Shrnutí · spočítáno z registrů
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 329 z 337firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 33 letna trhu, déle než 623 z 642 firem oboru v Brně
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 3 firmysídlí na stejné adrese
- 128 mld. Kč3 055 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 2,5 mld. Kčv 331 dotacích z veřejných rozpočtů, 45 % z fondů EU
- 63 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 97,2 mil. Kč bez DPH
- 43 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 12 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výzkum a vývoj v Brně · 337 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 329
- Ve stejném pásmu
- 4
- Větších
- 4
- 0225
- 1 - 561
- 6 - 98
- 10 - 1913
- 20 - 244
- 25 - 497
- 50 - 995
- 100 - 1996
- 200 - 249tato firma4
- 250 - 4993
- 500 - 9991
Ročník 1992
Z 50 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 47. Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
- Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.200 - 249 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i.200 - 249 zaměstnancůod 1998
- Ústav biologie obratlovců AV ČR, v. v. i.200 - 249 zaměstnancůod 1998
- Ústav fyziky materiálů AV ČR, v. v. i.200 - 249 zaměstnancůod 1998
- Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1955
- Ústav přístrojové techniky AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1998
- Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 2016
- Ústav archeologické památkové péče Brno, veřejná výzkumná instituce100 - 199 zaměstnancůod 1993
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
3 055 smluv za 128 mld. Kč, nejvíc s SC & C spol. s r.o. (96 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- SC & C spol. s r.o.9 smluv123 mld. Kč
- Technologická agentura ČR63 smluv695,4 mil. Kč
- Ministerstvo dopravy69 smluv563,3 mil. Kč
- CIMTO, s.r.o.23 smluv235,5 mil. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy5 smluv172,5 mil. Kč
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.148 smluv108,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2019Celostátní průzkum znalosti a postojů k vybraným signálům na semaforech123 mld. Kč
- AGREEMENT ON THE PROVISION OF EXPERT SERVICES – TASK 6c (CONTRIBUTION TO THE FUNCTIONING OF A TECHNICAL SECRETARIAT) WITHIN THE CEF-T-2025-TAGENEA-IBA- Trendline Plus - Finsko - bilaterální smlouvauzavřena 16. 10. 202622 320 EUR
- Objednávka: Diagnostický průzkum SSÚD Kocourovec, Rudná, Ostrov u Stříbra a Svojkoviceuzavřena 26. 10. 2026277 800 Kč
- Objednávka: Modul Regression IBM SPSS + Advanced Statistics pro licenci 5389uzavřena 22. 10. 202695 000 Kč s DPH
- Objednávka č. 362/26/2: Cílená bezpečnostní inspekce Křižovatky silnic II/130 a II/150 Ledeč nad Sázavou, viaduktuzavřena 19. 10. 202675 000 Kč
- Objednávka zpracování ekonomického hodnocení a konzultační činnostuzavřena 20. 5. 2025300 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
331 dotací za 2,5 mld. Kč (2003–2025), 45 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,1 mld. Kčnárodní zdroje · 1,4 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy118 dotací1,3 mld. Kč
- Technologická agentura České republiky127 dotací568,4 mil. Kč
- Ministerstvo dopravy7 dotací332,7 mil. Kč
- Státní fond dopravní infrastruktury16 dotací151,3 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra9 dotací94,1 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2016Dopravní VaV centrumMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy831,2 mil. KčEU
- Institucionální podpora pro Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. - výdaje na výzkum vývoj a inovace 2024 - 2026Ministerstvo dopravy · 2025 · Další výdaje spojené s dopravní politikou státu - národní dotace91,4 mil. Kč
- Národní centrum vodíkové mobilityTechnologická agentura České republiky · 2024–2025 · Národní Centra kompetence (2018-2026)64,1 mil. KčEU
- Účelová neinvestiční dotace pro Centrum dopravního výzkumu v.v.i. 2025Ministerstvo dopravy · 2025 · Další výdaje spojené s dopravní politikou státu - národní dotace43,6 mil. Kč
- Vývoj a aplikace cementu pro zvýšení životnosti vozovek s cementobetonovým krytem a snížení uhlíkové stopy v dopravním stavitelstvíTechnologická agentura České republiky · 2024–2025 · MŽP-Prostředí pro život (2020-2026)8,6 mil. KčEU
- Vývoj metod analýz čistoty vodíku s využitím plynové chromatografieTechnologická agentura České republiky · 2024–2025 · Program na podporu aplikovaného výzkumu a inovací v oblasti dopravy DOPRAVA 20305,9 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
3 projekty za 56,2 mil. Kč, vyúčtováno 8 %; 2 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 4,2 mil. Kčzbývá · 51,9 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 29. 5. 2026 · do 31. 10. 2028Ponehodová péče DIALOG: Komunita, která učí systém cítitOperační program Zaměstnanost plus · Projekt s právním aktem · Vysočina, Moravskoslezský12,3 mil. Kčběží
- od 25. 11. 2025 · do 30. 6. 2029NOVA - Návratové granty CDVOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Jihomoravský40,4 mil. Kčběží
- od 16. 7. 2024 · ukončen 31. 12. 2025Ponehodová péčeOperační program Zaměstnanost plus · Projekt finančně ukončen ŘO · 5 krajů3,5 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
63 vyhraných zakázek za 97,2 mil. Kč od 20 zadavatelů; v 5 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.23 zakázek66,7 mil. Kč
- Technologická agentura ČR8 zakázek14,7 mil. Kč
- Český hydrometeorologický ústav5 zakázek5,7 mil. Kč
- Správa silnic Olomouckého kraje, příspěvková organizace5 zakázek573 183 Kč
- Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, příspěvková organizace kraje5 zakázek258 388 Kč
- Ministerstvo vnitra2 zakázky1,9 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2022Rámcová dohoda na diagnostiku vozovek 2022Ředitelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími386,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2019Příprava, provedení a vyhodnocení Celostátního sčítání dopravy 2020Ředitelství silnic a dálnic s. p.49,1 mil. Kč
- podlimitní · 2025Hlavní prohlídka místních komunikacíStatutární město Zlín · společně s dalšími3,5 mil. Kč
- podlimitní · 2015Výzkum a vývoj nových výukových, výcvikových, zkušebních a hodnotících standardů a metodik řidičů silničních vozidelTechnologická agentura ČR3,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2023Expertní činnost a podpora projektu NAPCORE část 3: prac. skup. 4, oblast multimodální dopr, standardizace, shoda a nom. osoba (WG4.2 WG4.3 WG5)Ředitelství silnic a dálnic s. p.3,1 mil. Kč
- nadlimitní · 2019Plán udržitelné zeleně a Plán udržitelné mobility, vč. generelu dopravy a parkování, města Písek - opakované řízeníSvazek obcí regionu Písecko · společně s dalšími3 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 20 · benzín 13 · ostatní 10
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 31. 12. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 50 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
pzkgw87
Schránka orgánu veřejné moci
DIČ CZ44994575
Finanční úřad · Územní pracoviště Brno II
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Líšeňská 2657/33a, Líšeň, 63600 Brno
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 44994575
- Právní forma
- Veřejná výzkumná instituce
- Další činnosti
- Vydávání knih, periodických publikací a ostatní vydavatelské činnosti, Činnosti v oblasti informačních technologií, Činnosti v oblasti informačních technologií, Účetnické a auditorské činnosti; daňové poradenství, Architektonické a inženýrské činnosti a související technické poradenství, Technické zkoušky a analýzy, 71200, 72100 a 4 dalších
- Zaměstnanci
- 200 - 249 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 31. 12. 1992
- Poslední změna
- 30. 9. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Otázky
Časté otázky o firmě Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Kdy vznikla firma Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.?
Kolik zaměstnanců má Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.?
Kde sídlí Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.?
Jaké je IČO firmy Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.?
Jakou datovou schránku má Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.?
Je Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. zabývá?
Je Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výzkum a vývoj v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu