Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 8 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 8 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Luděk Čermák a 2 další, vlastní hlavně Komerční banka, a.s. (51 %).
Statutární orgán
- Ing. Luděk Čermákprokura · od 2004 · nar. 1966 · České Budějovicedalších 9 firem:9 aktivních
- Jana Hanušovájednatel · od 2015 · nar. 1973 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Mgr. Lenka Červákováprokura · od 2022 · nar. 1967 · České Budějovicedalších 2 firmy:2 aktivních
Společníci a akcionáři
- Komerční banka, a.s.51 %od 2004 · vklad 1,2 mld. Kč
- SG FINANCIAL SERVICES HOLDINGod 2017 · vklad 1,1 mld. Kč
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 11
- Ing. Igor Krejčíprokura · od 2016 · do 2022 · nar. 1976 · Vrábčejiné firmy v rejstříku nemá
- Mária Kováčikováprokura · od 2014 · do 2016 · nar. 1960 · Bratislavajiné firmy v rejstříku nemá
- Renaud Sternjednatel · od 2011 · do 2015 · nar. 1971 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Kotíkprokura · od 2010 · do 2014 · nar. 1969 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Thierry Le Marrejednatel · od 2007 · do 2011 · nar. 1965 · Pařížjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Kohoutprokura · od 2006 · do 2010 · nar. 1972 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Julien Ochoniskyjednatel · od 2003 · do 2007 · nar. 1970jiné firmy v rejstříku nemá
- Roman Pečenkajednatel · od 2003 · do 2003 · nar. 1976 · Jablonec nad Nisoujiné firmy v rejstříku nemá
- FRANFINANCE, akciová společnostspolečník · od 2003 · do 2006
- FRANFINANCE LOCATION, akciová společnostspolečník · od 2004 · do 2006
- SG CONSUMER FINANCEspolečník · od 2006 · do 2017
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
ESSOX s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
ESSOX s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 11 z 12firem oboru v Českých Budějovicích s uvedenou velikostí je menších
- 23 letna trhu, déle než 21 z 27 firem oboru v Českých Budějovicích
- 87 %firem oboru zapsaných v roce 2003 dnes funguje
- 7 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 23,7 mil. Kč57 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,4 mil. Kčv 4 dotacích z veřejných rozpočtů, 85 % z fondů EU
- 13 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- SOCIETE GENERALEstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Francie
- 28 210 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 8 let starých
- 2× pokuta od ČOIcelkem 45 000 Kč z 24 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Finanční zprostředkování, kromě pojišťovnictví a penzijního financování v Českých Budějovicích · 12 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 11
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 2003
Z 30 subjektů oboru zapsaných v roce 2003 dnes funguje 26. ESSOX s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Českých Budějovicích, nejpodobnější velikostí
Všechny- ESSOX s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2003Tato firma · stejně velké →
- KOMISNÍ s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2011
- Invest Gate a.s.10 - 19 zaměstnancůod 2014
- NL-Leasing s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 1999
- EGE HOLDING a.s.6 - 9 zaměstnancůod 2015
- YARIS s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 1999
- Financ Kredit, s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 2005
- DOCI s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 2009
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
57 smluv za 23,7 mil. Kč, nejvíc s Podkrušnohorské domovy sociálních služeb Dubí - Teplice, příspěvková organizace.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Podkrušnohorské domovy sociálních služeb Dubí - Teplice, příspěvková organizace3 smlouvy3,9 mil. Kč
- SATT a.s.6 smluv2,5 mil. Kč
- Služby města Náměště nad Oslavou,s.r.o.1 smlouva2,2 mil. Kč
- Vodárenská společnost Táborsko s.r.o.2 smlouvy1,9 mil. Kč
- MAME Moravské Budějovice, s.r.o.2 smlouvy1,7 mil. Kč
- Obec Březina1 smlouva1,7 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023Úvěrová smlouva1,7 mil. Kč
- financování osobního vozidla - elektromobil TOYOTAuzavřena 17. 8. 2026497 444 Kč s DPH
- financování osobního vozidla - elektromobil TOYOTAuzavřena 13. 8. 2026497 444 Kč s DPH
- financování osobního vozidla - elektromobil TOYOTAuzavřena 13. 8. 2026497 444 Kč s DPH
- financování osobního vozidla - elektromobil TOYOTAuzavřena 29. 7. 2026497 444 Kč s DPH
- Smlouva o vypořádání závazků k Úvěrové smlouvě na nákup osobního vozidla ze dne 20.2.2026uzavřena 17. 2. 20261,1 mil. Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
4 dotace za 1,4 mil. Kč (2006–2025), 85 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,2 mil. Kčnárodní zdroje · 216 000 Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo práce a sociálních věcí2 dotace1,2 mil. Kč
- Úřad práce v Českých Budějovicích2 dotace216 000 Kč
Poslední dotace
- Podnikové vzdělávání ve společnosti ESSOX s.r.o.Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2025 · Operační program Zaměstnanost+481 875 KčEU
- CZ.1.04/1.1.02/35.00879Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2010741 056 KčEU
- CBA-J-367/2006Úřad práce v Českých Budějovicích · 2006108 000 Kč
- CBA-J-369/2006Úřad práce v Českých Budějovicích · 2006108 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 900 000 Kč, vyúčtováno 93 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 835 547 Kčzbývá · 64 453 Kč
Projekt
- od 24. 5. 2024 · do 31. 7. 2026Podnikové vzdělávání ve společnosti ESSOX s.r.o.Operační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · 14 krajů900 000 Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2018
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 15 782 · benzín 10 709 · hybrid 537 · ostatní 416 · LPG 361 · elektřina 305 · CNG 100
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 8. 7. 2022Nový ve vedeníMgr. Lenka Červáková (prokura)
- 28. 5. 2022Odchod z vedeníIng. Igor Krejčí (prokura)
- 1. 1. 2018PřesídleníČeské Budějovice
- 21. 10. 2017Odchod společníkaSG CONSUMER FINANCE
- 21. 10. 2017Nový společníkSG FINANCIAL SERVICES HOLDING
- 26. 8. 2016Nový ve vedeníIng. Igor Krejčí (prokura)
- 26. 8. 2016Odchod z vedeníMária Kováčiková (prokura)
- 26. 8. 2016PřesídleníČeské Budějovice
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 5. 2015Nový ve vedeníJana Hanušová (jednatel)
- 30. 4. 2015Odchod z vedeníRenaud Stern (jednatel)
- 22. 1. 2014Odchod z vedeníJan Kotík (prokura)
- 22. 1. 2014Nový ve vedeníMária Kováčiková (prokura)
- 1. 7. 2011Nový ve vedeníRenaud Stern (jednatel)
- 30. 6. 2011Odchod z vedeníThierry Le Marre (jednatel)
- 11. 2. 2010Odchod z vedeníIng. Petr Kohout (prokura)
- 11. 2. 2010Nový ve vedeníJan Kotík (prokura)
- 13. 12. 2007Změna základního kapitálu1 384 708 000 → 2 288 086 000 Kč
- 3. 4. 2007PřesídleníČeské Budějovice
- 1. 3. 2007Nový ve vedeníThierry Le Marre (jednatel)
- 28. 2. 2007Odchod z vedeníJulien Ochonisky (jednatel)
- 21. 11. 2006Změna základního kapitálu245 221 000 → 1 384 708 000 Kč
- 8. 11. 2006Odchod společníkaFRANFINANCE, akciová společnost
- 8. 11. 2006Nový společníkSG CONSUMER FINANCE
- 8. 11. 2006Odchod společníkaFRANFINANCE LOCATION, akciová společnost
- 24. 2. 2006Nový ve vedeníIng. Petr Kohout (prokura)
- 3. 3. 2003Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 30 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 23. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
mtx4nhq
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Člen skupiny pro DPHSkupiny DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Registr plátců DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- České Budějovice
- Okres
- České Budějovice · 54 382 aktivních
- Kraj
- Jihočeský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
F. A. Gerstnera 52, České Budějovice 7, 37001 České Budějovice
- Bude Ples s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2024Aktivní
- EGC - ConTest s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023Aktivní
- EGC - EnerGoConsult ČB s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1997 · 20 - 24 zaměstnancůAktivní
- EGC - service s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2002 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ENJOiT s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 26764652
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Poskytování úvěrů společnostmi, které nepřijímají vklady
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Obchod s motorovými vozidly, kromě motocyklů, Obchod s díly a příslušenstvím pro motorová vozidla, kromě motocyklů, Zprostředkování nespecializovaného velkoobchodu a nespecializovaný velkoobchod v zastoupení, Velkoobchod s rudami, kovy a hutními výrobky, Nespecializovaný velkoobchod, Ostatní maloobchod s novým zbožím ve specializovaných prodejnách, 47780 a 9 dalších
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 3. 3. 2003
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy ESSOX s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě ESSOX s.r.o.
Kdy vznikla firma ESSOX s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má ESSOX s.r.o.?
Kde sídlí ESSOX s.r.o.?
Jaké je IČO firmy ESSOX s.r.o.?
Jakou datovou schránku má ESSOX s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy ESSOX s.r.o.?
Komu patří ESSOX s.r.o.?
Je ESSOX s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se ESSOX s.r.o. zabývá?
Je ESSOX s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Finanční zprostředkování, kromě pojišťovnictví a penzijního financování v Českých Budějovicích?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu