Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 16 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 16 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Jan Juchelka a 4 další.
Statutární orgán
- Jan Juchelkapředseda · od 2017 · nar. 1971 · Prahadalších 11 firem:11 aktivních
- Jitka Haubováčlen · od 2020 · nar. 1977 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Katarína Kurucováčlen statutárního orgánu · od 2025 · nar. 1974 · Bratislavadalších 1 firma:1 aktivních
- Anne Laure Veronique De Kouchkovskyčlen · od 2025 · nar. 1969 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Miroslav Hiršlčlen statutárního orgánu · od 2026 · nar. 1972 · Hradec Královédalších 8 firem:8 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 10
- Sylva Kynychováčlen · od 2019 · nar. 1972 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Petra Wendelovámístopředseda dozorčí rady · od 2021 · nar. 1962 · Prahadalších 13 firem:13 aktivních
- Petr Dvořákčlen dozorčí rady · od 2021 · nar. 1960 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
- Miroslav Hájekčlen · od 2023 · nar. 1979 · Tuchoměřicejiné firmy v rejstříku nemá
- Anne-Sophie Chauveau-Galasčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1975 · Pařížjiné firmy v rejstříku nemá
- Alvaro Huete Gomezčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1963 · Pařížjiné firmy v rejstříku nemá
- Hervé Audren De Kerdrelčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1960 · Pařížjiné firmy v rejstříku nemá
- Bruno Delasčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1967 · Ansejiné firmy v rejstříku nemá
- Pierre Villeroy De Galhaučlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1974 · Boulogne-Billancourtjiné firmy v rejstříku nemá
- Cecile Bartenieffpředseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1967 · Pařížjiné firmy v rejstříku nemá
Dříve ve firmě · 12
- Etienne Jean Loulerguečlen · od 2026 · do 2026 · nar. 1973 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Margus Simsončlen · od 2019 · do 2026 · nar. 1978 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Miroslav Hiršlčlen · od 2022 · do 2026 · nar. 1972 · Hradec Královédalších 8 firem:8 aktivních
- Didier Luc Marie Colinčlen · od 2017 · do 2025 · nar. 1963 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- David Formánekčlen · od 2022 · do 2025 · nar. 1968 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- David Formánekčlen představenstva · od 2018 · do 2022 · nar. 1968 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Miroslav Hiršlčlen představenstva · od 2018 · do 2022 · nar. 1972 · Hradec Královédalších 8 firem:8 aktivních
- Vladimír Jeřábekčlen · od 2016 · do 2020 · nar. 1968 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Libor Löflerčlen představenstva · od 2015 · do 2018 · nar. 1966 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Peter Palečkačlen · od 1999 · do 2018 · nar. 1959 · Černošicejiné firmy v rejstříku nemá
- Didier Colinčlen · od 2004 · do 2018 · nar. 1963 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Pokornýčlen · od 2016 · do 2018 · nar. 1966 · Kladnojiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Komerční banka, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Vlastní · 10
Shrnutí · spočítáno z registrů
Komerční banka, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 625 z 628firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 2 841 z 2 868 firem oboru v Praze
- 82 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 37 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 242,7 mld. Kč85 255 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 51 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 1,2 mld. Kč bez DPH
- 24 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- SOCIETE GENERALEstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Francie
- 504 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 5 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Finanční zprostředkování, kromě pojišťovnictví a penzijního financování v Praze · 628 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 625
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 1
- 07
- 1 - 5411
- 6 - 959
- 10 - 1956
- 20 - 2413
- 25 - 4921
- 50 - 9917
- 100 - 19921
- 200 - 2494
- 250 - 4998
- 500 - 9992
- 1000 - 14992
- 1500 - 19991
- 2000 - 24991
- 2500 - 29991
- 4000 - 49991
- 5000 - 9999tato firma2
- 10 000 a více1
Ročník 1992
Z 56 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 46. Komerční banka, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Komerční banka, a.s.5000 - 9999 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- Československá obchodní banka, a. s.5000 - 9999 zaměstnancůod 1990
- Raiffeisenbank a.s.4000 - 4999 zaměstnancůod 1993
- MONETA Money Bank, a.s.2500 - 2999 zaměstnancůod 1998
- Česká spořitelna, a.s.10 000 a více zaměstnancůod 1992
- UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.2000 - 2499 zaměstnancůod 1996
- ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA1500 - 1999 zaměstnancůod 1993
- COMMERZBANK Aktiengesellschaft, pobočka Praha1000 - 1499 zaměstnancůod 1992
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
85 255 smluv za 242,7 mld. Kč, nejvíc s ZEVO Vráto, a.s. (30 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- ZEVO Vráto, a.s.28 smluv72,5 mld. Kč
- Ministerstvo financí5 238 smluv23,1 mld. Kč
- Teplárna České Budějovice, a.s.33 smluv13,5 mld. Kč
- Středočeský kraj64 smluv10,8 mld. Kč
- Jihomoravský kraj245 smluv10,4 mld. Kč
- Statutární město Brno502 smluv4,3 mld. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Smlouva o zřízení zástavního práva k nemovitým věcem nezapsaným v katastru nemovitostí12,1 mld. Kč
- REVERZNÍ REPO (AVISme 2026002359)uzavřena 2. 11. 202629,1 mil. Kč
- KB IBS - 2671477697 - TVIS - DOMAŽLICKÁ SPRÁVA NEMOVITOSTÍ SPOL.S R.O (ID:9335813)uzavřena 2. 11. 20262 292 Kč
- Rámcová smlouva o obchodování na finančním trhuuzavřena 21. 10. 2026cena neuvedena
- KB IBS - 2671477572 - TVIS - HC DUKLA JIHLAVA, S.R.O. (ID:9335614)uzavřena 2. 11. 20261 050 Kč
- KB IBS - 2671477570 - TVIS - Veterinární univerzita Brno (ID:9335613)uzavřena 2. 11. 20267 277 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
51 vyhraných zakázek za 1,2 mld. Kč od 27 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY16 zakázek589 608 Kč
- Obec Šilheřovice3 zakázky36 mil. Kč
- Obec Lešany3 zakázkybez ceny
- Liberecký kraj2 zakázky812,9 mil. Kč
- Statutární město Hradec Králové2 zakázky47,9 mil. Kč
- Obec Drahanovice2 zakázky931 894 Kč
Největší zakázky
- 2006Úvěr na financování Revitalizace komunikací na území Libereckého kraje - § 147a odst. 1 písm. b) a c) ZVZ od roku 2012Liberecký kraj750 mil. Kč
- nadlimitní · 2013Správce fondu rozvoje měst (opakovaná)Státní fond podpory investic139,1 mil. Kč
- malého rozsahu · 2017Dlouhodobý investiční úvěrový rámec města obsahující konsolidaci dosavadního úvěruStatutární město Pardubice65,8 mil. Kč
- 2010Úvěr na financování komplexní revitalizace mostů na silnicích II. a III. třídy na území Libereckého kraje - § 147a odst. 1 písm. b) a c) ZVZ od roku 2012Liberecký kraj62,9 mil. Kč
- malého rozsahu · 2020Investiční úvěr na financování vlastního podílu projektu "Stavební úpravy komunitního domu pro seniory Krupka"Město Krupka32,7 mil. Kč
- nadlimitníPoskytnutí bankovních služeb ve formě úvěru či úvěrových linek nebo směnečného emisního programuMěsto Strakonice32 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: ostatní 218 · benzín 106 · nafta 104 · elektřina 74 · hybrid 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 10. 2026Nový ve vedeníEtienne Jean Loulergue (člen)
- 1. 10. 2026Odchod z vedeníEtienne Jean Loulergue (člen)
- 30. 9. 2026Odchod z vedeníMargus Simson (člen)
- 3. 8. 2026Nový ve vedeníMiroslav Hiršl (člen statutárního orgánu)
- 2. 8. 2026Odchod z vedeníMiroslav Hiršl (člen)
- 1. 9. 2025Odchod z vedeníDidier Luc Marie Colin (člen)
- 1. 9. 2025Nový ve vedeníAnne Laure Veronique De Kouchkovsky (člen)
- 1. 6. 2025Odchod z vedeníDavid Formánek (člen)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 6. 2025Nový ve vedeníKatarína Kurucová (člen statutárního orgánu)
- 2. 8. 2022Nový ve vedeníDavid Formánek (člen)
- 2. 8. 2022Nový ve vedeníMiroslav Hiršl (člen)
- 1. 8. 2022Odchod z vedeníDavid Formánek (člen představenstva)
- 1. 8. 2022Odchod z vedeníMiroslav Hiršl (člen představenstva)
- 4. 6. 2020Nový ve vedeníJitka Haubová (člen)
- 3. 6. 2020Odchod z vedeníVladimír Jeřábek (člen)
- 14. 1. 2019Nový ve vedeníMargus Simson (člen)
- 5. 10. 2018Odchod z vedeníLibor Löfler (člen představenstva)
- 1. 8. 2018Nový ve vedeníDavid Formánek (člen představenstva)
- 1. 8. 2018Nový ve vedeníMiroslav Hiršl (člen představenstva)
- 31. 7. 2018Odchod z vedeníPeter Palečka (člen)
- 9. 7. 2018Odchod z vedeníDidier Colin (člen)
- 30. 6. 2018Odchod z vedeníJan Pokorný (člen)
- 8. 10. 2017Odchod z vedeníPeter Palečka (člen představenstva)
- 1. 10. 2017Nový ve vedeníDidier Luc Marie Colin (člen)
- 3. 8. 2017Nový ve vedeníJan Juchelka (předseda)
- 5. 3. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 56 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 8. 12. 2026 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
4ktes4w
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Člen skupiny pro DPHSkupiny DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve poskytovala zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebdříve
Není v: Registr plátců DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Centrální evidence dotací, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Na příkopě 969/33, Staré Město, 11000 Praha
- AM Fund s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2021Aktivní
- CZECH EXPERT MEDIA a.s.Akciová společnost · od 2026 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Excelia, advokátní kancelář, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- FAT Invest s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023Aktivní
- Nadace Komerční bankyNadace · od 1994Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 45317054
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Ostatní peněžní zprostředkování
- Další činnosti
- Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Informační činnosti, Ostatní finanční zprostředkování, Ostatní pomocné činnosti související s finančním zprostředkováním, Správa nemovitostí na základě smlouvy nebo dohody, Účetnické a auditorské činnosti; daňové poradenství, Poradenství v oblasti řízení, 70200 a 2 dalších
- Zaměstnanci
- 5000 - 9999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 5. 3. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Komerční banka, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Komerční banka, a.s.
Kdy vznikla firma Komerční banka, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Komerční banka, a.s.?
Kde sídlí Komerční banka, a.s.?
Jaké je IČO firmy Komerční banka, a.s.?
Jakou datovou schránku má Komerční banka, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Komerční banka, a.s.?
Je Komerční banka, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Komerční banka, a.s. zabývá?
Je Komerční banka, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Finanční zprostředkování, kromě pojišťovnictví a penzijního financování v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu