Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2025
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2025 | 293,4 mil. | 31,3 mil. | 141,9 mil. |
| 2024 | 300,8 mil. | 18,7 mil. | 114,1 mil. |
| 2023 | 303,3 mil. | 12 mil. | 100,7 mil. |
| 2022 | 293,4 mil. | 9,2 mil. | 96 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2025
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2025 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 22 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Roky 2022–2025.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji MVDr. Marek Žižlavský, vlastní MVDr. Marek Žižlavský (100 %).
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
- MVDr. Marek Žižlavský100 %od 1997 · nar. 1965 · Brno · vklad 100 000 Kčdalších 12 firem:12 aktivních
Dříve ve firmě · 2
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
SEVARON s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Vlastní · 1
Shrnutí · spočítáno z registrů
SEVARON s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 174 z 176firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 29 letna trhu, déle než 220 z 264 firem oboru v Brně
- 100 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 8 firemsídlí na stejné adrese
- 13,1 mil. Kč7 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 93,8 mil. Kčv 14 dotacích z veřejných rozpočtů, 72 % z fondů EU
- 12 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 36 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 8 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Veterinární činnosti v Brně · 176 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 174
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 1
Ročník 1997
Z 70 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 70. SEVARON s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
Všechny- SEVARON s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- VETINO Jaggy Brno s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1996
- VETERIX, a.s.10 - 19 zaměstnancůod 1993
- Veterina Bystrc s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2006
- Veterina U Zoo s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2017
- Jekl & Hauptman s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2017
- Veterinární ordinace Hladíkovi s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2019
- Animed s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2022
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
7 smluv za 13,1 mil. Kč, nejvíc s Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (91 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy1 smlouva12 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 smlouva632 531 Kč
- Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i.5 smluv500 000 Kč
- Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i.1 smlouvajen společné smlouvy
- Vysoké učení technické v Brně1 smlouvajen společné smlouvy
- Klášterní officína s.r.o.1 smlouvajen společné smlouvy
Poslední smlouvy
- Smlouva č. 7241101081 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí České republikyuzavřena 4. 2. 2026632 531 Kč
- Smlouva o využití výsledků dílčího projektu (polyvalentní vakcína)uzavřena 24. 11. 2025cena neuvedena
- Smlouva o poskytnutí účelové podpory na řešení projektu výzkumu a vývoje, program INTER-EXCELLENCE II, podprogram INTER-EUREKA, projekt LUE241013uzavřena 5. 11. 202512 mil. Kč
- Smlouva o účasti na řešení dílčího projektu NaCeBiVetuzavřena 30. 6. 2023 · dodatek6,7 mil. Kč
- Smlouva o účasti na řešení dílčího projektu NaCeBiVetuzavřena 30. 6. 2023 · dodatek6,8 mil. Kč
- Smlouva o ustanovení národního centra biotechnologií ve veterinární medicíně (NaCeBiVet)uzavřena 31. 3. 2022cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
14 dotací za 93,8 mil. Kč (2006–2025), 72 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 67,7 mil. Kčnárodní zdroje · 26,1 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu8 dotací75,7 mil. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy6 dotací18,1 mil. Kč
Poslední dotace
- Výzkum a vývoj veterinárních diagnostických prostředkůMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Inter-Excellence II4 mil. Kč
- POTENCIÁL II - SEVARON: Posílení výzkumných a inovačních kapacitMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost agregace (dotace mimo VVI)236 690 KčEU
- Rozšíření výzkumných a inovačních kapacit firmy SevaronMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2021 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost3,4 mil. KčEU
- Rozvoj výzkumných a inovačních kapacit firmy SevaronMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2020 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost9,1 mil. KčEU
- Vybudování výzkumných a inovačních kapacit - čisté laboratoře firmy SevaronMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2019 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost27,9 mil. KčEU
- Školicí středisko společnosti SEVARON, s.r.o.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2019 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost3,3 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 3 mil. Kč, vyúčtováno 8 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 236 690 Kčzbývá · 2,8 mil. Kč
Projekt
- od 26. 5. 2025 · do 15. 12. 2027POTENCIÁL II - SEVARON: Posílení výzkumných a inovačních kapacitOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt v realizaci · Jihomoravský3 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 25 · benzín 5 · hybrid 4 · ostatní 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 19. 4. 2016PřesídleníBrno
- 12. 2. 2013PřesídleníBrno
- 19. 3. 2009PřesídleníBrno
- 27. 11. 2002Odchod z vedeníMVDr. Marek Bartoš (jednatel)
- 27. 11. 2002Odchod společníkaMVDr. Marek Bartoš
- 24. 10. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 70 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 1. 4. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
c4czzfz
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25505289
Finanční úřad · Územní pracoviště Brno III
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Palackého třída 555/163A, Medlánky, 61200 Brno
- BioPower PACOV a.s.Akciová společnost · od 2020 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- BPS Pacov s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2006 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Česká společnost veterinárních lékařů specialistů na nemoci prasat, spolekSpolek · od 1997 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- PANGEA s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1999Aktivní
- Propertycare s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2017Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25505289
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Veterinární činnosti
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Výroba farmaceutických přípravků, Výroba farmaceutických přípravků, Ostatní zpracovatelský průmysl j. n., Činnosti v oblasti informačních technologií, Činnosti v oblasti informačních technologií, Poradenství v oblasti řízení, 70200 a 8 dalších
- Zaměstnanci
- 25 - 49 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 24. 10. 1997
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy SEVARON s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě SEVARON s.r.o.
Kdy vznikla firma SEVARON s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má SEVARON s.r.o.?
Kde sídlí SEVARON s.r.o.?
Jaké je IČO firmy SEVARON s.r.o.?
Jakou datovou schránku má SEVARON s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy SEVARON s.r.o.?
Komu patří SEVARON s.r.o.?
Je SEVARON s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se SEVARON s.r.o. zabývá?
Je SEVARON s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Veterinární činnosti v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu