Shrnutí · spočítáno z registrů
Vysoké učení technické v Brně v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 2 273 z 2 275firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 54 letna trhu, déle než 4 000 z 4 003 firem oboru v Brně
- 4 firmysídlí na stejné adrese
- 44,9 mld. Kč37 643 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 68 mld. Kčv 3 081 dotacích z veřejných rozpočtů, 20 % z fondů EU
- 52 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 54,7 mil. Kč bez DPH
- 133 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 13 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 1 000 Kč z 1 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Vzdělávání v Brně · 2 275 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 2 273
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 1
- 01 561
- 1 - 5291
- 6 - 968
- 10 - 19106
- 20 - 2436
- 25 - 4974
- 50 - 9984
- 100 - 19943
- 200 - 2492
- 250 - 4993
- 500 - 9993
- 1000 - 14991
- 2000 - 24991
- 4000 - 4999tato firma1
- 5000 - 99991
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
Všechny- Vysoké učení technické v Brně4000 - 4999 zaměstnancůod 1972Tato firma · stejně velké →
- Masarykova univerzita5000 - 9999 zaměstnancůod 1919
- Mendelova univerzita v Brně2000 - 2499 zaměstnancůod 1982
- Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů1000 - 1499 zaměstnancůod 1986
- Veterinární univerzita Brno500 - 999 zaměstnancůod 1918
- Lužánky - středisko volného času Brno, příspěvková organizace500 - 999 zaměstnancůod 1991
- Janáčkova akademie múzických umění500 - 999 zaměstnancůod 1995
- Střední škola a vyšší odborná škola informatiky a financí Brno, příspěvková organizace250 - 499 zaměstnancůod 1991
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
37 643 smluv za 44,9 mld. Kč, nejvíc s Technologická agentura ČR.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Technologická agentura ČR251 smluv3,5 mld. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy83 smluv2,6 mld. Kč
- Grantová agentura České republiky466 smluv2,4 mld. Kč
- Ministerstvo vnitra133 smluv1,1 mld. Kč
- České vysoké učení technické v Praze531 smluv580,7 mil. Kč
- Národní technická knihovna48 smluv531 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022SMLOUVA O USTANOVENÍ NÁRODNÍHO CENTRA KOMPETENCE; TA ČR TN02000020; Centrum pokročilé elektronové a fotonové optiky.906,6 mil. Kč
- Smlouva založená z objednávky č.0350243019uzavřena 30. 10. 202683 322 Kč
- Smlouva založená z objednávky č.0350243417uzavřena 2. 11. 2026203 193 Kč
- Smlouva o spolupráci v oblasti reklamy a PRuzavřena 28. 10. 2026300 000 Kč
- Rekonstrukce a modernizace areálu FSI, objekt A4.uzavřena 2. 11. 2026 · dodatek7,7 mil. Kč
- Smlouva založená z objednávky č.0350243722uzavřena 2. 11. 2026128 050 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
3 081 dotací za 68 mld. Kč (2002–2025), 20 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 13,6 mld. Kčnárodní zdroje · 54,4 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy1 126 dotací62,8 mld. Kč
- Technologická agentura České republiky254 dotací2,4 mld. Kč
- Grantová agentura České republiky1 412 dotací1,8 mld. Kč
- Ministerstvo vnitra51 dotací502,3 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu36 dotací268 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2011114039Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy2 mld. Kč
- VUT/2025 - příspěvek 2025Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Příspěvek1,8 mld. Kč
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Vysoké učení technické v BrněMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací615,5 mil. Kč
- VUT/2025 - záloha na příspěvekMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Příspěvek363,7 mil. Kč
- NEXT VUTMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · JAK ZED219,3 mil. KčEU
- Strojní inženýrství biologických a bioinspirovaných systémůMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED185,9 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
12 projektů za 2,4 mld. Kč, vyúčtováno 38 %; 10 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 931,5 mil. Kčzbývá · 1,5 mld. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 14. 4. 2026 · do 31. 10. 2028IMPROVE VIIOperační program Jan Amos Komenský · Projekt s právním aktem · Jihomoravský31,9 mil. Kčběží
- od 23. 9. 2025 · do 30. 6. 2029ReConnect VUT: podpora návratu z kariérní přestávkyOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Jihomoravský79,3 mil. Kčběží
- od 21. 8. 2025 · do 30. 6. 2029Rozvoj výzkumné excelence a inovačního prostředí na VUTOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Jihomoravský57,9 mil. Kčběží
- od 28. 3. 2025 · do 31. 12. 2028Inovativní technologie pro chytrou nízkoemisní mobilituOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · 4 kraje99,9 mil. Kčběží
- od 26. 2. 2025 · do 31. 12. 2028OPEN VUTOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Jihomoravský50,5 mil. Kčběží
- od 26. 2. 2025 · do 31. 12. 2028NEXT GENERATION VUT: Zvyšování kvality a relevance vzdělávání na VUTOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Jihomoravský145,3 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 6Skrýt starší
- od 18. 2. 2025 · do 31. 12. 2028NEXT VUTOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Jihomoravský884,4 mil. Kčběží
- od 22. 3. 2024 · do 30. 9. 2027CzechNanoLab+Operační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Jihomoravský361,6 mil. Kčběží
- od 22. 11. 2023 · do 30. 6. 2028Strojní inženýrství biologických a bioinspirovaných systémůOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Plzeňský, Jihomoravský499,8 mil. Kčběží
- od 25. 8. 2023 · do 31. 12. 2026Odborné vybavení pro postgraduální studentyOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Jihomoravský204,2 mil. Kčběží
- od 25. 7. 2023 · ukončen 31. 7. 2025IMPROVE VIOperační program Jan Amos Komenský · Projekt finančně ukončen ŘO · Jihomoravský7,4 mil. Kč
- od 28. 2. 2023 · ukončen 30. 6. 2025IMPROVE VOperační program Jan Amos Komenský · Projekt finančně ukončen ŘO · Jihomoravský15,5 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
52 vyhraných zakázek za 54,7 mil. Kč od 21 zadavatelů; v 14 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.15 zakázek15,2 mil. Kč
- Ministerstvo obrany10 zakázek4,2 mil. Kč
- Český metrologický institut3 zakázky9,2 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA3 zakázky1,2 mil. Kč
- Ředitelství vodních cest ČR2 zakázky4,3 mil. Kč
- DIAMO, státní podnik2 zakázky4 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2017Systém pro analýzu obrazových dat pro potřeby Policie ČRMinisterstvo vnitra · společně s dalšími14,1 mil. Kč
- 2018Prognózování produkce odpadů a stanovení složení komunálního odpaduTechnologická agentura ČR10 mil. Kč
- nadlimitní · 2025RD o krátkodobých pronájmech CT laboratořeČeský metrologický institut · jediná nabídka7,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2018Analýza marketingového potenciálu a technických parametrů nového přístavního území ČR v HamburkuŘeditelství vodních cest ČR · jediná nabídka3,9 mil. Kč
- podlimitní · 202222035/2022-SE, Řešení projektu obranného výzkumu „ZNALEC“Ministerstvo obrany · jediná nabídka3,2 mil. Kč
- malého rozsahu · 2025Příprava laboratorních vzorků a konzultační činnost v oblasti úpravy polymetalických rud a kritických surovinDIAMO, státní podnik2 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2016–2016
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 63 · benzín 35 · ostatní 32 · elektřina 2 · hybrid 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1972Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 6. 7. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
yb9j9by
Schránka orgánu veřejné moci
DIČ CZ00216305
Finanční úřad · Územní pracoviště Brno I
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Antonínská 548/1, Veveří, 60200 Brno
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00216305
- Právní forma
- Vysoká škola (veřejná, státní)
- Hlavní činnost
- Terciární vzdělávání
- Další činnosti
- Výroba elektřiny, Přenos elektřiny, Rozvod elektřiny, Obchod s elektřinou, 35150, Výzkum a vývoj, 85402
- Zaměstnanci
- 4000 - 4999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1972
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Vysoké učení technické v Brně
Otázky
Časté otázky o firmě Vysoké učení technické v Brně
Kdy vznikla firma Vysoké učení technické v Brně?
Kolik zaměstnanců má Vysoké učení technické v Brně?
Kde sídlí Vysoké učení technické v Brně?
Jaké je IČO firmy Vysoké učení technické v Brně?
Jakou datovou schránku má Vysoké učení technické v Brně?
Je Vysoké učení technické v Brně spolehlivý plátce DPH?
Čím se Vysoké učení technické v Brně zabývá?
Je Vysoké učení technické v Brně aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Vzdělávání v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu