Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2015 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 3 závěrky.
- Poslední zveřejněná účetní závěrka je za rok 2015.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 3 závěrky; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Petr Fajmon, MBA a 6 dalších, vlastní Statutární město Brno (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Petr Fajmon, MBAčlen představenstva · od 2018 · nar. 1972 · Brnodalších 5 firem:5 aktivních
- RNDr. Peter Krupka, Ph.D.člen představenstva · od 2021 · nar. 1965 · Brnodalších 1 firma:1 aktivních
- RNDr. Jiří Herman, Ph.D.předseda představenstva · od 2021 · nar. 1956 · Brnodalších 5 firem:5 aktivních
- Ing. Pavel Urubekčlen představenstva · od 2022 · nar. 1979 · Brnodalších 21 firem:21 aktivních
- Petr Šafaříkčlen představenstva · od 2022 · nar. 1965 · Brnodalších 6 firem:6 aktivních
- Vít Prýglmístopředseda představenstva · od 2022 · nar. 1960 · Brnodalších 5 firem:5 aktivních
- Mgr. Marie Jílkováčlenka představenstva · od 2025 · nar. 1977 · Brnodalších 7 firem:7 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 8
- Mgr. Bc. Marek Viskotčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1982 · Brnodalších 7 firem:7 aktivních
- Mgr. Bc. Tomáš Anderle, MBA, LL.M.člen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1973 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Karel Pelikánčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1998 · Brnodalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Daniel Struž, MBApředseda dozorčí rady · od 2022 · nar. 1968 · Brnodalších 7 firem:7 aktivních
- Mgr. Martin Malečekmístopředseda dozorčí rady · od 2022 · nar. 1968 · Brnodalších 8 firem:8 aktivních
- Mgr. Vítězslav Heroschčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1963 · Brnodalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Andrea Pazderováčlenka dozorčí rady · od 2023 · nar. 1967 · Brnodalších 4 firmy:4 aktivních
- Jiří Idesčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1981 · Brnodalších 9 firem:9 aktivních
Dříve ve firmě · 13
- Mgr. Patrik Ciberečlen představenstva · od 2023 · do 2025 · nar. 1996 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. PhDr. Martin Příborský, EMLEčlen představenstva · od 2022 · do 2023 · nar. 1976 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Petr Hladíkčlen představenstva · od 2022 · do 2023 · nar. 1984 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Pavel Sázavský, MBAčlen představenstva · od 2006 · do 2022 · nar. 1963 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. David Pokornýčlen představenstva · od 2018 · do 2022 · nar. 1995 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Šmídekmístopředseda představenstva · od 2018 · do 2022 · nar. 1980 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tomáš Psota, MBAčlen představenstva · od 2019 · do 2022 · nar. 1984 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- RNDr. Jiří Herman, Ph.D.člen představenstva · od 2018 · do 2021 · nar. 1956 · Brnodalších 5 firem:5 aktivních
- JUDr. Robert Kerndlpředseda představenstva · od 2010 · do 2021 · nar. 1971 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Tomáš Koláčnýčlen představenstva · od 2014 · do 2019 · nar. 1992 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jana Drápalováčlen představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1962 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Cajzlčlen představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1961 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- TEZA Holding a.s.společník · od 2005 · do 2009
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Teplárny Brno, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Vlastní · 4
- Energie Teplárny Brno, s.r.o.100 %
- Teplárny Brno Distribuce, a.s.100 %
- Teplárny Brno Výroba, a.s.100 %
- Teplárny Brno Prodej, s.r.o.100 %
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Teplárny Brno, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 379 z 381firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 512 z 581 firem oboru v Brně
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 7 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 28,1 mld. Kč9 228 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 2,2 mld. Kčv 48 dotacích z veřejných rozpočtů, 25 % z fondů EU
- 28 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 115,4 mil. Kč bez DPH
- 50 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 141 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Brně · 381 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 379
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 1
Ročník 1992
Z 1 073 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 1 067. Teplárny Brno, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
Všechny- Teplárny Brno, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- TEDOM energie s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2014
- EG.D, s.r.o.2000 - 2499 zaměstnancůod 2023
- ERDING, a.s.50 - 99 zaměstnancůod 1997
- SPP CZ, a.s.50 - 99 zaměstnancůod 2008
- VV TOP s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1994
- THERA Energo, spol. s r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2010
- Alfa - COM, s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1997
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
9 228 smluv za 28,1 mld. Kč, nejvíc s PPF banka a.s..
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- PPF banka a.s.14 smluv1,7 mld. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky12 smluv1,7 mld. Kč
- MTc-stav, s.r.o.144 smluv1,1 mld. Kč
- UCHYTIL s.r.o.377 smluv1,1 mld. Kč
- MOTeC spol. s r.o.178 smluv879,1 mil. Kč
- Statutární město Brno671 smluv741,1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023Smlouva o zhotovení stavby Multifunkční sportovní a kulturní haly v Brně včetně zhotovení staveb, dokumentací a provádění prací a činností s tímto souvisejících4,4 mld. Kč
- Smlouva o dodávkách elektřiny 2027-2028uzavřena 5. 10. 2026321 000 Kč
- Smlouva o sdružených službách dodávky elektřinyuzavřena 14. 10. 2026cena neuvedena
- Smlouva o sdružených službách dodávky elektřinyuzavřena 14. 10. 2026cena neuvedena
- Smlouva o sdružených službách dodávky elektřinyuzavřena 14. 10. 2026cena neuvedena
- Smlouva o dodávce elektřiny pro MŠ Vilsniceuzavřena 5. 10. 2026126 942 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
48 dotací za 2,2 mld. Kč (2010–2025), 25 % z fondů EU; nejvíc přiznal Státní fond životního prostředí České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 560,2 mil. Kčnárodní zdroje · 1,7 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Státní fond životního prostředí České republiky7 dotací1,7 mld. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu33 dotací555,7 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí1 dotace6,5 mil. Kč
- Ministerstvo dopravy6 dotací3,9 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace535 302 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 20237210200003Státní fond životního prostředí České republiky1,7 mld. Kč
- Rekonstrukce SCZT pára x HV - oblast ul. Mlýnská, KolískovaMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Přechod na čistší zdroje energie42,9 mil. KčEU
- Rekonstrukce horkovodu Staré Brno v úseku HJ2/02 - šachta HJ38Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Přechod na čistší zdroje energie35,7 mil. KčEU
- Rekonstrukce horkovodu DN 300 Staré Brno v úseku šachet HJ0 - HJ2/02 a HJ2 - HJ8Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Přechod na čistší zdroje energie13,5 mil. KčEU
- Rekonstrukce SCZT pára x HV - oblast ul. VeletržníMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie22,5 mil. KčEU
- Rekonstrukce SCZT pára x HV - oblast ul. Masná, ZderadovaMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie19,1 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
4 projekty za 40,2 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 4 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekty, nejnovější první
- od 15. 8. 2025 · do 31. 5. 2028Veřejné DC dobíjecí staniceOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Jihomoravský15 mil. Kčběží
- od 15. 8. 2025 · do 31. 12. 2028Brněnská síť veřejných nabíjecích stanic_3.etapaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Jihomoravský3,3 mil. Kčběží
- od 9. 10. 2024 · do 31. 12. 2027Brněnská síť veřejných nabíjecích stanicOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihomoravský12,8 mil. Kčběží
- od 9. 10. 2024 · do 31. 12. 2027Brněnská síť veřejných nabíjecích stanic _ 2. etapaOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Jihomoravský9,2 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
28 vyhraných zakázek za 115,4 mil. Kč od 8 zadavatelů; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Statutární město Brno, městská část Brno-střed14 zakázek60 mil. Kč
- Nejvyšší správní soud6 zakázek8,1 mil. Kč
- Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně2 zakázky28 mil. Kč
- Nejvyšší soud2 zakázky1 Kč
- Národní divadlo Brno, příspěvková organizace1 zakázka12,3 mil. Kč
- Armádní Servisní, příspěvková organizace1 zakázka5,1 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2025Provozovatel vybraných tepelných zdrojůStatutární město Brno, městská část Brno-sever51,3 mil. Kč
- 2013Dodávka teplaFakultní nemocnice u sv. Anny v Brně28 mil. Kč
- malého rozsahu · 2025Dodávka tepelné energieNárodní divadlo Brno, příspěvková organizace12,3 mil. Kč
- malého rozsahu · 2025Provedení přeložky energetického díla - Brno, Královo PoleArmádní Servisní, příspěvková organizace5,1 mil. Kč
- malého rozsahu · 2019Rámcová smlouva o poskytování služeb spočívajících v naplňování úkolů plynoucích z Akčního plánu k platné Územní energetické koncepci statutárního města BrnaStatutární město Brno2 mil. Kč
- malého rozsahu · 2021Dodávka tepla pro objekty areálu Brno, SvatoplukovaKrajské ředitelství policie Jihomoravského kraje1,9 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 44 · ostatní 44 · nafta 28 · elektřina 24 · hybrid 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 4. 2025Nový ve vedeníMgr. Marie Jílková (členka představenstva)
- 31. 3. 2025Odchod z vedeníMgr. Patrik Cibere (člen představenstva)
- 15. 2. 2023Odchod z vedeníJUDr. PhDr. Martin Příborský, EMLE (člen představenstva)
- 18. 1. 2023Nový ve vedeníMgr. Patrik Cibere (člen představenstva)
- 11. 1. 2023Odchod z vedeníMgr. Petr Hladík (člen představenstva)
- 11. 11. 2022Nový ve vedeníVít Prýgl (místopředseda představenstva)
- 1. 11. 2022Nový ve vedeníPetr Šafařík (člen představenstva)
- 1. 11. 2022Nový ve vedeníMgr. Petr Hladík (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 11. 2022Nový ve vedeníJUDr. PhDr. Martin Příborský, EMLE (člen představenstva)
- 1. 11. 2022Nový ve vedeníIng. Pavel Urubek (člen představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníJan Šmídek (místopředseda představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníBc. David Pokorný (člen představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníMgr. Pavel Sázavský, MBA (člen představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníIng. Tomáš Psota, MBA (člen představenstva)
- 19. 2. 2021Odchod z vedeníRNDr. Jiří Herman, Ph.D. (člen představenstva)
- 29. 1. 2021Nový ve vedeníRNDr. Jiří Herman, Ph.D. (předseda představenstva)
- 21. 1. 2021Nový ve vedeníRNDr. Peter Krupka, Ph.D. (člen představenstva)
- 13. 1. 2021Odchod z vedeníJUDr. Robert Kerndl (předseda představenstva)
- 1. 10. 2019Nový ve vedeníIng. Tomáš Psota, MBA (člen představenstva)
- 30. 9. 2019Odchod z vedeníBc. Tomáš Koláčný (člen představenstva)
- 7. 12. 2018Nový ve vedeníJan Šmídek (místopředseda představenstva)
- 1. 12. 2018Nový ve vedeníBc. David Pokorný (člen představenstva)
- 1. 12. 2018Nový ve vedeníIng. Petr Fajmon, MBA (člen představenstva)
- 1. 12. 2018Nový ve vedeníRNDr. Jiří Herman, Ph.D. (člen představenstva)
- 30. 11. 2018Odchod z vedeníIng. Vlastimil Sucháček (člen představenstva)
- 1. 5. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 073 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 18. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
d7wgmq5
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ46347534
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Okružní 828/25, Lesná, 63800 Brno
- Energie Teplárny Brno, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- Teplárny Brno Distribuce, a.s.Akciová společnost · od 2026 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Teplárny Brno Prodej, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2026Aktivní
- Teplárny Brno Výroba, a.s.Akciová společnost · od 2026Aktivní
- POLYCONCRETE II., s.r.o. v likvidaciSpolečnost s ručením omezeným · 1995–2024Zaniklý
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 46347534
- Právní forma
- Akciová společnost
- Další činnosti
- Výroba radiátorů a kotlů k ústřednímu topení, Výroba parních kotlů, kromě kotlů pro ústřední topení, Obrábění, Výroba zámků a kování, Výroba spotřební elektroniky, Výroba měřicích, zkušebních a navigačních přístrojů, Výroba ostatních elektrických zařízení, Instalace průmyslových strojů a zařízení a 41 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 5. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Teplárny Brno, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Teplárny Brno, a.s.
Kdy vznikla firma Teplárny Brno, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Teplárny Brno, a.s.?
Kde sídlí Teplárny Brno, a.s.?
Jaké je IČO firmy Teplárny Brno, a.s.?
Jakou datovou schránku má Teplárny Brno, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Teplárny Brno, a.s.?
Komu patří Teplárny Brno, a.s.?
Je Teplárny Brno, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Teplárny Brno, a.s. zabývá?
Je Teplárny Brno, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu