Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Alistair George Venter.
Statutární orgán
Dříve ve firmě · 2
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Armáda spásy v České republice, z. s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Vlastní · 1
Shrnutí · spočítáno z registrů
Armáda spásy v České republice, z. s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 80 z 84firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 36 letna trhu, déle než 102 z 107 firem oboru v Praze
- 14 firemsídlí na stejné adrese
- 12 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 400 Kč
- 4,2 mld. Kč2 226 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 852,3 mil. Kčv 734 dotacích z veřejných rozpočtů, 35 % z fondů EU
- 24 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 161,6 mil. Kč bez DPH
- 2 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 60 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 2 000 Kč z 2 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Pobytové služby sociální péče v Praze · 84 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 80
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 2
- 01
- 1 - 54
- 6 - 93
- 10 - 195
- 20 - 243
- 25 - 4914
- 50 - 9916
- 100 - 19923
- 200 - 2496
- 250 - 4995
- 500 - 999tato firma2
- 1000 - 14991
- 2000 - 24991
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Armáda spásy v České republice, z. s.500 - 999 zaměstnancůod 1990Tato firma · stejně velké →
- ALZHEIMER HOME Region z.ú.500 - 999 zaměstnancůod 2022
- Fokus Praha, z.ú.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Domov pro seniory Elišky Purkyňové250 - 499 zaměstnancůod 2001
- Domov Sulická250 - 499 zaměstnancůod 2001
- Jedličkův ústav a Mateřská škola a Základní škola a Střední škola250 - 499 zaměstnancůod 2001
- Národní ústav pro autismus, z.ú.250 - 499 zaměstnancůod 2003
- Fond ohrožených dětí200 - 249 zaměstnancůod 1990
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 226 smluv za 4,2 mld. Kč, nejvíc s Moravskoslezský kraj (44 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Moravskoslezský kraj207 smluv1,8 mld. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA93 smluv814,9 mil. Kč
- Olomoucký kraj51 smluv274,6 mil. Kč
- Jihomoravský kraj57 smluv226,7 mil. Kč
- Statutární město Ostrava321 smluv197,8 mil. Kč
- Karlovarský kraj35 smluv162,6 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje - Program na podporu poskytování sociálních služeb pro rok 2026161,8 mil. Kč
- Smlouva o výpůjčce, bytový dům Bratislavská 40, Brno, vypůjčitel: Armáda spásy v České republice, z. s., IČO: 40613411uzavřena 20. 10. 20262,5 mil. Kč
- 795/EO/26 Smlouva o výpůjčce pozemků a o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemeneuzavřena 27. 10. 2026cena neuvedena
- Dohoda o zajišťování ZHO - provoz nočního terénního programuuzavřena 29. 10. 20261 mil. Kč
- Dohoda o zajišťování ZHO - noční hygienické centrum Malešiceuzavřena 29. 10. 20261,3 mil. Kč
- Dodatek č. 1 ke Smlouvě o poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje - Program na podporu poskytování sociálních služeb pro rok 2026uzavřena 26. 10. 2026 · dodatek13,9 mil. Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
734 dotací za 852,3 mil. Kč (2005–2025), 35 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 294,8 mil. Kčnárodní zdroje · 557,5 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo práce a sociálních věcí470 dotací653,5 mil. Kč
- Úřad práce České republiky227 dotací89,8 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj8 dotací79,4 mil. Kč
- Hlavní město Praha2 dotace20 mil. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví5 dotací4,1 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2007Operační program Rozvoj lidských zdrojůMinisterstvo práce a sociálních věcí99,7 mil. Kč
- Rozvoj a posílení přímé práce v rámci Prevence bezdomovectví v BrněMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2025 · Operační program Zaměstnanost+4,9 mil. KčEU
- Stabilní bydlení, stabilní životMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2025 · Operační program Zaměstnanost+4,4 mil. KčEU
- U-CAREMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2025 · Operační program Zaměstnanost+3,9 mil. KčEU
- Domov s podporou - bezpečný začátek nového životaMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2025 · Operační program Zaměstnanost+3,9 mil. KčEU
- Vytvoření nového zázemí nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v OstravěMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-20273 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
16 projektů za 152,9 mil. Kč, vyúčtováno 40 %; 10 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 61,6 mil. Kčzbývá · 91,3 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 25. 6. 2026 · do 30. 6. 2028Rozvoj služby krizové pomoci pro lidi bez domovaOperační program Zaměstnanost plus · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský6,6 mil. Kčběží
- od 16. 9. 2025 · do 31. 12. 2027Modernizace sociálních služeb Adelante Armády spásy ČRIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský27,7 mil. Kčběží
- od 15. 9. 2025 · do 30. 4. 2028Domov s podporou - bezpečný začátek nového životaOperační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · Karlovarský13 mil. Kčběží
- od 10. 6. 2025 · do 30. 6. 2028Stabilní bydlení, stabilní životOperační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · Praha14,8 mil. Kčběží
- od 24. 4. 2025 · do 30. 4. 2028Rozvoj a posílení terénní práce v NZDM Armády spásy v BrněOperační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · Jihomoravský7 mil. Kčběží
- od 2. 4. 2025 · do 31. 3. 2028Rozšíření Prevence bezdomovectví Armády spásy v BohumíněOperační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · Moravskoslezský4,6 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 10Skrýt starší
- od 31. 1. 2025 · do 31. 12. 2026Zkvalitnění zázemí Azylového domu Armády spásy v BrněIntegrovaný regionální operační program · Projekt v realizaci · Jihomoravský13,8 mil. Kčběží
- od 2. 5. 2024 · ukončen 31. 12. 2025U-CAREOperační program Zaměstnanost plus · Projekt finálně uzavřen · Praha6,9 mil. Kč
- od 27. 3. 2024 · ukončen 30. 6. 2025Vytvoření nového zázemí nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v OstravěIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský3,1 mil. Kč
- od 5. 9. 2023 · do 30. 9. 2026Krizová pomoc Adelante Armády spásy v OstravěOperační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · Moravskoslezský7,9 mil. Kčběží
- od 17. 7. 2023 · do 30. 9. 2026Rozvoj a posílení přímé práce v rámci Prevence bezdomovectví v BrněOperační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · Jihomoravský14,8 mil. Kčběží
- od 3. 7. 2023 · do 31. 8. 2026Rozvoj Terénního programu CSS JK Armády spásy v BrněOperační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · Jihomoravský5,8 mil. Kčběží
- od 9. 6. 2023 · ukončen 30. 6. 2024KOLEJE - začleňování lidí z Ukrajiny v PrazeOperační program Zaměstnanost plus · Projekt finálně uzavřen · Praha4,4 mil. Kč
- od 22. 5. 2023 · ukončen 31. 12. 2024HNÍZDO - začleňování mladistvých z Ukrajiny v PrazeOperační program Zaměstnanost plus · Projekt finálně uzavřen · Praha10 mil. Kč
- od 15. 5. 2023 · ukončen 31. 12. 2024Podpora a pomoc lidem z Ukrajiny v Bohumíně, Havířově a KarvinéOperační program Zaměstnanost plus · Projekt finálně uzavřen · Moravskoslezský9,4 mil. Kč
- od 28. 4. 2023 · ukončen 30. 4. 2024Pořízení vozidel a vybavení pro Armádu spásy v Ostravě a BohumíněIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský3,2 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
24 vyhraných zakázek za 161,6 mil. Kč od 2 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Centrum sociálních služeb Praha14 zakázek42,5 mil. Kč
- Olomoucký kraj10 zakázek119 mil. Kč
Největší zakázky
- zjednodušený režim · 2024ČÁST 2-Poskytování služby azylové domy pro osamělé rodiče s dětmi na přechodnou dobu, pro osoby bez přístřeší a osoby v krizi na území pověřeného obecního úřadu PřerovOlomoucký kraj26,4 mil. Kč
- 2022část 2:Poskytování služby azylové domy pro osamělé rodiče s dětmi na přechodnou dobu, pro osoby bez přístřeší a osoby v krizi na území pověřeného obecního úřadu PřerovOlomoucký kraj20,2 mil. Kč
- 2018Poskytování služby azylové domy pro osamělé rodiče s dětmi na přechodnou dobu, pro osoby bez přístřeší a osoby v krizi na území pověřeného obecního úřadu PřerovOlomoucký kraj17,1 mil. Kč
- nadlimitní · 2016Poskytování služby azylové domy pro osamělé rodiče s dětmi na přechodnou dobu, pro osoby bez přístřeší a osoby v krizi na území pověřeného obecního úřadu PřerovOlomoucký kraj11,5 mil. Kč
- 2018Poskytování služby azylové domy pro muže a ženy pro cílovou skupinu osob bez přístřeší, osob v krizi ohrožených sociálním vyloučením na ŠumperskuOlomoucký kraj10,9 mil. Kč
- zjednodušený režim · 2024ČÁST 15-Poskytování služby azylové domy pro muže a ženy pro cílovou skupinu osob bez přístřeší, osob v krizi ohrožených sociálním vyloučením na ŠumperskuOlomoucký kraj10,2 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Humanitární pracovník*ce v režimu 24/72 místa
- Adiktolog 0,5 úvazku1 místo
- Hlavní sestra pro Domov Přístav Praha (všeobecná sestra)1 místo
- Pracovník/ce v sociálních službách na Nízkoprahovém denním centru a Noclehárně v Malešicích1 místo
- Sociální pracovník/pracovnice1 místo
- Sociální pracovník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 13. 5. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2017–2017
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 24 · benzín 19 · ostatní 14 · LPG 2 · CNG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 8. 2025Nový ve vedeníAlistair George Venter (člen statutárního orgánu)
- 31. 7. 2025Odchod z vedeníRichard Wilfred Erick De Vree (národní velitel)
- 1. 8. 2022Nový ve vedeníRichard Wilfred Erick De Vree (národní velitel)
- 31. 7. 2022Odchod z vedeníFrank Robert Gjeruldsen (národní velitel)
- 1. 8. 2018Nový ve vedeníFrank Robert Gjeruldsen (národní velitel)
- 17. 5. 1990Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 21. 11. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
iacap5u
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ40613411
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 5
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Zemědělský podnikatelZemědělský registraktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Petržílkova 2565/23, Stodůlky (Praha 13), 15800 Praha
- ALOJIR s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1999Aktivní
- ANAKAN s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2006 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Armáda spásy - církevCírkve a náboženské společnosti · od 2013 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- Armáda spásy - misijníEvidované církevní právnické osoby · od 2020 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Armáda spásy - obchodní, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2021Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 40613411
- Právní forma
- Spolek
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Pěstování plodin jiných než trvalých, Živočišná výroba, Podpůrné činnosti pro živočišnou výrobu, Pohostinství, Pohostinství, Ostatní vzdělávání j. n., Sociální péče v zařízeních pro osoby s chronickým duševním onemocněním a osoby závislé na návykových látkách a 11 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 17. 5. 1990
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Armáda spásy v České republice, z. s.
Otázky
Časté otázky o firmě Armáda spásy v České republice, z. s.
Kdy vznikla firma Armáda spásy v České republice, z. s.?
Kolik zaměstnanců má Armáda spásy v České republice, z. s.?
Kde sídlí Armáda spásy v České republice, z. s.?
Jaké je IČO firmy Armáda spásy v České republice, z. s.?
Jakou datovou schránku má Armáda spásy v České republice, z. s.?
Kdo je ve vedení firmy Armáda spásy v České republice, z. s.?
Je Armáda spásy v České republice, z. s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Armáda spásy v České republice, z. s. zabývá?
Je Armáda spásy v České republice, z. s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Pobytové služby sociální péče v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu