomizační párouMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2018 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost296 250 KčEU
- Výzkum chlazení páryMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2017 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost247 500 KčEU
- FMB-SL-19/2011Úřad práce v Ostravě · 201130 000 Kč
- FMB-SL-19/2011Úřad práce České republiky · 201130 000 Kč
- FMA-MZ-62/2010Úřad práce ve Frýdku-Místku · 2010135 780 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
2 vyhrané zakázky za 7,7 mil. Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- MERO ČR, a.s.2 zakázky7,7 mil. Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 7 · benzín 2 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 24. 10. 2024Odchod společníkaArnold Macura
- 24. 10. 2024Nový společníkVALVEA HOLDING SE – 100 %
- 31. 3. 2023Nový ve vedeníPavel Macura (jednatel)
- 23. 1. 2023Odchod společníkaMarian Białoń
- 29. 6. 2020PřesídleníTřinec
- 17. 6. 2020Změna názvuPOLNA corp. s.r.o. → VALVEA s.r.o.
- 29. 5. 2015PřesídleníTřinec
- 13. 5. 2010Nový společníkMarian Białoń – 50 %
Celá historie · další 5Skrýt starší
- 13. 5. 2010Odchod společníkaMarian Bialoň
- 21. 10. 2003PřesídleníTřinec
- 30. 3. 1999Odchod společníkaRené Kaleta
- 30. 3. 1999PřesídleníTřinec-Dolní Lištná → Třinec
- 21. 4. 1998Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 6 191 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 2. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
g6ety2v
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25396081
Finanční úřad · Územní pracoviště v Třinci
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Třinec
- Okres
- Frýdek-Místek · 48 335 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Oldřichovice, 73961 Třinec
- KPMS Ventures s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022Aktivní
- POLNA corp. s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2020Aktivní
- Premium Power s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2005 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- VALVEA Engineering s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2025Aktivní
- VALVEA HOLDING SEEvropská společnost · od 2022Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25396081
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení
- Další činnosti
- Výroba ostatních potrubních armatur, Výroba ostatních potrubních armatur, Výroba průmyslových chladicích a klimatizačních zařízení, Výroba ostatních strojů a zařízení pro všeobecné účely j. n., Výroba ostatních strojů a zařízení pro všeobecné účely j. n., Opravy a instalace strojů a zařízení, Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách a 7 dalších
- Zaměstnanci
- 20 - 24 zaměstnanci
- Datum zápisu
- 21. 4. 1998
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy VALVEA s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě VALVEA s.r.o.
Kdy vznikla firma VALVEA s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má VALVEA s.r.o.?
Kde sídlí VALVEA s.r.o.?
Jaké je IČO firmy VALVEA s.r.o.?
Jakou datovou schránku má VALVEA s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy VALVEA s.r.o.?
Komu patří VALVEA s.r.o.?
Je VALVEA s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se VALVEA s.r.o. zabývá?
Je VALVEA s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Třinci?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu