Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2022
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2022 | 127,6 mil. | 19,2 mil. | 204,2 mil. |
| 2021 | 120,2 mil. | 11 mil. | 193,5 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2022
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2022 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
- Novější závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument; čísla jsou z poslední strukturované, za rok 2022.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 9 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2022 a pro srovnání 2021.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Michal Hrotík, vlastní Statutární město Ostrava (100 %).
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 5
- Zdeněk Rodekčlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1977 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Mgr. Petr Mikamístopředseda dozorčí rady · od 2019 · nar. 1971 · Ostravadalších 6 firem:6 aktivních
- Ing. Petr Pražákčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1983 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Mgr. Patrik Hujdusčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1977 · Ostravadalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Jakub Vontroba, Ph.D.předseda dozorčí rady · od 2025 · nar. 1995 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
Dříve ve firmě · 12
- Petr Olšanskýpředseda představenstva · od 2014 · do 2015 · nar. 1973 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Aleš Husníkmístopředseda představenstva · od 2014 · do 2015 · nar. 1980 · Bystřicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Aleš Husníkčlen představenstva · od 2012 · do 2014 · nar. 1980 · Bystřicejiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Olšanskýmístopředseda představenstva · od 2012 · do 2014 · nar. 1973 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Michal Hrotíkpředseda představenstva · od 2013 · do 2014 · nar. 1968 · Ostravadalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Stanislav Richtarpředseda představenstva · od 2006 · do 2013 · nar. 1962 · Havířovjiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Vladan Lipkačlen představenstva · od 2011 · do 2012 · nar. 1962 · Havířovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Rubinamístopředseda představenstva · od 2011 · do 2012 · nar. 1972 · Petřvaldjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Rubinapředseda představenstva · od 2010 · do 2010 · nar. 1972 · Petřvaldjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Rubinačlen představenstva · od 2009 · do 2010 · nar. 1972 · Petřvaldjiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Petr Žabenskýmístopředseda představenstva · od 2008 · do 2010 · nar. 1973 · Fryčovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ludmila Gelnarováčlen představenstva · od 2007 · do 2009 · nar. 1955 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
OVANET a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
OVANET a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 19 z 23firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 26 letna trhu, déle než 26 z 37 firem oboru v Ostravě
- 90 %firem oboru zapsaných v roce 2000 dnes funguje
- 1,2 mld. Kč3 428 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 5,7 mil. Kčv 19 dotacích z veřejných rozpočtů, 83 % z fondů EU
- 11 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 21,8 mil. Kč bez DPH
- 3 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 25 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 9 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Telekomunikační činnosti v Ostravě · 23 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 19
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 1
Ročník 2000
Z 30 subjektů oboru zapsaných v roce 2000 dnes funguje 27. OVANET a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- OVANET a.s.50 - 99 zaměstnancůod 2000Tato firma · stejně velké →
- ha-vel internet s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1996
- TELEPACE s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2004
- goNET s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 2003
- PODA a.s.200 - 249 zaměstnancůod 1998
- Echoton - CZ s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 2003
- TeamCity s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 2012
- Telsecom servisní s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 2016
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
3 428 smluv za 1,2 mld. Kč, nejvíc s Statutární město Ostrava (44 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Statutární město Ostrava769 smluv527,5 mil. Kč
- STAVPRESS SMART s.r.o.49 smluv38,1 mil. Kč
- Ademco CZ s.r.o.129 smluv35,1 mil. Kč
- PEMA GROUP s.r.o.29 smluv32,6 mil. Kč
- Proact Czech Republic, s.r.o.36 smluv31,7 mil. Kč
- Aricoma Systems a.s.51 smluv17,9 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2018Smlouva o poskytování služeb outsourcingu informačních technologií104,7 mil. Kč
- SMLOUVA O SDRUŽENÝCH SLUŽBÁCH DODÁVKY ELEKTŘINY ZE SÍTÍ NNuzavřena 19. 10. 20262,1 mil. Kč
- Smlouva o poskytování služeb elektronických komunikacíuzavřena 29. 10. 2026174 000 Kč
- Smlouva o poskytování služeb elektronických komunikacíuzavřena 3. 11. 2026150 000 Kč
- OBjednávka rozšíření WI-FI sítěuzavřena 12. 10. 2026180 886 Kč
- Objednávka Axis prvkůuzavřena 27. 10. 20261,2 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
19 dotací za 5,7 mil. Kč (2007–2025), 83 % z fondů EU; nejvíc přiznal Úřad práce České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 4,7 mil. Kčnárodní zdroje · 984 000 Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Úřad práce České republiky12 dotací2,5 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace1,3 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí1 dotace913 386 Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky2 dotace870 000 Kč
- Úřad práce v Ostravě2 dotace96 000 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2013Profesionálové ve znalostním centru OVANET a.s. s vlastním vývojem a návrhem ICT řešeníMinisterstvo průmyslu a obchodu1,3 mil. KčEU
- FOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA FVE 34,78 kW NA SÍDLE FIRMY OVANET a.s.Ministerstvo životního prostředí · 2025 · Zlepšování kvality ovzduší a omezování emisí913 386 KčEU
- 5220300416Státní fond životního prostředí České republiky · 2023600 000 Kč
- SFZP 147081/2020Státní fond životního prostředí České republiky · 2020270 000 Kč
- OTA-MN-6/2019Úřad práce České republiky · 2019124 060 KčEU
- OTA-MN-5/2019Úřad práce České republiky · 201964 460 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
2 projekty za 1,5 mil. Kč, vyúčtováno 59 %; 2 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 913 386 Kčzbývá · 621 724 Kč
Projekty, nejnovější první
- od 5. 6. 2026 · do 31. 5. 2028Profesní vzdělávání ve firmě OVANET 2026/2028Operační program Zaměstnanost plus · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský621 724 Kčběží
- od 5. 3. 2024 · do 30. 6. 2025FOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA FVE 34,78 kW NA SÍDLE FIRMY OVANET a.s.Operační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský913 386 Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
11 vyhraných zakázek za 21,8 mil. Kč od 6 zadavatelů; v 2 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.4 zakázky2,2 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Ostrava2 zakázky5,6 mil. Kč
- Statutární město Ostrava - městský obvod Svinov2 zakázky650 770 Kč
- VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.1 zakázka6,6 mil. Kč
- Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje1 zakázka4,6 mil. Kč
- AVE ART Ostrava, vyšší odborná škola, střední umělecká škola a základní umělecká škola, s.r.o.1 zakázka2,1 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024Dodávka kamerového systému na Městský stadion Ostrava formou Design & BuildVÍTKOVICE ARÉNA, a.s. · jediná nabídka6,6 mil. Kč
- malého rozsahu · 2022KŘP Msk - Optická trasa mezi objektem ÚO Frýdek - Místek a areálem kasáren ve Frýdku - MístkuKrajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje · 3 nabídky4,6 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Rozšíření bezpečnostního a kamerového systému FN OstravaFakultní nemocnice Ostrava2,8 mil. Kč
- malého rozsahu · 2026Konektivita AVE ART OstravaAVE ART Ostrava, vyšší odborná škola, střední umělecká škola a základní umělecká škola, s.r.o. · 2 nabídky2,1 mil. Kč
- malého rozsahu · 2019Pronájem optického propoje (dark fiber) IBC-NDIC vŘeditelství silnic a dálnic s. p. · jediná nabídka811 200 Kč
- 2019Pronájem optického propoje (dark fiber) IBC-NDIC v OstravěŘeditelství silnic a dálnic s. p.811 200 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 13 · ostatní 7 · benzín 4 · CNG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 7. 2016Změna názvuOVA!!!CLOUD.net a.s. → OVANET a.s.
- 25. 3. 2015PřesídleníOstrava
- 28. 1. 2015Odchod z vedeníPetr Olšanský (předseda představenstva)
- 28. 1. 2015Odchod z vedeníIng. Aleš Husník (místopředseda představenstva)
- 15. 11. 2014Odchod z vedeníPetr Olšanský (místopředseda představenstva)
- 15. 11. 2014Odchod z vedeníIng. Aleš Husník (člen představenstva)
- 15. 11. 2014Odchod z vedeníMichal Hrotík (předseda představenstva)
- 1. 9. 2014Nový ve vedeníPetr Olšanský (předseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 9. 2014Nový ve vedeníIng. Aleš Husník (místopředseda představenstva)
- 1. 2. 2013Nový ve vedeníIng. Michal Hrotík (člen představenstva)
- 1. 2. 2013Nový ve vedeníMichal Hrotík (předseda představenstva)
- 2. 1. 2013Odchod z vedeníIng. Stanislav Richtar (předseda představenstva)
- 23. 5. 2012Nový ve vedeníPetr Olšanský (místopředseda představenstva)
- 22. 5. 2012Odchod z vedeníIng. Martin Rubina (místopředseda představenstva)
- 22. 5. 2012Odchod z vedeníBc. Vladan Lipka (člen představenstva)
- 22. 5. 2012Nový ve vedeníIng. Aleš Husník (člen představenstva)
- 1. 4. 2012Změna názvuOVANET a.s. → OVA!!!CLOUD.net a.s.
- 14. 2. 2011Nový ve vedeníIng. Martin Rubina (místopředseda představenstva)
- 8. 2. 2011Nový ve vedeníBc. Vladan Lipka (člen představenstva)
- 12. 5. 2010Odchod z vedeníIng. Martin Rubina (předseda představenstva)
- 24. 3. 2010Odchod z vedeníIng. Martin Rubina (člen představenstva)
- 9. 3. 2010Nový ve vedeníIng. Martin Rubina (předseda představenstva)
- 8. 3. 2010Odchod z vedeníBc. Petr Žabenský (místopředseda představenstva)
- 21. 7. 2009Nový ve vedeníIng. Martin Rubina (člen představenstva)
- 30. 6. 2009Odchod z vedeníLudmila Gelnarová (člen představenstva)
- 6. 6. 2000Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 30 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 3. 1. 2023 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
a7cfi46
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25857568
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava I
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25857568
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Telekomunikační činnosti
- Další činnosti
- Výroba ostatních elektrických zařízení, Instalace průmyslových strojů a zařízení, 41000, Výstavba bytových a nebytových budov, Elektrické instalace, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách a 21 dalších
- Zaměstnanci
- 50 - 99 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 6. 6. 2000
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy OVANET a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě OVANET a.s.
Kdy vznikla firma OVANET a.s.?
Kolik zaměstnanců má OVANET a.s.?
Kde sídlí OVANET a.s.?
Jaké je IČO firmy OVANET a.s.?
Jakou datovou schránku má OVANET a.s.?
Kdo je ve vedení firmy OVANET a.s.?
Komu patří OVANET a.s.?
Je OVANET a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se OVANET a.s. zabývá?
Je OVANET a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Telekomunikační činnosti v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu