Shrnutí · spočítáno z registrů
Fakultní nemocnice Ostrava v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 780 z 781firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 35 letna trhu, déle než 890 z 894 firem oboru v Ostravě
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje
- 22 firemsídlí na stejné adrese
- 6 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 23 000 Kč
- 60,7 mld. Kč104 782 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 4,9 mld. Kčv 271 dotacích z veřejných rozpočtů, 50 % z fondů EU
- 2 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 15,6 mil. Kč bez DPH
- 41 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 14 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Ostravě · 781 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 780
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 0170
- 1 - 5355
- 6 - 9120
- 10 - 1981
- 20 - 2418
- 25 - 4921
- 50 - 995
- 100 - 1992
- 200 - 2491
- 250 - 4992
- 500 - 9992
- 1000 - 14992
- 2500 - 29991
- 5000 - 9999tato firma1
Ročník 1991
Z 361 subjektů oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje 357. Fakultní nemocnice Ostrava je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- Fakultní nemocnice Ostrava5000 - 9999 zaměstnancůod 1991Tato firma · stejně velké →
- Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace2500 - 2999 zaměstnancůod 1992
- Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace1000 - 1499 zaměstnancůod 1993
- Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1995
- Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě500 - 999 zaměstnancůod 2003
- AquaKlim, s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2008
- Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě250 - 499 zaměstnancůod 2003
- Národní Centrum Tkání a Buněk a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2009
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
104 782 smluv za 60,7 mld. Kč, nejvíc s PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o..
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.31 657 smluv9 mld. Kč
- Alliance Healthcare s.r.o.9 945 smluv4,4 mld. Kč
- PHARMOS, a.s.12 509 smluv4,1 mld. Kč
- ROCHE s.r.o.2 638 smluv3,6 mld. Kč
- Merck Sharp & Dohme s.r.o.2 868 smluv2,4 mld. Kč
- Bristol-Myers Squibb spol. s r.o.770 smluv2,2 mld. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2025SMLOUVA O ZÁPŮJČCE (AVISme 2025002225)1 mld. Kč
- Nákup HVLP, IVLP, PZT a doplňků výživyuzavřena 27. 10. 2026cena neuvedena
- Nákup HVLP, IVLP, PZT a doplňků výživyuzavřena 27. 10. 2026232 114 Kč
- Nákup HVLP, IVLP, PZT a doplňků výživyuzavřena 27. 10. 20262 849 Kč
- Nákup HVLP, IVLP, PZT a doplňků výživyuzavřena 27. 10. 2026cena neuvedena
- Nákup HVLP, IVLP, PZT a doplňků výživyuzavřena 27. 10. 2026129 648 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
271 dotací za 4,9 mld. Kč (2003–2025), 50 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zdravotnictví.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 2,5 mld. Kčnárodní zdroje · 2,4 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zdravotnictví229 dotací2,9 mld. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj11 dotací1,7 mld. Kč
- Ministerstvo životního prostředí14 dotací313,1 mil. Kč
- Národní fond3 dotace45,6 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí11 dotací7,8 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2020FN Ostrava-Výstavba budovy pro psychiatrickou péčiMinisterstvo pro místní rozvoj496,5 mil. KčEU
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Fakultní nemocnice OstravaMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací17,2 mil. Kč
- Význam multimodálního CT vyšetření v diagnostice stroke mimicsMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)4,4 mil. Kč
- Extramedulární mnohočetný myelom: molekulární patogeneze a nové léčebné cíleMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)3,8 mil. Kč
- Včasná diagnostika invazivní plicní aspergilózy budoucí generaceMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)3,5 mil. Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2024Ministerstvo zdravotnictví · 2024–2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání2,9 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
8 projektů za 811 mil. Kč, vyúčtováno 38 %; 6 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 309,8 mil. Kčzbývá · 501,1 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 15. 4. 2026 · do 30. 11. 2027Akreditovaná afinitní doména provozovaná Fakultní nemocnicí OstravaIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský120 mil. Kčběží
- od 14. 10. 2025 · do 31. 5. 2028Přestavba, dovybavení a modernizace Kliniky infekčního lékařství FN OstravaIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský240 mil. Kčběží
- od 9. 9. 2025 · do 31. 12. 2027Modernizace přístrojového vybavení na pracovišti urgentního příjmu ve FNOIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský97 mil. Kčběží
- od 12. 6. 2025 · do 31. 12. 2027FN Ostrava - Modernizace gastroprovozu v centrální kuchyniOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský218,2 mil. Kčběží
- od 22. 4. 2025 · do 31. 12. 2026Vybavení pro podporu a rozvoj paliativní péče ve FN OstravaIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský2,4 mil. Kčběží
- od 15. 5. 2023 · do 30. 9. 2026Modernizace rehabilitační následné péče RÚ Hrabyně - pracoviště ChuchelnáIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský41,7 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 2Skrýt starší
- od 5. 5. 2023 · ukončen 31. 5. 2026Modernizace rehabilitační následné péče RÚ Hrabyně - pracoviště HrabyněIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen ŘO · Moravskoslezský41,8 mil. Kč
- od 13. 4. 2023 · ukončen 1. 12. 2025Zajištění bezpečného centrálního úložištěIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský49,8 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
2 vyhrané zakázky za 15,6 mil. Kč od 2 zadavatelů; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Moravskoslezský kraj1 zakázka10,3 mil. Kč
- Ostravská univerzita1 zakázka5,3 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2022Část 2 VZ - Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorostMoravskoslezský kraj · jediná nabídka10,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Rozbor krve pro výzkum vlivu behaviorálních změn na zdraví člověkaOstravská univerzita5,3 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- POMOCNÝ DĚLNÍK V KUCHYNI - OBSLUHA3 místa
- MASÉR/KA1 místo
- POMOCNÁ SÍLA V KUCHYNI1 místo
- Sanitář/ka1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 7. 5. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 28 · benzín 7 · ostatní 5 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 26. 3. 1991Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 361 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
u2nmpm2
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00843989
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava III
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
17. listopadu 1790/5, Poruba, 70800 Ostrava
- Česká asociace zdravotních laborantůSpolek · od 2010Aktivní
- Česká Skupina pro Trombotické MikroAngiopatie, z.s.Spolek · od 2021Aktivní
- Česká společnost histologických laborantůSpolek · od 1992Aktivní
- Eko Pavoni v.o.s. " v likvidaci "Veřejná obchodní společnost · od 1993Aktivní
- HAIMA Ostrava, z. s.Spolek · od 1996 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00843989
- Právní forma
- Státní příspěvková organizace
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Zaměstnanci
- 5000 - 9999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 26. 3. 1991
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Fakultní nemocnice Ostrava
Otázky
Časté otázky o firmě Fakultní nemocnice Ostrava
Kdy vznikla firma Fakultní nemocnice Ostrava?
Kolik zaměstnanců má Fakultní nemocnice Ostrava?
Kde sídlí Fakultní nemocnice Ostrava?
Jaké je IČO firmy Fakultní nemocnice Ostrava?
Jakou datovou schránku má Fakultní nemocnice Ostrava?
Je Fakultní nemocnice Ostrava spolehlivý plátce DPH?
Čím se Fakultní nemocnice Ostrava zabývá?
Je Fakultní nemocnice Ostrava aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu