Shrnutí · spočítáno z registrů
Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 038 z 1 039firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 31 letna trhu, déle než 1 520 z 1 709 firem oboru v Ostravě
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje
- 34 firemsídlí na stejné adrese
- 2 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 27 730 Kč
- 39,9 mld. Kč20 422 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 52,7 mld. Kčv 1 763 dotacích z veřejných rozpočtů, 31 % z fondů EU
- 146 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 286,4 mil. Kč bez DPH
- 98 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 10 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 1 000 Kč z 4 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Vzdělávání v Ostravě · 1 039 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 038
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 0640
- 1 - 5136
- 6 - 933
- 10 - 1948
- 20 - 2421
- 25 - 4961
- 50 - 9979
- 100 - 19917
- 200 - 2492
- 2500 - 29991
- 3000 - 3999tato firma1
Ročník 1995
Z 1 834 subjektů oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje 1 807. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava3000 - 3999 zaměstnancůod 1995Tato firma · stejně velké →
- Ostravská univerzita2500 - 2999 zaměstnancůod 1995
- Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Ostrava, příspěvková organizace200 - 249 zaměstnancůod 1990
- Janáčkova konzervatoř v Ostravě, příspěvková organizace200 - 249 zaměstnancůod 1991
- Hotelová škola, Ostrava, příspěvková organizace100 - 199 zaměstnancůod 1990
- Střední škola prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace100 - 199 zaměstnancůod 1990
- Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, Ostrava, příspěvková organizace100 - 199 zaměstnancůod 1991
- Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace100 - 199 zaměstnancůod 1991
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
20 422 smluv za 39,9 mld. Kč, nejvíc s Technologická agentura ČR.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Technologická agentura ČR116 smluv2,4 mld. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy26 smluv923,6 mil. Kč
- GEMO a.s.17 smluv726,8 mil. Kč
- Československá obchodní banka, a. s.273 smluv591,1 mil. Kč
- MATERIÁLOVÝ A METALURGICKÝ VÝZKUM s.r.o.20 smluv485,9 mil. Kč
- Ostravská univerzita91 smluv430,6 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023Smlouva o účasti na řešení projektu velké výzkumné infrastruktury s názvem e-Infrastruktura CZ1,7 mld. Kč
- Smlouva o dílo na tiskařské služby_DNS_11_2026uzavřena 3. 11. 20265 700 Kč
- objednávka na nákup mobilních přístrojůuzavřena 2. 11. 202656 200 Kč
- Smlouva o dílo: Rekonstrukce hotelového apartmánu B302uzavřena 2. 11. 2026177 640 Kč
- Smlouva o dílo: Analýza proveditelnosti a návrh optimalizovaného tvaru jímky a propusti z 3D tištěného betonu.uzavřena 2. 11. 2026400 000 Kč
- Objednávka: Publikování článku s názvem "Implicit scheme for discrete element method coupled with beam bond model for crack propagation analysis"..uzavřena 2. 11. 202652 353 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 763 dotací za 52,7 mld. Kč (2002–2025), 31 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 16,3 mld. Kčnárodní zdroje · 36,4 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy829 dotací47,4 mld. Kč
- Technologická agentura České republiky161 dotací1,8 mld. Kč
- Ministerstvo životního prostředí30 dotací1,8 mld. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu63 dotací784 mil. Kč
- Grantová agentura České republiky550 dotací529,2 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2017Centrum excelence IT4InnovationsMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy2,7 mld. KčEU
- REFRESH - Research Excellence For REgion Sustainability and High-tech IndustriesMinisterstvo životního prostředí · 2024–2025 · Zlepšování kvality ovzduší a omezování emisí - OPST1,6 mld. KčEU
- VŠB-TUO/2025 - příspěvek 2025Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Příspěvek1,1 mld. Kč
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Vysoká škola báňská - Technická univerzita OstravaMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací369,3 mil. Kč
- VŠB-TUO/2025 - záloha na příspěvekMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Příspěvek238,8 mil. Kč
- Národní centrum pro energetiku IITechnologická agentura České republiky · 2024–2025 · Národní Centra kompetence (2018-2026)206,9 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
22 projektů za 4,7 mld. Kč, vyúčtováno 40 %; 18 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 1,9 mld. Kčzbývá · 2,9 mld. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 9. 12. 2025 · do 31. 12. 2028Výzkumná platforma pro digitalizační transformaci a Společnost 5.0Operační program Jan Amos Komenský · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský97 mil. Kčběží
- od 31. 10. 2025 · do 30. 6. 2029Návratové granty VŠB-TUOOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský79 mil. Kčběží
- od 30. 7. 2025 · do 31. 12. 2028Inovativní a aditivní technologie pro udržitelný energetický průmyslOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský53,8 mil. Kčběží
- od 30. 6. 2025 · do 31. 12. 2028MSCA Fellowships CZ na VŠB-TUO 3.0Operační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský52,6 mil. Kčběží
- od 19. 6. 2025 · do 31. 12. 2027Střešní FVE na objektech VŠB - VEC II, VEC III, FEIOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský30,6 mil. Kčběží
- od 5. 5. 2025 · do 30. 4. 2027Centrum energetických a environmentálních technologií Explorer II (CEETe II)Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt v realizaci · Moravskoslezský302,8 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 16Skrýt starší
- od 28. 3. 2025 · do 31. 12. 2028Odpady jako alternativní zdroj energieOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský92,7 mil. Kčběží
- od 10. 3. 2025 · do 31. 8. 2027Rekonstrukce infrastrukturního zázemí pro studenty se specifickými potřebami VŠB-TUOOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský16,1 mil. Kčběží
- od 10. 3. 2025 · do 31. 12. 2028Rozvoj pracovníků a podpora studentů VŠB-TUOOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský100 mil. Kčběží
- od 20. 2. 2025 · do 31. 12. 2028Rekonstrukce infrastrukturního zázemí VŠB-TUOOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský335 mil. Kčběží
- od 28. 1. 2025 · do 31. 12. 2028Zvýšení odolnosti energetických sítí v kontextu dekarbonizace, decentralizace a udržitelného socioekonomického rozvojeOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský67,3 mil. Kčběží
- od 17. 12. 2024 · do 31. 12. 2028Inovativní technologie pro čistší OstravskoOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Středočeský, Moravskoslezský93 mil. Kčběží
- od 26. 11. 2024 · do 31. 12. 2028Pokročilé materiály pro energetiku a environmentální technologieOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · 6 krajů91 mil. Kčběží
- od 10. 7. 2024 · do 31. 3. 2027MSCA Fellowships CZ na VŠB-TUO 2.0Operační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský16,3 mil. Kčběží
- od 19. 4. 2024 · do 31. 12. 2026Modernizace infrastruktury ENREGATOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský60 mil. Kčběží
- od 19. 2. 2024 · do 31. 12. 2027REFRESH - Research Excellence For REgion Sustainability and High-tech IndustriesOperační program Spravedlivá transformace 2021–2027 · Projekt v realizaci · Moravskoslezský2,6 mld. Kčběží
- od 15. 1. 2024 · do 30. 6. 2024Snížení energetické náročnosti gastroprovozu - Vysoká škola báňská - Technická univerzita OstravaOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský26,3 mil. Kčběží
- od 22. 11. 2023 · ukončen 30. 6. 2028Materiály a technologie pro udržitelný rozvojOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · 5 krajů464,2 mil. Kč
- od 27. 9. 2023 · do 31. 12. 2026Infrastrukturní podpora doktorských studijních programů VŠB-TUOOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Moravskoslezský119 mil. Kčběží
- od 7. 9. 2023 · ukončen 7. 5. 2024Vybudování laboratorních kapacit pro stanovení mikroplastů v pitné, povrchové a odpadní vodě a v sedimentech a čistírenských kalechOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský7,8 mil. Kč
- od 30. 6. 2023 · ukončen 31. 1. 2026MSCA Fellowships CZ na VŠB-TUOOperační program Jan Amos Komenský · Projekt finančně ukončen ŘO · Moravskoslezský11,7 mil. Kč
- od 11. 4. 2023 · ukončen 31. 12. 2024Ochrana historického fondu Ústřední knihovny Vysoké školy báňské - Technické univerzity OstravaIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský2,4 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
146 vyhraných zakázek za 286,4 mil. Kč od 46 zadavatelů; v 24 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Armádní Servisní, příspěvková organizace20 zakázek46,6 mil. Kč
- DIAMO, státní podnik, odštěpný závod ODRA17 zakázek43 mil. Kč
- Technologická agentura ČR13 zakázek30,2 mil. Kč
- Národní rozvojová banka, a.s.9 zakázek14,2 mil. Kč
- Olomoucký kraj9 zakázek1,7 mil. Kč
- Statutární město Ostrava - městský obvod Poruba6 zakázek6,3 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024Poradenství v oblasti energetických služeb se zaručeným výsledkem (EPC)Národní rozvojová banka, a.s. · společně s dalšími60,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Technická asistence pro projekty na snížení energetické náročnosti budov státní správyMinisterstvo průmyslu a obchodu · 21 nabídek · společně s dalšími51 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Poradenství v oblasti energetických služeb se zaručeným výsledkem (EPC)Národní rozvojová banka, a.s. · společně s dalšími45,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Poskytování energetického a technického poradenství pro bytové domy v rámci programu ELENA – ČR (CZ0)Česká spořitelna, a.s. · 4 nabídky · společně s dalšími45,5 mil. Kč
- malého rozsahu · 2023Návrh a projekce nových zdrojů tepla pro SCZT HavířovENVEZ, a. s. · jediná nabídka27 mil. Kč
- nadlimitní · 2018„Bezpečná jízda zásahové požární techniky k zásahu“.Ministerstvo vnitra · jediná nabídka24 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Gastronomický pracovník/pracovnice - obsluha hostů1 místo
- Kuchař/ Kuchařka1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 14. 10. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2016–2019
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 40 · ostatní 37 · benzín 15 · elektřina 3 · CNG 2 · hybrid 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1995Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 834 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
d3kj88v
Schránka orgánu veřejné moci
DIČ CZ61989100
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava III
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
17. listopadu 2172/15, Poruba, 70800 Ostrava
- Asociace technických diagnostiků České republiky, zapsaný spolekSpolek · od 1990 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Báňská fotbalová liga z.s.Spolek · od 2013Aktivní
- ČAATS, z. s. Klub technických sportů - Radioklub, p.s.Pobočný spolek · od 1991Aktivní
- ČAATS, z. s. Klub technických sportů - Studentský klub požárního sportu, p. s.Pobočný spolek · od 2011Aktivní
- Česká slévárenská společnost, pobočka OstravaPobočný spolek · od 2000Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 61989100
- Právní forma
- Vysoká škola (veřejná, státní)
- Hlavní činnost
- Terciární vzdělávání
- Další činnosti
- Demolice a příprava staveniště, Průzkumné vrtné práce, Ostatní specializované stavební činnosti j. n., 43990, Pronájem a správa vlastních nebo pronajatých nemovitostí, 68200, Výzkum a vývoj, Pronájem a leasing ostatních strojů, zařízení a výrobků a 1 dalších
- Zaměstnanci
- 3000 - 3999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1995
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
Otázky
Časté otázky o firmě Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
Kdy vznikla firma Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava?
Kolik zaměstnanců má Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava?
Kde sídlí Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava?
Jaké je IČO firmy Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava?
Jakou datovou schránku má Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava?
Je Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava spolehlivý plátce DPH?
Čím se Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava zabývá?
Je Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Vzdělávání v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu