Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 17 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 17 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Zbyněk Slamenec a 3 další.
Statutární orgán
- Ing. Zbyněk Slamenecpředseda představenstva · od 2008 · nar. 1968 · Křelov-Břuchotíndalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Miloš Sléžkačlen představenstva · od 2011 · nar. 1975 · Velký Újezddalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Bogdan Martynekčlen představenstva · od 2025 · nar. 1978 · Návsídalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Martin Motáňčlen představenstva · od 2025 · nar. 1980 · Držovicejiné firmy v rejstříku nemá
Dozorčí rada a další orgány · 1
Dříve ve firmě · 10
- Ing. Zbyněk Oščádalčlen představenstva · od 2008 · do 2014 · nar. 1965 · Olomoucjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Fládrčlen představenstva · od 2002 · do 2011 · nar. 1963 · Chlumčanyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zbyněk Slamenecčlen představenstva · od 2006 · do 2008 · nar. 1968 · Olomoucdalších 1 firma:1 aktivních
- Jan Schneiderčlen představenstva · od 2006 · do 2008 · nar. 1960 · Hlubočkyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zbyněk Oščádalpředseda představenstva · od 2003 · do 2008 · nar. 1965 · Olomoucjiné firmy v rejstříku nemá
- Ivana Vítkováčlen představenstva · od 2003 · do 2006 · nar. 1975 · Smržicejiné firmy v rejstříku nemá
- Radek Malíšekčlen představenstva · od 2002 · do 2003 · nar. 1965 · Daskabátjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Josef Sklenářpředseda představenstva · od 2002 · do 2003 · nar. 1941 · Olomoucjiné firmy v rejstříku nemá
- IP systém, s.r.o.společník · od 2002 · do 2005
- Ing. Tomáš Petrlespolečník · od 2005 · do 2025 · nar. 1962 · Olomoucdalších 12 firem:12 aktivních
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
IP Systém a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Vlastní · 1
Shrnutí · spočítáno z registrů
IP Systém a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 357 z 360firem oboru v Olomouci s uvedenou velikostí je menších
- 23 letna trhu, déle než 348 z 715 firem oboru v Olomouci
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 2002 dnes funguje
- 4 firmysídlí na stejné adrese
- 26 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 27 328 Kč
- 251,6 mil. Kč66 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,8 mil. Kčv 29 dotacích z veřejných rozpočtů, 6 % z fondů EU
- 6 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 673 mil. Kč bez DPH
- 4 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 143 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výstavba budov v Olomouci · 360 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 357
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 1
Ročník 2002
Z 1 818 subjektů oboru zapsaných v roce 2002 dnes funguje 1 771. IP Systém a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Olomouci, nejpodobnější velikostí
Všechny- IP Systém a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2002Tato firma · stejně velké →
- Spro stavby, obchod, dopravu a služby, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2003
- GEMO a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1991
- MODOS spol. s r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1991
- LB 2000, s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1996
- EMONTAS, s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2001
- BP STAVBY Morava s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2016
- OL-TRADE s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1990
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
66 smluv za 251,6 mil. Kč, nejvíc s Fakultní nemocnice Ostrava (94 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Fakultní nemocnice Ostrava3 smlouvy237,5 mil. Kč
- Město Mohelnice3 smlouvy8,3 mil. Kč
- Statutární město Olomouc4 smlouvy1,4 mil. Kč
- Správa silnic Olomouckého kraje, příspěvková organizace8 smluv1,3 mil. Kč
- Statutární město Ostrava5 smluv1,2 mil. Kč
- Úřad práce České republiky4 smlouvy536 206 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2025Novostavba parkovacího objektu v areálu FNO237,5 mil. Kč
- Nájmy Pronájem části pozemku parc. č. 1468/1 k.ú. Chválkoviceuzavřena 27. 7. 2026340 000 Kč
- Novostavba parkovacího objektu v areálu FNOuzavřena 9. 7. 2026 · dodatek1,7 mil. Kč
- Objednávka - Akreditované měření hluku, vibrací, prašnosti a svářečských dýmůuzavřena 30. 4. 202661 277 Kč
- Novostavba parkovacího objektu v areálu FNOuzavřena 16. 2. 2026 · dodatek10,8 mil. Kč
- Pronájem části pozemku p.č.1468/1 k.ú. Chválkoviceuzavřena 14. 7. 2025268 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
29 dotací za 1,8 mil. Kč (2004–2023), 6 % z fondů EU; nejvíc přiznal Úřad práce v Olomouci.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 108 001 Kčnárodní zdroje · 1,7 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Úřad práce v Olomouci22 dotací927 172 Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace503 420 Kč
- Úřad práce České republiky3 dotace288 001 Kč
- Úřad práce v Přerově2 dotace84 096 Kč
- Úřad práce v Jeseníku1 dotace30 000 Kč
Poslední dotace
- Program podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cenMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2023503 420 Kč
- OLA-SF-269/2016Úřad práce České republiky · 2016108 001 KčEU
- MOL-SN-245/2013Úřad práce České republiky · 201390 000 Kč
- MOL-SN-200/2013Úřad práce České republiky · 201390 000 Kč
- OLA-S-254/2007Úřad práce v Olomouci · 200760 000 Kč
- OLA-S-135/2007Úřad práce v Olomouci · 200736 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
6 vyhraných zakázek za 673 mil. Kč od 3 zadavatelů; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Statutární město Ostrava - městský obvod Svinov3 zakázky1,1 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Ostrava2 zakázky475,1 mil. Kč
- TRAFIN OIL, a.s.1 zakázka196,8 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2025Novostavba parkovacího objektu v areálu FN OstravaFakultní nemocnice Ostrava237,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2023TRAFIN OIL - stavba halového objektu s příslušenstvím na zpracování jedlých olejů a tuků, Horní Suchá, Průmyslová zóna František, parc. č. 1055/1TRAFIN OIL, a.s. · 5 nabídek196,8 mil. Kč
- Kanalizace Jelínkova - 03 část Ostrava SvinovStatutární město Ostrava - městský obvod Svinov650 687 Kč
- 2023Stavební a terénní úpravy okružní křižovatky u HornbachuStatutární město Ostrava - městský obvod Svinov307 023 Kč
- 2022Osazení plastiky na střed kruhového objezdu na BíloveckáStatutární město Ostrava - městský obvod Svinov139 035 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Železář/železářka14 míst
- Betonář/betonářka12 míst
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 15. 12. 2025.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 60 · benzín 50 · CNG 18 · ostatní 14 · hybrid 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 21. 10. 2025Nový ve vedeníIng. Martin Motáň (člen představenstva)
- 21. 10. 2025Nový ve vedeníIng. Bogdan Martynek (člen představenstva)
- 21. 10. 2025Odchod společníkaIng. Tomáš Petrle
- 25. 5. 2021Změna názvuIP systém a.s. → IP Systém a.s.
- 30. 1. 2016PřesídleníOlomouc
- 29. 1. 2014Odchod z vedeníIng. Zbyněk Oščádal (člen představenstva)
- 24. 1. 2011Nový ve vedeníIng. Miloš Sléžka (člen představenstva)
- 24. 1. 2011Odchod z vedeníIng. Jaroslav Fládr (člen představenstva)
Celá historie · další 17Skrýt starší
- 5. 12. 2008Odchod z vedeníIng. Zbyněk Slamenec (člen představenstva)
- 20. 11. 2008Nový ve vedeníIng. Zbyněk Slamenec (předseda představenstva)
- 20. 11. 2008Odchod z vedeníJan Schneider (člen představenstva)
- 20. 11. 2008Nový ve vedeníIng. Zbyněk Oščádal (člen představenstva)
- 3. 11. 2008Odchod z vedeníIng. Zbyněk Oščádal (předseda představenstva)
- 23. 11. 2006Nový ve vedeníIng. Zbyněk Slamenec (člen představenstva)
- 10. 11. 2006Změna názvuPREFA IP a.s. → IP systém a.s.
- 13. 7. 2006Odchod z vedeníIvana Vítková (člen představenstva)
- 13. 7. 2006Nový ve vedeníJan Schneider (člen představenstva)
- 9. 4. 2005Nový společníkIng. Tomáš Petrle – 100 %
- 9. 4. 2005Odchod společníkaIP systém, s.r.o.
- 3. 11. 2003Nový ve vedeníIng. Zbyněk Oščádal (předseda představenstva)
- 3. 11. 2003Nový ve vedeníIvana Vítková (člen představenstva)
- 17. 10. 2003Odchod z vedeníIng. Josef Sklenář (předseda představenstva)
- 17. 10. 2003Odchod z vedeníRadek Malíšek (člen představenstva)
- 20. 5. 2003PřesídleníOlomouc
- 27. 11. 2002Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 818 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 14. 7. 2022 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
u8dciv5
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ26787971
Finanční úřad · Územní pracoviště v Olomouci
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Olomouc
- Okres
- Olomouc · 59 845 aktivních
- Kraj
- Olomoucký kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
U panelárny 573/3, Chválkovice, 77900 Olomouc
- Green Concept Building s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2009Aktivní
- IP Systém - areál s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2014Aktivní
- Kanalizační společnost Chválkovice, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2005Aktivní
- S4-Investment, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2004 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 26787971
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výstavba nebytových budov
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Výroba betonových, cementových a sádrových výrobků, Výroba kovových konstrukcí a jejich dílů, 25530, Obrábění, Výroba zdvihacích a manipulačních zařízení, Zpracovatelský průmysl j. n., Instalace průmyslových strojů a zařízení a 20 dalších
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 27. 11. 2002
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy IP Systém a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě IP Systém a.s.
Kdy vznikla firma IP Systém a.s.?
Kolik zaměstnanců má IP Systém a.s.?
Kde sídlí IP Systém a.s.?
Jaké je IČO firmy IP Systém a.s.?
Jakou datovou schránku má IP Systém a.s.?
Kdo je ve vedení firmy IP Systém a.s.?
Je IP Systém a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se IP Systém a.s. zabývá?
Je IP Systém a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výstavba budov v Olomouci?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu