Shrnutí · spočítáno z registrů
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 731 z 1 733firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 36 letna trhu, déle než 2 008 z 2 011 firem oboru v Brně
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1990 dnes funguje
- 2 firmysídlí na stejné adrese
- 2 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 28 764 Kč
- 53,5 mld. Kč96 220 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 10,8 mld. Kčv 363 dotacích z veřejných rozpočtů, 57 % z fondů EU
- 16 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 401,7 mil. Kč bez DPH
- 32 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 5 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 5 000 Kč z 2 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Brně · 1 733 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 731
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 1
- 0619
- 1 - 5624
- 6 - 9217
- 10 - 19153
- 20 - 2427
- 25 - 4956
- 50 - 9918
- 100 - 1993
- 200 - 2492
- 250 - 4994
- 500 - 9997
- 1500 - 19991
- 4000 - 4999tato firma1
- 5000 - 99991
Ročník 1990
Z 174 subjektů oboru zapsaných v roce 1990 dnes funguje 173. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
Všechny- Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně4000 - 4999 zaměstnancůod 1990Tato firma · stejně velké →
- Fakultní nemocnice Brno5000 - 9999 zaměstnancůod 1998
- Masarykův onkologický ústav1500 - 1999 zaměstnancůod 1991
- Psychiatrická nemocnice Brno500 - 999 zaměstnancůod 1990
- Úrazová nemocnice v Brně500 - 999 zaměstnancůod 1990
- Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno500 - 999 zaměstnancůod 1991
- Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, příspěvková organizace500 - 999 zaměstnancůod 1991
- Nemocnice Milosrdných bratří, příspěvková organizace500 - 999 zaměstnancůod 1993
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
96 220 smluv za 53,5 mld. Kč, nejvíc s PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o..
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.13 199 smluv4,9 mld. Kč
- Alliance Healthcare s.r.o.8 638 smluv4,1 mld. Kč
- CARDION s.r.o.3 111 smluv2,3 mld. Kč
- PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.3 238 smluv1,9 mld. Kč
- CSL BEHRING s.r.o.1 917 smluv1,8 mld. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy21 smluv1,6 mld. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2020RÁMCOVÁ SMLOUVA O BEZREGRESNÍM POSTOUPENÍ POHLEDÁVEK ZA ÚPLATU1,3 mld. Kč
- Kupní smlouva - léčiva a/nebo jiné zbožíuzavřena 2. 11. 2026138 722 Kč
- Dodavatelská objednávka č. DKS4697/26 pro středisko 01414500 - I.ORTK-COSuzavřena 2. 11. 202659 881 Kč
- Dodavatelská objednávka č. DKS4703/26 pro středisko 01414500 - I.ORTK-COSuzavřena 2. 11. 202652 956 Kč
- Dodavatelská objednávka č. DKS4701/26 pro středisko 00117200 - I.IKAK-Kardio-angiologické prac. - sáluzavřena 2. 11. 2026142 100 Kč
- Dodavatelská objednávka č. ZM9852/26 pro středisko 00157400 - I.IKAK-Pracoviště elektrofyziologieuzavřena 2. 11. 2026595 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
363 dotací za 10,8 mld. Kč (2007–2025), 57 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 6,2 mld. Kčnárodní zdroje · 4,6 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy23 dotací6,1 mld. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví326 dotací3,3 mld. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj3 dotace654,7 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky2 dotace573 mil. Kč
- Technologická agentura České republiky2 dotace31,3 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2016Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně - Mezinárodní centrum klinického výzkumu (FNUSA - ICRC)Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy3,8 mld. KčEU
- Národní ústav pro neurologický výzkumMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · Program podpory excelentního výzkumu v prioritních oblastech veřejného zájmu ve zdravotnictví EXCELES189 mil. KčEU
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Fakultní nemocnice u sv. Anny v BrněMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací61,8 mil. Kč
- Modelování toku v intrakraniálních cévách ve vztahu ke změnám endotelu a rozvoji intrakraniálních aneuryzmatMinisterstvo zdravotnictví · 2023–2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)9,2 mil. Kč
- Modely strojového a hlubokého učení pro zlepšení pre-operativní evaluace farmakorezistentní epilepsieMinisterstvo zdravotnictví · 2023–2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)4,6 mil. Kč
- Mapování biomarkerů na hranici infiltrativní zóny glioblastomů a jejich topografická korelace k časné recidivě.Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)4,5 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
7 projektů za 183,9 mil. Kč, vyúčtováno 85 %; 3 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 156,6 mil. Kčzbývá · 27,3 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 4. 9. 2025 · ukončen 30. 9. 2025Modernizace urgentního příjmu FNUSA včetně návazné infrastrukturyIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Jihomoravský75 mil. Kč
- od 1. 10. 2024 · ukončen 31. 5. 2025Zkvalitnění infrastruktury pro poskytování komplexní paliativní péče ve FNUSAIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Jihomoravský4,3 mil. Kč
- od 25. 9. 2024 · do 31. 12. 2027Podpora mobilit MSCA Fellowships ve FNUSA-ICRCOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Jihomoravský6,5 mil. Kčběží
- od 25. 3. 2024 · ukončen 30. 6. 2025HRajeme fér_Férová Fakultní nemocnice u sv. AnnyOperační program Zaměstnanost plus · Projekt finálně uzavřen · Jihomoravský7,9 mil. Kč
- od 25. 7. 2023 · do 31. 12. 2028Zařízení pro úpravu zdravotnických odpadů Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně IIOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Jihomoravský8,6 mil. Kčběží
- od 30. 6. 2023 · do 30. 11. 2026Zvýšení kvality následné zdravotní péče ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v BrněIntegrovaný regionální operační program · Projekt v realizaci · Jihomoravský31,7 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 1Skrýt starší
- od 11. 4. 2023 · ukončen 15. 12. 2024Zvýšení kybernetické bezpečnosti ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v BrněIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Jihomoravský50 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
16 vyhraných zakázek za 401,7 mil. Kč od 4 zadavatelů; v 6 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno10 zakázek388,1 mil. Kč
- Ústav přístrojové techniky AV ČR, v. v. i.3 zakázky900 000 Kč
- Fakultní nemocnice Olomouc2 zakázky8,6 mil. Kč
- Masarykův onkologický ústav1 zakázka4,1 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2026Dodavatel léčivých přípravků a služeb nemocniční lékárny 2026Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno84,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Dodavatel léčivých přípravků a služeb nemocniční lékárnyCentrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno70 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Dodavatel léčivých přípravků a služeb nemocniční lékárny 2025Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno · jediná nabídka60 mil. Kč
- 2023Dodávky transfuzních přípravků 001-2023Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno · společně s dalšími20,4 mil. Kč
- 2024Dodávky transfuzních přípravků 002Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno9,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Transfuzní přípravky IICentrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno · jediná nabídka8,3 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- pracovník obchodního provozu1 místo
- Praktická / všeobecná sestra1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 8. 6. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2023–2025
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 20 · benzín 8 · elektřina 2 · CNG 1 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1990Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 174 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
h9tpjpn
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00159816
Finanční úřad · Územní pracoviště Brno I
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Pekařská 664/53, Staré Brno, 60200 Brno
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00159816
- Právní forma
- Státní příspěvková organizace
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Maloobchod s farmaceutickými přípravky, Skladování a vedlejší činnosti v dopravě, Ubytování, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, 56110, Činnosti v oblasti informačních technologií a 12 dalších
- Zaměstnanci
- 4000 - 4999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1990
- Poslední změna
- 30. 7. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Otázky
Časté otázky o firmě Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Kdy vznikla firma Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně?
Kolik zaměstnanců má Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně?
Kde sídlí Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně?
Jaké je IČO firmy Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně?
Jakou datovou schránku má Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně?
Je Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně spolehlivý plátce DPH?
Čím se Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně zabývá?
Je Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu