Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2021
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2021 | 92,3 mil. | −15,7 mil. | 703,3 mil. |
| 2020 | 82,3 mil. | −31,5 mil. | 687,5 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
- Ztráta dva roky po sobě (2020 a 2021).
- Poslední zveřejněná účetní závěrka je za rok 2021.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 1 závěrka; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2021 a pro srovnání 2020.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Mgr. Jaroslav Suchý a 5 dalších, vlastní Statutární město Brno (100 %).
Statutární orgán
- Mgr. Jaroslav Suchýčlen představenstva · od 2006 · nar. 1971 · Brnodalších 8 firem:8 aktivních
- Mgr. Ondřej Vítčlen představenstva · od 2022 · nar. 1980 · Brnodalších 2 firmy:2 aktivních
- Doc. Mgr. Jiří Nykodým, Ph.D.předseda představenstva · od 2023 · nar. 1966 · Brnodalších 6 firem:6 aktivních
- Ing. Monika Švaříčkováčlen představenstva · od 2025 · nar. 1978 · Brnodalších 1 firma:1 aktivních
- Mgr. Vladan Krásnýmístopředseda představenstva · od 2025 · nar. 1968 · Brnodalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Pavel Kříž, Ph.D.místopředseda představenstva · od 2026 · nar. 1965 · Brnodalších 2 firmy:2 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 12
- Ing. Pavel Kříž, Ph.D.člen představenstva · od 2025 · do 2026 · nar. 1965 · Brnodalších 2 firmy:2 aktivních
- Mgr. Pavel Outratamístopředseda představenstva · od 2022 · do 2025 · nar. 1984 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Vladan Krásnýčlen představenstva · od 2018 · do 2025 · nar. 1968 · Brnodalších 3 firmy:3 aktivních
- Mgr. Pavel Outratačlen představenstva · od 2022 · do 2025 · nar. 1984 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Libor Zábranskýmístopředseda představenstva · od 2023 · do 2024 · nar. 1973 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Bořeckýčlen představenstva · od 2022 · do 2024 · nar. 1988 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Libor Zábranskýpředseda představenstva · od 2022 · do 2023 · nar. 1973 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Marie Paděrováčlen představenstva · od 2010 · do 2022 · nar. 1949 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Antonín Crhapředseda představenstva · od 2014 · do 2022 · nar. 1961 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Lesenskýčlen představenstva · od 2018 · do 2022 · nar. 1979 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. David Trllomístopředseda představenstva · od 2018 · do 2022 · nar. 1984 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Marek Fišerčlen představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1982 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
STAREZ - SPORT, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
STAREZ - SPORT, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 542 z 1 543firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 22 letna trhu, déle než 2 400 z 3 422 firem oboru v Brně
- 89 %firem oboru zapsaných v roce 2004 dnes funguje
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- 2,7 mld. Kč3 675 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 12,8 mil. Kčv 3 dotacích z veřejných rozpočtů, 2 % z fondů EU
- 16 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 12,5 mil. Kč bez DPH
- 22 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 24 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 5 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 5 000 Kč z 7 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Sportovní, zábavní a rekreační činnosti v Brně · 1 543 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 542
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 2004
Z 1 576 subjektů oboru zapsaných v roce 2004 dnes funguje 1 395. STAREZ - SPORT, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
Všechny- STAREZ - SPORT, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2004Tato firma · stejně velké →
- TIC BRNO, příspěvková organizace200 - 249 zaměstnancůod 1973
- Tělocvičná jednota Sokol Brno I100 - 199 zaměstnancůod 1990
- KOMETA GROUP,a.s.100 - 199 zaměstnancůod 2002
- fit4all CENTRUM s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2012
- Oblastní spolek Českého červeného kříže Brno50 - 99 zaměstnancůod 1979
- TJ TESLA BRNO z.s.50 - 99 zaměstnancůod 1990
- Sportovní a rekreační areál Kraví hora, příspěvková organizace50 - 99 zaměstnancůod 2004
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
3 675 smluv za 2,7 mld. Kč, nejvíc s Statutární město Brno (46 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Statutární město Brno213 smluv1,2 mld. Kč
- Metrostav a.s.9 smluv209,5 mil. Kč
- H + H TECHNIKA, spol. s r.o.25 smluv93,2 mil. Kč
- FC ZBROJOVKA BRNO, a.s.11 smluv55,9 mil. Kč
- ESOX, spol. s r.o.10 smluv43,6 mil. Kč
- MORAVOSTAV Brno, a.s. stavební společnost8 smluv36,8 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2020Smlouva o závazku veřejné služby a vyrovnávací platbě za jeho výkon450 mil. Kč
- Objednávka havarijní opravy deskového výměníku BLuzavřena 30. 9. 2026352 500 Kč
- Objednávka AKU nářadí na LKZ a RIVuzavřena 3. 11. 202689 812 Kč
- Kupní smlouva na nákup leknínůuzavřena 2. 11. 2026630 910 Kč
- Dodatek k objednávce výsadby stromů v ADVuzavřena 30. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Objednávka opravy konstrukce na zakrytí traktoruuzavřena 20. 10. 2026219 800 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
3 dotace za 12,8 mil. Kč (2018–2023), 2 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo kultury.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 247 860 Kčnárodní zdroje · 12,5 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo kultury1 dotace12,4 mil. Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace247 860 Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 dotace195 780 Kč
Poslední dotace
- 5220300469Státní fond životního prostředí České republiky · 2023195 780 Kč
- RE:LAX ZÓNAMinisterstvo kultury · 201812,4 mil. Kč
- BMA-MN-308/2018Úřad práce České republiky · 2018247 860 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
16 vyhraných zakázek za 12,5 mil. Kč od 3 zadavatelů; v 9 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- OLYMP CENTRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA11 zakázek7,4 mil. Kč
- Ministerstvo obrany3 zakázky509 106 Kč
- Česká basketbalová federace z.s.2 zakázky4,7 mil. Kč
Největší zakázky
- podlimitní · 2025Smlouva o užívání sportoviště - Mistrovství světa žen U19 v basketbale 2025Česká basketbalová federace z.s.2,3 mil. Kč
- podlimitní · 2025Smlouva o užívání sportoviště - Mistrovství Evropy žen v basketbale 2025Česká basketbalová federace z.s.2,3 mil. Kč
- malého rozsahu · 2020Pronájem 50 m bazénu Za Lužánkami v roce 2021OLYMP CENTRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA1 mil. Kč
- malého rozsahu · 2025Část A: Pronájem 50m bazénu v Brně v roce 2025OLYMP CENTRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA · jediná nabídka955 856 Kč
- malého rozsahu · 2019Pronájem 50m bazénu Za Lužánkami - 2020OLYMP CENTRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA935 900 Kč
- malého rozsahu · 2024Část A: Pronájem 50m bazénu v Brně v roce 2024OLYMP CENTRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA · jediná nabídka834 440 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2020
- 1× zákaz prodeje
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 12 · nafta 7 · ostatní 5
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 6. 3. 2026Odchod z vedeníIng. Pavel Kříž, Ph.D. (člen představenstva)
- 5. 2. 2026Nový ve vedeníIng. Pavel Kříž, Ph.D. (místopředseda představenstva)
- 10. 12. 2025Nový ve vedeníIng. Pavel Kříž, Ph.D. (člen představenstva)
- 9. 12. 2025Odchod z vedeníMgr. Pavel Outrata (místopředseda představenstva)
- 18. 9. 2025PřesídleníBrno
- 26. 6. 2025Odchod z vedeníMgr. Vladan Krásný (člen představenstva)
- 14. 5. 2025Nový ve vedeníMgr. Vladan Krásný (místopředseda představenstva)
- 4. 4. 2025Odchod z vedeníMgr. Pavel Outrata (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 5. 3. 2025Nový ve vedeníIng. Monika Švaříčková (člen představenstva)
- 18. 12. 2024Odchod z vedeníLibor Zábranský (místopředseda představenstva)
- 31. 1. 2024Odchod z vedeníPetr Bořecký (člen představenstva)
- 14. 2. 2023Odchod z vedeníLibor Zábranský (předseda představenstva)
- 14. 2. 2023Nový ve vedeníDoc. Mgr. Jiří Nykodým, Ph.D. (předseda představenstva)
- 14. 2. 2023Nový ve vedeníLibor Zábranský (místopředseda představenstva)
- 3. 11. 2022Nový ve vedeníMgr. Pavel Outrata (místopředseda představenstva)
- 3. 11. 2022Nový ve vedeníLibor Zábranský (předseda představenstva)
- 1. 11. 2022Nový ve vedeníMgr. Ondřej Vít (člen představenstva)
- 1. 11. 2022Nový ve vedeníPetr Bořecký (člen představenstva)
- 1. 11. 2022Nový ve vedeníMgr. Pavel Outrata (člen představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníIng. Antonín Crha (předseda představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníBc. Marie Paděrová (člen představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníIng. David Trllo (místopředseda představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníPetr Lesenský (člen představenstva)
- 8. 12. 2020Změna základního kapitálu705 002 430 → 716 987 430 Kč
- 25. 2. 2020Změna základního kapitálu874 366 430 → 705 002 430 Kč
- 21. 6. 2004Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 576 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
vgkgff6
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ26932211
Finanční úřad · Územní pracoviště Brno I
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Křížkovského 164, Pisárky (Brno-střed), 60300 Brno
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 26932211
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Ostatní sportovní činnosti
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Destilace, rektifikace a míchání lihovin, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Skladování a vedlejší činnosti v dopravě, Ubytování, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, 56110 a 13 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 21. 6. 2004
- Poslední změna
- 30. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy STAREZ - SPORT, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě STAREZ - SPORT, a.s.
Kdy vznikla firma STAREZ - SPORT, a.s.?
Kolik zaměstnanců má STAREZ - SPORT, a.s.?
Kde sídlí STAREZ - SPORT, a.s.?
Jaké je IČO firmy STAREZ - SPORT, a.s.?
Jakou datovou schránku má STAREZ - SPORT, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy STAREZ - SPORT, a.s.?
Komu patří STAREZ - SPORT, a.s.?
Je STAREZ - SPORT, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se STAREZ - SPORT, a.s. zabývá?
Je STAREZ - SPORT, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Sportovní, zábavní a rekreační činnosti v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu