Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 19 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 19 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Martin Šigut a 2 další.
Statutární orgán
- Ing. Martin Šigutpředseda správní rady · od 2014 · nar. 1967 · Havířovdalších 10 firem:10 aktivních
- Štěpán Šigutčlen správní rady · od 2024 · nar. 1995 · Havířovdalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Pavel Přečekmístopředseda správní rady · od 2026 · nar. 1966 · Havířovdalších 8 firem:8 aktivních
Dříve ve firmě · 18
- Ing. Pavel Přečekprokura · od 2018 · do 2026 · nar. 1966 · Havířovdalších 8 firem:8 aktivních
- Ing. Pavel Přečekčlen správní rady · od 2018 · do 2026 · nar. 1966 · Havířovdalších 8 firem:8 aktivních
- Ing. Petr Štěpánekčlen správní rady · od 2018 · do 2024 · nar. 1967 · Poličkajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Šigutčlen statutárního orgánu · od 2014 · do 2021 · nar. 1967 · Havířovdalších 10 firem:10 aktivních
- Ing. Martin Šigutpředseda představenstva · od 2008 · do 2014 · nar. 1967 · Havířovdalších 10 firem:10 aktivních
- Ing. Pavel Friedrichčlen představenstva · od 2008 · do 2014 · nar. 1958 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Radim Slívačlen představenstva · od 2008 · do 2014 · nar. 1967 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Radim Slívačlen · od 2011 · do 2014 · nar. 1967 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Pavel Friedrichčlen · od 2011 · do 2014 · nar. 1958 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Martin Šigutpředseda · od 2011 · do 2014 · nar. 1967 · Havířovdalších 10 firem:10 aktivních
- Ing. Martin Šigutjednatel · od 1998 · do 2008 · nar. 1967 · Havířov - Šumbarkdalších 10 firem:10 aktivních
- Radim Slívajednatel · od 2007 · do 2008 · nar. 1967 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Karakay Invest N.V.společník · od 2015 · do 2018
- Magdaléna Glogarováspolečník · od 2007 · do 2007 · nar. 1966 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Radim Slívaspolečník · od 2007 · do 2007 · nar. 1967 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Šigutspolečník · od 1998 · do 2008 · nar. 1967 · Havířov - Šumbarkdalších 10 firem:10 aktivních
- Mgr. Kateřina Zamarskáspolečník · od 1998 · do 1999 · nar. 1972 · Havířov - Šumbarkjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Kateřina Šigutováspolečník · od 1999 · do 2008 · nar. 1972 · Havířovjiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
PODA a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Vlastní · 2
Shrnutí · spočítáno z registrů
PODA a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 22 z 23firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 28 letna trhu, déle než 28 z 37 firem oboru v Ostravě
- 95 %firem oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje
- 6 firemsídlí na stejné adrese
- 188,4 mil. Kč758 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 2,1 mil. Kčv 14 dotacích z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 15 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 3,1 mil. Kč bez DPH
- 19 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 79 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 8 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Telekomunikační činnosti v Ostravě · 23 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 22
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1998
Z 38 subjektů oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje 36. PODA a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- PODA a.s.200 - 249 zaměstnancůod 1998Tato firma · stejně velké →
- ha-vel internet s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1996
- OVANET a.s.50 - 99 zaměstnancůod 2000
- TELEPACE s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2004
- goNET s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 2003
- Echoton - CZ s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 2003
- TeamCity s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 2012
- Telsecom servisní s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 2016
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
758 smluv za 188,4 mil. Kč, nejvíc s Kolektory Praha, a.s. (31 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Kolektory Praha, a.s.24 smluv58,9 mil. Kč
- Statutární město Havířov35 smluv26,5 mil. Kč
- Statutární město Ostrava125 smluv17 mil. Kč
- Městská část Praha 144 smlouvy4,8 mil. Kč
- Statutární město Karviná28 smluv4 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA32 smluv3,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026457/MP/D13/26 Dodatek č. 13 ke smlouvě č.340/MP/2014 o poskytování služeb eletronických komunikací4,8 mil. Kč
- Smlouva o poskytování služeb elektronických komunikacíuzavřena 27. 10. 2026cena neuvedena
- Smlouva o umístění zařízení veřejné komunikační sítěuzavřena 20. 10. 202681 255 Kč
- Smlouva o nájmu - umístění telekomunikačního zařízení na střechu KD Bobrovníkyuzavřena 8. 10. 202675 000 Kč s DPH
- Dodatek číslo 1 Smlouvy o poskytování služeb elektronických komunikacíuzavřena 23. 10. 2026 · dodatek479 400 Kč
- DODATEK Č. 1 ke Smlouvě o poskytování služeb elektronických komunikacíuzavřena 30. 9. 2026 · dodatek83 760 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
14 dotací za 2,1 mil. Kč (2015–2024), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Úřad práce České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Úřad práce České republiky10 dotací1 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace1 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí3 dotace29 345 Kč
Poslední dotace
- Virtuální podnik - PODA a.s.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Digitální transformace podniků1 mil. KčEU
- OTA-MN-204/2017Úřad práce České republiky · 2017154 080 KčEU
- OTA-MN-205/2017Úřad práce České republiky · 2017154 080 KčEU
- OTA-MN-214/2017Úřad práce České republiky · 2017123 264 KčEU
- OTA-MN-206/2017Úřad práce České republiky · 2017123 264 KčEU
- OTA-MN-208/2017Úřad práce České republiky · 2017107 176 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
15 vyhraných zakázek za 3,1 mil. Kč od 4 zadavatelů; v 2 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě10 zakázek550 080 Kč
- Moravskoslezské datové centrum, příspěvková organizace3 zakázky574 420 Kč
- Správa a údržba silnic Jihočeského kraje1 zakázka1,2 mil. Kč
- ČESKÁ TELEVIZE1 zakázka840 000 Kč
Největší zakázky
- 2015Poskytování internetových služebSpráva a údržba silnic Jihočeského kraje1,2 mil. Kč
- malého rozsahu · 2023Poskytování služeb elektronických komunikací TS OStravaČESKÁ TELEVIZE840 000 Kč
- malého rozsahu · 2024Zajištění redundantního internetového připojení pro Vysokorychlostní datovou síť Moravskoslezského kraje (VDS MSK)Moravskoslezské datové centrum, příspěvková organizace · 2 nabídky333 600 Kč
- malého rozsahu · 2026Zajištění redundantního datové propojení objektu Ostrava, 28. října 3388/111 (Skelet) prostřednictvím datového okruhu do Vysokorychlostní datové sítě Moravskoslezského kraje (VDS MSK)Moravskoslezské datové centrum, příspěvková organizace · jediná nabídka235 200 Kč
- 2023Internetové připojení BrnoZdravotní ústav se sídlem v Ostravě111 600 Kč
- 2023Internetové připojení Frýdek-MístekZdravotní ústav se sídlem v Ostravě93 600 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 43 · benzín 25 · ostatní 5 · LPG 4 · hybrid 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 7. 5. 2026Odchod z vedeníIng. Pavel Přeček (prokura)
- 7. 5. 2026Odchod z vedeníIng. Pavel Přeček (člen správní rady)
- 4. 5. 2026Nový ve vedeníIng. Pavel Přeček (místopředseda správní rady)
- 1. 12. 2025Změna základního kapitálu55 000 000 → 56 000 000 Kč
- 21. 6. 2024Odchod z vedeníIng. Petr Štěpánek (člen správní rady)
- 21. 6. 2024Nový ve vedeníŠtěpán Šigut (člen správní rady)
- 1. 1. 2021Odchod z vedeníIng. Martin Šigut (člen statutárního orgánu)
- 1. 10. 2019Změna základního kapitálu50 000 000 → 55 000 000 Kč
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 28. 11. 2018Odchod společníkaKarakay Invest N.V.
- 30. 9. 2018Změna základního kapitálu39 000 000 → 50 000 000 Kč
- 11. 6. 2018Nový ve vedeníIng. Pavel Přeček (člen správní rady)
- 11. 6. 2018Nový ve vedeníIng. Petr Štěpánek (člen správní rady)
- 26. 3. 2018Nový ve vedeníIng. Pavel Přeček (prokura)
- 2. 12. 2015Nový společníkKarakay Invest N.V. – 100 %
- 30. 6. 2014Nový ve vedeníIng. Martin Šigut (člen statutárního orgánu)
- 30. 6. 2014Odchod z vedeníIng. Martin Šigut (předseda představenstva)
- 30. 6. 2014Odchod z vedeníIng. Pavel Friedrich (člen představenstva)
- 30. 6. 2014Odchod z vedeníRadim Slíva (člen představenstva)
- 30. 6. 2014Nový ve vedeníIng. Martin Šigut (předseda správní rady)
- 17. 6. 2014PřesídleníOstrava
- 15. 5. 2014Odchod z vedeníMartin Šigut (předseda)
- 15. 5. 2014Odchod z vedeníPavel Friedrich (člen)
- 15. 5. 2014Odchod z vedeníRadim Slíva (člen)
- 20. 5. 2011Nový ve vedeníMartin Šigut (předseda)
- 16. 5. 2011Nový ve vedeníPavel Friedrich (člen)
- 7. 7. 1998Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 38 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 26. 4. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
dzdfp9x
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25816179
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava I
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
28. října 1168/102, Moravská Ostrava, 70200 Ostrava
- Český telekomunikační klastr z.s.Spolek · od 2010Aktivní
- Český telekomunikační klastr z.s. - Sekce televizního vysílání "v likvidaci"Pobočný spolek · od 2016Aktivní
- DreamNet s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ERKOR OSTRAVA, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2004Aktivní
- KM Real s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2012Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25816179
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Telekomunikační činnosti
- Další činnosti
- Opravy kovodělných výrobků, strojů a zařízení, 41000, Výstavba bytových a nebytových budov, Příprava staveniště, Činnosti v oblasti filmů, videozáznamů a televizních programů, pořizování zvukových nahrávek a hudební vydavatelské činnosti, Pronájem videokazet a disků, Pronájem a leasing ostatních výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost, Bezpečnostní a pátrací činnosti a 4 dalších
- Zaměstnanci
- 200 - 249 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 7. 7. 1998
- Poslední změna
- 29. 4. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy PODA a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě PODA a.s.
Kdy vznikla firma PODA a.s.?
Kolik zaměstnanců má PODA a.s.?
Kde sídlí PODA a.s.?
Jaké je IČO firmy PODA a.s.?
Jakou datovou schránku má PODA a.s.?
Kdo je ve vedení firmy PODA a.s.?
Je PODA a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se PODA a.s. zabývá?
Je PODA a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Telekomunikační činnosti v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu