Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 42 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 42 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji MUDr. Jaroslav Novák, MBA a 2 další, vlastní Jihočeský kraj (100 %).
Statutární orgán
- MUDr. Jaroslav Novák, MBAčlen představenstva · od 2013 · nar. 1960 · České Budějovicejiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.předseda představenstva · od 2019 · nar. 1982 · Včelnádalších 9 firem:9 aktivních
- MUDr. Jiří Holan, MBAčlen představenstva · od 2021 · nar. 1966 · Písekdalších 9 firem:9 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 9
- MUDr. Petr Ptákčlen dozorčí rady · od 2009 · nar. 1961 · České Budějovicedalších 1 firma:1 aktivních
- Bc. Jan Šustačlen dozorčí rady · od 2014 · nar. 1981 · České Budějovicedalších 3 firmy:3 aktivních
- RNDr. Jan Zahradníkpředseda dozorčí rady · od 2020 · nar. 1949 · České Budějovicedalších 17 firem:17 aktivních
- Ilona Matulíkováčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1974 · Boršov nad Vltavoujiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Pavel Haišmančlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1982 · České Budějovicedalších 7 firem:7 aktivních
- Mgr. Adéla Ruiderováčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1995 · České Budějovicedalších 1 firma:1 aktivních
- Mgr. Viktor Lavička, MBAčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1968 · České Budějovicedalších 5 firem:5 aktivních
- Ing. Petr Lamaččlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1987 · České Budějovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Svobodamístopředseda dozorčí rady · od 2025 · nar. 1959 · České Budějovicedalších 5 firem:5 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Ing. Michal Čarvaščlen představenstva · od 2009 · do 2024 · nar. 1978 · Odolena Vodajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Petr Studenovskýčlen představenstva · od 2022 · do 2024 · nar. 1964 · České Budějovicejiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Zuzana Roithová, MBAčlen představenstva · od 2017 · do 2022 · nar. 1953 · Dvory nad Lužnicíjiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Břetislav Shonpředseda představenstva · od 2005 · do 2019 · nar. 1949 · Hrdějovicejiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Jaroslav Novákmístopředseda představenstva · od 2003 · do 2017 · nar. 1960 · České Budějovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Bláhamístopředseda představenstva · od 2013 · do 2017 · nar. 1978 · Nová Bystřicejiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Novákmístopředseda představenstva · od 2017 · do 2017 · nar. 1983 · Táborjiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Miroslava Člupkováčlen představenstva · od 2013 · do 2016 · nar. 1959 · Jindřichův Hradecjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Bláha, Mbamístopředseda představenstva · od 2013 · do 2013 · nar. 1978 · Nová Bystřicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Bláhačlen představenstva · od 2009 · do 2013 · nar. 1978 · Nová Bystřicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ivo Houškačlen představenstva · od 2010 · do 2013 · nar. 1964 · České Budějovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Švejdamístopředseda představenstva · od 2010 · do 2012 · nar. 1954 · České Budějovicejiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Nemocnice České Budějovice, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Nemocnice České Budějovice, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 392 z 393firem oboru v Českých Budějovicích s uvedenou velikostí je menších
- 22 letna trhu, déle než 341 z 447 firem oboru v Českých Budějovicích
- 100 %firem oboru zapsaných v roce 2003 dnes funguje
- 8 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 37,7 mld. Kč69 622 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 2,6 mld. Kčv 137 dotacích z veřejných rozpočtů, 58 % z fondů EU
- 5 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 2,7 mil. Kč bez DPH
- 18 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 54 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 9 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Českých Budějovicích · 393 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 392
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 2003
Z 476 subjektů oboru zapsaných v roce 2003 dnes funguje 474. Nemocnice České Budějovice, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Českých Budějovicích, nejpodobnější velikostí
Všechny- Nemocnice České Budějovice, a.s.4000 - 4999 zaměstnancůod 2003Tato firma · stejně velké →
- Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje500 - 999 zaměstnancůod 1992
- EUC Klinika České Budějovice s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje se sídlem v Českých Budějovicích100 - 199 zaměstnancůod 2003
- CHIRURGIE SEVER s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- Sanatorium ART s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1997
- SANARE s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2004
- MEDIPONT PLUS s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2005
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
69 622 smluv za 37,7 mld. Kč, nejvíc s PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o..
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.9 018 smluv3,9 mld. Kč
- Alliance Healthcare s.r.o.3 642 smluv2,3 mld. Kč
- Jihočeský kraj53 smluv1,8 mld. Kč
- ROCHE s.r.o.1 635 smluv1,4 mld. Kč
- Cardiomedical, s.r.o.875 smluv1,3 mld. Kč
- PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.2 155 smluv1 mld. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2019Přístavby, nástavby a stavební úpravy pavilonu „CH“ Nemocnice České Budějovice, a.s.987,7 mil. Kč
- Objednávka zdravotního materiáluuzavřena 26. 10. 2026103 223 Kč s DPH
- Objednávka zdravotního materiáluuzavřena 26. 10. 202695 524 Kč s DPH
- Objednávka zdravotního materiáluuzavřena 23. 10. 202666 079 Kč s DPH
- Objednávka zdravotního materiáluuzavřena 23. 10. 2026188 993 Kč s DPH
- Objednávka zdravotního materiáluuzavřena 23. 10. 202660 704 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
137 dotací za 2,6 mld. Kč (2007–2025), 58 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zdravotnictví.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,5 mld. Kčnárodní zdroje · 1,1 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zdravotnictví120 dotací1,6 mld. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj11 dotací1 mld. Kč
- Ministerstvo životního prostředí1 dotace12,4 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace3,1 mil. Kč
- Úřad práce České republiky4 dotace1 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2021Přístavby, nástavby a stavební úpravy pavilonu CH Nemocnice České Budějovice, a.s.Ministerstvo pro místní rozvoj500 mil. KčEU
- Modernizace KOC Nemocnice České BudějoviceMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Agregace komponenta 6.280 mil. KčEU
- Ošetřovatelská péče v psychiatrii (Všeobecná sestra)Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání nelékaři151 800 Kč
- Zobrazovací technologie v radiodiagnostice (Radiologický asistent)Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání nelékaři151 269 Kč
- Ošetřovatelská péče v interních oborech (Všeobecná sestra)Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání nelékaři90 562 Kč
- Intenzivní péče v pediatrii a neonatologii (Dětská sestra)Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání nelékaři88 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
2 projekty za 118,6 mil. Kč, vyúčtováno 14 %; 2 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 16,6 mil. Kčzbývá · 102 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 30. 7. 2024 · do 30. 6. 2025INSTALACE FOTOVOLTAICKÝCH VÝROBEN ELEKTRICKÉ ENERGIE NA VYBRANÝCH OBJEKTECH NEMOCNICE ČESKÉ BUDĚJOVICE, A.S.Operační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Jihočeský16,6 mil. Kčběží
- od 26. 3. 2024 · do 30. 11. 2026Stavební úpravy části objektu A (budovy T13) na dětskou psychiatrii Nemocnice České BudějoviceIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihočeský102 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
5 vyhraných zakázek za 2,7 mil. Kč od 2 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Statutární město České Budějovice3 zakázky1,6 mil. Kč
- VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY2 zakázky1,1 mil. Kč
Největší zakázky
- 2016Smlouva Zdravá firma nemocnice České Budějovice, a.s.VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY1,1 mil. Kč
- 2021Dodání respirátorů třídy FFP2 - k archivaciStatutární město České Budějovice560 000 Kč
- 2020Poskytování pracovnělékařských služeb pro Městskou policii České Budějovice - k archivaciStatutární město České Budějovice500 000 Kč
- 2021Dodání respirátorů třídy FFP2 - k archivaciStatutární město České Budějovice499 945 Kč
- Smlouva o spolupráci č. 7/ZF/RP Plzeň/2017VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2021–2021
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 41 · benzín 8 · ostatní 4 · LPG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 29. 5. 2026Změna základního kapitálu2 916 400 000 → 2 976 400 000 Kč
- 31. 12. 2024Odchod z vedeníIng. Michal Čarvaš (člen představenstva)
- 31. 12. 2024Odchod z vedeníMgr. Petr Studenovský (člen představenstva)
- 14. 6. 2024Změna základního kapitálu2 836 400 000 → 2 916 400 000 Kč
- 21. 6. 2023Změna základního kapitálu2 716 400 000 → 2 836 400 000 Kč
- 1. 7. 2022Změna základního kapitálu2 616 400 000 → 2 716 400 000 Kč
- 1. 5. 2022Nový ve vedeníMgr. Petr Studenovský (člen představenstva)
- 30. 4. 2022Odchod z vedeníMUDr. Zuzana Roithová, MBA (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 16. 9. 2021Nový ve vedeníMUDr. Jiří Holan, MBA (člen představenstva)
- 9. 7. 2021Změna základního kapitálu2 486 400 000 → 2 616 400 000 Kč
- 12. 11. 2020Změna základního kapitálu2 479 700 000 → 2 486 400 000 Kč
- 23. 7. 2020Změna základního kapitálu2 212 900 000 → 2 479 700 000 Kč
- 26. 11. 2019Změna základního kapitálu2 015 900 000 → 2 212 900 000 Kč
- 25. 7. 2019Změna základního kapitálu2 001 100 000 → 2 015 900 000 Kč
- 5. 4. 2019Nový ve vedeníMUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D. (předseda představenstva)
- 28. 3. 2019Odchod z vedeníMUDr. Břetislav Shon (předseda představenstva)
- 15. 12. 2018Změna základního kapitálu1 951 100 000 → 2 001 100 000 Kč
- 19. 12. 2017Změna základního kapitálu1 801 100 000 → 1 951 100 000 Kč
- 20. 7. 2017Nový ve vedeníMUDr. Zuzana Roithová, MBA (člen představenstva)
- 1. 7. 2017Odchod z vedeníMUDr. Jaroslav Novák (místopředseda představenstva)
- 30. 6. 2017Odchod z vedeníIng. Martin Bláha (místopředseda představenstva)
- 27. 4. 2017Odchod z vedeníPetr Novák (místopředseda představenstva)
- 1. 1. 2017Nový ve vedeníPetr Novák (místopředseda představenstva)
- 31. 12. 2016Odchod z vedeníMUDr. Miroslava Člupková (člen představenstva)
- 1. 12. 2016PřesídleníČeské Budějovice
- 26. 11. 2003Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 476 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
nv6fc5q
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ26068877
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Dříve plátce DPHRegistr plátců DPHukončeno
- Člen skupiny pro DPHSkupiny DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- České Budějovice
- Okres
- České Budějovice · 54 382 aktivních
- Kraj
- Jihočeský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
B. Němcové 585/54, České Budějovice 7, 37001 České Budějovice
- HAIMA České Budějovice, spolek pro pomoc dětem s poruchou krvetvorbySpolek · od 1999Aktivní
- Jihočeské nemocnice, a.s.Akciová společnost · od 2005 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- Sdružení jihočeských nemocnicSpolek · od 2000Aktivní
- SK Nemocnice České BudějoviceSpolek · od 1991Aktivní
- Sportcentrum DelfínSpolek · od 2005Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 26068877
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Instalace průmyslových strojů a zařízení, Shromažďování, úprava a rozvod vody, Shromažďování, úprava a rozvod vody, Shromažďování, sběr a odstraňování odpadů, úprava odpadů k dalšímu využití, Skladování a vedlejší činnosti v dopravě, Ubytování, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních a 13 dalších
- Zaměstnanci
- 4000 - 4999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 26. 11. 2003
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Nemocnice České Budějovice, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Nemocnice České Budějovice, a.s.
Kdy vznikla firma Nemocnice České Budějovice, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Nemocnice České Budějovice, a.s.?
Kde sídlí Nemocnice České Budějovice, a.s.?
Jaké je IČO firmy Nemocnice České Budějovice, a.s.?
Jakou datovou schránku má Nemocnice České Budějovice, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Nemocnice České Budějovice, a.s.?
Komu patří Nemocnice České Budějovice, a.s.?
Je Nemocnice České Budějovice, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Nemocnice České Budějovice, a.s. zabývá?
Je Nemocnice České Budějovice, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Českých Budějovicích?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu