Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2024 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 27 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 27 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Karel Laš a 2 další.
Statutární orgán
- Karel Laščlen představenstva · od 2015 · nar. 1961 · Dvůr Králové nad Labemdalších 8 firem:8 aktivních
- Ing. Radek Mrázek, MBAmístopředseda představenstva · od 2015 · nar. 1970 · Mladé Bukydalších 11 firem:11 aktivních
- Mgr. Jana Pečenkovápředsedkyně představenstva · od 2025 · nar. 1960 · Poděbradydalších 9 firem:9 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 8
- Mgr. Jana Pečenkovápředseda představenstva · od 2013 · do 2024 · nar. 1960 · Poděbradydalších 9 firem:9 aktivních
- Ing. Radek Mrázek, MBAčlen představenstva · od 2015 · do 2016 · nar. 1970 · Mladé Bukydalších 11 firem:11 aktivních
- Ing. Dušan Čížek, MBAmístopředseda představenstva · od 2009 · do 2015 · nar. 1971 · Hradec Královéjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Vratislav Blechačlen představenstva · od 2008 · do 2015 · nar. 1960 · Dobrovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Jana Pečenkováčlen představenstva · od 2008 · do 2013 · nar. 1960 · Poděbrady IIdalších 9 firem:9 aktivních
- Ing. Jaroslav Pečenkapředseda představenstva · od 2008 · do 2013 · nar. 1949 · Poděbradyjiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Libor Štěpán, MBAčlen představenstva · od 2009 · do 2011 · nar. 1974 · Dolní Bousovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Dušan Čížekčlen představenstva · od 2009 · do 2009 · nar. 1971 · Hradec Královéjiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
BAK stavební společnost, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
BAK stavební společnost, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 5 452 z 5 462firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 18 letna trhu, déle než 4 996 z 10 593 firem oboru v Praze
- 95 %firem oboru zapsaných v roce 2008 dnes funguje
- 120 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 5 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 23 000 Kč
- 23,1 mld. Kč427 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 160 148 Kčv 2 dotacích z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 99 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 6 mld. Kč bez DPH
- 28 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 705 000 Kčdarovala 2 politickým stranám, nejvíc Občanská demokratická strana; 81. z 4 060 firemních dárců
- 261 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výstavba budov v Praze · 5 462 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 5 452
- Ve stejném pásmu
- 5
- Větších
- 5
- 02 172
- 1 - 52 232
- 6 - 9400
- 10 - 19341
- 20 - 2496
- 25 - 49135
- 50 - 9957
- 100 - 19918
- 200 - 2491
- 250 - 499tato firma5
- 500 - 9991
- 1000 - 14993
- 1500 - 19991
Ročník 2008
Z 2 158 subjektů oboru zapsaných v roce 2008 dnes funguje 2 041. BAK stavební společnost, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- BAK stavební společnost, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2008Tato firma · stejně velké →
- STRABAG SIS a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- VCES a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2002
- CENTRAL GROUP a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2012
- Beaugency s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2024
- Metrostav a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1991
- Hinton, a.s.200 - 249 zaměstnancůod 2011
- STEP, spol. s r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1990
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
427 smluv za 23,1 mld. Kč, nejvíc s MĚSTO TRUTNOV.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- MĚSTO TRUTNOV20 smluv1,6 mld. Kč
- Městská část Praha 221 smlouva895,7 mil. Kč
- Slezská univerzita v Opavě5 smluv594,5 mil. Kč
- Královéhradecký kraj39 smluv501,1 mil. Kč
- MĚSTO BROUMOV15 smluv448,5 mil. Kč
- Úřad práce České republiky5 smluv220,2 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023FaF/223O0012/Smlouva o dílo-MEPHARED 2 - druhá etapa Kampusu Univerzity Karlovy v Hradci Králové-zhotovitel stavby5,1 mld. Kč
- Smlouva o spolupráci - realizace Přeložky horkovodu v k.ú. Věkošeuzavřena 23. 10. 202610,2 mil. Kč
- Pronájem parkovacích místuzavřena 22. 10. 2026406 116 Kč
- Dohoda o ukončení smlouvy o nájmu č. S-600/23/1466 - 3 kameryuzavřena 15. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Výkop ostatní - Přeložka přípojek - ul. Krouzovauzavřena 20. 10. 202693 210 Kč
- nájemní smlouva - ostatní: P+R Opatov nájemní smlouva.uzavřena 12. 10. 2026299 733 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
2 dotace za 160 148 Kč (2014), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Poslední dotace
- TUA-MN-13/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201498 342 KčEU
- TUA-MN-12/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201461 806 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
99 vyhraných zakázek za 6 mld. Kč od 56 zadavatelů; v 5 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA15 zakázek1,3 mld. Kč
- Letiště Praha, a. s.5 zakázek259,8 mil. Kč
- Statutární město Hradec Králové5 zakázek105,7 mil. Kč
- Královéhradecký kraj4 zakázky168,9 mil. Kč
- Liberecký kraj4 zakázky167,3 mil. Kč
- Městská část Praha 222 zakázky895,7 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2026FN Plzeň – výstavba pavilonu chirurgických oborůFakultní nemocnice Plzeň · společně s dalšími2,6 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Oblastní nemocnice Náchod – II. etapa modernizace a dostavbyKrálovéhradecký kraj · 2 nabídky · společně s dalšími1,5 mld. Kč
- nadlimitní · 2026ZŠ Romance – Uhříněves - Realizace stavby budovy školy ZŠ Romance Uhříněves IIMěstská část Praha 22 · společně s dalšími895,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2026ZŠ Romance - Uhříněves - Realizace stavby budovy školy ZŠ Romance Uhříněves IIMěstská část Praha 22 · jediná nabídka895,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Stavba č. 42935 P+R Opatov; stavební práce / II.HLAVNÍ MĚSTO PRAHA663,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Stavba č. 43776 P+R DEPO Zličín; stavební práceHLAVNÍ MĚSTO PRAHA · společně s dalšími619,5 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Politika · výroční zprávy stran
Dary politickým stranám
Co firmě strany uvedly ve výročních zprávách jako dar
Dary podle roku
Komu
- Občanská demokratická strana4 dary650 000 Kč
- Volba pro město1 dar55 000 Kč
Poslední dary
Zdroj: výroční finanční zprávy politických stran a hnutí, Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran, od roku 2017. Strany, které zprávu podaly jen na papíře, v datech nejsou. Záporná částka je vrácený dar.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Zedník/zednice5 míst
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 26. 10. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 168 · nafta 73 · ostatní 19 · hybrid 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 26. 2. 2025Nový ve vedeníMgr. Jana Pečenková (předsedkyně představenstva)
- 24. 7. 2024Odchod z vedeníMgr. Jana Pečenková (předseda představenstva)
- 20. 3. 2017PřesídleníPraha
- 21. 1. 2016Odchod z vedeníIng. Radek Mrázek, MBA (člen představenstva)
- 1. 12. 2015Nový ve vedeníIng. Radek Mrázek, MBA (místopředseda představenstva)
- 20. 11. 2015Odchod z vedeníIng. Dušan Čížek, MBA (místopředseda představenstva)
- 14. 10. 2015PřesídleníTrutnov → Praha
- 5. 10. 2015Nový ve vedeníKarel Laš (člen představenstva)
Celá historie · další 17Skrýt starší
- 1. 3. 2015Nový ve vedeníIng. Radek Mrázek, MBA (člen představenstva)
- 27. 2. 2015Odchod z vedeníMgr. Vratislav Blecha (člen představenstva)
- 18. 3. 2014PřesídleníTrutnov
- 13. 12. 2013Odchod z vedeníMgr. Jana Pečenková (člen představenstva)
- 13. 12. 2013PřesídleníTrutnov
- 25. 11. 2013Nový ve vedeníMgr. Jana Pečenková (předseda představenstva)
- 25. 11. 2013Odchod z vedeníIng. Jaroslav Pečenka (předseda představenstva)
- 7. 9. 2011Odchod z vedeníBc. Libor Štěpán, MBA (člen představenstva)
- 30. 7. 2009Odchod z vedeníIng. Dušan Čížek (člen představenstva)
- 16. 7. 2009Nový ve vedeníIng. Dušan Čížek, MBA (místopředseda představenstva)
- 2. 7. 2009PřesídleníPoděbrady → Trutnov
- 1. 7. 2009Nový ve vedeníIng. Dušan Čížek (člen představenstva)
- 1. 7. 2009Nový ve vedeníBc. Libor Štěpán, MBA (člen představenstva)
- 1. 7. 2009Změna základního kapitálu202 000 000 → 284 999 780 Kč
- 8. 1. 2009Změna názvuPJ Stavby Bohemia, a.s. → BAK stavební společnost, a.s.
- 17. 12. 2008Změna základního kapitálu2 000 000 → 202 000 000 Kč
- 26. 5. 2008Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 158 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 19. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
4aacz6u
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ28402758
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Žitenická 871/1, Prosek, 19000 Praha
- Anton KachničZahraniční fyzická osoba · od 2024 · 0 zaměstnancůAktivní
- Čimice Place One s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023Aktivní
- City Centre Group s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023Aktivní
- City Centre Place Eight s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2024Aktivní
- City Centre Place Eleven s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2024Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 28402758
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výstavba bytových a nebytových budov
- Další činnosti
- Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Výroba nožířských výrobků, nástrojů a železářských výrobků, Výroba strojů a zařízení j. n., Opravy kovodělných výrobků, strojů a zařízení, Instalace průmyslových strojů a zařízení, Shromažďování, sběr a odstraňování odpadů, úprava odpadů k dalšímu využití, 41000, Příprava staveniště a 25 dalších
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 26. 5. 2008
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy BAK stavební společnost, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě BAK stavební společnost, a.s.
Kdy vznikla firma BAK stavební společnost, a.s.?
Kolik zaměstnanců má BAK stavební společnost, a.s.?
Kde sídlí BAK stavební společnost, a.s.?
Jaké je IČO firmy BAK stavební společnost, a.s.?
Jakou datovou schránku má BAK stavební společnost, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy BAK stavební společnost, a.s.?
Je BAK stavební společnost, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se BAK stavební společnost, a.s. zabývá?
Je BAK stavební společnost, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výstavba budov v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu